Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nemačka Bundesliga 2010/2011  (Pročitano 40731 puta)

Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.127
Van Nistelroj srušio Šalke

Hamburg u jednom od derbija prvog kola Bundeslige savladao Šalke rezultatom 2:1 (0:0). Čovek odluke Rud van Nistelroj, strelac oba gola za domaće. Gojko Kačar igrao u finišu.
Jedan od najzanimljivijih duela na startu Bundeslige opravdao je očekivanja. Hamburg je došao do pobede od 2:1 zahvaljujući raspoloženom Holanđaninu, Rudu van Nistelroju koji je postigao oba gola za svoj tim.

Posle prvog poluvremena bez golova, početak drugog je najavio efikasniji duel. Van Nistelroj je iskoristio odličan centaršut Elije sa leve strane i u 46. minutu doneo prednost Hamburgu.

Gosti nešto kasnije ostaju i sa igračem manje na terenu, pošto je isključen Heuedes, ali u 80. minutu ipak dolaze do izjednačenja, golom Farfana.

Međutim, radost gostiju kratko je trajala, pošto je van Nistelroj samo tri minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Gojko Kačar je u pobedničkoj ekipi priliku dobio u 79. minutu kada je zamenio Eliju.

IP sačuvana
social share
АКО ХОЋЕШ СА МНОМ МОРАШ ДА ЗНАШ СИМВОЛ ВЕРЕ И ОЧЕ НАШ !!!

Резултати првог кола Бундес лиге:

Хамбургер – Шалке 2:1 (Ван Нистелрој 46, – Фарфан 80)

Хофенхајм – Вердер 4:1 (Ба 20, Млапа 37, Ибишевић 41, Салиховић 43 – Фрингс 3. пенал)

Менхенгладбах – Нирнберг 1:1 (Идрису 31 – Хегелер 15)

Келн – Кајзерслаутерн 1:3 (Новаковић 8 – Лакић 70, 84, Иличевић 88)

Фрајбург – Санкт Паули 1:3 (Папис Сисе 78 – Бол 83, Сукута–Пасу 89, Бартелс 90+1)

Хановер – Ајнтрахт 2:1 (Рауш 21, Ја Конан 75 – Келер 27)

Бајерн – Волфзбург 2:1 (Милер 9, Швајнштајгер 90+1 – Џеко 55)

Opera 10.61
Nemački mediji su danas objavili vest da su Volfsburg i Šalke blizu postizanja dogovora oko transfera reprezentativca BiH Zvjezdana Misimovića u Gelzenkirhen. Do transfera će vrlo verovatno doći jer su, kako navodi Bild, Roni Gerš iz Šalkea i sportski direktor "vukova" Diter Henes stupili u kontakt i oko početnih tačaka ugovora su se već složili.

Šalke bi pored pet miliona evra Volfsburgu dao i Peruanca Džefersona Farfana.

Svedok stvaranja istorije

Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

BL: Pobede Majnca i Bajera

Fudbaleri Majnca pobedili su favorizovani Štutgart sa 2:0 u prvom kolu fudbalskog prvenstva Nemačke.

Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović odigrao je ceo meč za Štutgart.

Bajer iz Leverkuzena je na prepunom Vestfalen stadionu u Dortmundu lako pobedio domaću Borusiju sa 2:0. Bajer je do pobede u Dortmundu stigao postigavši dva gola za četiri minuta. Prvi gol postigao je Švajcarac Trankvilo Barnete u 19. minutu, dok je drugi u 22. postigao Renato Augusto.

Prvi gol za Majnc postigao je u 26. minutu Morten Rasmusen, pojačanje (iz škotkog Seltika) ekipe iz letnjeg prelaznog roka. Konačan rezultat postavljen u 47.minutu kada je strelac bio još jedan novajlija Sami Alagui. Tunišanin rođen u Nemačkoj stigao je iz drugoligaša Grojter Firta.

Štutgart je tako kažnjen za promašen penal u 19. minutu, kada Kakau nije bio precizan sa bele tačke. To je bila prva pobeda Majnca nad Štutgartom od ulaska u Bundesligu 2004.

Hofenhajm – Verder 4:1
Ba 20, Mlapa 27, Ibišević 41, Salihović 43 - Frings 3 (p)

Riberi je najplaćeniji fudbaler Bundeslige

Fudbaler Bajerna Frank Riberi najplaćeniji je igrač Bundeslige sa mesečnom zaradom od 833.000 evra.

Ovaj dvadesetsedmogodišnjak ima ugovor sa Bavarcima do 2015. godine i bolje je plaćen čak i od veterana Šalkea Raula, koji će dobijati 600.000 evra mesečno.

Zanimljivo je da se na trećem mestu najplaćenijih igrača nalaze dva kapitena nemačke reprezentacije Mihael Balak i Filip Lam sa mesečnom zaradom od 583.000 evra. Njih dvojica su tek nešto bolje plaćena od Bastijana Švajnštajgera, Arjena Robena i Marka Van Bomela.

Što se trenera tiče, Luj Van Gal je ubedljivo prvi sa 333.000 evra mesečne zarade, a sledi ga Feliks Magat iz Šalkea sa mesečnom platom od 458.000 evra, s tim što on zarađuje i kao generalni menadžer kluba iz Gelzenkirhena.

Prema informacijama nemačkog lista Bild, Bajern je na vrhu liste timova koji najviše novca godišnje izdvajaju za plate fudbalera. Bavarci moraju da u kasi imaju 90 miliona evra godišnje kako bi svi njihovi fudbaleri sa Alijanc Arene odlazili zadovoljni.

Na drugom i trećem mestu su Volfsburg (70 miliona) i Šalke (60 miliona), dok najmanje novca na plate izdvaja Kajzerslautern - "samo" 13,5 miliona evra.

Nedelja:

Bajer Leverkuzen - Borusija Menhengladbah (15.30)

Iličević 35', Lakić 36'

Na premijeri drugog kola nemačke Bundeslige Kajzerslautern je napravio veliku iznenađenje, savladavši Bajern sa 2:0. Domaćinu je bilo potrebno nešto manje od dva minuta da sruše aktuelnog šampiona, golovima Iličevića i Lakića.

Ovo je prva pobeda Kajzerslauterna nad Bajernom u poslednjih jedanaest godina.

Како шиба Волсбург ... тандем Џеко - Дијего прави лом  Smile

30 минут 3:0 против Мајнца (Џеко 2, Дијего 1)  Smile