Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:23:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nema slike na monitoru!  (Pročitano 6629 puta)
12. Jul 2012, 16:31:44
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
Browser
Opera 12.00
Grafička kartica je nvidia NX8600GS, radila je 3 godine, a onda sam jednog jutra startovao računar i ništa se nije prikazivalo na ekranu. Sve je bilo crno, čak i BIOS ekran. Jednom mi se palila zaštita na monitoru, ali je prikazivao BIOS, pa sam to ispravio preko safe moda.

Kupio sam novu grafičku, bolju i jaču, i opet ista priča. Obe grafičke rade 100%, monitor radi 100%, VGA kabl sam kupio drugi i opet ništa.

Stavio sam staru grafičku karticu na kojoj je otišao jedan čip za grafiku, ali gle čuda, sistem se podiže, sve radi kako treba sem grafike, jer je čip oštećen pa mi daje neku bzvz sliku.

Pomagajte, ne znam šta da radim!  Smiley 1 Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Apple iPhone 12, S21
Grafička kartica je nvidia NX8600GS, radila je 3 godine, a onda sam jednog jutra startovao računar i ništa se nije prikazivalo na ekranu. Sve je bilo crno, čak i BIOS ekran. Jednom mi se palila zaštita na monitoru, ali je prikazivao BIOS, pa sam to ispravio preko safe moda.

Kupio sam novu grafičku, bolju i jaču, i opet ista priča. Obe grafičke rade 100%, monitor radi 100%, VGA kabl sam kupio drugi i opet ništa.

Stavio sam staru grafičku karticu na kojoj je otišao jedan čip za grafiku, ali gle čuda, sistem se podiže, sve radi kako treba sem grafike, jer je čip oštećen pa mi daje neku bzvz sliku.

Pomagajte, ne znam šta da radim!  Smiley 1 Smile Smile Smile Smile

Ima li ploca integrisanu grafiku?
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.00
Nema.


Danas sam probao svašta. Menjao sam 3 grafičke karte, skidao RAM, izduvao sve elemente, išao na system restore, ma ništa ne vredi. A ta grafička koja mi je popustila je proradila na jedan dan, pa se sve opet vratilo na staro. Kabl sam promenio, računar radi koju god grafičku da stavim, sve se zagreva, tako da isključujem mogućnost da je nešto crk'lo.  Smile
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
HTC 
Promeni napajanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.00
Promeni napajanje.

Zašto baš napajanje?  Smile Sve radi propisno, grafička je isključila signal na monitor tek posle 3 godine rada. Počinjem da sumnjam na monitor. Izgleda da mi on prelazi u power save mode. Videću negde u komšiluku da zamenim monitore pa da probam.

P.S. Pre pola godine sam imao problem sa monitorom, u pitanju je Samsung SyncMaster 720N, šmercovao mi je kontakt za napajanje, ali to sam ispravio u servisu pa mi je posle montiranja prebacivao power save mode kada treba da očita Windows. Ali BIOS ekran je radio kako treba. To sam ispravio rezoluciju, ali sada je odjednom počeo da mi isključuje ceo ekran, čak i za vreme BIOS-a!

Izmenjao sam 3 grafičke kartice, samo ona od 256 radi, 512 i 1024 ne rade, mada kažu ljudi da to nema nikakve veze sa ostatkom sistema.
« Poslednja izmena: 13. Jul 2012, 13:52:51 od Zlaya90 »
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.00
Testirao sam računar i mogu da kažem da su sve komponente ispravne na računaru. Monitor je takođe ispravan, kažem već da radi na jednu konfiguraciju, a sigurno ne bi radio da neka komponenta pravi problem.

Računar je stariji (2006), tako da je moguće neslaganje sa novim komponentama. Grafička koju sam kupio je ATI Radeon HD 5450, pregledao sam performanse na http://www.amd.com/US/PRODUCTS/DESKTOP/GRAPHICS/ATI-RADEON-HD-5000/HD-5450-OVERVIEW/Pages/hd-5450-overview.aspx#3 i tamo sam utvrdio neke stvari.

1. Napajanje min 400 W, a moje napajanje je original iz 2006-te i tačno iznosi 400W.
2. RAM 1 GB, a minimum koji zahteva grafička je 1 GB.

Može se reći da može da se uklopi u sistem, mada sam ja ušao u prodavnicu i kupio prvu koju sam video, jer mi je računar bio hitno potreban.  Smile

Računar radi na staru grafiku propisno, i zbog toga sam siguran da je sve uredu. Kada stavim drugu grafičku nVidia NX8600GS-TD512 koju sam kupio 2008-me, slika je tamna, ali čujem da se Windows Xp podiže propisno, što znači da je na grafičkoj možda crkao neki čip, ali ona se i dalje zagreva a i kuler se okreće. Što znači da je konfiguracija dobra ali nema slike. Mene je zbunilo to što je proradila na jedan dan  Smile a posle opet isključila sliku, nakon restartovanja računara.

Sa poslednjom, najnovijom ATI Radeon HD 5450 uopšte se ne podiže sistem  Smile čak ne dovodi signal na tastaturu, što znači ili da nije kompatibilna ili da pravi neki problem sa hardverom. Sada sam pregledao specifikacije, vidim da piše PCI Express 2.1, za šta ja ne verujem da podržava moja matična ploča (PSI-E)  Smile  što može da bude uzrok mog problema.

Napajanje je ispravno, pogledao sam napone u EVEREST-u:

Naponi:
      CPU jezgra                                        1.39 V
      +2.5 V                                            2.59 V
      +3.3 V                                            3.39 V
      +5 V                                        Smile       2.63 V  Smile
      +12 V                                             12.16 V
      +5 V Standby                                Smile       3.82 V   Smile
      VBAT baterija                                     1.39 V
      Debug Info F                                      36 DF FF
      Debug Info T                                      25 38 70
      Debug Info V                                      57 A2 D4 62 BE B3 7F (77)

Verujem da ATI Radeon HD 5450 nije kompatibilna sa sistemom, i zbog toga je nastao moj problem. Sutra ću videti sa drugarom koji radi sa računarima, da prepakujemo grafičku na jaču konfiguraciju i da isprobamo određene kombinacije i obavezno javljam šta su testiranja pokazala, mada ja mislim da je problem nekompatibilnost Radeon kartice i da je otišao čip na nVidia kartici. To je najrazumnije objašnjenje posle par dana mozganja.

Ako imate neko pitanje ili neku ideju o tome šta bih mogao da probam ili kako da je testiram, slobodno napišite. I nemojte da mi se smejete ako sam negde lupio.  Smile

Edit:

Difference between PCI-e and PCI-e 2.0?

New cards that support PCIe 2.0 are backward compatible with PCIe 1.1, thus you can install latest PCIe 2.0 cards on x16 PCIe slot of current or older motherboards.

Latest PCIe 2.0 standards offer double the bandwidth of current PCIe 1.1 standards. Single graphics card are not yet that fast to fully take advantage of the wider bandwidth of PCIe 2.0. It is the multi-GPU or the multi-card set up that benefit most from PCIe 2.0.

PCIe 2.0 and PCIe 1.1 use the x16 PCIe slot format but the PCIe 2.0 slot is capable of sustaining 150 watts while the PCIe 1.1 slot is only capable of 75 watts max.


Ovo znači da može na moju matičnu?

Isključivao sam skoro sve komponente (HDD, oba DVD-ja, floppy, kulere čak i jednu pločicu 512MB RAM-a), ali opet nije podizao sistem i prikazivao sliku.
« Poslednja izmena: 16. Jul 2012, 00:41:35 od Zlaya90 »
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
HTC 
Evo koju situaciju sam ja juce imao. Nema slike na monitoru. Izmenjasmo sve i kad smo stavili grafiku sa drugog racunara radi.
Ode decko, kupi novu, stavimo je opet ista prica.
Stavimo tu novu na racunar sa koga smo skinuli grafu, radi. Stavimo staru graficku na isti racunar, radi.

Znaci na njegovom racunaru radi samo ova grafika koju smo skinuli sa drugog racunara i pade dogovor te se menjase.
Znaci sve tri su ispravne, a samo ova jedna radi kod njega  Smile

I napajanje smo menjali, novo i ram.

Ajde sad ja nisam pametan, sta moze da bude. Jedino da je nesto do njegove ploce, ali sta?
« Poslednja izmena: 16. Jul 2012, 07:18:26 od ivicaspas »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6000
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Standardi PCIE 2.1 2.0 1.1 i 1.0
Ako si pokusavao da ubodes graficku 2.1 na komp koji ima 1.1 ili 1.0 u 99% slucajeva nece da radi.
IP sačuvana
social share
Čović: "Košarkaški klub Crvena zvezda Beograd, odnosno Telekom i tako dalje..."
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.00
Standardi PCIE 2.1 2.0 1.1 i 1.0
Ako si pokusavao da ubodes graficku 2.1 na komp koji ima 1.1 ili 1.0 u 99% slucajeva nece da radi.

Verovatno u tom grmu leži zec. Kaže buraz "pa normalno da je grafička kada neće da radi kada si samo nju menjao." Kako jednostavno mišljenje čoveka koji nema pojma o računarima, a tako istinito.  Smile

Videću da zamenim grafičku, to će biti teži deo posla.  Smile
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.00
Da ne dužim puno, problem je izazvala grafička kartica. Danas sam preuzeo računar iz servisa. nVidia 8600GS je skroz otišla, zato je slika odjednom zatamnela. ATI Radeon HD 5450 grafička kartica nije bila kompatibilna sa mojom matičnom pločom ( Smile kakve sam sreće) ali zato je ATI Radeon HD 6450 kompatibilna, jača je i skuplja, ali grafika je fenomenalna i slika kvalitetna.

Problem je rešen, bio je jednostavan ali me je zbunilo to što su obe kartice ostavljale monitor bez slike. Sve je sada rešeno i nema problema. Pozdrav svima i hvala što ste učestvovali u ovoj temi.  Smile
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:23:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.