Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Нема довољно простора на картици телефона ?  (Pročitano 6952 puta)
02. Jun 2016, 12:49:56
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
Browser
Chrome 50.0.2661.102
mob
Qtek 小米
Како да ослободим простор на картици телефона, где осим фабричких апликација имам само here апликацију и ништа више ?
На сд картици имам два гига простора, али ову апликацију ту не могу да пребацим.
Проблем код инсталирања нових апликација је што траже аутоматски прво простор на картици телефона, па тек онда евентуално да се пребаце на сд картицу.

Да ли је могуће неким програмом да се избрише ђубре, али да остане нетактнута here апликација и да ли је могуће да се некако инсталирање усмери директно на сд картицу ?
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 42.0
mob
Alcatel OT Telenor Smart
E ovako, prvo, lose si se izrazio, ne idu instalirane aplikacije na "karticu" telefona nego u "unutrasnju memoriju telefona" (ovo je samo dobronameran prigovor, nadam se da neces shvatiti pogresno).
Za here aplikaciju, da budem iskren, cujem prvi put.
Mozda imas slabasan telefon u pogledu unutrasnje memorije a mozda si i samo unutrasnju memoriju prenatrpao slikama, pesmama, video klipovima i sta ti vec ne. Recimo, kad slikas sliku, ti mozda mislis da ona ide na SD karticu, ali to se, kolko ja znam, podesava naknadno u aplikaciji za slikanje, po defoltu, sve slikane slike idu u memoriju telefona (tako je bar na mom telefonu, i na prethodnom koji sam koristio, i na onom pre njega).

I da, mozes podesiti da se aplikaciije instaliraju na SD karticu i da budu tamo ali, kolko ja znam (a neka me ispravi neko ako gresim) za tako nesto je potrebno rutovati telefon. Nakon rutovanja telefona dobijas vise opcija sto se tice samog telefona ali onog trena kada ga rutujes, gubis garanciju proizvodjaca.

Kako rutovati telefon?
Imas milion tutorijala po Jutjubu i raznim drugim stranicama i trebalo bi da mozes da se snadjes, ali ako ipak nisi siguran u sebe, daj da ti to odradi neko ko zna (mislim da i po servisima to rade). Recimo, ja do pretprosle godine nikada u zivotu nisam rutovao telefon a onda sam pustio jedan tutorijal na Jutjubu, odgledao, malo se informisao na Guglu i uspeo da potpuno sam, uz pomoc jednog programa na kompjuteru, zavrsim to.

I da se osvrnem i na ovo: Koje djubre bi ti da brises i cemu sluzi ta here aplikacija?

IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
mob
Qtek 小米
Here maps je jeдна од најбољих апликација за навигацију. Међутим за разлику од vibera и google translate-a који могу да се пребаце на сд картицу, ова апликација не може. Имам само те три апликације, остале су фабричке.
Телефон има 768 рам меморијe, самсунг с дуос 7582. Унутрашња меморија има 1,9 гб простора, а мени је од тога остало слободно 288 мб.
СД картица је скоро празна има нешто мање од 2 гб слободног простора.

Citat
Koje djubre bi ti da brises
Па слике и видео снимке. Међутим, све сам их избрисао осим оних које сам добијао/слао у порукама на виберу или некој другој комуникацији.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 46.0
Рутуј телефон, инсталирај System app remover и обриши или пребаци на картицу гугл срања и остале апликације које не користиш.
« Poslednja izmena: 02. Jun 2016, 15:46:49 od Raven_Claw3190900 »
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.6.17
mob
I-mate 30 Pro
kupi drugu karticu...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2
Zastava Belosavci
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.84
mob
Samsung 
Jedino resenje je u rutovanju telefona,ja sam ih izmenio(androida) i svaki rutovao gomilu dosad veruj!Kupi vecu barem 4Gb sd karticu a najbolje je od 8Gb(ja te samo i uzimam,kostaju 800-1000d),e posle ruta odradis drugu particiu(toje kao prosirena interna),i sa Link2sd app ih setas kako zelis Smiley cak tu navigaciju posle mozes i da prebacis u sistemsku!Procesom ruta gubis garanciju i ukoliko ne poznajes tu materiju(mislim rutovanje,bez uvrede). . . nek ti odradi ko ume!Da nebi nesto se zeznulo!Evo ti makar osnovih smernica regni se na XDA 4um i potrazi rekaveri za tvoj tel,zatim ima to isto tamo skini Odina!Trebaju ti i USB drajveri. . . dase nekim slucajem znamo odradio bih to caskom. . . Wink
« Poslednja izmena: 20. Jun 2016, 23:12:34 od milewap »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.