Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nekreditni novac - spas za Srbiju!  (Pročitano 10696 puta)
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia n80
Citat
takođe, nisam rekao da će biti fiksni devizni tečaj
moje najdublje isprike...krivo sam shvato

ali ako povučemo nekreditni novac...zbog pokvarenih i pohlepnih proizvođača/prodavača......što će se dogoditi???

Citat
A ona je zaista takva da je može koristiti dobar đak iz osnovne škole.
jedino iz osnovne škole možete vrbovati......... poanta jest da je to prejednostavno za ekonomiju kakvu danas svjet pozna....i nema rješenja, koliko god vi tvrdili suprotno


Mi smo u raspravu krenuli prije nego što smo zaključili kako ćemo izdati taj novac, na temelju čega, formiranje deviznog tečaja i masu drugih relevantnih stvari......i opet vidimo da to jednostavno ne drži vodu (nemoguće je odrediti točnu potražnju i točnu ponudu....što je prepostavka svega ovog...... i kad bi mogli, ne možete natjerati ljude da drže cjene po onome kako je najoptimalnije.... ekonomiju ne čine 10 krava 5 svinja i jedan pjetao i 6 ljudi), puno je kompleksnija...a di je tek odnos svjetske ekonomije..

Ja vas puno pozdravljam......ukoliko izdate nešto novo...dat ću si truda da pročitam....ali i da imam svoj stav o svemu tome.
Nadam se da mi ne zamjerate moje obzervacije...

Puno pozdrava od zločestog monetarista Mad Max-a
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 25
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
      Ja mislim da će se pokzati da proizvođači i potrošači nisu toliko pokvareni i pohlepni, koliko se misli. Zbog pogrešne ekonomske teorije, koja ne zna za nekreditni novac, i uvodi nepotrebne poreze, potrošači plaćaju previše, a proizvođači dobijaju premalo, i zato, s pravom, negoduju i jedni i drugi. Procenat k možemo izmeriti i bez poznavanja cele ponude i tražnje. k = neprodato/prodato. A to mogu da evidentiram svakog dana. Ali može se smatrati da je k, dugoročno posmatrano, konstanta. Fridman je bio najveći monetarista i on je tražio konstantnu stpu rasta novca, ali nije shvatio da takvu stopu ne može dati kreditni novac, sa svojim monetarnim, stalno pogrešnim, udarima, nego da takvu stopu samo osigurava nekreditni novac. Neću izdati ništa novu. Ovo je dovoljno a ja sam već star. Molim Vas, ne povlačite se iz diskusije, blizu smo rešenju. Napisao sam tako malo. Pročitajte i razmislite. Od tog zavisi sudbina sveta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia n80
Citat
k = neprodato/prodato. A to mogu da evidentiram svakog dana.
za svaki artikal/ uslugu/ intermedijalni proizvod...uvoz/izvoz....ne za to bi vam trebao superkompjuter....... čak i za malu Sloveniju...di su tek drugi.........hala su nažalost poslali u svemir

Ja sam ušao u diskusiju s vama ali vi negirate sve što ja kažem....a ja s druge strane..negiram ono što vi kažete...

Citat
blizu smo rešenju. Napisao sam tako malo. Pročitajte i razmislite. Od tog zavisi sudbina sveta.
Svjet će preživjeti...bogati će se i dalje bogatiti....a siromašni postajati još više.... niko ne kaže da je svjet kakav poznamo predivan....ali pravila znamo... i kao u nogometnoj utakmici...moramo rasporediti igrače na najoptimalnije i dati sve od sebe... u svemu tome sudjeluju fiskalna i monetarna vlast kao i mi sami....
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 25
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
      Fridman je rekao da su dejstva monetarne politike sa zakašnjenjem tako da do punog izražaja dolaze u vreme, kada već treba druga politika. Zbog haosa koji stvara, monetarnu politiku treba zameniti konstantnim doliivanjem novca u opticaj po stopi od 5%, zatim je predlagao 2% i na kraju je završio sa predlogom da to bude 3%. U stvari bilo koji procenat osigurava da inflacija bude manja nego što je sada. To je on pisao u vreme kad je dobio Nobelovu nagradu za ekonomiju. Samo kažem da sa nekreditnim novce, i sa onim koji ste Vi opisali u Maloj školi ekonomije, to nije moguće. Uvek je potrebno više novca, i novo, sve veće zaduživanje. Tu začaranu spiralu inflacije, može preseći samo nekreditni novac. Ja zaista stojim na zemlji sa obe noge. Verujem da će te mi se Vi pridružiti. Uskoro će mo mi biti većina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
Apple iPhone SE 2020
Nemojte slati vise komentara za redom. Postoji dugme izmeni ako ste nesto zaboravili reci. Postovanjem vise odgovora zaredom tema se samo razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponasanja pogledajte pravilnik Burek Foruma.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Neda nam Anea da pricamo o nekreditnom novcu pritajimo se dok ona ode pa cemo onda  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia n80
Neda nam Anea da pricamo o nekreditnom novcu pritajimo se dok ona ode pa cemo onda  Smile Smile Smile
baš je zločesta  Smile

Citat
Uskoro će mo mi biti većina.
  sasaborg ovo je iz tvoje domene....kako ono ide resistance is futile

Citat
Tu začaranu spiralu inflacije, može preseći samo nekreditni novac
...dali vam je poznato da japan je par godina bilježio suflaciju...znate li zašto?
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
Uskoro će mo mi biti većina.
Tesko a ako i budete mocicete samo u svijetu Borga kod nas nema novca nema slobodne volje uzimamo ono sto nam treba najbolja moguca ekonomija sve je nase nema bogatasa siromasnih svi imaju pristuo svim resursima
To je Borg kolektiv   vasa ideja bice pridodata .....

Strength is irrelevant. Resistance is futile. We wish to improve ourselves. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service ours.

                You will be assimilated


Citat
dali vam je poznato da japan je par godina bilježio suflaciju...znate li zašto?
Bas sam nedavno naletio u novinama na to mada mi nije bilo jasno kako moze pojasnjenje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia n80
Prvenstveno na jakoj proizvođačkoj ekonomiji+usluge.....tako da su izvozili ko šašavi

Zamisli kad borg asimilira nekreditni novac...pa galaksiju će financiski uništiti... Smile
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Na koljena ce biti bacena ali ajde da se vratimo temi docice Anea ne prizivaj  je  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.