Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nekreditni novac - spas za Srbiju!  (Pročitano 10698 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Moze li gospodin da sada ne citam sve stranice da kaze sazeto na jednom listu samu sustinu svega ovoga

Ako ista znam o kreditima bankama onda jesto to da bez njih nisu moguce realne investicije jer se  ostvaruju i na osnovu toga sto odredjene zemlje daju novac koji su pak one dobile od svojih gradjana na osnovu stednje znaci gradjanima isplacuju  kamatu oni taj novac daju razlicitim  preduzecima u razlicitima granama privrede i na osnovu toga oni sad ostvaruju kamatu zbog toga sto su taj novac pozajmili
I Tako ukratko imamo sve ( ja sam laik mozda gresim ispravite me ali mi s ecini da tako svijet funkcionise )
I onda drzave grade puteve banke daju novac fabrikama za przovodnju auta koji ce tim putevima ici placati putarinu tiem drzava zaradjuje vraca ono sto je pozajmila od banaka  i tako u krug za svaku sferu drustva
U neoliberalizmu drzava je iskljucena iz procesa gradnje pricesa privdredjivanja to obavlja kapital i privreda sama za sebe
To je bar moje misljenje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia n80
sasaborg vjerojatno ćeš dobiti još jedan copy/paste....

Ono što znaš ekonomiji odbaci i pusti neka ptice cvrkuću Smile
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Zanci ne valja ovo moje nista a sta ces mogu da se vadim da ne studirma ekonomiju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia n80
Krivo si me shavtija ----nisam kritizirao tebe
nego ekonomiju  ala laganini uz nekreditni novac dobijete tečaj joge.....

Gle ak mi daš da operiram....ja tebi dam da ...što ja znam odobravaš kredite(po super kamati  Smile )



No da ne obeshrabrimo autora...... ako želi malo prodrobnije objasniti svoje stavove...,,i izdržati napad nas zločestih monetarista............... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Ah dobro moja gresak vec sam poceo da sumnjam i da trazim  po netu kako ustvari funkcionise banka zajam i stala prica
A ima jos jedna stvar ako pogledas sve civilizacije koje nisu imale novac su propale ( naravno razlog aje mnogo ) a jedan izmedju ostalog je i novac jer samo on omogucava dovoljno sakupljanje resursa za nova istrazivanja
A nova istrazivanja su uvijek progres
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia n80
propali su jer su nosili kamenje od 10 kila... ko valutu...pa dobili bruh i umrli u agoniji Smile Smile Smile

Niš budem stavio u školicu kako novac nastaje prije nego dignu opći linč na židove i bankare Smile Smile
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
propali su jer su nosili kamenje od 10 kila... ko valutu...pa dobili bruh i umrli u agoniji

E ova ti je  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 25
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Kako bi onda centralna banka održavala tečaj......( kako bi održavala likvidnost plaćanja...budući da znamo koliko uvozi)
znači li to da bi trebalo banke zatvoriti....

Samom ponudom novca ti možeš utjecati na kamatne stope i valutu zemlje....kojim instrumentima monetarne politike bi vi držali inflaciju na nuli?

inflacija nije moguća u zatvorenom sustavu...sa poznatim elemntima....nažalost svjet to nije...



      Inflacije nema jer je dodato novca samo koliko treba po formuli. Tu niko ne utiče na kurs nego taj kurs (sa inflacijom jednakom nuli) utiče na sve ostalo. Kamatne stope me ne interesuju, jer ja ne pozajmljujem nego poklanjam novac, pa ne očekujem ni kamatu ni glavnicu. To je,zato, nekreditni novac. Pozdrav Stojan Nenadović. O inflaciji se brine onaj čija valuta ima inflacju. O mojoj valuti niko ne treba da se brine, jer ona nema inflaciju. Šta me briga što je sustav otvoren kad ja imam novca samo koliko je potrebno. Ako druge valute padaju a moja ne, to će samo podizati ugled moje valute.
« Poslednja izmena: 22. Jun 2008, 08:01:03 od stojan nenadovic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia n80
Dali možda znate gosp. Stojan Nenadović kako se formira devizni tečaj Smile...i koliko srbije ima javnog duga Smile? Kredita koje treba otplatiti? Smile

Poklanjanjem novca...........,
Citat
to će samo podizati ugled moje valute.
možete doći samo na obezvređenje valute, novca,...i potpunog fijaska monetarnog sustava...posljedice po ljude nije potrebno spominjati.

Da se nebi krivo shvatili ova formula
Citat
je dobra
odnosno ispravna ali nije nikako provediva dok sve zemlje na svjetu ne pređu na the mighty nekreditni novac....do tog prekrasnog vremena Smile

Pozdrav zločesti monetarist iz Hr i vladar ceste Mad Max
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 25
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
      Ako Vam nije dovoljno ovo što sam napisao ispred Vas, idite na Stojanov blog na kraju članka. Nekreditni novac se poklanja, tako da nas ne interesuju kamate. Niko ne održava tečaj tog novca. Njegova količina je data formulom u kojoj je cena konstanta (nema inflacije). Inflacija je nužna u sistemu kreditnog novca, pogotovo ako je zatvoren, jer se u njemu javlja problem deflacije, protiv koga se bore inflacijom. Kad se pojavi nekreditni novac, njegov će tečaj stalno rasti u odnosu na valute koje se obezvređuju, pa će i oni na kraju preći na nekreditni novac, kome je vrednost uvek ista, pa kad svi budu imali nekreditni novac, odnosi među valutama neće se menjati, što će biti znak da je svet postao Svetski poredak nekreditnog novca. Stojan Nenadović
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.