Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:02:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Necu da budem Karlin sluga  (Pročitano 9507 puta)
15. Dec 2006, 20:08:04
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
НЕЋУ ДА БУДЕМ КАРЛИН СЛУГА


  Ход по мукама породица Јанка Лакића из Малог Зворника почео је оног дана  када су на њихова врата закуцали истржитељи хашког трибунала, желећи да Лакића придобију ѕа сведока Карле дел Понте у процесу против Војислава Шешеља. Лакић тврди да се два пута срео са истражитељима, али да је одбио да им да изјаву јер му, како каже, ''као припаднику Српског четничког покрета ''Дража Михаиловић'' није падало на памет да сведочи против Срба.
   Прво су ме звали телефоном и рекли ми да морају да разговарају са мном јер се моје име често помиње у Хгу. Казали су ми да сам изабгерем земљу у којо смо се срели. Мислио сам да желе да ме намаме и ухапсе па сам одлучио да је боље да се видим са њима негде на страни, него да ме ухапсе пред породицом – присећа се Лакић, који је током рата био на хрватском и босанском ратишту.
  Његов први сусрет са двојицом хашких исражитеља, Џонатаном Харисом и Џерардом Секстоном одиграо се у Београду 04. октобра 2003. и према његовим речима трајао је свега пола сата.
  Рекао сам им да немаматеријалних добара за која бих сведочио против Шешеља и питао их дали оно знају шта траже од мене,да ли знају да угрожавају безбедност моје породице – додаје Лакић, који верује да је истажитељима био интересантан јер је, како каже, прошао пет-шест ратних локација.
  Он тврди да су му истражитељи понудили да уколико пристане да сведочи као њихов сведок у предмету Војислава Шешеља, заузврат добије ''папир којим му сегарантује да га нико неће гонити'', ни они из Хага, ни из Хрватске ни БиХ.
  Наставили су да ме зову телефоном, мада  морам признати да су се увек извуњавали и били културни. На крају сам пристао да се поново видим с њима, под условом да дођу код мене кући и то смо један истражитељ – наставља Лакић. Према његовим речима, посето га је Џонатан Харис, који му је понудио статус ''заштићеног сведока'' и могућност да изабере земљу у којој жели да се под новим идентитетом настани са својом породицом. И ову понуду Лакић каже да је одбио, али његови суграђани ду почели да сумњајуда је ипак направио ''дил са Гагом''. Пријатељи и комшије су почели да заобилазе и шиканирају његову породицу.
  Имао сам само још један телефонски позив и коме ми је Ив Рој, шеф А тима поново понудио статус заштићеног сведока. Прилично грубо сам му рекао да ме више не зову и да нема начина да будем на њиховој страни, а ако сам нешто лоше учинио, да радо нудим своју слободу за част – присећа се Шешељев познаник.
  Вели да га је нарочито заболело јер су комшије и сугрђани почели попреко да га гледају и сумњају у њега. То га је нагнало да азил потражи у Француској, али тек пошто је стигао у Париз са 300 евра у џепу схватио је да тамо нема центра за прихват азиланата.
  Нисам имао од чега да платим стан или хотел док се не реши мој статус, па сам отишао у Холандију у азил центар Терапел – наставља Јанко Лакић.
  Ту је, како каже, затражио азил у демократској земљи у којо је смештен суд који је њему и еговој породици проузроковао невоље.
  Да би добио азил, био му је неопходан доказ, папир од истражитеља да су ме контактирали, што је Ив Рој одбио да ми да. Занимљиво је да ми је тада у телефонском разговору рекао да смо се видели у Београду, а да ја у Београду нисам упознао с тим именом – прича он.
  Признаје, да би дошао до жељеног папира послужио се триком.
  Рекао сам Роју да имам један папир који је њима важан и да ће га добити уколико они мени напишу потврду о нашим сусретима. Рекао сам им да је папир који они желе добро сакривен у Србији и да ћу им га донети – тврди несуђени сведок хашког тужиллаштва.
  Истог дана, Ив Рој је потписао документ у коме је наведено да су хашки истржитељи имали два сусрета са Лакићем, али да је он оба пута одбио да да  изјаву плкашећи се за свој живот и животе чланова своје породице. Криво ми је што су написали само делимичну истину, што нису написали оно што сам им рекао, да ми не пада на памет да сведочим против Срба – жали он.
  Док је покушавао да добије азил, холанђане је посебно занимало да ли страхује од Српске радикалне странке.
  Река сам им да од мене не очекују да пљујем по својој земљи, нити по СРС-у , да не страхујем од  њих него од неурачунљивих појединаца, а да моја земља није у стању да мене и моју породицу чува до краја наших живота – тврди Јанко Лакић.
  Према његовим речима, на ''великом итервјуу за азил'' објашњено  је да му је процедура да му се придруже његова супруга и син прилично дуга.  Нје смео да ризикује, да очврсну и ојачају сумње његових суграђана ид његова породица остане незаштићена, па се холађанима захвалио на бесплатном боравку у азилу и псле два месеца пново се вратио у Мали Зворник.
  Наглашава како са нестрпљењем чека да када ће Војислав Шешељдобити списак заштићених сведока и када ће он коначно све неверне Томе уверити у своју честитост. У међувремену, Лакић напомиње да је одлучио да пресавије табак и тужи све оне због којих је његова породица доживљавала непријатности, јер је у малој средини у којој живи маркиран као издајник.


   Извор: Франкфуртске вести 13. 11.2006.

 
« Poslednja izmena: 15. Dec 2006, 20:10:34 od vlado85 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung S7220
Strasno... sta sve nece uciniti da navuku cebe lazi preko istine. Imaju jasan cilj, a to je da osude srpski narod i proglase ga krivim sto postoji. Sreca da postoje ovakvi ljudi koji ce se oduprijeti amfiteatru lazi. Nazalos postoje i oni koji bi za novac, svedocili protiv svoje zemlje i protiv svog naroda...
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Случајно сам дошао до овог текста. тражио сам нешто слично у домаћим медијима, али безуспијешно. текст ме заинтересовао, јер се ради о мојој околини,(подриње и Мајевица нису далеко)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
oni su vec osudili srpski narod, to mi je jasno i u lice receno:

"pa kad su mogli nemci i holandjani da budu krivi (ali austrija je: Nicht schuldig) za drugi svetski rat,
onda treba i srbija da prihvati krivicu za ono sto je uradila"

uh, al me izbacio iz takta.  Smile
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung S7220
Случајно сам дошао до овог текста. тражио сам нешто слично у домаћим медијима, али безуспијешно. текст ме заинтересовао, јер се ради о мојој околини,(подриње и Мајевица нису далеко)
pozz zemljak, dobrodosao na forum...  Smile
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 
Ovakvih slucajeva ima mnogo tako da se nisam bas preterano iznenadio.
Uzas sta coveku uradise.
Kako on moze da vodi normalan zivot posle svega  Smile
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
oni su vec osudili srpski narod, to mi je jasno i u lice receno:

"pa kad su mogli nemci i holandjani da budu krivi (ali austrija je: Nicht schuldig) za drugi svetski rat,
onda treba i srbija da prihvati krivicu za ono sto je uradila"

uh, al me izbacio iz takta. Smile
nemoj se ti meni nervirati. Sta to Srbija ima da prizna. a, da si pazljivo procitala tekst, shvatila bi da se ne govori o priznanju krivice, vec da je rijec o covjeku koji nije htio da se proda kao vecina svijedoka. i zasto to nijedan srpski medij ne prenosi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
nije ni ovaj tekst slucajno napisan i izasao tamo gde je izasao.
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
vjerovatno je da je tako, samo mi pojasni sta je tebe izbacilo iz takta Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
zato sto svi pricaju o tome i na sve moguce nacine pokusavaju da nas ubede u to da smo krivi za sve,

a iz takta me izbacio i ovaj austrijanac sto mi je rekao, pa krivi su srbi za rat!!!
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:02:47
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.