Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nece mi se butovuje iks pe - gadan virus, bolje da deca ne prilaze kompu.  (Pročitano 1194 puta)
17. Feb 2009, 22:35:44
Pocetnik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia 
Evo mojega problema.   imam avast antivirus, al kako neko vreme nisam bio prikljucen na net nije se upgrade-ovao, i preko flasha upade virus.  .  .  
A ondak kad sam se prikljucio, cvrc.  .  .    :shock: ispade da imam desetine virusa i kako avast upozori, ja brisem, i naravno obrisah pola sistemskih fajlova.   prve posledice su se pokazivale kao erori koji su stalno iskakali, pa onda nisam mogao da udjem u hard, butovanje pocelo da traje po pola sata, itd.  .  .   a sada, pre neki dan.  .  .   restartovao se sam komp, i nece uopste da se butuje xp (dodje do onog welcome, i svhost.  sys error, nece vise).   sad radim u safe modu, bez zvuka i graficke.  .  .   primetio sam da se virus verovatno prenosi preko aplikacija

moram da (re)instaliram sistem!
imam dva harda, prvi je 120GB na njemu je C i D (sistem), a drugi 512GB je G.  
u svim tutorijalima za instalaciju se kaze da treba prvo treba da se backupuju fajlovi koji mi trebaju.   a problem je u tome sto je i NERO ZARAZEN (nece da udje), pa ne mogu da rezem fajlove, a svaki flash se zarazi kad ga zdenes, a imam tonu fajlova koja mi treba.  

i pre nego sto pokusam bilo sta, zelim da pitam:
1.   kakva je razlika izmedju repair, i reinstall xp?
2.   da li repair, a da li reinstall brise neke podatke na kompu?
3.    imam drugu verziju xp-a sada, (ultra sa sp3, a imao sam tinyxp sa sp2), da li to remeti popravku ili reinstalaciju novog xp-a?
4.   da li mogu da formatiram C i D, a da sve sto mi treba prebacim na G (drugi hard), i tako reinstaliram xp sa spasenim podacima na G?
5.   cuo sam da virusi ne mogu da prelaze sa particiju na particiju, da li je to tacno? (ja bas ne verujem), i da li to onda znaci da su mi podaci na G ne zarazeni? (pod uslovom da sam pazio da ne prebacim zarazene na G).  

mozda se kasnije setim jos nekog pitanja.  .  .  .  

inace sta mi preporucujete, a imam tonu podataku koju moram da spasem.  .  .    :(
unapred fala!  :?
IP sačuvana
social share
Don't look down NOW, this country just needs a biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiig Smiley)))))))))... smile.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Linux
Browser
Mozilla (hardy)
mob
Apple iPhone 12, S21
kako bi rekla Milka Canic...Dobro Vece!  Smile

ajde prvo da ti odgovorim na postavljena pitanja:

1. Repair samo popravlja sistemske fajlove,a reinstal ti bukvalno sve ponovo pravi, od nule...
2. Sa repairom se ne brisu podatci, a sa Reinstaliranjem se brise sve sa particije na kojoj ti je sistem
3. ako planiras da radis reinstalaciju nema veze koji si operativni sistem ili service pack imao...
4. ako radis reinstalaciju jedino ono podataka sto imas na c particiji i sto ti je bitno prethodno prebaci na drugi hard, posto ti d particija ostaje nedirnuta. i nju mozes da formatiras ako zelis, ali to mozes i posle reinstalacije da odradis, tako da ne moras podatke da vadis sa nje
5. nije tacno da se virusi ne prenose sa particije na particiju, ali to opet zavisi od virusa...

ako vec mozes da udjes u safe mod, moja ti je preporuka da u njemu pokrenes anti virus i bilo bi drbo da sa neta skines malwarebytes antimalware, i sa njim isto da odradis ciscenje u safe modu, pa posle toga vidi kakvo je stanje i da li moras da radis reinstalaciju...

IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ovo nije Srbija, ovo je katastrofa...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1957
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia N8
Oce ovaj tip da ide u bisere PC klinike?  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Sony xperia
Ajd' dddosta. Prvo pomognitee coveku.  Smile





IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia 
E fala puno.  razresio sam neke nedoumice. . .

uuuuuuu jjeeeeee! skinuo sam ovaj malwarebyte antimalware, i detektovao mi jedno 50+ zarazenih na quick modu.  Sva sreca svi su na C, i to svi u sistemu!! i to malo sutra aplikacije, kao sto sam mislio.  sve . sys-ovi, . dll-ovi. . .  ako probam da ih obrisem, nemoguce je, posto je sve neophodno, sto znaci. . .  reinstalacija! al prvo da uradim ovaj temeljni mod. . .

A u bisere treba da ide moja baba koja je cula na tv da vlada kompjuterski virus, i prvo sto je uradila, je da je pozvala sve roditelje da sklanjaju decu od racunara, tv-a, i sporeta, mixera...
« Poslednja izmena: 18. Feb 2009, 00:06:30 od nothke »
IP sačuvana
social share
Don't look down NOW, this country just needs a biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiig Smiley)))))))))... smile.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 6120
Offtopic obrisan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Sony xperia
Covek resio problem. Ukoliko nastane jos neki, otvorice temu.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.