Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ne znam ko hoće da me ubije  (Pročitano 735 puta)
25. Jun 2006, 13:31:14
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Bojan Tomić (32) u proteklih pet godina preživeo tri atentata

Ne znam ko hoće da me ubije



Miloša Jevtića Orlića (24) iz Jagodine ubio sam u nužnoj odbrani. Nisam prvi počeo obračun. Kada je na mene ispalio nekoliko metaka, potrčao sam za njim da mu skinem fantomku i saznam ko je on. Pucao sam iz straha

JAGODINA - Ni posle pet godina od prvog pokušaja atentata, Bojan Tomić (32) iz Jagodine tvrdi da ne zna ko je proteklih godina želeo da ga ubije, a nije siguran ni da je za bacanje "kašikare" na njega odgovoran njegov sugrađanin Ivan Jovanović (36), koji je za to delo odležao 2,5 godine. Tomića je, podsetimo, Okružni sud u Jagodini nedavno oslobodio, jer su njegovi advokati Nikola Stanojević iz Beograda i Dušan Gašić iz Jagodine, uspeli da dokažu da je 1. marta 2002. godine Miloša Jevtića Orlića (24) iz Jagodine ubio u nužnoj odbrani.
      

TELEFONSKE PRETNJE

Moja agonija počela je podmetanjem eksploziva, a nastavila se nakon bacanja "kašikare". Pretili su mi preko mobilnog i kućnog telefona, a od prijatelja sam dobijao razne informacije o željama nekih ljudi da me ubiju. Zbog svakodnevnih stresova i straha, rešio sam da se naoružam, kaže Tomić.
      
   
   

- Nisam prvi počeo obračun. Kada me je napadač, ispalivši pet-šest metaka, promašio, potrčao sam za njim, ne bih li ga uhvatio i skinuvši mu fantomku video o kome se radi. Hteo sam i da saznam zašto je hteo da me ubije i ko ga je poslao da to učini. Pojurio sam za njim ka bedemu reke Belice i tek kada je on ponovo zapucao na mene, u strahu za goli život, uzvratio sam vatru. Od momenta kad sam ispalio poslednji metak i kada sam sa svedocima sišao niz bedem i tek tada saznao da se radi o Jevtiću, prošla je čitava večnost. Sve vreme sam strahovao da odnekud još neko ne zapuca - nevoljno se za Glas Tomić priseća događaja te kobne večeri.

Prema oceni sudskih veštaka, Tomić je u prvom trenutku uspeo da se kontroliše i da ne odgovori na vatru, ali se na bedemu, "zbog egzistencijalne ugroženosti, kod njega javio žestok afektivni odbrambeni naboj". Međutim, Tomić je bio posebno razdražen i zbog toga što je to bio treći atentat na njega.

- Prvi put, 8. marta 2001. godine, u pola pet izjutra, probudio me je alarm na mojim kolima. Pomislio sam da neko pokušava da ih obije, istrčao sam iz kuće u donjem vešu. Auto je najednom odleteo u vazduh, a njegova eksplozija bacila me je na zemlju. Drugi napad odigrao se posle samo 19 dana. Kad sam izašao iz kafića neko je bacio "kašikaru" ispred mene. Na sreću, oba puta prošao sam bez povreda - kaže Tomić.

Prvi počinilac ni dan-danas nije poznat policiji, koja je krivičnu prijavu podnela protiv N.N. lica, dok je za drugo delo Ivana Jovanovića (36) iz Jagodine Okružni sud osudio na 15 meseci, ali je tu presudu Vrhovni sud 19. novembra 2002. godine preinačio na 2,5 godine.
- Nikada nisam bio u zavadi sa Jevtićem, štaviše, ponekad bismo svratili na piće. Bio sam iznenađen kada sam utvrdio da je on mogao da bude moj ubica. Ni dan-danas ne mogu da shvatim zašto je toliko želeo da me ubije-čudi se Tomić.



Izvor: Glas Javnosti \ Tekst i foto Z. Gligorijević
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


dobro je danas,sutra će biti gore

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 222
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia TamoNeki
                   -e blago nama kada se ovakvi likovi čude "ko hoće da ih ubije",baš me živo zanima   zanimanje,uplašenog građanina bojana tomića,najverovatnije je jadan od silnih strahova  ostao nezaposlen!

                 -blago  našoj  zemlji sa ovakvim "plašljivcima",koga li će sledećeg da likvidira iz straha ? Frisko107

         


               
IP sačuvana
social share
"ko na vreme shvati da život kratko traje,on se samo tuca i za sve mu kurac puca!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Bla,bla.....Dignite ruke sve do neba...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 659
Zastava Pozarevac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6600
 Smile mafija
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.