Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 02:34:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ne mogu da ukljucim racunar!  (Pročitano 6061 puta)
23. Apr 2009, 22:53:51
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 81
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
U toku rada je slucano pritisnut taster ''shut down'' - na tastaturi, i racunar se ugasio.
Od tada ne mogu da ga ukljucim nikako, pritisnem dugme na kucistu kako bi ga ukljucio, svetli zelena lampica, vrti ventilator, ali HDD ne radi niti se cuje ono cuveno BEEP prilikom startovanja racunara. Monitor je potpuno crn kao da je iskljucen. Sam kompjuter mi deluje nekako uspavano.

Sta mi predlazete da radim?

probao sam da vadim i vratim kablove, da vadim i vracam bateriju na ploci i nije pomoglo

neko neki predlog?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 181
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
vrlo vjerovatno ti je stradala naponska jedinica!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6630, valjda
Ne pojavi se ni bios? Resetuj bios na plochi just in case. Ako nece verovatno je neshto crklo.
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 81
OS
Linux
Browser
Mozilla (Debian-2.0.0.13-
Ne pojavi se ni bios, znaci kad ukljucim racunar, cuje se samo ventilator. Monitor je potpuno crn, zapravo nije ukljucen uopste. Led dioda na njemu blinka standardno kao kad je racunar izgasen a monitor ukljucen.

napominjem da se sve ovo desilo kada je na tastaturi pritisnuto greskod dugme shutdown. I od tada kao da je mrtav.
Cuo sam jos neko kao resenje da probam da zamenim slot ram memorije, tj da je premestim iz jednog slota u drugi.

kako se resetuje taj bios na ploci?

pozdrav i hvala na odgovorima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia 6120
http://forum.burek.com/kako-resetovati-bios-t417464.html

Meni smrdi na maticnu, posto sam imao gotovo isti problem pre ~ godinu dana...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 67
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.1b3
iskljuci sve hardwere sa maticne ploce izvadi bateriju i pusti je tako neka radi dok se ne resetira ploca i (bios) uglavnom trebao bi da cujes kako bipa ploca kada se resetira .... ako uspes !!!  posle bipkanja prikljuci hardwere nazad na plocu i trebalo bi da bude sve ok stim sto ces morati ako uspes da upalis pc da odradis deo posla u biosu .....

ps\ ako ni to nepomogne onda ti preporucujem da proveris atx napajanje ili pak da kupis novu plocu jer definitivno je neki bitan kontroler na ploci otisao u aut  Smile
« Poslednja izmena: 26. Apr 2009, 10:00:41 od xtroy »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 181
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
ma probaj to da odradis sa drugom naponskom jedinicim pitaj kod servisera ili prodavca opreme da ti daju naponsku da probas , ako ne bude to mozes li im je vratiti?! meni bi izasli u susret Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6630, valjda
Ili je napajanje ili je plocha... Ako se ne chuje ni jedno beep a samo se ventilatori vrte... tipujem na matichnu.
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 81
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
sve sam isprobao, resetovao sam i bios , vadio bateriju, vadio memoriju,... interesantno kad sam izvadio memoriju ne cuje se pistanje nikakvo, najverovatnije je crkla ploca Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 965
Zastava Kalinovik
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung s21+
Ma ploča ti je riknula milijardu posto,in the servis teraj!!! Smile
IP sačuvana
social share
Stevaniđa91_FK Crvena Zvezda
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 02:34:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.