Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Не копајте по старим ранама  (Pročitano 1688 puta)
26. Maj 2009, 10:13:06
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Новац, секс, поверење, деца – само су неки од проблема с којима се сусрећу сви парови на свету


Да ли вам је рекла да мрзи да кува

Поверење је основа сваког квалитетног односа, па тако и емоционалне везе. Ако њега нема, настаје низ других проблема. Уколико један партнер слаже, једном или више пута, требаће пуно времена да се поверење опет изгради. Једно од решења за овај проблем јесте искрен и отворен разговор. Ако то не помогне, онда је свакако добро посетити брачно саветовалиште. Али, није лоше да знате и да се поверење гради, да за то постоје нека правила. На пример:

Одржите реч.
Не лажите.
Будите поштени чак и када сте јако љути и свађате се.
Будите увек тачни.
Имајте разумевања за туђа осећања.
Преузмите свој део одговорности.
Поштујте границе свог партнера.
Научите да слушате друге.
Пробајте да не реагујете бурно када ствари крену лоше.
Не копајте по старим ранама, не враћајте се у прошлост коју не можете да промените.
Покушајте да не будете љубоморни .

Без обзира на љубав коју осећају једно према другом, сви парови понекад имају проблема са сексом. Наиме, њихова веза, као и они сами, пролази кроз разне фазе и промене. Иста ствар је и са сексом. Без обзира на то какав проблем био, најважније је о њему разговарати.

С друге стране, „мањак” искрених разговора је чест проблем код многих парова. Не мисли се ту о свакодневној куртоазној комуникацији, шта јести, ко ће узети децу из школе, ко ће шта опрати, већ о важним разговорима о циљевима, жељама, страховањима, очекивањима…

Одредите један стални термин у недељи или месецу који ћете провести само у разговору са својом партнерком. Комуникација вас зближава и може да помогне да решите проблеме или се заједно радујете неким реализованим жељама.

Понекад се чини да све свађе почињу због недостатка новца. Постављају се питања ко га је потрошио више, расправља се о томе како га уложити и како распоредити месечни буџет.

Како бисте избегли расправе о новцу, направите краткорочне планове у шта желите да инвестирате и на који начин ћете новац да потрошите. Када су велике финансијске одлуке у питању, никада их не доносите сами, увек се договорите са партнерком, јер је јако важно да се обоје слажете.

Многи парови, када наиђу на проблеме, не знају како да их реше, па урлају, вриште и траже кривца. Но, како бисте успели да се изборите са проблемом, треба да научите како се конструктивно расправља. Позитивним порукама и смиреним понашањем лакше ћете разрешити сваку ситуацију.

И док вам је сасвим лако да уживате у свом хобију, теже је када треба да уважите нека њена интересовања. Ипак, најтеже је договорити се о подизању деце, а ту родитељи морају да имају заједнички и јединствен став. Посебно је тешко ако су партнери из породица са различитим вредносним системима или усвојеним навикама, али и овде је правило да се ни једна одлука не доноси на пречац, без постигнутог договора, и никако једнострано. Ако не можете сами да се договорите шта је најбоље за дете, потражите помоћ стручњака.

О каквом год неспоразуму да је реч, никада немојте да понижавате своју партнерку, а посебно то не чините у јавности.

С друге стране, покажите захвалност. Понекад је довољно рећи само искрено хвала како би се изгладили на први поглед нерешиви проблеми.

И, наравно, будите реални. Надати се да ће партнерка испунити сва ваша очекивања или жеље јесте холивудска фантазија. Можда ће она једног дана, после много година заједничког живота, знати да погоди многе ваше жеље и док их не изговорите, али, да бисте добили оно што вам недостаје, најчешће морате гласно рећи шта је то.



Izvor: Politika
« Poslednja izmena: 26. Maj 2009, 10:13:28 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Dosta dobri saveti... ali umetnost nije u tome dati ih... to su univerzalne "istine" koje svi znamo... i kojih se gotovo svi sa mukom pridrzavaju....
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Ja nemam starih rana i neprezaljenih ljubavi ,pogotovu ih nemam kad se predstvaljam novom decku  Smile Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia Luvmya 520
Ovo bi bila zanimljiva tema kada bi ljudi mogli ljude da programiraju. Ako nekome treba neko drugi da govori sta da
radi u vezi sa drugom osobom, taj neko ne zasluzuje da bude u vezi sa tom osobom.
Postoji krivicni zakon, koji odredjuje sta se sme a sta se nesme, zalosno je kada neko nekome govori sta da radi i kako da se oseca.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 

Posto ste unistili sve diskutante na religiji ,sad ste malo presli kod nas ovde da nas razdrmate - neka,neka ,treba malo  Smile
« Poslednja izmena: 29. Maj 2009, 14:32:51 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia Luvmya 520



Posto ste unistili sve dikutante na religiji ,sad ste mal presli kod nas ovde da nas razdrmate - neka,neka ,treba malo  Smile
Nemoj tako, nikoga ja nisam unistio, posto moje reci ne napadaju licnost, nego stav koji nije lican.
Kapiras ? Kada neko prati neku religiju, on nema svoj stav, nego zastupa stav onoga ko je tu religiju kreirao.
Ljudi koji su kreirali religije su mrtvi, tako da su ono vec unisteni, a oni ljudi koji prate te neistine nisu za to odgovorni, tako da ne mogu njih da unistavam.
Dosao sam na ovaj forum da objasnim kako se na njoj moze ucestvovati konstruktivno, a da se drugima ne govori sta da rade.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One


Posto ste unistili sve dikutante na religiji ,sad ste malo presli kod nas ovde da nas razdrmate - neka,neka ,treba malo  Smile

Obozavam kvalitetan sarkazam.  Smile

Mislim da ga sada nisi prepoznao  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
Dosao sam na ovaj forum da objasnim ...
zasto mialis da si kompetentan?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
LG Google Nexus 5
odlican tekst ....

nije tu rec o programiranju ... sve se moze postici voljom ...

kad ima dovoljno ljubavi ... ima i volje ... a onda je sve lako ...
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One
odlican tekst ....

nije tu rec o programiranju ... sve se moze postici voljom ...

kad ima dovoljno ljubavi ... ima i volje ... a onda je sve lako ...

Ummmmmmmmm, poseti religiju... shvatices da slobodna volja ne postoji... bar eyepheelYU tako tvrdi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: uticem sudbinu

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.