2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hoking: Jugoslavija je tvorac moderne košarke  (Pročitano 8768 puta)
04. Avg 2016, 02:03:30
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 47.0
Hoking: Jugoslavija je tvorac moderne košarke


Američka košarka u protekle dve i po decenije doživela je velike promene, a da bi se one razumele neophodno je vratiti se na 1992. godinu, ali ne na američki Drim tim s Olimpijskih igara u Barseloni, već na najveći tim koji nikada nije zaigrao zajedno - reprezentaciju Jugoslavije, napisao je komentator "Rolingstouna" Tim Hoking.

On ističe da je istorija velikog jugoslovenskog tima dobro prikazana u dokumentarnom filmu "Jednom braća", kroz odnos dvojice velikana Vlade Divca i Dražena Petrovića, ali zaveštanje te ekipe ostalo je nedovoljno dokumentovano.

To je čudno, jer se radi o najuticajnijoj svetskoj ekipi u poslednjih 25 godina. Zaboravite Majkla Džordana, Sparse ili Voriorse, Jugoslavije je modernu košarku napravila ovakvom kakva je danas, kaže Hoking.

On ukazuje na činjenicu da se filozofija evropske i američke košarke oduvek razlikovala, jer se prva zasnivala na snažnoj timskoj igri, dok je u drugoj na prvom mestu individualizam i zabava.

Grubo rečeno, kaže Hoking, evropska košarka zasniva se na strogim pravilima, američka na atletizmu i sirovom talentu, evropska igra traži samoograničavanje, a američka samoisticanje.

Američki Drim tim iz Barselone bio je, ističe autor, zbir njegovih briljantnih delova i ništa više od toga, dok je, suprotno tome, jugoslovenski tim iz te godine na zbiru njegovih delova pravio nadgradnju.

Ta ekipa imala je, podseća Hoking, velike NBA zvezde Petrovića, Tonija Kukoča i Divca, koji je čak i u najjačoj ligi na svetu potpuno redefinisao igru i ulogu centra, koja se do njegovog dolaska u Ameriku uglavnom svodila na tuču i laktanje pod košem.

 Samo to, međutim, ne bi bilo dovoljno da reprezentacija Jugoslavije bude savršen tim, kakav smo gledali na svetskom prvenstvu 1990, koje je s lakoćom osvojila. Njihova sposobnost da uguše protivnike nije se zasnivala na tome da budu jači i brži, već na disciplini i uzajamnom poverenju,
ocenio je Hoking.

Prema njegovom mišljenju, to je bio vrhunac evropske košarke i bilo je logično da u poslednje dve decenije takav pristup igri počinju da prihvataju treneri u NBA ligi, jer posle Drim tima iz 1992, američka košarka, sledeći svoju filozofiju, više nije imala prostora za napredak.

Bila je to teška promena, a da je neophodna definitivno je postalo jasno 2004. godine, kada se desilo nezamislivo i reprezentacija SAD na Olimpijskim igrama nije stigla ni do finala.

Posle toga je američka košarka doživela temeljne promene, najviše zahvaljujući Gregu Popoviću, koji je od San Antonija stvorio najuspešniji NBA klub u proteklih 20 godina zbog toga što je prekinuo tradiciju angažovanja isključivo igrača sa američkih koledža.



https://www.youtube.com/watch?v=JIBaRgJDqZ8

Dovodio je dosta neameričkih igrača, koji su postali velike zvezde, i rezultat je bio osvajanje pet šampionskih prstena.

Vrhunac je, ipak, prethodna sezona u kojoj su Voriorsi ostvarili rekordne 73 pobede, pri čemu su frapantno ličili na veliki jugoslovenski tim koji se raspao uoči najvećeg takmičenja, istakao je Hoking.

On podseća da se već 24 godine svi pitaju šta bi se desilo u finalu olimpijskog turnira u Barseloni da se Americi suprotstavila Jugoslavija, a ne samo deo tog tima u dresu Hrvatske.

To, naravno, nikada nećemo saznati, ali za mene nije najveća tragedija što nismo videli duel dva najveća nacionalna tima u borbi za zlato, već što nismo dobili priliku da gledamo sučeljavanje najvećih predstavnika američke i evropske košarkaške filozofije, kaže Hokins.

A možda, zaključio je, do njega nikada nije ni trebalo da dođe, jer na osnovu svega što se dešavalo u naredne 24 godine sve više liči da su prevladali Evropljani.



https://www.youtube.com/watch?v=7pCose7131U


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 05. Aug 2016, 22:25:05)
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.7.7
mob
I-mate 30 Pro
Opet ovaj lupeta nesto...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Citat
On podseća da se već 24 godine svi pitaju šta bi se desilo u finalu olimpijskog turnira u Barseloni da se Americi suprotstavila Jugoslavija, a ne samo deo tog tima u dresu Hrvatske.

znas ti dobro sta bi se desilo  Smile oni vasi cmci iz afrike ne bi znali sta ih je snaslo ....picka im materina  Smile
treba ih sve vratit u afiku... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 47.0
  Moka Slavnić je ispričao jednom kako je Gomeljski došao da gleda trening naše reprezantacije. Prvo je gledao šta MOka, Praja, Mirza i Ćosa rade a onda je izvadio blokče i počeo da zapisuje. Moka mu je posle rekao da se džaba trudio jer to što je video neće biti na utakmici jer to ni oni sami ne znaju. Sve zavisi od inspiracije.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.7.7
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
mob
LG Frizider
Ja rekoh Stiven Hoking nesto kenja u vezi Jugoslavije i crnih rupa....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows 7
Browser
Chrome 52.0.2743.82
I ti i inicio, znas da se on samo javlja kada je u pitanju kosmos.  Smile

Inace koliko god dobri tad bili tesko da bismo ih dobili. Dzoki, Pipen, Medzik, Bird, Juing, Malon, Stokton, Barkli. Useres se samo kad pogledas imena...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
Nema sanse uz to da jedan od majstora pred samom penzijom, najbolja generacija NBA lige
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 47.0


https://www.youtube.com/watch?v=X12w-0Z7A8A

  Nikog se nisu bojali. Kako je prejahan Sabonis tako je prejahan i Tkačenko pre njega.



https://www.youtube.com/watch?v=ZtzNJ0kicyc

 Prvo preslišavanje



https://www.youtube.com/watch?v=DBX1TrnIXi0

 Drugo preslišavanje i nešto najlepše što sam video na 34.40 minutu. Mogao je svako da poentira i da ostane zauvek zabeležen kao neko čiji koš je doneo pobedu. Mogao je ali nije, kao u epskoj narodnoj pesmi. A tu je i Divac sa šahovnicom na kraju.

  Morali su zbog nas da uvedu američke profesionalce na kraju. Još jedan podatak koji govori sam za sebe. Eks SFRJ je imala oko 21 milion stanovnika, taman toliko koliko su sjedinjene države imale registrovanih košarkaša.

  Bili smo jaki i u rukometu, omladinski prvaci sveta u fudbalu i još dosta toga.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.