Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Naucno opravdanje za verovanje astrologiji  (Pročitano 1356 puta)
20. Mar 2007, 01:21:43
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung e900
Mene interesuje da li neko zna neku knjigu ili linkove na internetu gde postoje argumentovani dokazi za verovanje u astroloska tumacenja jer je mnogi nipodastavaju i nazivaju je pseudonaukom?
Nadam se da je tema interesantna i da ce izazvati neko vase interesovanje.Par puta sam na televizijama gledao astrologe kako pokusavaju da odbrane ono cime se bave ali sa malim uspehom.Stav nase zvanicne vere je da astrologiju ne priznaje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Ova tema može da služi u prilog astrologiji.
Možemo iznositi svoja mišljenja ili npr. neke vesti vezane za ovu temu (iz sveta astronomije a u tesnoj vezi sa astrologijom) po čemu je astrologija zaslužila da bude nauka.

Za suprotna mišljenja postoji tema Astrologija i nauka. Pa ćemo takve komentare koji se nadju u ovoj temi seliti u tu temu ili brisati.

Burek dva mi je dao ideju, pa ću raditi na tome da pronadjem neki zanimljivi sajt... Ukoliko znate neku knjigu ili sajt vezanu za temu, obavestite nas.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Mislim na ovako nešto Smiley

'' Najsnažnije eksplozije, posle rodjenja svemira, su supernove-burna umiranja zvezda. U svemiru pršti od takvih kataklizmi. Dogadjaju se skoro svake sekunde, obično u bezamislivo udaljenim galaksijama; blesnu sjajem jačim od stotinu milijardi zvezda, stvarajući vatrenu loptu koja se širi i hladi mesecima. Imamo sreću što se retko dogadjaju u blizini ’’naše kuće’’. Poslednja eksplozija u našoj galaksiji dogodila se 1604. godine. Prizor na noćnom nebu, gde se svojim sjajem nadmeću supernova i Jupiter, duboko je dirnuo Johana Keplera, pionira astronomije. Supernova u blizini naše planete – u krugu od nekoliko svetlosnih godina – zapljusnula bi Zemlju smrtonosnim zračenjem. Ipak,
ono što ostaje posle takvih ekslozija blisko nam je koliko i sopstveno telo. Ugljenik u našim ćelijama, kiseonik u vazduhu, silicijum u stenama i kompijuterskim čipovima, gvoždje u našoj krvi i našim mašinama, gotovo svaki atom teži od vodonika i helijuma stvoren je u unutrašnjostima prastarih zvezda i rasut širom svemira u eksplozijama pre mnogo milijardi godina''

Sten Vusli – astronom na Kalifornijskom univerzitetu u Santa Kruzu; delić teksta Kosmičke eksplozije – martovski broj National geographic

Čisto da se zna koliko smo usko povezani sa svemirom
Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Ericsson T-68
Imamo gomilu rupa u nauci koje ne dokazuju da astrologija nije tachna, imamo logicko razmisljanje koje ne razume sto to deluje.. ljude koji odbijaju da veruju.. i imamo astrolosku praksu koja dokazuje da astrologija radi. Smiley

Nauka se ne razume u astrologiju, jer ona potiche od davnina. Ne zna se  ni kad je stvorena niti ko je stvorio niti kako. Mislim evo vam jedan primericic.. i dan danas se ne zna kako su gradjene piramide, ali opet eno su, stoje vec vekovima. Smiley
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Pa mi ćemo sa njihovog ''naučnog jezika'' da prevedemo na ''astrološki jezik''  Smile  + ćemo da začinimo logikom i osećajima. Dobićemo rezultate koji su ako ne istiniti a ono bar blizu istine. A oni će večito da tapkaju u mestu tražeći dokaze za svoje pronalaske. Ne može se ''sve'' dokazati..dokučiti... Smile Smile

Na to se odnosi ova tema.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.