Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:01:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: NATO hoće srpsko oružje  (Pročitano 11903 puta)
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Pro
... Србија још један гарнизон на путу ка нашој северној браћи...  Smile

Никогда! мы никогда не будем предавать наших братьев, потому что это означало бы, что мы выдавали себя Smile
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Никагда,никагда,али бојим се да је један део Србије већ предао себе на употребу западу....  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Pro
seti se pesme " na gazimestanu" od milana rakica, kaze u stihu

" danas, nama kazu, deci ovoga veka,
  da smo nedostojni istorije nase,
  da nas zahvatila zapadnjacka reka,
  i da nam se duse opasnosti plase"

ovo je napisano pred balkanske ratove.
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Хммм,да.Вечито на ветрометини која час гура на једну,час на другу страну.Него,хтедо' рећи још у претходним постовима да се негде у то време дешавало и решавало,по српску војску веома значајно питање куповине топова које ме на известан начин подсетило на овај "случај" којим се бавимо.Наиме,српска влада је у то време могла да бира између,чини ми се Шкодиних,јефтинијих( и наравно аустроугарских)и француских Шнајдерових топова.Социјалдемократе су биле за то да се поверење да "Ка унд Ка" топовима,док су остали свој став формулисали реченицом,парафразираћу,да "са Французима нећемо ратовати а са овима хоћемо",па су после чувене "српске пробе" где су вукли топ по железничким праговима неколико десетина километара,француски квалитет и српска политичка трезвеност превладали могућу несрећну одлуку да се погрешним избором остане без муниције,резервних делова и осталог што иде уз артиљерију,у случају могућег рата који је како знамо недуго затим и избио....
Овде имамо унеколико промењен однос,у смислу да се нама нуди да сами правимо оруђа и да их продајемо заинтересованима,али суштина је иста,а то је исто оно питање које је мучило наше дедове.Коју страну одабрати у тренутном односу снага и поред тога,заправо упркос томе,како у целој ствари остати човек, јер царства су долазила и пролазила а Срби су морали и мораће да живе са последицама својих одлука....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
s druge strane ,ne bi bilo loshe da im uvalimo ove pushke ,pa onda da im u sluchaju rata otkazemo prodaju rezervnih delova  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Да,то ће их упропастити...буаааахххааааа
Значи договорено....На извршење!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Pro
 Smile
s druge strane ,ne bi bilo loshe da im uvalimo ove pushke ,pa onda da im u sluchaju rata otkazemo prodaju rezervnih delova  Smile
Smile Smile
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 298
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung sgh-550i

Надам се да грешим,а ако не,остаје вера у то да неко размишља о "резервном плану" типа "шта ћемо ако..."  и да ће се направити некакав отклон када су у питању незајажљиви интереси западних земаља којима је Србија још један гарнизон на путу ка нашој северној браћи...  Smile

"Severna braca"-ovo je jako!! Ovo je potpuno nova definicija-svedoci smo stvaranja istorije!
A ko su ta severna braca? Svedjani, Finci.. Mozda Madjari? O kakvom bratstvu sa Rusima uopste pricamo? Pa oni su posle raspada SSSR ostavili preko 20 miliona Rusa van svoje drzave. Nije mi jasno da iko pametan moze da misli da ce ih nas 7-8 miliona (a i to jedva, zahvaljujuci izmedju ostalog i tim istim Rusima koji nisu hteli da blokiraju ekonomski embargo 1992., samo da podsetim!) onda zanimati.
Mislim da su osecanja jednog prosecnog Rusa ista kao i jednog prosecnog Amerikanca-Srbi su mali narod koji samo pravi sr*nja, bas me briga za njih, dobili su sta su trazili!

I koristim ovu priliku da zamolim Rusofile ( kojih ima samo tako na ovom forumu!) da svoje hvalospeve Rusiji presele u neki drugi deo foruma gde imaju istomisljenike. Stvarno vec pocinje da me smara sto kad god pogledam neku temu tamo ima po jedan (ili vise) "Rusa" u zasedi koji svojim komentarima uguse svaku smislenu raspravu.
Nije sve sto je iz Rusije najbolje, niti je Rusija najbolja, najjaca... Shvatite jednom za svagda i ne davite vise
« Poslednja izmena: 13. Dec 2006, 16:31:02 od dulentse »
IP sačuvana
social share
Sivi soko, sivi soko, sivi soko, ću-ću-ću. Sivi soko, soko sivi, sivi soko, šubi-dubi-du!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Дуленце,не срди се,шта кажеш да одемо москвичем до "Руског цара" на једну вотку....а после на пирошке...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Pro
ma on ne konzumira to. odvedi ga do meka, na genetski poboljsan hamburger i milk sejk od nafte, sa prirodnom aromom plastelina. Smile
molim doticnog da zaista ne lupa gluposti, ja sam do nedavno ziveo tamo tako da ipak to bolje znam kakvi su rusi i kako se odnose prema nama, a radi referentnosti- studirao sam i u SAD tako da znam i misljenje prosecnog amerikanca.
a sto se cudis da rusofila ima svuda po forumima Smile pa nas i njih 300 miliona, cudno je da nas ima samo po jedan na forumu Smile
ostrascenost truje dusu, nemoj to sebi da radis.
sticajem okolnosti bavim se oruzjem, i znam da bih radije verovao industriji koja pravi da traje 100 godina, nego industriji koja pravi da trosis sto vise na rezervne delove. sta reci o zemlji koja posalje vojnike da ratuju u dzungli sa puskom kojoj smeta vlaga Smile
ti ne volis ruse, tvoj problem.
ja ne mrzim amerikance, u dusi su dobar narod, to sam i sam video, samo veoma neinformisan, i orijentisan samo ka profitu. a blage veze nemaju gde smo mi. pa 90% njih se iznenadilo kad sam rekao da su nas bombardovali Smile
uostalom od rusofila za mene su gori ovi sto se jos uvek drze Internet Explorera Smile
Zivela Opera  Smile
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:01:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.