Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 20 21 23 24 ... 76
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: NATO agresija na tadasnju SRJ ~ Slike ~ Video[+18]  (Pročitano 151566 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
Почасти за Србина који је кренуо сâм на 16 авиона НАТО-а


Марку са ликом чувеног пилота Миленка Павловића, који је пре двадесет година погинуо бранећи небо над Ваљевом од НАТО авиона, овог месеца пустиће у оптицај „Пошта Србије“. Једна од централних улица у Осечини понеће име настрадалог пилота, преноси РТС.

Командант 204. Ваздухопловне бригаде поптпуковник Миленко Павловић, 4. маја пре 20 година херојски се борио без радара са 16 авиона НАТО-а. Успомену на славног пилота с посебном пажњом негују у његовом родном селу, Горњем Црниљеву код Осечине.

Кустос музеја Милан Петровић истиче да су спомен-комплекс у оквиру кога се налази и спомен-дом посвећен пилоту Миленку Павловићу, својим добровољним прилозима и бесплатним радом изградили мештани Горњег Црниљева као и сви мештани Подгорине.

„Желе да сачувају вечну успомену на нашег Давида који је свој живот дао у борби против Голијата 1999. године“, каже Милан Петровић.

Његово херојство симболично ће обићи свет на поштанској марки. А у Осечини централна градска улица понеће име пилота-хероја.

„Породица и општина заједно, наравно, са израдом персонализоване поштанске маркице, са давањем назива улице пилоту Миленку Павловићу, желимо још једном да скренемо пажњу јавности на храбро херојско дело Миленка Павловића јер је он својим делом показао на који начин се воли и како треба да се воли држава, како се воли Србија“, рекао је заменик председника општине Осечина Ненад Стефановић.

Од државе је добио орден за храброст, а породица жели да буде проглашен и народним херојем. У Горњем Црниљеву живи његова мајка Радмила, али више нема снаге за изјаве. Раније је већ све рекла.

„То би била моја јака жеља, али ја не знам да ли ћу то да дочекам, и шта ће то да буде. Све то што је било досад, мислим, свима могу да се захвалим, а народни херој, још није га нико прогласио. Ал‘ он је за мајку народни херој, и ако га не прогласе“, рекла је раније његова мајка Радмила.

У Горњем Црниљеву одавање почасти пилоту Миленку Павловићу на дан погибије до сада је организовала локална самоуправа. После двадесет година Министарство одбране припрема програм примерен његовом славном херојству показаном у одбрани земље.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile

16 aviona...

u prvim naletima radari su detektovali preko 500 ciljeva...

pet stotina...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Poginuo majci
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
Павковић из затвора у Финској писао саборцима из 1999: Ви сте најбољи синови Србије!


Порука припадницима Треће армије ВЈ: „Сведоци сте ми пред Богом да нисам злочинац. Вучић први проговорио о НАТО бомбардовању. Када сте јединствени, онда сте непобедиви.“

„Борба Треће армије Војске Југославије за одбрану слободе и достојанства 1999. године обележила је епоху и наишла на дивљење целокупног мирољубивог света. Био је то велики допринос светској борби против хегемонизма, јер је уливала наду и веру да је могућ праведнији свет. Ви сте, драги моји хероји, ушли у легенду по којој ће вас спомињати и памтити поколења.“

Ове речи је некадашњи командант Треће армије Војске Југославије генерал-пуковник Небојша Павковић, поводом две деценије од бомбардовања, са издржавања казне у Финској упутио официрима, подофицирима и војницима с којима је прошао ратна искушења током НАТО агресије 1999. године. У отвореном писму својим саборцима, а које је доставио „Новостима“, генерал им поручује да су били припадници „Треће, легендарне и непоновљиве армије“, која је храбро стала на браник одбране Србије.

Генерал Павковић обраћање својим ратним друговима започиње речима: „Драги моји саборци, припадници Треће армије, хероји!“, и каже:

„Поздрављам вас из далеке Финске и желим да вам још једном, после 20 година, одам признање за хероизам и патриотизам који сте исказали и за часно извршавање постављених задатка у одбрани отаџбине. Таквим односом, и по цену живота, спречили сте улазак агресора на југ Србије и одбранили нашу светињу, наш Космет. Али не само то — захваљујући вама, Трећа армија је преживела напад и покушај уништења од стране најјаче војне армаде на свету, а што није успело ниједној армији која се сукобила са њом.

Предвођени легендарним командантима бригада и командирима који су вас водили из победе у победу током извођења противтерористичке операције на Космету 1998. године, зауставили сте на хиљаде помахниталих терориста и спречили масовну оружану побуну.

У 1999. години, у познатим условима угрожавања безбедности СРЈ, бранили сте земљу на правцу главног удара 19 најразвијенијих земаља света. Ми нисмо имали избора. Стали смо на браник земље и храбро се супротставили непобедивој сили која није поштовала ни право, а ни Божије законе.

Налазим се на издржавању казне затвора, јер, како су ми рекли, нисам успео да докажем да припадници Треће армије нису чинили злочине. Уверавам вас да сам учинио све да то докажем.


Међутим, према њиховим критеријумима, ја сам као најодговорнији командант заслужио да будем осуђен. Примио сам пресуду достојанствено, дубоко убеђен да сте ви, којима сам имао част да командујем, часно и одговорно извршавали наређења, и да нисте укаљали углед српског војника. За мене сте ви часни српски војници достојни својих предака, хероји и најбољи синови наше Србије! Али ви сте ми и сведоци пред Богом да никада и никоме нисам наредио нити одобравао чињење кривичних дела и злочина, већ да сам, напротив, био најстрожи у санкционисању и предузимању мера против истих.

Као ваш ратни командант желим да вас поново замолим да останете јединствени и чврсти, да не наседате на провокације разних политиканата и манипулатора. Не дозволите да вас посвађају и поделе битанге из последњих редова. Сада су на челу државе и Војске људи који цене наше жртвовање и наше погинуле другове. Цене јунаке који су гинули уз поклич: ’За ову земљу вреди умрети‘, као наш херој Тибор Церна. Цене нас и слушају оно што имамо да кажемо о нашој херојској одбрани, за разлику од оних који су нас више од деценије прогањали, клеветали, хапсили и слали у казамате.

Не наседајте на обећања и празне приче оних који су срозали нашу Војску, понизили и растерали ратне кадрове. Оних који су уништавали борбену технику, тенковима газили оружје и претапали га у железари. Оних који су вас се стидели и одрекли.

Због тога вас молим да заједно дамо допринос и да својим јединством помогнемо свима онима који улажу искрене напоре да Војска буде оно што је била, и још јача и способнија, да буде чувар мира и стабилности наше Србије, али и фактор одвраћања оних који би опет да нам газе достојанство, отимају територију и слободу. Будите поносни и држите се заједно као некада! И запамтите, само када сте јединствени онда сте и непобедиви!“
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Почасти за Србина који је кренуо сâм на 16 авиона НАТО-а

Svakoga u lancu komande bih streljao redom, ali bez izuzetka, ne bi im trebao nikakav Hag.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Zato se pricalo da je imao pravo da odbije. Boga pitaj sta je istina
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 17114
Deluje logicno na ciju ce stranu biti general kad znamo ko ga je odveo u Hag.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
otiso zauvek u istoriju

pustice ga sledece godine...

to ovde blizu kod mene...350km
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 179


Citat
ПОЗИВ СВИМ РОДОЉУБИМА, РОДОЉУБИВИМ ОРГАНИЗАЦИЈАМА И ПОКРЕТИМА НА АНТИ - НАТО ПРОТЕСТ:

Поштовани,

Позивамо вас на АНТИ – НАТО ПРОТЕСТ и ПОТПИСИВАЊЕ ПЕТИЦИЈЕ за излазак НАТО канцеларије из Министарства одбране.

Програм почиње 24.03. од 17 часова испред Генералштаба , Кнеза Милоша 33, потписивањем петиције на штандовима, након чега ће се обратити говорници. После тога је предвиђена шетња унапред договореном трасом која ће пролазити поред руске амбасаде где ће се колона задржати око 30 минута како би се обратио неко од учесника. Скуп ће се завршити код Храма Светог Саве , где ће учесници запалити свеће за помен пострадалима током НАТО агресије.

Волели би да као доказани српски родољуби увеличате овај скуп и позовете чланство да нам се придружи. Нека и бројем и сојем покажемо окупатору да га не желимо у својој земљи!

Братски поздрав.

Организатори протеста:
- Покрет Живим за Србију
- Иницијатива Нема предаје КиМ
- Српски отаџбински покрет - Ветерани Србије

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 20 21 23 24 ... 76
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.