Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nasledjivanje duga kredita uz porodicnu penziju  (Pročitano 9979 puta)
28. Okt 2012, 23:19:06
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Moja majka je preminula i imala je da otplacuje kredit jos 3 godine. Kredit je bez ziranata. Na nju se nista BAS nista ne vodi! Samo je primala penziju uz novcanu naknadu za tudju negu i pomoc. Ako njen muz koji vec prima invalidsku penziju, uzme njenu penziju da prima porodicnu penziju. Da li je onda on duzan da otplacje njen kredit?







[Edit by lightsoft: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 28. Okt 2012, 23:21:10 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
hajde ti prvo izracunaj da li se isplati, posto njen muz ima pravo na oko 70% njene penzije.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Njen muz prima oko 7500 din 50% invalidsku i do svoje starosne penzije ima jos 11 godine. Tako da se isplati svakako da uzme porodicnu. Znaci on zivi u kucu njenog oca i majke kao na miraz. Sad njen otac (moj deda) kad umro moja majka i njena sestra se odrekle u korist njihove majke (moje babe). A moja baba je jos uvek ziva i tako da se vodi cela kuca na nju i sve. Na moju majku se nista nije vodilo. Ja sam siguran da trenutno u ovu situaciju banka nam ne moze nista, ne moze da trazi nastavak otplate kredita jer nema od koga. Ali pitam se ako moj otac uzme tu porodicnu penziju, da li ce onda banka imati pravo da zahteva nastavak otplate kredita?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Gledaj ne znam koliko su bila primanja ali znam jedno, oduzmi od te penzije tudju negu i pomoc i nadji osnovicu penzije.
Takodje prelistaj zadnjih godinu dana primanja i tri najveca primanja ti uzimaju kao osnovicu za dodjeljivanje porodicne. Znaci od te sume 70%.
A sto se tice kredita, jbg prelistaj koja je politika te banke u vezi kredita...cisto sumnjam da nisu sebe ogradili od te price neko taj kredit mora naslediti  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Ma tu tudju nego primala samo 3 meseca, pre toga joj penzija bila 17000 din tako da 70% od toga je 12000 din. Primao bi oko 5000 din vise nego sad sto prima 50% invalidsku. Tako da se svakako isplati da prelazi. Ali kredit je oko 3000 dinara i ima da se otplacuje jos 3 godine. Citam sad ugovor ali ovo je bio manji kredit od 800evra  bez ziranata, poverioca itd.
Ne znam na osnovu cega moze banka da zatrazi, jedino da banka izmisli neki nov zakon.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
idi najbolje u banku u kojoj je bio racun i raspitaj se tamo. mislim da moze da se oslobodi placanja kredita.
s druge strane, nisam najbolje upoznat s tim, nesto sam nacuo da ljudi koji su otisli u invalidsku, treba ponovo da vade papire tj da dokazuju invaliditet.

znači nisam siguran, idi raspitaj se iz prve ruke.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
trebalo bi banke da praktikuju otkaz kredita ali nisam siguran sta i kako...to najbolje da odes u banku i konkretno vidis sta je i kako, jer opet to je vasa duznost da prijavite smrt. Poneses umrli list kao dokaz pa nek se oni jebavaju sta i kako.
Moj pokojni otac je npr. ima povecu tudju negu i pomoc jer je imao 100% invalidnosti, a pre vremena je otisao u penziju tako da je ta osnovica kada se sumira bila mala mada davno bejase to. Zato sam i pitao, jer keva ce preci sa porodicne na svoju penziju jer ce biti veca za par hiljada.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
mislim da je kredit jedino prenosiv na bracnog partnera u ovom slucaju na tvog oca i on bi trebao da otplacuje to bez obzira dal uzeo ili neuzeo tu penziju bar je tako u civilizovanim zemljama bez obzira sto je kredit bio na tvoju majku posle njene smrti se prenosi na bracnog partnera posto ga u ovom slucaju ima, na decu ili roditelje nemoze da utice kredit jer bi oni po pravilu trebali da se gledaju kao zasebna porodica kad postanu punoletni(mislim na decu) i slicno je sa svim dugovima ali ponavljam tako je u civilizovanim zemljama ovde me nebi cudilo da i praunuce mora da otplati kredit
ali kao sto rekose idi u banku raspitaj se i nepotpisuj nista sto je sigurno sigurno je
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Ja sam procitao i svugde pise da kredit nasledjuju samo oni koji nasledjuju imovinu. A moj otac nema sta da nasledi. I tako je u civilizovanom i u necivilizaovanim zemljama. Bracni partner nasledjuje dug samo ako nasledjuje i imovinu bracnog partnera!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
nista onda sibaj ti do banke pa se raspitaj oni bi trebalo da znaju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.