Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nasledjivanje duga kredita uz porodicnu penziju  (Pročitano 9976 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
Dobro hocu, ostaje ona prvobitna tema oko banke. Jos uvek ne znam kad je pravi trenutak da obavestim banku. Zato sto tek za nedelju dana trebam da podignem od pokojne majke jedan deo zaostale penzije a kasnije valjda i taj drugi deo trebam da podignem. Ja bih obavestio banku tek kad podignem i taj drugi deo, da ne bi banka mozda nesto izmuckala preko poste i socijalnog i uzme pre mene taj novac. A fore imam do 5 decembra tad ako ne platim ratu banka ce opet da zove
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
a da se praviš da nemaš pojma o kreditu, pa kad nazovi ti im kaži
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
Nesreca me kreula pa mi i baba sad umrla na kojoj se vodilo celo imanje. A kad je moj deda umro moja majka i moja tetka se odrekle u korist moje babe. E sad posto mi je prvo majka umrla, pa baba....moja tetka kaze da sad ona sve nasledjuje? A mi unuci nista. Jel to moguce? Mislim ona ce meni da prepise sve da vidi koliko takse i to ali zar stvarno je ovako da ona  u ovom slucaju sve nasledjuje?
Оно што би наследила твоја мајка, колико знам, преноси се у овом случају на тебе. Ако је тестаментом одређено другачије, имаш право на нужни део (мислим да је то трећина онога што би ти по закону припадало). Али, ако постоји уговор о доживотном издржавању - е, онда немаш ништа од наследства.
А свакако се распитуј о оставинској расправи.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
Moj otac je isao u socijalno da pita da uzme porodicnu penziju od moje majke. Oni mu rekli da nema pravo!
Sad ne razumem zasto nema pravo, on je mladji od moje majke 54 godine i jeste sve to ali on prima svoju invalidsku penziju od 50% i procitao sam da ima pravo da nasledi posto je vec korisnik penzije. Sad oni mu nesto kao rekli da muz nema pravo na zeninu penziju dok ne napuni 65 godiste starosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
da. morao je da ima najmanje 55,5 godina.

http://www.pio.rs/lat/porodicna-penzija-lat.html
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
Procitao sam na http://www.zso.gov.rs/porodicna-penzija.htm

Udovac:
− u 2011. godini - 55 godina života;
−   u 2012. godini - 55 godina i šest meseci života;
−   u 2013. godini - 56 godina života;
−   u 2014. godini - 56 godina i šest meseci života;
−   u 2015. godini - 57 godina života i
−   u 2016. godini - 57 godina i šest meseci života.

Da li to znaci da moj otac posto je rodjen 18 juna 1958 godine, moci ce da prima 2014  godine od 19 decembra kad ce imati tacno 56 godine i 6 meseci zivota?
« Poslednja izmena: 27. Nov 2012, 14:01:18 od zoki358 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
pazi ovo sa ZSO sajta:

 Udovac stiče pravo na porodičnu penziju ako je:

− do smrti bračnog druga, navršio 58 godina života ili
− do smrti bračnog druga, ili u roku od jedne godine od dana smrti bračnog druga, postao potpuno nesposoban za rad ili
− posle smrti bračnog druga ostalo jedno dete ili više dece koja imaju pravo na porodičnu penziju, a udovac obavlja roditeljsku dužnost prema toj deci. Udovac koji u toku trajanja prava po tom osnovu postane potpuno nesposoban za rad, zadržava pravo na porodičnu penziju dok postoji ta nesposobnost.

------------

idi raspitaj se za ovo boldovano. znači traži da ti objasne. sve što ti nije jasno, pitaj njih.

IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
Radim na tome nego imam sad jednu preci situaciju. Dakle danas je vec 6 decembar a ja imam do svakog 5 u mesecu da otplatim ratu za kredit. Banka jos uvek ne zna za smrtni slucaj. A pogrebnu otpremninu i jos jednu zaostalu penziju postar ce da isplati tek 10-17 decembra. Banka ima danas da me zove zato sto nisam platio ratu. Sta da kazem? Dal da kuliram banku dok mi ne isplati postar ili sta? Plasim se da banka ne udari neku administrativnu zabranu pa da ne mogu da podignem ove pare. I sta da radim i kad podignem te pare kad banci da javim za smrtni slucaj?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
ne znam.
po nekoj logici oni ne mogu drugome da blokiraju račun ako nije žirant..
pare za opremu se svima isplaćuju na ruke, i onima koji imaju i koji nemaju račun.
dakle ti bi trebao da možeš da uzmeš babinu penziju i pare za opremu bez obzira na sve.
ako možeš s bankom da se praviš da nemaš pojma o čemu se radi, da si iznenađen.
mnoge banke su ostale i bez mnogo većih potraživanja.

a pare koje podigneš, "već si vratio rodbini od koje si pozajmio i još im duguješ".
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
ne bre babine pare od otpremnine,nego za majkine pricam. Za to imam da se nacekam jos bar mesec dana. Nego majka mi umrla pre mesec ipo dana a jos uvek nisu mi isplatili pogrebnu opremu. Ja za to cekam otpremninu da mi isplate. I pise isplata od 10 decembra ali to isplacuju tek kad bude penzija tako da tek tamo 17 ce da donsese postar. Evo sad me upravo zvala banka nisam se javio. ne znam sta da radim. Ima da mi isplate i pogrebnu opremu i jos jednu penziju. Ja se plasim da ne uzme banka tu jednu penziju
« Poslednja izmena: 06. Dec 2012, 14:19:30 od zoki358 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.