Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nasledjivanje duga kredita uz porodicnu penziju  (Pročitano 9971 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Ne smem do banke, dok ne budem 100% siguran za sve da znam koja prava po zakonu imam da branim. jer banka hoce da te prevari da kako zna i ume iscupa pare
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
vidi ako imas u svom mestu sediste PUPS stranke, idi kod njih za savet.

ili zovi telefonom.

IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Ne smem do banke, dok ne budem 100% siguran za sve da znam koja prava po zakonu imam da branim. jer banka hoce da te prevari da kako zna i ume iscupa pare

kako hoces ali mislim da zakonski moras da odneses umrlicu u banku i gde je kredit i banku gde je primala penziju i u socijalno i da pare sa racuna nesmu da se dignu dok neprodje ostavinska rasprava to jest dok sud tvog oca neproglasi za naslednika sredstava koja su zateknuta na racunu i ostalo itd,itd... imas tu sto kuraca mi i nasa papirologija i trista cuda posavejtu se sa nekim ko ima posla sa tim stvarima ako znas nekog takvog sto radi u socijalnom ili nekog ko radi u nekoj banci ili u opstini ili tako nesto
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
Kad se uzima kredit potpisuje se ugovor o kreditu - prema tome, nadji svoj primjerak ugovora i detaljno ga izčitaj.
Tu bi trebalo da piše sve što te zanima.
Bilo kome da se obratiš, za pomoć u rješavanju ovog problema, tražiće ti to isto.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
LG Nexus 5
Da, obavezno procitaj ugovor, skoro sve banke u ugovoru navode i osiguranje u slucaju smrti osobe koja je uzela kredit. Sada, sve zavisi kakav je kredit, da li je stambeni, za auto, refinansirajuci, dinarski itd.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Kredit je namesnki potrosacki i nema nista da pise u ugovoru vezano za zirante i nista vezano u slucaju smrti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Pricao sam sa jednim advokatom i rekao mi je da ako moj otac ne uzme njenu porodicnu penziju, onda banka nema od cega da nam naplati kredit. A ako uzme porodicnu penziju, onda kao banke to jedva cekaju da bi mogle onda da uzimaju pare za kredit.
E sad mene zanima koliki je rok za prelazenje na porodicnu penziju, da li moj otac mora to odmah ili moze i za pola godine? Ja bih to da on kasnije uzme a u medjuvremenu banka odustane od svog kredita. I pitanje je da li banka moze nesto da smucka da zauvek blokira to oko porodicne penzije, da moj otac ne moze kasnije da nasledi porodicnu penziju?
« Poslednja izmena: 03. Nov 2012, 00:18:45 od zoki358 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
LG Nexus 5
Pa pitas tog istog advokata ta ista pitanja. Bolje on zna te pravne zavrzlame od nas ovde.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
ne mora odmah da uzme porodicnu penziju. ima par meseci koliko se secam na raspolaganju.

nego ... zar mu se ne bi isplatilo da uzme penziju i da nastavi sa otplatom kredita ? mislim opet bi mu penzija bila veca nego sad. (?)
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


u tom je tajna...

Zodijak
Pol Žena
Poruke 418
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.94
Banke ne otpisuje kredit već ga samo prenose na prvog najbližeg srodnika. Znači ako nemaš oca onda ga prepisuje tebi, kamate se nove obračunavaju i idu malo manje nego obično. S obzirom da je mala svota u pitanju neko će se morati primiti vraćanja duga. Tvoja dužnost jeste da odneseš umrlicu i pokažeš banci da je majka umrla, uglavnom izlaze u susret i zbog smrtnog slučaja odlažu vraćanje duga. Što se penzije tiče imate rok od tri mjeseca da se odlučite koju penziju želite porodičnu ili da ostane ona koju otac sad prima. Otiđi kod advokata i s njim se posavjetuj, savjetovanje je besplatno, mada svaka banka ima svoj interni Pravilnik od koga ne odstupa. Majka je bila mlađa žena i zbog toga u Ugovoru nema pomena u "slučaju smrt"i, taj dio se dodaje jedino kad osoba koja traži kredit ima 60 ili više godina starosti.

S ozirom da pišem iz druge države uzmi da je samo djelomično tačno, jer kod nas je ovako, mada je Zakon u suštini ostao isti na nivou bivših republika, tu i tamo su vršene neke dopune i izmjene Aneksima.
IP sačuvana
social share
"Hiljadu puta se pokajes za ono sto kazes, retko za ono sto precutis."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.