Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 13:48:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nasilje u porodici ili?  (Pročitano 5033 puta)
23. Mar 2008, 00:53:53
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Pozdrav svima

Zadnjih par godina imam problema sa ocem, koji se cini mi se sve vise pogorsavaju.  Na zalost to nisu obicne tinejdzerske svadje (ili se samo meni cini da nisu).  Problem je u tome sto svadja nastane ni otkuda.  jednostavno, otac nadje razlog da se posvadja samnom ili sa majkom (to moze biti bilo sta, npr vreme, politika, nacin razgovora, bilo bilo bilo sta i najneverovatnija glupost), prilikom svadje, pored katastrofalnog urlanja, najcesce je prisutno i lomljenje raznih predmeta, namestaja, posusdja itd.  pre par meseci se toliko iznervirao da je udario o regal, koji je polomio, ali je uspeo i sebi prst da polomi.  posle toga je pricao kako je to bilo namenjeno meni, a pri tom, razloga nije bilo nikakvog.

Ovo se ne dogadja stalno, nekad ume da bude i vrlo prijatan.

Pored svega, i pije.  Nisu to neke velike kolicine alkohola, recimo 3l piva dnevno, al ne verujem da alkohol utice na njegovo ponasanje.  

Pomagajte sta da radim? ovo je postalo ne izdrzljivo, ne mogu svako jutro kada se probudim da razmisljam da li je otac dobro ili lose raspolozen i da li ce danas u mesto sto ce polomiti nesto udariti mene ili majku???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia N97
Tri litre piva dnevno je nenormalno mnogo. Najveci alkoholichari koje znam su upravo pili pivo koje je najslabije alkoholno pice.

Tvoj stari ima neki problem, pa probaj nekako da ga ubedish da to podeli sa tobom i ako mozhesh pomozi mu. Inache ako vas ikad udari bez razloga zabodi ga u glavu bez grizhe savesti, za njegovo dobro.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Pored svega, i pije.  Nisu to neke velike kolicine alkohola, recimo 3l piva dnevno, al ne verujem da alkohol utice na njegovo ponasanje. 

To je mnogo.
To se zove alkoholizam.

Sta da radis?
Ja bih ti predlozila jednu konacnu metodu, ali je poprilicno kaznjiva... tako da...  Smile

Jedno je sigurno... sa alkoholicarima se ne moze... nikako...
Ne verujem u one price da je njima potrebna paznja, ljubav, razumevanje... to su ljudi koji svesno zbog svog egoizma razaraju porodicu...
Za njih nemam ni trunku razumevanja...

Resenje bi bilo savetovanje... ali tesko je nasilnika naterati na saradnju...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
mozda je mislio na 3 flase piva ???

kriza srednjih godina ...

dok jos to nije postalo svakodnevnica, nateraj ga da se zanima necim, da pored svakodnevnih obaveza nadje jos neku zanimaciju

npr nek igra igrice ...

ti ces sutra otici, ozeniti se, ali svoju mamu ces ostaviti s njim ... a njoj nece nimalo lako biti ...

zavisi kako je raspolozen ... mislim kako prima kritike, razgovarajte otvoreno s njim ... ti i mama...

IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
u pitanju su od 2-3 plasticne flase jelen piva, koliko je meni poznato, jedna ima 1l

pa mislim da je on prilicno mator za krizu tih srednjih godina, ipak ima 58g.  

Mislili smo da je u pitanju visak slobodnog vremena, medjutim ispostavlio se da nije to.  Mama i ja smo mu nasli posao, privatni, koji izgleda ovako

pocinje da radi oko 7. 30 nekad ranije nekad kasnije, radi do 13h nekad ranije nekad kasnije, onda dodje kuci na rucak itd, za to vreme dok on ruca majka radi (a uz rucak obicno ide i pivo), onda legne i spava do 18-19h, opet ode u radnju, i vrati se oko 21h.  onda dolazi vecera i pivo i problemi tj svadje.

njega nista drugo ne zanima sem spavanja i politike sa politikom nam svima ispira mozak, al dobro, postujemo ga zato sto je stariji, pa nema veze ako covek voli to da gleda neka gleda, ali nema mesta izivljavanju. kada se neko od nas pozali na nesto prica se svede na sledece:"Jel ti se ne svidja? Idi iz kuce". A svi znamo, da sa prosecnom platom, koja iznosi 300eur, se nemoze dugo preziveti (platiti stan, hrana itd) i on to zna i to koristi

Sinoc je opet bila svadja ni oko cega, cela zgrada se tresla od galame i nikom nista
Cudi me kako neko od stanara ne pozove policiju

Najgore mi je zbog majke, ja cu sutra zaista otici a ona ce ostati sa njim da se muci.

Kritike ne prima nikako, ali bukvalno nikako.  nedaj boze da mu se kaze nesto sto mozda lici na kritiku, npr nemoj to tako, ajde da probamo ovako, odma izbija svadja u fazonu ko si ti mene da korigujes, da mi govoris kako i sta cu ja da radim itd.  znaci bukvalno se nista ne sme reci jel to on moze da protumaci pogresno i onda bez razloga ispadne svadja
a sto se tice njegovih kritika i saveta, deli i hsakom i kapom, trebalo ne trebalo, u stvari to nisu kritike, vec neka vrsta naredjenja, i ako se ne postupa sa njima dolazi do odredjenjih pretnji tipa, obelezice mene, majku itd da bi zapamtili da sl.  put treba tako da radimo.  

Ispostavilo se da je mnogo stvari koje je on rekao na kraju bilo tacno i to je ok, isto kao sto mnogo stvari nije imalo veze sa mozgom, ali jednostavno ne vidim potrebu nametanja svog misljenja drugim ljudima.
« Poslednja izmena: 23. Mar 2008, 14:41:50 od Genius88 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
Citat
u pitanju su od 2-3 plasticne flase jelen piva, koliko je meni poznato, jedna ima 1l
ima ih i po litar ipo i  po dve litre chini mi se,u naraodu poznatiji kao jazavci  Smile

alkohol i politika,ubitachna kombinacija.Ovako...morash biti veci mushkarc od njega,to je jedino reshenje.Ako to podrazumeva i fizichki obrachun onda i to.Na bilo koji nachin mu staviti do znanja da vishe nije alfa muzjak u kuci (a tako on sebe dozivljava).Ako nisi spreman na to,a to nije nimalo lako,ne preostaje ti nishta drugo nego da trpish i chekash da ciroza uzme svoj danak. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
na zalost, moram da se slozim sa Fahrenheitom i Hr. Arlekinom
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Eh... tradicionalno srpsko oruzje..
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Razumem se u ovaj problem jer sam i ja imao isti pa ti mogu, nadam se, pomoci.
Ponasanje tvog oca je u potpunosti isto, samo sto je moj mladji i ne pije toliko.
Resenje: suprostaviti se recima, sto se on vise dere ti jos vise na njega i ne dati mu da te ucutka. Ne brini se, nece krenuti fizicki na tebe ali ce sigurno pretiti i mahati rukama. Na kraju ce on smanjiti svoje urlanje do minimuma ali tesko da ce nestati. Ipak ce biti mir u porodici.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
@Shone83, mislis da to nece prerasti u sukob sirih razmera?

Zavrseno bi to bilo odavno, nego je meni trip zbog majke, mislim da bi nju strefio infarkt, i ona to nebi podnela, trpi ga vec 20-ak godina sigurno..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 13:48:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.