Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 21:08:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Napravite sami windows zastitni alat!  (Pročitano 4528 puta)
13. Jan 2007, 10:16:15
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
LG Nexus 5
Windows XP Professional i 2000 sadrze tzv. building blocks security analysis and configuration tool.  Samo treba da te alate pronadjemo i aktiviramo ih i tako napravimo sigurnosna podesavanja koja nama odgovaraju. U ovoj temi cu pokazati kako da sami napravimo alat koji ce analizirati sistem nekoristeci nista drugo nego paket alata koji se dobija uz windows.


Paznja:

Promena sigurnosnih podesavanja mogu uticati na lokalnu mrezu, internet konekciju, odredjene aplikacije, tako da bi bilo pozeljno da odradite jedan kompletan back up pre neko sto odradite sledeca podesavanja!!! Posle svake promene u podesavanjima testirajte internet konekciju i uverite se da li je sve na svom mestu...Smiley. Ako postoje odredjeni problemi, odradite restore. Restore se radi na sledeci nacin:

Windows 2000: Ne postoji najbolji metod za back up registry-ja pod okruzenjem win 2000. Neko koristi Regedit Export mogucnosti, mada to po meni nije jako pouzdan nacin za back up (iz iskustva Smiley ). Za back up, odnosno restore registry-ja pod win 2000 okruzenjem, preporucujem WinRescue 2000 (trial verzija ce vam odraditi sve sto treba).

Windows XP: Idite na Start, Programs, Accessories, System Tools, System Restore da bi dosli do System Restore Wizard. Da bi se odradio back up registry-ja, odaberite Create a restore point. Ovim postupkom ste prakticno odradili back up registry-ja. Ukoliko se nesto prilikom podesavanja poremeti, jednostavno mozete odabrati opciju Restore my computer to an earlier time.


Budzenje naseg sigurnosnog alata


Da bi napravili sopstveni sigurnosni alat, potrebno je da se ulogujemo kao administrator, zatim idemo na Start, Run, kucamo mmc, i pritisnemo Enter. U Windows XP, odaberemo File, Add/Remove Snap-in. U Windows 2000, kliknemo na Console, Add/Remove Snap-in iz Console1 glavnog menija. U obe verzije OS-a, kliknemo na Add, odaberemo Security Configuration and Analysis, kliknemo ponovo na Add, pa na Close i OK.


U Console Root-u ce se videti nova ikona. Sada cemo kreirati svoja podesavanja: desni klik na Security Configuration and Analysis i odaberite Open Database. U 'File name' prostoru, napisite na primer: "Moja sigurnosna podesavanja" ili bilo sta po zelji i pritisnite Enter da bi dosli do novog prozora.

(Ukoliko se nevidi ovo kao na slici gore ili ako ste slucajno pritisnuli cancel, desni klik na Security Configuration and Analysis i odaberite Import template).

U Templates-ima imate jedan skup windows-ovih default podesavanja. Odaberite Setup security.inf.


Sacuvajte novo napravljeni alat tako da mozemo da ga otvorimo bez potrebe da koristimo sve predhodne korake. Odaberite Console, Save As (u Windows-u 2000) ili File, Save As (u Windows-u XP), zatim odaberite lokaciju.

Ako ste ovo sacuvali u Administrative Tools folderu, (default opcija), mozete ovo sve pokrenuti iz: Start, Programs, Administrative Tools meni. Ako ne mozete da nadjete ovo, desni klik na Start, pa Properties, Start Menu, Customize, Advanced, pa na kraju dole na dobijenoj listi, odaberite display on the All Programs menu.


To bi bilo to, kreiran je nas sigurnosni alat!




Provera sigurnosti


Proveru sistema vrsimo tako sto izaberemo ono sto sme u prethodnim koracima napravili SLIKA 6, pa idemo desnim klikom na Analyze Computer Now.

Unesite u sledeci prozor gde zelite da se sacuva log od skeniranja ili kliknite na Ok da bi se odabrala default lokacija, u mom slucaju (C:\Documents and Settings\Crow\My Documents\Security\Logs\Moja sigurnosna podesavanja.log). Kada ste odabrali putanju za cuvanje log fajla, nas alat ce poceti proveru.


Kada se analiza zavrsi, dobicete novi meni sa leve strane.


Da bi videli sta je to sve odradio nas alat, kliknucemo na sve znakove plus (+). Primeticete rezultate ako malo bolje pogledate...Smiley




Tweak-ujte podesavanja

Podesavanja koja su stiklirana zelenom kvacicom su testirana nasim alatom i odgovaraju preporucenom template-u sigurnosnih podesavanja. Sta se desava kada imate markirano podesavanje sa X u crvenom krugu? Imate par mogucnosti:


Ne radite nista. Smiley
Ako vas sistem radi onako kako vama odgovara, nema razloga da bilo sta radite. Naravno, ukoliko znate da promenite podesavanja manualno, odradite to.



Izaberite drugi template.


Ovde vidimo i druge template-e koji se razlikuju po jacini sigurnosnih podesavanja. Isprobajte ih. Da bi ste nasli bolji template u Windows-u Xp, idite na  Start, pa na Help and Support. U search box-u, otkucajte Predefined security templates i pritisnite Enter. Kliknite na Predefined security templates na levoj strani da bi videli osobine template-sa sa desne strane. U Windows-u 2000, kliknuti na ikonicu znak pitanja (desno na security utility's toolbar-u). Zatim odabrati Security Configuration and Analysis, Advanced Topics, Predefined templates. Informacije o templates-ima je sa desne strane.

Ukoliko se bilo kakav problem pojavi, odradite restore registry-ja i probajte ponovo...
« Poslednja izmena: 13. Jan 2007, 10:18:48 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 21:08:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.