Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 02:37:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Napajanje  (Pročitano 3727 puta)
10. Avg 2006, 01:46:42
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 292
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Koliko su ovi naponi alarmantni (barem oni koje je Hmonitor uspeo da ocita), i da li je na osnovu takvih napona, neophodna promena napajanja. Ako jeste, moze predlog.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

naponi.jpg
(15.37 KB, 308x57)
« Poslednja izmena: 10. Avg 2006, 01:50:16 od nik3 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
cekaj bre,nasta ti se odnosi ovi +3,02 sto je crveno? ova "odstupanja" od +12 i +5V su ok,koji proc koristis(odatle mozes da saznas koji je defaultni napon za njega(kad je ne OC-ovan,mada se taj napon kontrolise preko mosfetova sa ploce,tako da se tu "opasnost" otklanja))
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
mob
HTC Touch Pro
pa to su normalni naponi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Da nista strasno - doduse 3.02 na 3.3 grani nije bas najbolje ali upada u +/- 10%. 4.47V na 5V grani je malo nisko ali opet nista alarmantno. Najverovatnije imas generic napajanje koji nema odvojenu granu za 12V. Moji naponi na Antec trupower 550W su oko 12.1V, 3.31V, 5.03V. Medjutim da bu bio siguran da je napajanje izmeri 5V i 12V na molex konektoru sa voltmetrom. Ako je to stabilno onda je moguce ili da imas preveliko opterecenje (mnogo HDDova ili jaku graficku) ili da ti je naponska regulacija na ploci otisla u q_r_C

Da li si imao probleme sa stabilnoscu?
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 292
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Pa napajanje je kao 300W, i stabilnost nije bio problem do sada. Imam mnogo potrosaca, racunao sam na
http://journeysystems.com/power_supply_calculator.php
potrosnju koja je oko 280w. Napajanje je vezano na APC  cs 500, tj. ne ide direktno u zid.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Moze to da radi OK ali je problem jedino pri startovanju jer ce tada svi HDD da povuku svoj maximum u kratkom vremenu - ali pri normalnom radu je OK. Ja bi na tvom mestu  ipak stavio bolje napajanje ako mozes.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 292
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Troumim se izmedju sledecih modela. Chieftec je kao naj slabije, ali u review-u se pod punim opterecenjem pokazao veoma dobro. Za Cooler master nemam pojma, a za LC Power sam cuo da je bucan, jer sam regulise broj obrtaja svog kulera na osnovu temperature u napajanju.
Cooler Master Extreme Power 380W RS-380-PMSPO
LC Power LC6350 350W
Chieftec GPS-300AB-100L 300W ( za ovaj sam nasao review : http://twojepc.pl/artykuly.php?id=trzy_zasilacze_chiefteca )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ukratko od ova tri CoolerMaster je no1 - ostale ne bi ni pogledao. Ako mozes uzmi 430W ili 500W model. Od ostalih marki Thermaltake, Zelman, Enermax i OCZ - Antec je malo slab u poslednjih par inkarnacija ali vredi i njega gledati.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Ne bih se slozio za CM...iako je chief sa serijama 550+W napravio velika sranje modeli manje snage su se uvek odlikovali velikom pouzdanoscu u radu i kvalitetu.Sto se LC napajanja tice veoma su kvalitetna,imaju odlicno prednaponsku zastitu,veoma mala odstupanja od zadatih napona...
CM po kvalitetu komponenti koje ugradjuje u napajanja je takodje u samom vrhu,mada mi isti ne bi bio na prvom mestu za kupovinu...
pogledaj tagan proizvodni proces,kolko god ti zvucali anonimni proizvode extra napajanja...
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 292
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Za LC ne znam kako bi radio kod mene u kucistu posto je moje kuciste napravljeno tako da napajanje stoji horizontalno, i iznad trenutnog napajanja do vrha kucista ima manje od 1cm.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

LC.jpg
(7.71 KB, 159x171)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 02:37:54
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.135 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.