Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 05:20:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najveci koncerti u Srbiji u 2011 godini!  (Pročitano 31328 puta)
10. Maj 2011, 22:55:17
Jet set burekdzija


Panta Rei

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 5379
Zastava Novi Sad, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
Pa da pocnem sa nekim informacijama  Smile

MOTO ROCK MEETING

Tarja Turunen

Subota, 25. Jun 2011, 21:00

Tarja Turunen će u okviru svetske turneje povodom novog albuma What lies beneath nastupiti na Moto Rock Meeting-u u Debeljači 25.06.2011 godine.

Tarja Soile Susanna Turunen Cabuli poznatija kao Tarja Turunen je finska pevačica, tekstopisac i kompozitor rođena 17.08.1977 godine. Popularnost je stekla kao pevačica melodik metal grupe Nightwish koja je osnovana 1996 godine. Kombinovajući brze gitarske rifove sa tehnikom pevanja koja se koristi u klasičnoj muzici i operi, ubrzo su privukli pažnju publike kao i pozitivne kritike, što je već po izdanju drugog albuma dovelo grupu do sveske popularnosti. Mogu se nazvati i osnivačima novog pravca u metal muzici pod nazivom Opera Metal koji je inspirisao mnoge mlade bendove.

Debeljača
Kovačica, 26210 Kovačica
Srbija



izvor: http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/moto-rock-meeting-kovacica-debeljaca-96593/event.html
« Poslednja izmena: 14. Jun 2011, 11:48:33 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Prolazi vreme, hteo ja ili ne
Klize tramvaji i miriše hleb
Stojim i brojim godine
Ko da najbolje tek dolaze

Igra se vetar sa oblakom
Nestašni, lucidni, zajedljivi vajar
I svaki oblik koji napravi
Mene podseća na jednu istu stvar
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Panta Rei

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 5379
Zastava Novi Sad, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
HURTS

Sreda, 25. Maj 2011, 21:00

Hurts, senzacionalni elektro-pop duo iz Mančestera, održaće koncert u Beogradskoj areni 25. maja u organizaciji Avalon produkcije.

Ovaj izrazito aktuelni sastav, koji čine pevač Theo Hutchcraft (24) i klavijaturista Adam Anderson (26), u protekloj godini objavio je najprodavaniji debi album u Evropi „Happiness". Apsolutni hitovi „Wonderful Life", „Better Than Love" i aktuelni singl „Stay" osvojili su publiku širom planete za manje od pola godine koliko je bilo dovoljno da na sajtu Youtube njihovi spotovi već imaju desetine miliona pregleda! Ulaznice za koncert ograničenog kapaciteta od samo 4.000 posetilaca biće u prodaji 31. januara po cenama od 2.490 za parter i 2.990 dinara za fan pit i tribine.

Uz skepsu nekih kritičara i vizionarske prognoze njihovog uspeha kod nekih drugih kritičara (New Musical Express), ipak su upravo Hurts dokazali da u današnje vreme zvezde postaju samo oni koje publika direktno izabere. A njih su izabrali. Direktan kontakt sa publikom Hurts su imali na sajtu Youtube gde su postavili svoj prvi spot, snimljen sa budžetom od svega 20 funti. Stilska hrabrost i jasan umetnički izraz doprineli su da spot za pesmu „Wonderful Life" postane kolosalni hit koji danas ima oko 17 miliona pregleda! Ta pesma danas ima i svoju visokobudžetnu verziju, ili kako sami tvrde, nastavak originalnog spota, koja takođe beleži milione pregleda i širi se brzinom kakvu danas samo Internet može doneti.

Zanimljivo je da se na jednom od tih Youtube spotova za „Wonderful Life" sasvim spontano okupio jedan pravi fan klub iz Srbije, koji danas ima preko 2.000 komentara na srpskom jeziku uz više od 2.5 miliona prikaza! Takođe, najviše pozitivnih ocena na visoko gledanoj originalnoj verziji spota dobio je upravo fan iz Srbije, jedan od ovdašnjih brojnih obožavalaca mančesterskog pop fenomena koji na Facebook-u beleži čak 400.000 fanova što je danas gotovo nedostižno i za neka od najvećih imena u savremenoj muzici.

Hurts se prema izboru uticajnog muzičkog magazina „NME" nalaze na listi turneja koje ne treba propustiti u 2011. godini. Pored raznih svetskih metropola i potvrđenih nastupa na velikim svetskim festivala kao što su Coachella ili Isle of Wight, Theo Hutchcraft i Adam Anderson 25. maja po prvi put dolaze i u Beograd!

 

Beogradska Arena
Bulevar Arsenija Čarnojevića 58, 11000 Beograd
Srbija

izvor: http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/hurts-beograd-beogradska-arena-89680/event.html
IP sačuvana
social share
Prolazi vreme, hteo ja ili ne
Klize tramvaji i miriše hleb
Stojim i brojim godine
Ko da najbolje tek dolaze

Igra se vetar sa oblakom
Nestašni, lucidni, zajedljivi vajar
I svaki oblik koji napravi
Mene podseća na jednu istu stvar
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Panta Rei

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 5379
Zastava Novi Sad, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
Judas Priest i Whitesnake

Beogradska Arena
Beograd
Srbija

Sastav Whitesnake je krajem sedamdesetih godina oformio David Coverdale, bivši pevač Deep Purple, što je delimično uticalo na njihov uspeh u Engleskoj i Japanu. Coverdalea su nazivali klonom Roberta Planta, pošto su obojica imala dugu talasastu kosu i nadmeni bas glas. Članovi sastava bili su Jon Lord i Ian Paice (Deep Purple), Dave Dowle, Bernie Marsden, Neil Murray i Micky Moody, kao i talentovani gitaristi Adrian Vandenberg, John Sykes, Vivian Campbell i naravno, Steve Vai.


Judas Priest nastali su 1969. godine u Birmingenu a u prvoj postavci su bili pevač Alan Atkinson gitaristi Glenn Tipton i K.K. Downing i basista Ian Hill. Ime benda je nastalo prema pesmi Boba Dilana "The Ballad of Frankie Lee and Judas Priest". Kasnije na Atkinsovo mesto dolazi Rob Halford, bivši pozorišni inženjer rasvete. On zajedno sa K. K. Dauningom i Glenom Tiptonom za gitarama, Janom Hilom za basom i Džonom Hinčom na bubnjevima izdaje prvu ploču (1974.), pod nazivom Rocka Rolla.

Danas su Judas Priest prodali preko 40 miliona albuma, osvojili Gremi nagradu, nalaze se u top 100 muzičara svih vremena prema listi VH1 iz 2010 godine i drugi su najbolji metal bend na svetu prema listi MTV-a (iza Black Sabbath-a).

 U decembru 2010. godine, Judas Priest je objavio početak oproštajne turneje pod nazivom "Epitaph World Tour" u okviru koje će, zajedno sa Whitesnake-om nastupiti u Beogradskoj areni 1. jula.



Beogradska Arena
Bulevar Arsenija Čarnojevića 58, 11000 Beograd
Srbija

izvor: http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/judas-priest-i-whitesnake-beograd-beogradska-arena-90888/event.html
IP sačuvana
social share
Prolazi vreme, hteo ja ili ne
Klize tramvaji i miriše hleb
Stojim i brojim godine
Ko da najbolje tek dolaze

Igra se vetar sa oblakom
Nestašni, lucidni, zajedljivi vajar
I svaki oblik koji napravi
Mene podseća na jednu istu stvar
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Panta Rei

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 5379
Zastava Novi Sad, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
Amy Winehouse / Moby

KALEMEGDAN
Beograd
Srbija

Subota, 18. Jun 2011, 19:00

AVALON Production Vam sa zadovoljstvom najavljuje najveći koncertni događaj ovog leta u Beogradu, nastup najveće ženske muzičke ikone novog mileniuma  AMY WINEHOUSE i jedan od najboljih i najuzbudljivijih izvodjača danjašnice  MOBY na najlepšem letnjem prostoru u gradu, Kalemegdanu.

Ulaznice u prodaji od 4-og Aprila po sledećim cenama:

P2 – 3.300 dinara, P1 – 3.800 dinara i Fanpit – 4.500 dinara.

VAŽNO!!!

Fanpit će biti ograničen na samo 2000 ljudi!




KALEMEGDAN
Donji Grad, 11000 Beograd
Srbija

izvor: http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/amy-winehouse-moby-beograd-kalemegdan-94042/event.html
IP sačuvana
social share
Prolazi vreme, hteo ja ili ne
Klize tramvaji i miriše hleb
Stojim i brojim godine
Ko da najbolje tek dolaze

Igra se vetar sa oblakom
Nestašni, lucidni, zajedljivi vajar
I svaki oblik koji napravi
Mene podseća na jednu istu stvar
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Panta Rei

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 5379
Zastava Novi Sad, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
JOE COCKER

Beogradska Arena
Beograd
Srbija

Nedelja, 29. Maj 2011, 20:30

Posle četiri godine, Džo Koker će ispuniti obećanje dato publici na koncertu u Beogradskoj areni: VIDEĆEMO SE PONOVO i nastupiti u istom prostoru 29. maja 2011. godine.

Karte za koncert Džoa Kokera biće u prodaji po cenama od 2900, 3300, 3500, 4000, 4500, 4900 dinara

Beogradska Arena
Bulevar Arsenija Čarnojevića 58, 11000 Beograd
Srbija



izvor: http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/joe-cocker-beograd-beogradska-arena-88137/event.html
IP sačuvana
social share
Prolazi vreme, hteo ja ili ne
Klize tramvaji i miriše hleb
Stojim i brojim godine
Ko da najbolje tek dolaze

Igra se vetar sa oblakom
Nestašni, lucidni, zajedljivi vajar
I svaki oblik koji napravi
Mene podseća na jednu istu stvar
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ушло у крв и довиђења.... ФКЦЗ <3

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 13239
Zastava Београд
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Alcatel One Touch Idol X
Judas Priest + Whitesnake и Joe Cocker, једино што вреди.
IP sačuvana
social share
 
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!                                   �
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Panta Rei

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 5379
Zastava Novi Sad, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
SANTANA

Beogradska Arena
Beograd
Srbija

Slavni gitarista, KARLOS SANTANA, održaće koncert u Beogradskoj areni, 6. jula u 21č!

 

Santana će nastupiti u Beogradu povodom promocije svog poslednjeg albuma „GUITAR HEAVEN: THE GREATEST GUITAR CLASSICS OF ALL TIME" objavljenog u septembru prošle godine.

Spajajući rok, salsu i džez, Santana je sa svojim bendom postao popularan zahvaljujući jednom od najupečatljivijih nastupa na čuvenom Vudstok festivalu 1969. godine a posebno pesmi "Soul Sacrifice" objavljenoj na živom albumu sa tog festivala.

 Prvi album "Santana" (1969) sa hitom "Evil Ways" prodat je u četiri miliona primeraka, ali je komercijalni uspeh posle nekoliko izdanja početkom 1970-ih godina počeo da bledi nakon odluke ovog gitariste da se više usmeri ka džezu.

Uprkos stalnim pohvalama kritike i uspešnog pojavljivanja na događaju "Live Aid" (1985), Santana je povratio raniji komercijalni potencijal tek sa albumom "Supernatural" (1999), sarađujući u singlu "Smooth" sa pevačem Robom Tomasom (Thomas) iz benda "Matchbox Twenty", i u "Maria, Maria" sa ar en bi duom "Product G&B".

 Santana je član Rokenrol kuće slavnih, prodao je preko 90 miliona ploča i nastupio je pred više od 100 miliona ljudi. Osvojio je deset nagrada Gremi, uključujući rekordnih devet za trideset šesti album "Supernatural" (1999.). Album je do sada prodat u više od 25 miliona primeraka i osvojio je nagrade - album godine i pesma godine za singl "Smooth".

 Ugledni muzički časopis "Rollingstone" proglasio je Santanu za 15. na listi "100 najvećih gitarista svih vremena".

GUITAR HEAVEN: THE GREATEST GUITAR CLASSICS OF ALL TIME je četvrto poglavlje novo-stare rok sage koja vuče korene iz 1997. godine kada je Clive Davis prvi put bio na Santaninom koncertu.  Ovaj kvartet albuma - Supernatural, Shaman, All That I Am i sada Guitar Heaven - zauzimaju posebno mesto u analu rok istorije.

"Jako sam srećan", izjavio je Karlos povodom novog albuma, "Srećniji sam nego ikada u životu jer sam zahvalan. Zahvalan sam što postoje Klajv, Majkl Lang i Bil Grejem i ostalim ljudima koji su mi „otvorili vrata". Vrata su bila Vudstok, vrata su bila Supernatural. Svima kojima sam ikada upoznao, Majlsu Dejvisu, Titu Puentu, B.B. Kingu, svi su mi oni na svoj način pomogli da nastavim. Imam divne učitelje i divne učenike. Nadamo se da ćemo dopreti do mnogih srca sa albumom „Guitar Heaven"...Kao što je neko rekao, naš cilj je da nateramo ljudima suze od sreće!"

Ulaznice  od 3100, 3500, 3900, 4500 i 4900 dinara mogu se naći na svim prodajnim mestima Eventima

Beogradska Arena
Bulevar Arsenija Čarnojevića 58, 11000 Beograd
Srbija



izvor: http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/santana-beograd-beogradska-arena-89995/event.html
IP sačuvana
social share
Prolazi vreme, hteo ja ili ne
Klize tramvaji i miriše hleb
Stojim i brojim godine
Ko da najbolje tek dolaze

Igra se vetar sa oblakom
Nestašni, lucidni, zajedljivi vajar
I svaki oblik koji napravi
Mene podseća na jednu istu stvar
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Panta Rei

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 5379
Zastava Novi Sad, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
THE CULT

Beogradska Arena
Beograd
Srbija

Subota, 4. Jun 2011, 21:00

The Cult, jedan od najpopularnijih, ali i najosporavanijih sastava druge polovine osamdesetih, održaće koncert u Beogradskoj areni, 4. juna od 21h.


Mada pod sadašnjim imenom postoji od 1984. godine, Cult je rođen 1981. godine, kada je Estberi (Ian Astbury) osnovao gotik-rok bend Southern Death Cult, nazvavši ga po indijanskom plemenu koje je u 14. i 15. veku naseljavalo deltu Misisipija.


Estberi je 1983. godine osnovao novu grupu Death Cult, kojoj se pridružio gitarista Bili Dafi, ali je ubrzo iz imena izbacio reč "death" (smrt), plašeći se loših asocijacija.

Kupeći mistiku i opsesiju Doors-a, gitarsku orkestraciju Led Zeppelin-a i tro-akordske udare AC/DC, dodavajući elemente post pank gotik roka, Cult je dobio sledbenike u rodnoj Britaniji polovinom osamdesetih sa singlom kao što je “She Sells Sanctuary” pre proboja na američko metal tržište u kasnim osamdesetim pesmom “Love Removal Machine”.


Prvi album "Dreamtime" objavljen je na jesen 1984. koji je, uz singl "Spiritwalker", bio veliki hit na nezavisnim top listama.


“Love”, objavljen godinu dana kasnije, nastavlja u hard roku i dolazi do četvrte pozicije na listama u Britaniji.


Za treći album, grupa menja svoj sastav – Stjuart prelazi na ritam gitaru, pridružuju im se basista Kid Chaos kao i producent Rick Rubin. Kao rezultat, nastaje album “Electric” po mnogima najžešći i najteži do danas. Upravo sa njega se izdvaja singl „Love Removal Machine” koji bendu stvara fanove i u Americi a album 1987. godine, dostiže među top 40.


Ipak, tenzije među članovima i dalje traju tako da bend ponovo menja svoj sastav 1988. godine. Tada objavljuju i „Sonic Temple” najuspešniji album CULT-a ikada. Hit singl „Fire Woman” našao se među top 10 pesama na američkoj listi a ubrzo bend počinje da nastupa i sa grupama kao što Motley Crue i Aerosmith i kao predgrupa benda Metallica na njihovoj „Damaged Justice” turneji. Problemi sa zavisnošću i česte svađe i dalje traju pa bend napušta Sorum koji se pridružuje „Guns N’ Roses” i Stjuart. Zamenjeni bubnjarem Mikijem Karijem (Mickey Curry) i basistom Čarlijem Drejtonom (Charlie Drayton), objavljuju album „Ceremony” 1991. godine koji dobija jako slabe kritike i razočaravajuće rezultate. Nakon toga, bend odlazi na trogodišnju pauzu da bi 1993. godine samo za britansko tržište objavili kompilaciju hitova “Pure Cult” koja se našla na prvoj poziciji top liste najprodavanijih albuma. Novi album izdaju 1994. godine koji ponovo dolazi na loše kritike i prodaju tako da se u proleće, 1995. godine, razilaze.


Novi Cult sa Metom Sorumom (Matt Sorum) i Martajn Lenoblom (Martyn LeNoble) koji se pridružuju Estuburiju i Dafiju, nastupa na Tibetan Freedom festivalu 1999. godine. Bend u ovom sastavu objavljuje 2001. album „Beyond Good and Evil” pre ponovnog povlačenja. Estberi se pridružuje bivšim članovima Doorsa u bendu „Doors of the 21st Century” kasnije preimenovom u „Riders on the Storm”.


2007. godine Estberi najavljuje da se ponovo pridružuje Dafiju u novoj verziji Culta sa basistom Krisom Vajsom (Chris Wyse) i bubnjarom Džonom Tempesta (John Tempesta) i objavljuju album  „Born Into This”.

Beogradska Arena
Bulevar Arsenija Čarnojevića 58, 11000 Beograd
Srbija



izvor: http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/the-cult-beograd-beogradska-arena-93926/event.html


IP sačuvana
social share
Prolazi vreme, hteo ja ili ne
Klize tramvaji i miriše hleb
Stojim i brojim godine
Ko da najbolje tek dolaze

Igra se vetar sa oblakom
Nestašni, lucidni, zajedljivi vajar
I svaki oblik koji napravi
Mene podseća na jednu istu stvar
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Panta Rei

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 5379
Zastava Novi Sad, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
DAVID GUETTA

KALEMEGDAN
Beograd
Srbija

Popularni francuski di-džej i producent Dejvid Geta nastupiće 5. juna na Kalemegdanu na velikoj žurki čiji je slogan „Nastava u prirodi”...

Đuskanje uz haus i elektro ritmove počinje već od pet po podne, a pre nego što Geta zauzme svoje mesto za miks pultom, publiku će dobro zagrejati neki od trenutno najpopularnijih svetskih di-džejeva.

Zasada je potvrđeno da će uz Getu na Kalemegdanu nastupiti Arno Kosta i Kurt Maverik, a planirano je da ova velika žurka na otvorenom potraje do duboko u noć.
"Nastava u prirodi” nastala je sa idejom da se iskoristi akustični ambijent stare tvrđave kakva je Kalemegdan i prirodno okruženje sa savremenim muzičkim ritmovima koji osvajaju sve veći broj mladih ljudi kako u svetu, tako i u našoj zemlji.

KALEMEGDAN
Donji Grad, 11000 Beograd
Srbija



izvor: http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/david-guetta-beograd-kalemegdan-95095/event.html
IP sačuvana
social share
Prolazi vreme, hteo ja ili ne
Klize tramvaji i miriše hleb
Stojim i brojim godine
Ko da najbolje tek dolaze

Igra se vetar sa oblakom
Nestašni, lucidni, zajedljivi vajar
I svaki oblik koji napravi
Mene podseća na jednu istu stvar
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Panta Rei

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 5379
Zastava Novi Sad, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
CHRIS BOTTI KONCERT

Beogradska Arena
Beograd
Srbija

Utorak, 28. Jun 2011, 20:00


Najtalentovaniji i najpoznatiji trubac danasnjice, Kris Boti (Chris Botti) odrzace koncert u Beogradskoj areni, 28. juna u okviru scene Arena Session. U intimnoj atmosferi, na koncertu Krisa Botija bice i specijalnih muzickih iznenadjenja sa domacih prostora.

Od objavljivanja albuma “When I Fall in Love” 2004. godine, Kris Boti je postao najtrazeniji i najprodavniji americki dzez instrumentalista! Njegova izvodjenja privukla su srca ljubitelja pop muzike sto mu je donelo cetiri “broj 1” albuma, i vise zlatnih i platinastih tiraza kao i Grammy nagrada.

Master umetnik i izvodjač, Kris Boti, koji je prodao blizu 3 miliona albuma sirom sveta, tesno je povezan sa brojnim najboljim muzicarima na svetu, koketirajuci sa razlicitim muzickim pravcima, popom, dzezom i klasicnom muzikom.

Tokom tri decenije, Boti je nastupao i snimao sa najboljima u muzici kao sto su legendarni Frank Sinatra, Josh Groban, Michael Buble, Paul Simon, Joni Mitchell, John Mayer, Andrea Bocelli, Joshua Bell i Steven Tyler (Aerosmith) a proslavili su ga nastupi sa Stingom.

Nastupajuci 250 dana godišsje, Kris Boti i njegov neverovatni bend saradjivao je sa brojnim simfonijskim orkestrima na prestiznim svetskim pozornicama kao i na ceremoniji za dodelu Nobelove nagrade.

NewYork Times za Botija kaze “lako ga je zavoleti” dok je sam Boti izjavio da mu je jedina zelja bila da cuje kritiku „on je jednostavno trubac”.

Od prvog solo albuma 1995. godine i pritajene romantike, Kris Boti je postigao slavu u oblasti savremene, zrele pop muzike.

Njegov stil, dzezom prošaran, vodi korake iz kasnih pedesetih Majlsa Dejvisa (Miles Davis), negde izmedju „Porgy and Bess” i „Kind of Blue”, obilujuci melodičnim linijama i raspolozenjem. On je Stingov „ljubimac” i Oprin „sticenik” sa izgledom koji zraci i koji svaka kamera voli.

People Magazine proglasio je Krisa u 50 najlepsih muskaraca na svetu.

Kris Boti rodjen je 12. oktobra 1962. godine kao Cristopher Stephen Botti u muzickoj porodici. Poceo je da svira trubu sa 9 godina a kada je prvi put cuo izvodjenje „My Funny Valentine” od Majlsa Dejvisa u svojoj 12 godini, obecao je sebi da ce svirati ceo zivot.

„Indiana University” napustio je tokom zavrsnih godina studija radi turneje sa Frenkom Sinatrom i Badijem Ričcijem (Buddy Rich). 1985. godine seli se u Njujork kako bi radio kao studijski muzicar.

1990. zapocinje deceniju dugu turneju i snimanja sa Polom Sajmonom (Paul Simon) koja mu je donela i nastupe sa drugim pevacima. Tokom tog perioda nastupao je i snimao sa Aretom Frenklin (Aretha Franklin), Natali Kol (Natalie Cole), Bete Midler (Bette Midler), Dzoni Micelom (Joni Mitchell), Natali Mercant (Natalie Merchant) i mnogim drugima.

Na turneji sa Sajmonom, upoznao je saksofonistu Majkla Brekera (Michael Brecker). Ova saradnja rezultirala je albumom Brecker Brothers’ „Out of the Loop”. Album je 1995. godine nagradjen Gremijem.

Botijev prvi solo album “First Wish” objavljen je 1995. a drugi “Midnight Without You” pojavio se 1997. godine.

1999. godine Sting ga je pozvao na turneju kao gostujuceg solistu. Dvogodišnja turneja dosegla je vrhunac albumom „All This Time” i uzivo prenosenim nastupom ispred Stingove kuce u Toskani, 11. septembra, 2001. godine. Boti cesto naglasava da su mu nastupi i saradnja sa Stingom promenila karijeru.

Solo albumi „Night Sessions” u 2001. godini, “December” 2002. godine i “Thousand Kisses Deep” iz 2003. godine donose nekoliko originalnih kompozicija kao i vesto osciliranje sa dzezom i popom.

„When I Fall in Love” iz 2004. godine prvi je njegov album koji je dostigao velike tiraze a istim uspehom nastavio je i “To love again: The Duets” iz 2005.

“Chris Botti Live: With Orchestra and Special Guest” objavljen 2006. godine sa duetima sa Stingom, Burt Bacharach, Gladys Knight, Jill Scott i Renee Olstead dostigao je platinumski tiraz.

2007. godine na albumu sa naslovom “Italia”, Boti se obraca svojim italijanskim koracima sa pesmama kao sto su “Ave Maria”, “Venice”, “Estate” i naslovnom numerom “Italia” sa Andreom Bocelijem (Andrea Bocelli). Ovaj album je nominovan za Gremi priznanje.

Pocetkom 2009. godine, izdaje “Chris Botti in Boston” na kojem nastupa sa Boston Pops Orchestra i specijalnim gostima kao što su Yo Yo Ma, Steven Tyler, Josh Groban, Katharine McPhee, John Mayer, Sting i mnogi drugi.

Do juna 2009. Boti je objavio 12 solo albuma.



izvor: http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/chris-botti-koncert-beograd-beogradska-arena-96306/event.html

IP sačuvana
social share
Prolazi vreme, hteo ja ili ne
Klize tramvaji i miriše hleb
Stojim i brojim godine
Ko da najbolje tek dolaze

Igra se vetar sa oblakom
Nestašni, lucidni, zajedljivi vajar
I svaki oblik koji napravi
Mene podseća na jednu istu stvar
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 05:20:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.