Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:00:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najstariji trik u knjizi  (Pročitano 13460 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
@eyepheelYU jebeš li nešto?
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Žena
Poruke 978
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
A sta je "besmrtnost duha" i kakve to veze ima sa dokazom da se niko ko je pretvoren u grob
nije vratio u zivot ?

Upravo tako, nema veze. Religije često govore o tome da duh živi i da ide ka bogu, dok je telo zemaljsko i da ono propada. To je ono što neće umreti.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
umrla je ta bozanska svesnost u njima, rodilo se ego.
ako postoji besmrtnost onda je samo u pravcu svesnosti.  i da je nema, to je put, drugog nema
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia ????
Citat
upravo si demantovao samog sebe. ljudski mozak samo ne zna da li i ako postoji, šta postoji posle smrti a svakako je u stanju da pojmi što dokazuje i tvoje verovanje.

pogresno sam se izrazio. Ljudski mozak moze da veruje ili ne veruje da nesto postoji posle smrti, ali je nemoguce logicki dokazati apsolutnu tacnost ove dve tvrdnje.

Razlika u poruci zmije i religije je u tome što se poruka religije ne odnosi na fizičku smrt, zar ne? A zmija misli na fizičku smrt, i zato je to laž... Ako nisam dobro shvatila, objasnite...

Religije ugl. ne obećavaju večni život sa povratkom na zemlju, nego život svesti posle smrti tela, kako je onda nedostatak fizičkih dokaza da postoji besmrtnost duha dokaz da ona ne postoji?

ne obracaj mnogo paznje na eyepheela, uglavnom su njegove price besmislene

njegov stav je supalj upravo ovde:
Citat
kako je onda nedostatak fizičkih dokaza da postoji besmrtnost duha dokaz da ona ne postoji?

evo ti primer:

Najveca poznata zvezda je VY Canis Majoris sa precnikom od oko 2,7 milijardi kilometara sto je svega 1,5puta manje od citavog Suncevog sistema.
Da li je to dokaz da ne postoji nista vece u univerzumu?
Ne, mi samo nismo videli neki oblik veci od toga. Isto tako, iako mi nemamo neposredni dokaz da postoji zivot posle smrti (@eyepheel: naglasavam da nigde ne kazem da za to mora postojati fizicki oblik, tj. zapremina u kojoj se nasa dusa nalazi, a ta zapremina je u ovom zivotu nase telo!), za sta eyepheel tvrdi da je to dovoljan dokaz da je ovaj zivot jedan jedini...
Takvo razmisljanje je zdravom razumu, u najmanju ruku sumnjivo.
Uzevsi u obzir da pored te nicim argumentovane price "da ne postoji zivot posle smrti", on takodje na osnovu svog "extremno velikog poznavanja i razumevanja Biblije" tvrdi da je "Sveti Duh - sila", a ne jedan od Svete Trojice, dolazi se do zakljucka da je eyepheel clan sekte Jehovini Svedoci, sto on svesrdno porice...
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: :o)
Upravo tako, nema veze. Religije često govore o tome da duh živi i da ide ka bogu, dok je telo zemaljsko i da ono propada. To je ono što neće umreti.
Religije zloupotrebljavaju reci Cara Solomona iz knjige koja se zove Ecclesiastes ( "Propovednik" ) 12:7
" I vrati se prah u zemlju, kako je bio, a duh se vrati Bogu, koji ga je dao. "
Bog ne postoji izvan ljudskog uma, duh onih koji su zbog greha morali da umru ostaje u memoriji onih koji se secaju tog duha, "Duh" je sve sto covek kaze, vidi i uradi.
Duh nema zivot on daje zivot, duh je alat kreacije, a ono sto nema zivot ne moze da ima smrt, ali zato moze da
ima pocetak i kraj.
Citat: S Baldrick
ne obracaj mnogo paznje na eyepheela, uglavnom su njegove price besmislene
dolazi se do zakljucka da je eyepheel clan sekte Jehovini Svedoci, sto on svesrdno porice...
Samo ti nastavi da vredjas, ako te to cini sretnim, to je svakako plafon tvojih verbalnih napora.
Citat: andjeo i vrag
umrla je ta bozanska svesnost u njima, rodilo se ego.
ako postoji besmrtnost onda je samo u pravcu svesnosti.  i da je nema, to je put, drugog nema
Sto je identicno i u prici o "Evi" i o situaciji koja se desava kada neko krene putem neke religije.
Ego "Eve" je rekao "necu umreti hocu da probam plod drveta", a ego osobe koja je primila religiju je rekao
"necu umreti zahvaljujuci plodu koji mi nudi religija", a surova realnost je neminovna smrt u oba slucaja.
Svako postojanje coveka se zasniva na svesnosti, trenutnoj ili vecnoj.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia ????
Nisam se tebi ni obratio... a sad me bas interesuje koji je onda "plafon tvojih verbalnih napora"? Onaj famozni Verbalni Masakr? Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia Luvmya 520
Nisam se tebi ni obratio... a sad me bas interesuje koji je onda "plafon tvojih verbalnih napora"? Onaj famozni Verbalni Masakr? Smile
A gde sam rekao da si se ti meni obratio ? ( ovo je recimo verbalni masakr gluposti tvoje izjave "Nisam se tebi ni obratio", ali ti nemas sposobnost da to shvatis )

Ako nemas nista pametno da kazes u korist razlike izmedju stava religije i stava onoga sto se u bibliji naziva "zmija" ili "djavo" zasto pokusavas da kidnapujes temu i pretvoris je u arenu svojih bahanalija ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia ????
Citat
A gde sam rekao da si se ti meni obratio ? ( ovo je recimo verbalni masakr gluposti tvoje izjave "Nisam se tebi ni obratio", ali ti nemas sposobnost da to shvatis )


Ne moras ti da mi se obracas da bih pricao, devojka je nova na forumu pa sam zeleo da je upoznam sa stanjem stvari.
I zamolio bih te da me vise ne masakriras ovako, zbog dusevnog bola koji mi nanosis time... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Sony xperia
Ae, ostavite se toga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: S Baldrick
Ne moras ti da mi se obracas da bih pricao, devojka je nova na forumu pa sam zeleo da je upoznam sa stanjem stvari.
I zamolio bih te da me vise ne masakriras ovako, zbog dusevnog bola koji mi nanosis time... Smile
Zar sam ja rekao da moram da ti se obracam da bi ti pricao ?

Nisam primetio da je zenska osoba " :o) " bilo cime ukazala na potrebu da je neko kao sto si ti "upoznaje" sa onim sto je za tebe "stanje stvari" na ovom forumu.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:00:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.