Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najromantičnije rečenice u istoriji Holivuda  (Pročitano 9424 puta)
22. Jul 2006, 13:57:44
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Najromantičnije rečenice u istoriji Holivuda

Izjave filmskih ljubavnika

Ako maštate o ljubavima poput one u "Kazablanci" ili "Prohujalo sa vihorom", podsetite se reči koje ih prate

LJubav kao sa filma, kaže se često. Holivud nam je podario ideal ljubavnika suprotstavljenih svetu i društvenim konvencijama, dvoje buntovnika koji gotovo uvek pobeđuju sve što im stoji na putu. Mnogi u filmskim izjavama ljubavi nalaze inspiraciju, pa pokušavaju i da ukradu nešto od magije, ali, naravno, mešavina biznisa i umetnosti koja se zove Holivud je nedostižna...

Pred vama je izbor najromantičnijih izjava ljubavi iz filmova koje smo svi jednom odgledali. Neki će na ovu listu samo odmahnuti glavom, uz komentar tipa "kič". Ali, naravno! LJubav je u svojoj dubokoj suštini kič! Da bi ostali dosledni ovoj zamisli, na listi je prvo naveden filmski lik, pa glumac koji mu je udahnuo život, pa film.

Roni Kamameri (Nikolas Kejdž), Opčinjena Mesecom (Moonstruck):

"Loreta, volim te. Ne onako kako su ti rekli da će ljubav izgledati, jer, a to ni ja nisam znao, ljubav ne ulepšava stvari - ona uništava sve. Lomi ti srce. Stvara veliku zbrku. Mi nismo ovde da bismo stvari učinili savršenima. Snežne pahuljice su savršene. Zvezde su savršene. Mi nismo. Mi nismo! Mi smo ovde samo da bismo se upropastili, lomili naša srca, voleli pogrešne ljude i umirali... A sada želim da pođeš gore sa mnom i legneš u moj krevet! "

Robert Kinkejd (Klint Istvud), Mostovi okruga Medison (The Bridges of Madison County):

"Sada mi se čini da je sve što sam zaista uradio u životu bilo da dođem ovde, do tebe. "

Džulien Poter (Džulija Roberts), Venčanje mog najboljeg prijatelja (My Best Friend's NJedding):

"Majkl... Volela sam te devet godina, samo bila sam previše arogantna i uplašena da bih to priznala... Sada sam samo uplašena. Pa, shvatam da sve ovo dolazi u veoma nezgodno vreme, ali imam da te zamolim za jednu stvarno ogromnu uslugu. Izaberi mene. Oženi se sa mnom. Dozvoli mi da te usrećim. Hm, to zvuči više kao tri usluge, zar ne? "

Alvi Singer (Vudi Alen), Eni Hol (Annie Hall):

"LJubav je previše slaba reč za ono što osećam - folim te, vulim te, voim te, bez l, jeste, moram da izmišljam nove reči, zar ne misliš i ti tako? "

Aron Altman (Albert Bruks), Vesti (Broadcast Nenjs):

"Sada ću prestati... Da znaš, dao bih sve na svetu da postaneš dvoje ljudi, tako da bih mogao da nazovem onu od to dvoje koji je moj najbolji prijatelj i da joj pričam o onoj koju tako mnogo volim. "

Šon Megvajer (Robin Vilijams), Dobri Vil Hanting (Good NJill Hunting):

"Ako bih te pitao nešto o ljubavi, verovatno bi mi izrecitovao neku poemu. Ali ti nikad nisi gledao u ženu i bio potpuno ranjiv. Nikad nisi znao nijednu koja može da te sravni sa zemljom svojim pogledom, nikad se nisi osećao kad da je Bog spustio anđela na Zemlju samo zbog tebe. Nikoga ko može da te spasi od dubina pakla. I ne bi znao kako je to biti njen anđeo, da osećaš takvu ljubav, biti tamo za nju zauvek... "

Pol (Majkl Rapaport), Lepe devojke (Beautiful Girls):

"Lepa devojka može da učini da ti se pomuti u glavi, kao da si celo jutro pio džeka i koka-kolu. Ona može da ti podari najlepšu robu poznatu čoveku - obećanje. Obećanje boljih dana. Obećanje nade. Obećanje bolje sutrašnjice. Ova posebna aura može se naći u hodu lepe devojke. U njenom osmehu, u njenoj duši, u načinu na koji uspeva da popravi svaku pokvarenu stvar u životu... "

Riki Fits (Ves Bentli), Američka lepota (American Beauty):

Ponekad u svetu postoji toliko lepote da osećam da ne mogu da je podnesem, kao da će srce da mi se raspukne".
Set (Nikolas Kejdž), Grad anđela (City of Angels):

"Radije bih samo jednom pomirisao njenu kosu, jednom okusio njene usne, jednom dodirnuo njenu ruku, nego živeo zauvek bez nje. "

Melvin Udal (Džek Nikolson), Dobro da bolje ne može biti (As Good as it Gets):

"Verovatno sam jedini ovde koji ceni to koliko si neverovatna u apsolutno svemu što radiš i... Kako uvek kažeš ono što ti je na umu, i kako uvek misliš nešto pošteno i dobro. Mislim da većina ljudi to jednostavno ne primećuje, a ja ih gledam, čudeći se kako mogu da te gledaju dok im donosiš hranu i čistiš stolove, a da ne shvataju da su upravo upoznali najbolju ženu na svetu. A činjenica da ja to shvatam nagoni me da se osećam dobro, kad razmišljam o sebi. "

Hari Barns (Bili Kristal), Kad je Hari sreo Sali (NJhen Harry met Sally)

"Volim kad se prehladiš, kad je napolju 15 stepeni. Volim što ti je potrebno sat i po da naručiš sendvič. Volim tu boricu koja ti se pojavi na nosu kad me gledaš kao da sam poludeo. Volim što, posle provedenog dana s tobom, još uvek mogu da namirišem tvoj parfem na mojoj odeći. I volim to što si ti ona s kojom bih da pričam pre no što zaspim. A sve ovo nije zato što sam usamljen, niti zato što je Nova godina. Došao sam ovde zato jer, kad shvatiš da želiš ostatak života da provedeš s nekim, želiš i da taj ostatak života počne što je pre moguće. "

Rik Blejn (Hemfri Bogart), Kazablanka (Casablanca):

"Uvek ćemo imati Pariz. "
Oliver Beret (Rajan O'Nil), LJubavna priča (Love story)
"LJubav znači da nikad ne moraš da kažeš da ti je žao. "
Priredio I. Ć.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Mostovi okruga Madison - Franceskino oprostajno pismo djeci :
Kao sto sam već rekla, nadam se da razumijete i da ne mislite loše o meni. Ako me volite, onda morate voljeti i ono što sam ja voljela. Robert Kincaid naučio me je šta znači biti žena, i to na način na koji će to malo žena, možda nijedna ikada doživjeti. Bio je nježan i topao, i nema sumnje da zaslužuje vaše poštovanje, možda i vašu ljubav. Nadam se da mu možete pružiti i jedno i drugo. Na svoj način, preko mene, bio je dobar i prema vama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
"You... complete me." • Jerry Maguire (Tom Cruise)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
"Take me to the bed, or lose me forever!" - Tom Cruise (Top gun)

Definitivno momenat kada joj je to rekao... zazvucalo je zaista najromanticnije.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.