Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najmanje 22 osobe ubijene u univerzitetskom kampu u Virdžiniji  (Pročitano 9304 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.20
mob
Samsung i5700 + D880
Nikakav strucnjak za Korejce,jednostavno - covek mi deluje samoubilacki. Samo me nemoj tuci sad,'leba ti...
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
"Da li znate kako izgleda biti živ spaljen? Da li znate šta znači biti osramoćen i razapet na krst, ostavljen da iskrvariš radi vašeg zadovoljstva? Imali ste sve što poželite, vaše mercedese, votke i konjake, vaše zlato i ogrlice", poručio je južnokorejski student izražavajući svoju mržnju prema bogatima.


Capisci?
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
 UBICA IZ VIRDŽINIJE: MOGLI STE DA IZBEGNETE MASAKR

Južnokorejski student, koji je izvršio masakr na američkom Univerzitetu Virdžinija Tek, rekao je u poruci, koju je dobila američka TV mreža En-Bi-Si da je bio 'slomljen u svom otporu i da više nije imao izbora'.

Napadač, koji je na Univerzitetu Virdžinija Tek ubio više od 30 osoba u ponedeljak, poslao je između dva napada paket sa 43 fotografije, 27 video snimaka i porukom En-Bi-Siju.

'Imali ste na raspolaganju milijardu mogućnosti i sredstava da sprečite ovaj dan', poručio je Čo Seung-Hui u jednom od kratkih video snimaka, koje je noćas emitovala američka tv-stanica.

Ta mreža je materijal, koji je stigao u sredu u njenu redakciju u Njujorku, dostavila Federalnom istražnom birou, rekao je novinarima zvaničnik policije države Virdžinija Stiven Flaerti.

'Vi ste međutim, odlučili da prolijete moju krv. Bio sam slomljen u svom otporu i više nisam imao izbora. To je bila vaša odluka. Sada imate krvi na rukama koju nikada nećete oprati'.
'Nisam morao to da uradim. Mogao sam da odem, mogao sam da pobegnem. Ali ne, prestajem da bežim. To nije zbog mene, to je zbog moje dece moje braće i sestara, koji su meta vaše agresije', rekao je 23-godišnji mladić koji je, kako je istraga utvrdila, patio od depresije i lečio se u jednoj psihijatrijskoj ustanovi.

'Da li znate kako izgleda biti živ spaljen? Da li znate šta znači biti osramoćen i razapet na krst, ostavljen da iskrvariš radi vašeg zadovoljstva? Imali ste sve što poželite, vaše mercedese, votke i konjake, vaše zlato i ogrlice', poručio je južnokorejski student izražavajući svoju mržnju prema bogatima.

Čo u jednom trenutku pominje i 'žrtve, kao što su Erik i Dilan', maloletnike koji su 1999. izvršili masakr u jednom američkoj srednjoj školi.

NBC je saopštio da je prema vremenu na poštanskom pečatu paket poslat u ponedeljak u periodu od dva sata između dva napada.

Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
"Evo vam vaši mercedesi"
D.SAVIĆ, 19. april 2007

MORBIDNI "scenario" masakra 32 studenta i profesora Virdžinijskog tehničkog univerziteta dobio je novi obrt jer je ubica Čo Seung Hui televizijskoj stanici En-bi-si poslao materijal od 1.800 reči i stravičnim fotografijama na kojima "objašnjava" svoj krvavi pir. Što je još gore, poslao ih je u pauzi između dve serije pokolja morbidno poručujući da "ovo nije moralo da se dogodi".
U bizarnom "multimedijalnom paketu", ubica je, "okićen" oružjem i redenicima besno govorio, poredeći se sa Isusom:
- Kada je kucnuo čas, učinio sam to...Imali ste sto milijardi prilika i načina da izbegnete ovo danas, ali odlučili ste da umesto toga prolijete moju krv. Saterali ste me u ugao i dali mi samo jednu opciju. Odluka je bila vaša. Sada su vam ruke natopljene krvlju koja nikada nećete moći da se sperete...Nisam morao da učinim ovo. Mogao sam da odem, da pobegnem. Ali, ne ja više neću da trčim - rekao je Čo.
Ističući kao glavni motiv za krvavi obračun sa doskorašnjim kolegama i profesorima gnev protiv bogataške dece, sin južnokorejskih imigranata koji su vodili, kao i mnogi njihovi sunarodnici u SAD, radnju za hemijsko čišćenje, je "razuzdanim" studentima gnevno poručivao:
- Nisu vam bili dovoljni vaši "mercedesi"...Nisu vam bile dovoljne vaše zlatne ogrlice, vi snobovi. Nisu vam bili dovoljni vaši fondovi, vaše votke i konjaci...Sve to vam nije bilo dovoljno da vam ispuni hedonističke potrebe. Imali ste sve.
Američka TV stanica je saopštila da su materijali poslati sa lokalne vidžinijske pošte u Blekburgu u devet ujutro u ponedeljak u vreme između dva zločina, ubistva dvoje ljudi u spavaonici i potonjeg masovnog masakra. Ubica se potpisao kao "Išmael" na računu. Materijale, koji su potom predati policiji, pripremao je šest dana.
Čoovo ime nije bilo nepoznato ni policiji, ni mentalnim institucijama. Šef lokalne policije Vendel Flinčam kaže da je Čo dva puta bio prijavljivan zbog uznemiravanja studentkinja i prisilno bio smešten u bolnicu zbog mentalnih problema 2005. godine.
Iste te godine jedan Čoovo poznanik je upozorio policiju da mladić pokazuje samoubilačke namere. Posle ovoga Čo je smešten u virdžinijsku mentalnu bolnicu gde je 15. decmbra 2005. godine konstatovano da je "mentalno bolestan" i da predstavlja trenutnu pretnju kako sebi samom tako i drugima".
Vlasti su, međutim, prihvatile da Čo ne bude zadržan u bolnici, već da samostalno sprovodi terapiju shodno nalazu da je depresivan, introvertan, ali da odbija da ima samoubliačke namere.
DIVLjI ZAPAD
Najvećeg zagovornika kontrole oružja, Al Gora taj stav koštao stolice u Beloj kući
Najveći masakr u istoriji SAD koji se u ponedeljak odigrao na virdžinijskom univerzitetu podgrejao je ponovo beskonačnu debatu o kontroli naoružanja u SAD. Uprkos činjenici da je Amerika šokirana brutalnošću zločina koji je odneo 32 života, u zemlji gde je lično naoružanje za mnoge svetinja, konsenzus o potrebi pooštravanja zakona u vezi sa pravima na posedovanje oružja postignut je takođe "kompromisno" tako što su zagovornici podigli glas za uvođenje strožih propisai i kontrola, dok su pristalice prava na lično naoružavanje samo - pognule glave.
Dok su organizacije za zaštitu od nasilja vatrenim oružjem izašle sa saopštenjima da deca imaju pravo da rastu u okruženju koje je oslobođeno nasilništva, izuzetno uticajno, najveće američko nacionalno udruženje za vatreno oružje NRA je izrazilo saučešće, ali bez komentara, samo uz kratku primedbu - "dok ne budu poznate sve činjenice".
Uzdržan je bio i američki predsednik. Šef Bele kuće Džordž Buš je sa prvom damom prisustvovao komemorativnoj ceremoniji virdžinijskog univerziteta, ali je kasnije američkoj TV stanici Ej-Bi-Si rekao da, iako očekuje političku debatu o pravima na lično naoružavanje - sada nije trenutak za to.
Demokrate su u odnosu na republikance u poslednjih deset godina bili veći zastupnici kontrole naoružanja. Analitičari primećuju, međutim, da je upravo ova činjenica uticala na pad njihove popularnosti kod birača, a zagovornika kontrole naoružanja Ala Gora i stolice u Beloj kući na predsedničkim izborima.
Posle masakra u srednjoj školi Kolumbajn na obodu Denvera 1999. godine, predloženi su zakoni za proveru osobe koja kupuje oružje, obaveza da se oružje prodaje sa "kočnicom" za obarač, i da se bez provere ne sme prodavati na sajmovima naoružanja. Ali, NRA se pobrinula za zaštitu svojih interesa i postojeće restrikcije u vezi sa naoružanjem i njihovim proizvođačima su tokom poslednjih godina zapravo - oslabljene.
Sada se to vratilo kao bumerang. Napadač sa virdžinijskog fakulteta Čo Seng-Hui je kupio jedan od pištolja koji je koristio u masakru neposredno preko puta univerzitetske zgrade, drugi zajedno sa gomilom municije za 571 dolar od dilera naoružanjem.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Citat
"Da li znate kako izgleda biti živ spaljen? Da li znate šta znači biti osramoćen i razapet na krst, ostavljen da iskrvariš radi vašeg zadovoljstva? Imali ste sve što poželite, vaše mercedese, votke i konjake, vaše zlato i ogrlice", poručio je južnokorejski student izražavajući svoju mržnju prema bogatima.


Capisci?

Necapisci... To pre ide u prilog Falzone-ovoj tvrdnji, da je ocigledno da je bio psihopata...  Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Fenomenalan snimak je prikazao CNN samo par časova posle atentata. Snimak je snimio jedan od studenata koji je u trenutku pucnjave bio van zgrade i sve to zabilježio sa bezbjedne udaljenosti. Na snimku se jasno vidi lokalna policija koja stoji iza svojih patrolnih kola i u zaklonima dok se na snimku čuju 22 pucnja - strava.
A tebi dulisha, ako ovaj izgleda imalo normalno odmah nađi neku viskoku zgradu i smjesta se baci s nje.
P.S.
Stavi i ovo kao svoj potpis Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
LG Nexus 5
Tuzna prica. Jos tuznija je Amerika sa svojim "poznatim" nalazima.

Ne bi me sada cudilo da izjave kako je voleo male decake, kako je dok je bio mali sakatio zivinu i insekte i kako mu je counter strike bila omiljena igrica, majka kurva, tata zigolo, sestra narkoman...itd. Amerika uvek tako. Njih ne interesuje pravi razlog. Da je ovo uradio iracki student, povezali bi ga sa al kaidom, ne bi ni razmisljali. E kada su videli da je juznokorejac, onda su primenili taktiku "on je bio retardiran".

I ja imam sliku sa puskom u ruci, sa pistoljima, sa rambo nozem, a verujem da bilo ko od nas ima slicne slike. Da li to dokazuje da smo maloumnici i da smo retardirano depresivni? Polse petog oktobra 2000-te, slikali smo se na ulici kako jedan drugoga (kao fora) udaramo pendrecima po glavi. Po CNN-u bismo bili teske ubice da su nas objavili na netu ili na TV-u. Smiley

Ovo se u americi cesto desava zato sto je to nacija opsednuta oruzjem. Demokratija Smile, svako ima prava da kupi pistolj po svom ukusu....

32 mrtvih i 20-ak ranjenih?!?!?! Pa sta je taj sve imao od oruzja? Kako je tamo usao? Pa sva ona policija....parodija. Kao da su zgradu zarobili teroristi.

Citat
Ovaj 23-godišnji mladić je i sam bio student završne godine na katedri za engleski jezik.

Niko nije provalio da je retard? Samo me interesuje sta ce sledece da objave? Nije se druzio ni sa kim, onanisao je u parkicu gledajuci muske studente? Sto malo ne promene te fore? Zasto ne kazu pravi razlog zasto je to uradio?

Mozda su ga maltretirale kolege?Smiley Naravno, ovo sto je uradio je katastrofa ali ko zna sta je sve mogao biti uzrok. Pravi uzrok se nece saznati, ipak amerika voli da kaze da je bio malouman. Sve u korist oruzja....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.20
mob
Samsung i5700 + D880
Ne bi me sada cudilo da izjave kako je voleo male decake, kako je dok je bio mali sakatio zivinu i insekte i kako mu je counter strike bila omiljena igrica, majka kurva, tata zigolo, sestra narkoman...itd. Amerika uvek tako. Njih ne interesuje pravi razlog. Da je ovo uradio iracki student, povezali bi ga sa al kaidom, ne bi ni razmisljali. E kada su videli da je juznokorejac, onda su primenili taktiku "on je bio retardiran".

Naravno,to se podrazumeva...
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


ma, 'ajte, molim vas, koleginice...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Nokia 

     sad sam pogledao klip na youtube-u, ima sta da se vidi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
A tebi dulisha, ako ovaj izgleda imalo normalno odmah nađi neku viskoku zgradu i smjesta se baci s nje.
P.S.
Stavi i ovo kao svoj potpis Smile

Стављам потписе неистомишљеника, ретардираних не...  Smile

Да ти покажу слике 5 Корејаца исто обучених не би вероватно ни препознао овог, али си одмах ту да потврдиш да ти "изгледа ненормално"...  Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.