Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:21:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najjaca sila u istoriji  (Pročitano 13573 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 129
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Nokia 6630
Hahahahahaha, ubija sa razlogom, fgs  Smile ahahahahaha

btw da volim mačke
IP sačuvana
social share
devil's in the details
karma baby
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pogresno si percipirala ono sto sam rekao . Nisam mislio na neki razlog koji ima moralno ili kakvo drugo opravdanje vec samo kao uspesno sredstvo za postizanje ciljeva . Imperija se bori da opstane i ostane najaca i u tom smislu , a bogme i u svakom drugom nema dobra i zla vec samo sukob interesa i borba za opstanak .
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 848
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N8
niste potencirali kakvu imperiju bi zeleli-kao vladajucu ili kao prolazno  -  evo od mene

shaka zulu imperija - za to njino vreme europa se tresla i od same pomisli na shaku
hitler- fala bogu nije doziveo ono sto je umislio
aleksandar makedonski - nije lako osvojiti toliko teritorija

sada prozivka ali dobronemerna:
marinko 82 - koloseum nije civilizacija mada si duboko u pravu za rimsko carstvo
za afghanistan- to je ruska ostavstina sto su sarali 20 godina u afghanistanu
astral projection-za kosovo niko nema pravo od vas da kaze nesto posto JA sam boi minimum 200 puta tamo posle rata i zamislite::: nisam sreo nijednog srbina , mozes slobodno da izbrises pesmu iz kolekciju-vidovdan
despert-rusija je ostala u srcu svima nama po komunizmu kao -svi jednaki =leba za sve ali zato ameri su za saku dolara razbili sve komunisticke ideje pa i dan danas razbijaju sve nas mada to bilo finansiski ili power force
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Svi jednaki , a privreda neefikasna i lagano propadanje pa cak i tehnolosko . Jeste Gorbacov izdao , ali perestrojka nije bila samo zbog toga . Informisi se o pokusaju Hruscova . Kakav komunizam u srcu , shvati da je ideja sarena laza kao i svaka druga . Partijske birokrate u limuzini , a sirotinja peske , oni u vile , a radnici u golubarnike . Nema niti moze biti jednakosti . Elita se formirala kroz partijske birokratske smicalice i cinila najgoru i najneefikasniju vladajucu klasu u istoriji .

Ja sam ipak zaboravio da glasam , definitivno je najaci bio Rim . Najveci kontinuitet carstva sa univerzalnom idejom . Univerzalno je bilo od drugog punskog rata pa do ..... negde Iraklijevog doba (negde oko 1000 godina ) kada Romejsko carstvo postaje definitivno helenizovano ( uzgred naziv Vizantija je nastao pre 200 godina iz politickih razloga , sveti Sava nije znao za vizantince vec za Romeje tj. Rimljane ) .

Govorio sam o najacoj drzavi u ukupnom bilansu . Vojno mozemo samo govoriti ko je bio najaci u istoriji , ali u odnosu na tada postojece protivnike i to je definitivno bio Aleksandar .
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Note 10+
Roman Empire,Huni,ali Treci rajh je nesto neponovljivo,sve je kod njih bilo ispred vremena,oruzije,orhganizacija,strogoca,uniforme.
Jedino im holokaust ne oprastam i ne odobravam.

A u svemiru naravno Klingon Empire  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Treci rajh je nesto neponovljivo,sve je kod njih bilo ispred vremena,oruzije,orhganizacija,strogoca,uniforme.
Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 129
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Nokia 6630
Pogresno si percipirala ono sto sam rekao . Nisam mislio na neki razlog koji ima moralno ili kakvo drugo opravdanje vec samo kao uspesno sredstvo za postizanje ciljeva . Imperija se bori da opstane i ostane najaca i u tom smislu , a bogme i u svakom drugom nema dobra i zla vec samo sukob interesa i borba za opstanak .

Nisam se smejala pradavnoj borbi između dobra i zla, niti površnosti tvog komentara. Jednostavnost tvog pobijanja samog sebe me je zadivila.

Da napravimo jedan pogled unazad, rekao si
Pitanje je kakve ideje moze da nam proda komunisticka drzava koja godisnje pobije hiljade svojih gradjana ?
, pa si dodao
Amerika ubija tudje gradjane moram reci opravdano jer time ostvaruje svoje ciljeve . Kina ubijanjem eventualno blago smanjuje prenaseljenost.

Da se osvrnem na tvoju početnu teoriju, svakoj sili je potrebna univerzalna ideja. Kakvu nam je to ideju Amerika prodala? Rotten one? Prava čoveka/ljudska prava, ko ono beše nije potpisao povelju o pravima deteta? Zimbabve iii? O da USA.

O izmišljanju neprijatelja, ko su današnji neprijatelji Amerike? Irak, Iran, Agvanistan, Srbija? Crvići od zemalja. Podseti se 70ih i onog kraha koji su doživeli u Vijetnamu, najjača sila, yea whatever.

Što se tiče Amerike, kao senke Engleske sile. Razmisli ovako, u svetu koji je bio mnogo "sporiji" nego današnji, Engleska je držala u svojoj šapi veliko parče sveta, kolonijalizam je možda propao, ali ona danas ima uticajne sfere u Americi, Australiji, Novom Zelandu, Africi, Indiji (znati engleski je i danas pokazatelj više klase) i td. Tada, u 19. veku gospodariti morima je značilo da gospodariš svetom. A ovo nisam ja izmislila, takvih citata ti mogu pružiti na stotine.


Već sam ti objasnila temelje buduće kineske prevlasti u svetu:Kina ostvaruje enorman ekonomski rast, evo podaci iz Cia world factbook-a:
godišnji nacionalni prihod; $7.262 biliona
po jedinki; $5,600
spoljnji dug joj je tri puta manji od rezervi (americi je više od tri puta veći)

Već sam pomenula pre, Kina ima preko 10 000 000 studenata, svake godine im iz fakulteta izađe 2 000 000 diplomaca. Ako se usporedi sa vremenom Kulturne revolucije i posle nje, jasno ti je da se stvara neophodni korpus obrazovanog stanovništva, i srednje klase.Pre više od 3 godine procena je bila da Kina već ima oko 400 000 000 srednje klase.

Kao što sam rekla, Kina samu sebe može da prehrani.

Osim toga, započet je projekat istraživanja svemira od strane Kine.

(a da se ne osvrćem na pređašnja vremena kad Kina nije imala mesto u UN-u, već Tajvan)

Dalje, kulturološki, ideje. Da se opet osvrnem na glorifikovanu Ameriku, za razliku od ispraznog Coca Cola društva, Kina svakako ima mnogo, mnooogo više kulture da pruži. Ali pošto se ovde raspravlja o nadmoći u svetu koja se ne bavi kulturom, onda da parafraziram tu rečenicu, osim prazne limenke američkog sna i bljutavog konzumentskog društva koje smo kupovali, Kina ima mnogo kvalitetnije snove i šarene laže da nam proda. U svakom slučaju, bar širi asortiman istih. (inače nemoj mi reći da je Amerika dala tamo neku nauku, dobro se zna ko je u tome bio najbolji u prošlom veku, a ko je u ovom, btw evo ti hint komunisti)


(pošto ne mogu više da vidim ni početak ni kraj ovog teksta, ovo je sve za ovu poruku) Smile
IP sačuvana
social share
devil's in the details
karma baby
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pogresno si percipirala ono sto sam rekao . Nisam mislio na neki razlog koji ima moralno ili kakvo drugo opravdanje vec samo kao uspesno sredstvo za postizanje ciljeva . Imperija se bori da opstane i ostane najaca i u tom smislu , a bogme i u svakom drugom nema dobra i zla vec samo sukob interesa i borba za opstanak .

Nisam se smejala pradavnoj borbi između dobra i zla, niti površnosti tvog komentara. Jednostavnost tvog pobijanja samog sebe me je zadivila.

Da napravimo jedan pogled unazad, rekao si
Pitanje je kakve ideje moze da nam proda komunisticka drzava koja godisnje pobije hiljade svojih gradjana ?
, pa si dodao
Amerika ubija tudje gradjane moram reci opravdano jer time ostvaruje svoje ciljeve . Kina ubijanjem eventualno blago smanjuje prenaseljenost.

Da se osvrnem na tvoju početnu teoriju, svakoj sili je potrebna univerzalna ideja. Kakvu nam je to ideju Amerika prodala? Rotten one? Prava čoveka/ljudska prava, ko ono beše nije potpisao povelju o pravima deteta? Zimbabve iii? O da USA.

.



Već sam ti objasnila temelje buduće kineske prevlasti u svetu:Kina ostvaruje enorman ekonomski rast, evo podaci iz Cia world factbook-a:
godišnji nacionalni prihod; $7.262 biliona
po jedinki; $5,600
spoljnji dug joj je tri puta manji od rezervi (americi je više od tri puta veći)

.


Dalje, kulturološki, ideje. Da se opet osvrnem na glorifikovanu Ameriku, za razliku od ispraznog Coca Cola društva, Kina svakako ima mnogo, mnooogo više kulture da pruži. Ali pošto se ovde raspravlja o nadmoći u svetu koja se ne bavi kulturom, onda da parafraziram tu rečenicu, osim prazne limenke američkog sna i bljutavog konzumentskog društva koje smo kupovali, Kina ima mnogo kvalitetnije snove i šarene laže da nam proda. U svakom slučaju, bar širi asortiman istih. (inače nemoj mi reći da je Amerika dala tamo neku nauku, dobro se zna ko je u tome bio najbolji u prošlom veku, a ko je u ovom, btw evo ti hint komunisti)

Amerika ubija tudje gradjane , a Kina svoje , razlika je velika pogotovo u propagandnom smislu , tako da u mom stavu nema kontradiktornosti .
Komunisti su sigurno bili najuspesniji u prodaji magle , ali se pokazalo na sirokom planu da je komunizam truba . I na kraju krajeva u Kini vlada drzavni kapitalizam , a ne komunizam , bas su zbog neefikasnosti privrede presli na drzavni kapitalizam . Brojke o studentima i ekonomiji su samo neki preduslovi da se stvori imperija , a univerzalnot im jos uvek nedostaje . Kazes , da veci deo istorije nisu mogli da se prehrane , pa eto ti jos jedan dokaz o autisticnosti , da nisu autisticni logicna reakcija bi bilo osvajanje . Tako su radili svi ostali kada bi se nasli u takvoj situaciji .
Amerika je sigurno mnogo vise i uspesnije prodala nego Kina i moze prodati vise , definitivno ima veci potencijal .  Koka kola kultura nije isprazna , kultura ne moze biti isprazna . Kultura je sredstvo dominacije i moze se meriti samo  po efikasnosti kao i svako sredstvo , a americka je sigurno najprihvatljivija za siroke mase . Sto se tice ne potpisivanja konvencije o pravima deteta od strane amerike , to ce ti biti jasno ako se informises o podeli ljudskih prava na prvu , drugu  i trecu generaciju (siroko je prihvacena)  . Upravo decja spadaju u drugu , a drugu i trecu generaciju su amerikanci izmislili da bi zaludjivali ostale i nikad  nisu i nece ih prihvatiti . Uopste nije nuzno da ih oni prihvate da bi njima zaludjivali ostale , pa zato ih i ne prihvataju .

Sto se tice britanske imperije , citaj malo Dzona Robertsa ( evropa 1889 - 1945 ) , gledaj diskaveri , bilo sta radi na informisanju i brzo ces shvatiti da nacin na koji je propala govori o tome da je i nije bila velika . Bogme i nastala je gotovo slucajno jer su bili pomorska nacija u vreme velikih , otkrica , bili su prenaseljeni , a pokoravali su uglavnom plemena bez vaternog oruzja . Nemci su porazeni u ww II , a Englezi su izgubili rat . Dozvolili su sebi da se u sustini iz vrednosnih razloga suoce sa Hitlerom ( kada se neka imperija ponese vrednosnim sudovima garantovano propada ) . U vrednosne sudove su se upravo i upleli po inerciji jer su moc gradili vise na bazi diplomatije nego cizme .  Oni su u rat protiv Hitlera usli bez ikakvih razloga , iako im je bilo u interesu da budu u saveznistvu sa njim , iako je on to  saveznistvo prizeljkivao . Rezultat rata je bio taj da su oni industriju u toj meri preorijentisali na rat da se vise nikada nije oporavila , a tokom nategnutosti rata su dominionima davali sve vise ustupaka . Industrija se nikada nije oporavila , dominioni krenuse svojim putem , a imperija propade . Iluzorno je govoriti o velicini imperije koja je propala na takav nacin , a nastala diplomatijom i podmicivanjem plemenskih staresina . Od svega toga je gore jedino reci da je bila jaca nego sto je danas USA .
« Poslednja izmena: 07. Jan 2006, 12:00:43 od Desper »
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 129
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Nokia 6630
Ma hajde reci ti meni u čemu se ocrtava jačina današnje Amerike.  Smile
IP sačuvana
social share
devil's in the details
karma baby
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 159
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Hazari !
IP sačuvana
social share
"Courage is not the absense of fear, but rather the judgement that something else is more important than fear" - Ambrose Redmoon
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:21:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.