Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: najgori aspekt u natalnoj karti?  (Pročitano 24550 puta)
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Da,ja sam bas neki dan razmisljala o tome,kontala sam da je kvadrat tezi od opozicije.Od kvadrata imam recimo neptun kvadrat mesec i uran kvadrat venera ... Sto se tice ove opozicije sunca i saturna,...Ne znam da li od te opozicije potice i moja stalna zelja da budem najbolja moguca osoba,kao da sam stalno pod necijim autoritetom koji prati moje ponasanje,ili je to jednostavno mesec u devici Smile

"mesec", "devica", "saturn" itd. nisu kategorije astrologije, pa cak ni astronomije.

Nebeska tela i astronomski -- a i astroloski -- znakovi moraju se pisati velikim slovom.

Nekakva "devica" je zena koja nije imala seks, a Devica je znak koji se vezuje sa ritualima plodnosti i Boginje Majke, dakle u pitanju su dijametralno raliciti koncepti.

Uostalom, to sam najmanje nekih 7 ili 8 puta vec napisao ovde. Nije mi jasno zasto ljudi ne pokazu malo dobre volje da procitaju ponesto ili da pisu kao pismene osobe, a ne kao neko ko samo udara po tastaturi kako mu padne na pamet... Smile

------------------------------

Inace, Mesec u Devici kvadrat Neptun u Strelcu vodi u neuroticnost tipa "svi se nesto bave mnome, ne mogu da se sakrijem dovoljno daleko/duboko".

Mozda ti je otac zaista -- objektivno -- hladan i kritican, a mozda ga ti tako subjektivno dozivljavas, npr. i  zato sto eventualno idealizujes majku (Mesec u Devici sa izazovnim aspektom), a Sunce opozicija Saturn, naravno, jos doprinosi odbojnosti prema figuri reprezentu ocinstva.
« Poslednja izmena: 10. Okt 2005, 18:16:43 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Evo je moja karta ovde pa ako neko moze da kaze sta je moj najgori aspekt( a moze i najbolji)  Smile

moja karta
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 15
Ne razumijem? Jel ovo i neka poruka meni preko posrednih tumačenja horoskopa? Počinjem da se pitam šta je to sa mojom natalnom kartom, pa je Tralalala izbjegao, možda i ne postoji...
IP sačuvana
social share
Natasa Gajić
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
mob
SonyEricsson 
O pa Suicide Blond,ti bash lijepo slazesh svoje aspekte Smile,Nije drama Opozicija Saturn -Sunce,da moze bash biti taj problem vezan za oca,al ti si to odlicno skacila i sada ti mora biti lakse,znaci sudjen ti je neki teret od njega,jos ako ti je Pliton blizu Satrunu,a znas da on sve siri...sto dotakne...
Ok idemo dalje,shto se tice kvadrata Venere i Urana,bar jedna veza vazna se kida,ali hvala Bogu,znam ljude sto imaju taj aspekt a imaju divan brak,sad ce Tralalala spomenuti da je vazna kuca,meni je geometrija jaca od kuca,ta matematicka igra planeta,eto to je moje iskustvo.
E sad kad si tako junacki pocela sa izucavanjem astrologije,posebnu paznju obrati na sinastrije,uporedne horoskope i dobiti ces mnoge odgovore,da li nekog sacuvati ili od nekog uteci! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Ok idemo dalje,shto se tice kvadrata Venere i Urana,bar jedna veza vazna se kida,ali hvala Bogu,znam ljude sto imaju taj aspekt a imaju divan brak,sad ce Tralalala spomenuti da je vazna kuca,meni je geometrija jaca od kuca,ta matematicka igra planeta,eto to je moje iskustvo.

Venera je princip apsorpcije prijatnosti (jedenje slatkisa, dobijanje dijamantskog prstena, primanje spermatozoida u jajasce, pa zajedno u matericu, itd.) a Uran je princip disrupcije standarda (raskidanje lanaca ropstva, svrgavanje pape/patrijarha, eksplozija aviona, itd.) kao i kratkotrajno etabliranje ekscenticnog (revolucionarna vlada koja se obicno brzo korumpira; genijalne ideje, koje se cesto i protrace, ali nekad pomeraju covecanstvo napred, itd.)

Te dve planete u odredjenom aspektu deluju na odredjeni nacin (lak ili tezak, povoljan ili nepovoljan) na razlicite oblasti ljudskog bivstvovanja i/ili delatnosti.

Dakle: da bi Venera kvadrat Uran znacili prekid veze, bar jedno treba da bude u kuci veze, a to je za ljubavno partnerstvo 5. (emotivnost) ili 8. kuca (seks), a za brak i dugogodisnje partnerstvo 7. kuca tj. descendent.

Venera kvadrat Uran kad je jedno od njih npr. u 9. kuci, a drugo u 6. nece znaciti nikakve prekide veze -- nego recimo neprijatnosti, premda obicno ne i opasne po zivot, na dalekim putovanjima: npr. trovanje hranom ili ujed zivotinje (6. kuca).

To nije nesto sto "ce sad da kaze Tralalala" -- uzgred, moj nick nije Tralalala, nego Tralalalala -- nego su osnovni postulati astrologije da se sve interpretira u kontekstu.

Ali pizzelijeva izgleda da za sad nije dosla dotle, jer u pojedinacnim knjigama nisu odstampane sasvim sistematicno bas sve mogucnosti kombinacija planeta u aspektima i kucama na jednom mestu, pa se ona opredeljuje za onaj deo tumacenja koji je bolje zapamtila i/ili razumela: aspekte, a ne kuce.

 
« Poslednja izmena: 15. Okt 2005, 14:52:15 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
mob
SonyEricsson 
Kad sam se prvi put pojavila na forumu,mislila sam da cu ovdje moci da ucestvujem u astro diskusijama,da su Montenergrina i Tralalaala istog nivoa znanja,ili bar tu negdje,jer nisam iscitala sve stranice.
Ubrzo sam shvatila gdje sam i da samo Tralalala (ne brojim koliko puta napisem ono la izvini)jedini poznaje astrologiju sto me jako razocaralo.
Sujetna nisam volim da ucim,za kuce sam cula,ima ih u svakoj pocetnickoj knjizi,knjige su jedno ,a iskustvo drugo ili zajedno cine cijelinu.
Da ne smaram idemo dalje,niko tu nije od nuzde,svak ima tu svoje razloge,pa nek tako i ostane Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Donosis preuranjene zakljucke Smile
Nigde nisam rekla da se nesto posebno razumem u astrologiju, i nisam moderator ovde jer sam astrolog nego sto to volim i zanimljivo mi je, al nikad se nisam tim ozbiljno bavila. I svi tekstovi koje sam ja postovala su preuzeti sa drugih astroloskih sajtova, sto uglavnom i naglasim ispod teksta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
andjela,

Pa nije meni stalo do tvog izvinjenja. Sta ce mi to?  Smile Smile

Nisi me nicim uvredila, a i kad me neko uvredi apsolutno nista mi ne znaci da li ce da se posle izvini: ne prastam, kad smatram da treba, i ako mogu, osinem dobro Skorpionovim repom i potpuno mi je svejedno da li se neko izvinjava (osim za slucajnu omasku -- to kritikujem, ali ne svetim se).

Meni je stalo da ovo bude astroloska diskusija. Zato te i kritikujem kad taj nivo spustas zbog ostalih ucesnika, umesto da se trudis da ga podignes na nivo na kojem sam primetio da mozes da diskutujes. Mozda ne uvek, tj. sve vreme, ali svakako mozes.

Sasvim mi je jasno da si za kuce -- naravno -- cula, ali za sad ti je lakse da se njima ne baviis, a ja te podsecam, da su znacajne i da drugima -- i sopstvenoj lenjosti da ih savladas -- ne povladjujes odmahujuci rukom u stilu "ja se bavim matematikom".

Kojom matematikom? Prepisivanjem efemerida i merenjem aspekata? Daj, uozbilji se, jer od tebe izvesno moze da bude pravi astrolog, a ne samo piskaralo 15 napamet naucenih fraza.
« Poslednja izmena: 15. Okt 2005, 20:05:40 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
mob
SonyEricsson 
Tralalalala ,da dobro si primjetio da spustam nivo svog znanja,pogresno tumacis moj odnos prema kucama,ali ok,sto ti kazes nema ni veze,moze da misli   ko god sto hoce,a nama to moze znaciti ili ne.

Fraze ne ucim napamet,nego vadim meni interesantne citate iz knjiga koje citam i slazem ih u svom programu u kompjuteru,pa ih otuda preslikam na forum.Pa nemam bas toliku memoriju da sve to popamtim,tako divne citate,kao onaj o pripadajucim dusama.

Izvini sto sam ti se izvinula

 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sta reci!!!!!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 18675
Ima mnogo aspekata koji mogu biti losi ili dobri, sve zavisi koje planete prave aspekt iz kojih kuca dolaze i kakav upliv imaju na samu licnost. Mada netreba zaboraviti da su to samo mogucnosti, a da osoba svojom snagom moze da ih prevazidje tj ne podlegne njihovom uticaju.
IP sačuvana
social share
....................................
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.