Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:11:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najčudnije plaže na svetu  (Pročitano 1841 puta)
08. Jun 2012, 13:17:20
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Nokia 
Većina nas uživa u odmoru na bilo kakvoj plaži. Ali ima neke draži kad zarijete svoja stopala u pesak na drugačijoj obali - poput onog na Papakolea plaži na Havajima koja izgleda kao da je sa druge planete. A činjenica da ih je stvorila Majka priroda - bez uplitanja ljudskih ruku, samo savršena geološka mešavina vazduha, vode, temperature i pritiska - daje im još veću draž.





Pink Sands Beach, Harbour Island, Bahamas

Harbour ostrvo je samo 5,6 km dugo i 2,4 km široko ali ovo majušno parče Bahama ima jednu od najlepših plaža na Karibima: 5 km ružičastog peska duž istočne obale ostrva. Crvene ljušture foraminifera - jednoćelijskih morskih organizama - mešaju se sa belim peskom i daju tu mekanu roze nijansu.





Papakolea Beach, Hawaii

Put do Papakolea plaže na Havajima nije lagan - morate da prepešačite skoro 5 km uz morske litice da biste stigli do nje. Pa opet, ljudi to čine svakoga dana kako bi videli ovo čudno parče peska tamno zelene boje. Plaža se nalazi blizu Ka Lae, najjužnije tačke Havaja - i SAD. Zrnci peska su boje masline, od zelenog minerala koji dolazi sa Puu Mahane, vulkana koji se nalazi tik iznad plaže.





Genipabu Beach, Natal, Brazil

Pošto se nalazi među velikim peščanim dinama putnici bi mogli da poveruju da su usred pustinje - sve dok ne shvate da je Atlantski okean na minut daleko. Oni u potrazi za ushićenjem mogu da istraže dine na nekoliko načina: uskoče na kolica za vožnju nalik rolerkosteru, popnu se na kamilu za iskustvo a la Lorensa od Arabije ili probaju sendbording.




Thunder Cove, Prince Edward Island, Kanada

Ostrvo princa Edvarda ima preko 800 km plaža a na polovini je crveni pesak zbog visokog sadržaja rđe. Južna obala, gde se nalazi većina plaža, poznata je kao Obala crvenog peska (Red Sands Shore). Favorit lokalaca je Thunder Cove (Gromovita uvala), na severnoj Obali Zelenih zabata (Green Gables Shore), zbog peska i dina boje rđe.



75 Mile Beach, Fraser Island, Australija

Protežući se kao što joj ime kaže (75 milja tj. 120 km), na najistočnijoj obali Frejzerovog ostrva, 75 Mile Beach deluje kao auto-put uz obalu - što i jeste. Široka traka od gustog belog peska odličan je poligon za četvorotočkaše, a tu bi bez problmea mogli da sleću i avioni. Uprkos brojnim aktivnostima, putnici mogu i dalje da uživaju na plaži bez bojazni da će ih neko pregaziti.

Najbolje mesto za sunčanje i kupanje su Champagne Pools na severnom kraju. Plitki bazenčići od peščanih stena su idealne „kade” za plivanje, za razliku od drugih delova ostrva gde vladaju opasne struje. A udaranje talasa stvara penušavu vodu što je i doprinelo nazivu Bazeni od šampanjca.




Boulders Beach, Cape Town, South Africa

Hiljade godina erozije uklonilo je peščanik i otkrilo velike garanitne stene. Na stenovitoj plaži (Boulders Beach) turisti mogu da se sunčaju i kupaju u zaklonjenoj uvali i osete kao statisti u filmu „Draga, smanjio sam decu”.

Ako vam to nije dovoljno zabavno, dodajte pingvine u jednačinu. Preko 3.000 afričkih pingvina živi u ovoj oblasti (koja je deo Nacionalnog parka Stone planine /Table Mountain). Samo nemojte da ih dirate - zubi su im kao sečivo i vole da grizu.




Chandipur Beach, Odisha, Indija

Sad je vidiš - sad je ne vididš. To je najbolji način da se opiše Čandipur plaža u Bengalskom zalivu. Dvaput dnevno voda se povuče preko 5 km od granice obale. Tokom te vrlo niske oseke posetioci mogu da šetaju, čak i da voze džip duž morskog dna i vide gomilu školjki i malih crvenih kraba pre nego što se voda „vrati”.




Pfeiffer Beach, California

Big Sur u centralnom delu kalifornijske obale ima najlepšu prirodnu scenografiju: dramatične litice, šume, travnate livade i Fajfer plažu, 800 m dugu traku purpurnog peska za koji se veruje da je dobio boju od delića granata mangana sa obližnjih stena.

Iako je popularna kod lokalaca, Fajfer plažu ne možete tako lako naći ako dolazite prvi put. Krenite južno auto-putem 1 i skrenite desno posle 400 m od Big Sur Station, nakon žutog znaka za Pfeiffer Beach; ona je na drugom izlazu zdesna.




Gulpiyuri Beach, Llanes, Španija

Svega 50 m duga, Gulpijuri verovatno ne bi bila vredna posete da nije reč o plaži u unutrašnjosti kopna. Formirana od vrtače i okružena travom i krečnjačkim liticama, ova plaža je toliko mala da pesak skoro nestaje kad naiđe plima, a voda skoro nestane kad je oseka.




Punalu'u Beach, Hawaii

Crni pesak daje ovoj plaži na jugu Velikog ostrva pravi postapokaliptični izgled. Na svu sreću, česta pojava zelenih morskih kornjača podiže raspoloženje. Tokom cele godine posetioci mogu videti velike gmizavce kako šetaju plažom ili plivaju blizu obale. Znaci obaveštavaju da ih ne mazite i ne jašete i nemojte se šaliti.

Te kornjače su ugrožene i njihovo dodirivanje je zabranjeno zakonom.



Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ja bih odabrala Harbour Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Nokia 
Uh, da mene neko pita ja bih na ovu poslednju predstavljenu.... ili prvu... Smile
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:11:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.