Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najčešće greške koje pravimo kada smišljamo lozinku  (Pročitano 2704 puta)
11. Jun 2012, 15:09:08
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Najčešće greške koje pravimo kada smišljamo lozinku

M.M.    | 11. 06. 2012. - 07:36h | Foto: Dreamstime    | Komentara: 81
Ljudi često misle da su njihove lozinke putem kojih se loguju na neki sajt ili društvenu mrežu, dovoljno specifične i jedinstvene, te da je njihov nalog bezbedan. međutim, kada su pre par dana hakeri napali društvenu mrežu "Linkdin" ova pretpostavka se pokazala pogrešnom.

Infografika koju je objavila kompanija "Rapid7" za zaštitu na internetu, otkriva da je 30 najčešćih lozinki ukradeno prošle nedelje kada je došlo do upada hakera na sajt "Linkdin-a".
 
Postoji na stotine duplikata i šema koje su povezane sa kompromitujućim informacijama o logovanju korisnika, što će velikom broju korisnika zadati glavobolju.
 
Među najpopularnijim lozinkama koje su sa lakoćom otkrivene i ukradene bile su reči poput "link", "bog", "Isus", "anđeo", "Majkl", "Džordan", "volim te", "volim", "posao", "tačno", "zmaj", "fudbal", "the", "majmun", "povezati", "rad", karijera", đavo", zatim numeričke sekvence "1234" i "123456", ali i psovke.
 
 
Najčešće greške koje pravimo kada kreiramo lozinku

Bez psovki: Fraze ili izrazi koji u sebi sadrže neku psovku pravi su mamac za hakere i spadaju među najslabije lozinke. Izbegavajte korišćenje psovki i da se ne biste dovodili u neprijatnu situaciju na poslu ili privatnom životu.
 
Bez asocijacija: Da biste lakše zapamtili lozinku nekada je lakše da je vežete za ime samog sajta, društvene mreže ili napravite neku sličnu asocijaciju, baš kao i članovi "Linkedina", kojima je lozinka bila "link". Međutim, ova lozinka takođe ima minimalni stepen zaštite i lako se otkriva.
 
Bez religije: Stručnjaci savetuju da izbegavate termine koji imaju veze sa religijom, jer su veoma česti, a samim tim laki za otkrivanje.
 
Bez brojeva: Ljudima je nekada lakše da umesto reči upišu niz brojeva, najčešće od 1 do 6, pretpostavljajući da je to toliko prosto da nikome osim njih neće pasti na pamet, što je svakako velika zabluda.
 
Dužina je bitna: Preporuka je da lozinka ima makar četiri kraće reči koje se lako pamte i koje su međusobno vezane, ne pisane odvojeno, te zajedno čine frazu, što hakeru otežava posao dešifrovanja.
 
Bez emocija: Veliki broj lozinki je vezan za ljubav i reč "voleti" što se nikako ne savetuje korisnicima na internetu jer se lako otkrivaju i dešifruju.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0
mob
LG Nexus 5
Bilo koji grad u Madjarskoj.



U kombinaciji sa brojevima, veoma zajebane sifre.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0
pa ko bi hteo da meni ukrade sifru ja sam niko i nista  Smile
« Poslednja izmena: 12. Jun 2012, 01:43:11 od crazy 123 »
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.4
Browser
Chrome 19.0.1084.54
mob
Apple iPhone SE 2020
Da cita tvoj hot-chat?
Tazi erotske fotke?
tako to... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
mob
Samsung GT-S7580
Супер, сигуран сам..
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0
Da cita tvoj hot-chat?
Tazi erotske fotke?
tako to... Smile
mozda  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3325
Zastava Београд
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Samsung S4 mini
I jos, cesta pojava je da ljudi koriste jednu sifru za vise (citaj "sve") naloge na internetu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Пустиш прсте да опале један бреј-денс на тастатури, најбоља шифра  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.47
mob
Tel.Me Your.Number
Ili lupiš glavom u tastaturu i posle kopiraš u neki txt.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
ne smatram to sa hoticima...uopste bitnim...da bi zbog toga trebao...da kucam lozinku od 20 karakreta...

a sem toga..kakvu god da "napravis" onaj tko se nameraci na nju...cirka -plafon...10 min mu je dovoljno da je podere......ko blento citanku...
al' razumijem ja to sve...smradovi...iz svojih malih zamracenih sobica...
moraju da izadju negdje..a jedini prozor u svijet im je "windows"....
vazda je najbolja lozinka koja sadrzi u sebi kombinaciju velikih i malih slova pomijesanih sa brojevima...
"tezine" 13tak karaktera...
ja posjecijem par sajtova..konkretno dva aktivno...i dva tri onako povremeno..i  bezveze...citam...ako ima sta god zanimljivo...i na sve i jednom imam istu lozinku...
kao i na i mejl adresama.imam tri cetri..od toga koristim dvije aktivno...i jednu dvije povremeno...otvorim kad se sjetm...i takodje ise lozinke koristim..obicne - jednostavne...od sest karaktera...neka rijec...bezvezna...
koju je lako zapamtiti Smile i zaboli me da l to neko otvara il' ne otvara...
a i da me neko pita...neko ko zeli da procita..i dda vidi sta ima tu..ja bi mu dao lozinku...
al' kapiram ..nema tu uzbudjenja...a kriminal je kriminal..i kriminalni um je kriminalni um...
i vecina kriminalaca....se zbog manjka  zadovoljstva...u zivotu..opredjeljuje na kriminal...
vise i cesce zbog toga nego zbog neke koristi....
mada bi ja to sve pohapsio ili  macetom otfikario rukice do lakta...
i fala bogu sto su ti informaticki izrodi...i degenerici. -bash degenerici..nesposobni za bilo koji drugi ku***...
jer ne daj boze da su sposobniji za bilo sta drugo..recimo za neko fizicko nasilje...
imali bi svi daleko veci problem...

al' i to zna da se zavrsi katastrasno...bio je kod nas jedan gradski forum..msm postoji on i sada...
samo deset puta se on gasio i pravio novi...mijenjali se admini i tako to...
tamo nekad  kad je tek net uhvatio bash maha kod nas...2003/4/5 vise se i ne sjecam...Smile
bio je lik...koji je radio te rabote...na forumu...pa raju drukao muriji...
razjebavao...virtuelne ljubavi..drukajuci...zenama/muzevima...sta rade njihove polovine..
i opasno je naljutio...raju...koja je na kraju skupila lovu...
njih tridesetak...po kolko je ko mogo....
i platili  dvojici olosa...sto su vise u zatvoru nego na slobodi..
alhosi..klasicni..momci iz kraja...pravo zajebani kad popiju...i na robiji su vazda... zbog tuca i nasilnistva...
oni su njega polomili...sine...on ni dan danas ne zna bas najbolje kako se zove...nije4 siguran..posve...
kazem zato sto svakakvih budala ima.na netu...
i ljudi za svasta koriste net...tako se mozes upetljat u nesto...
da najebes...i da do kraja zivota...proklinjaes dan kad si sjeo za komp...

« Poslednja izmena: 07. Jul 2012, 03:31:31 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.