Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: DA li volite SF filmove
Da volim , bez obzira na radnju
47.4%  (46)
Zavisi od radnje
47.4%  (46)
Ne volim ih uopste
2.1%  (2)
Onako nisu losi
3.1%  (3)
Ukupno glasova: 97
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najbolji SF(Science Fiction) filmovi i serije po vama  (Pročitano 36404 puta)
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Originalnost zasluzuje najvece ocene bez obzira na kvalitet ,Ruski "Solaris" i Spanski "Vanila Sky" su bili u posebnoj klasi posle svoje pojave.
"Vanishing on 7th street "ima toliko toga sto moze da se uradi sa ovom pricom ,moj razlog je sledeci,

Tamna Materija ima masu prema tome nije neuhvatljiva i ne bih rekao da se prozima kroz svemir vec u istini ona je poput skeletona oko koga je materjalni univerzum ali iz obzervacija razlicitih radio i spektro teleskopa vidi se jasna odvojenost to jest oni nisu pomesani ,e sad da li je to i zbog cega to jos uvek niko nezna.
Posto preovladava sa vecom masom u Svemiru prema zakonu logike i verovatnoce mi uopste, mislim materjalni svet ne bi trebao da postoji.
Ali ako je u ovih 4% naseg znanog i vidljivog univerzuma toliko cuda zasto iskljuciti mogucnost postojanja neceg drugog i nekih drugih cuda u tamnoj materiji .Tama ne znaci i praznina mi znamo da tamna materija ima vecu masu nego mi i svega sto postoji u Univerzumu poput nas.
U svakom slucaju suprotnosti postoje kao sto je dokazano da anti materija postoji .
koju cuvamo u tunelima opasanim magnetima ,ali zajedno u prirodi ne mogu da postoje ukoliko izmedju njih nije neka forma super vakuma koji je ostao jos pre pocetka velikog praska.
Jos uvek ne razumemo energiju u centru univerzuma koja je odgovorna za njegovo sirenje jer umesto da slabi sa vremenom ona je sve jaca i jaca .
A sta ako postoje inteligentna bica u tom delu svemira jer je on preovladjavajuci zbog velicine i sa tim ima prednost
mi gledamo tamnu energiju i tamnu materiju kao Anomaliju ali oni su u vecini a mi smo ti koji su u manjini
i sa njihove tacke gledista mi smo ta anomalija prasina i necistoca .
Jedini razlog zasto smatramo da je Kosmos balansiran je zato jer postojimo
Sa gledista Bica iz tamne materije mi narusavamo formu njihovog "sveta" i energije samo sa nasim postojanjem
jer uprkos svim kvazarima i nebulama prasine i gasa gde se zvezde radjaju to je ipak samo 4% i ako oni postoje
mi smo nista drugo nego privremeni virus za njih zbog toga sto materija jednostavno nije Vecna i sa protekom vremena i zadnja zvezda ce biti ugasena ,buducnost pripada njima i nista tu covek ili bilo koje drugo materjalno bice u Univerzumu moze da uradi .
« Poslednja izmena: 06. Feb 2011, 02:21:03 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13

"Vanishing on 7th street "ima toliko toga sto moze da se uradi sa ovom pricom ,moj razlog je sledeci,


Slazem se...ali, ovo nema nikakve veze sa tim sto si ti napisao, posto je ovo "obican" mrak, mislim, da jeste to sto si napisao (znam od prilike sta je, bas je bio dokumentarac o tome na Avali pre par dana), cisto sumnjam da bi "bezalo" od obicne svetlosti Smile A i kao sto sam rekao, film je samo wanna be horor-triler.

"Soon after the release of the trailer, many online communities pointed out the similarities between "Vanishing on 7th Street" and the 2010 Remedy Entertainment Video Game Alan Wake. Largely because of the use of Light as a defensive device. Similarities have also been drawn between "Vanishing" and the works of Karen Moning. Additionally the Doctor Who Series 4 (New Series) two-parter; 'Silence in the Library' and 'Forest of the Dead' has a similar theme, whereby the shadows must be avoided. Lastly there are many references in The X-Files about hiding in the light, namely 05X19 'Folie À Deux' and Tony Shalhoub's character was afraid of his own dark matter shadow in 02x23 'Soft Light'."

"Another problem I had was that the rules of the darkness the film establishes aren’t always followed.  There were plenty of scenes when our cast was in what seemed to be a dark enough area and didn’t get attacked by the shadows, and other times secondary characters seemed to be in a well lit room but were still attacked by the shadows.  It’s never good when a film doesn’t follow it’s own inner logic and rules it establishes.  There’s also some scenes that imply the shadows might be the souls of those who just died, but this is never explored more."

 Smile
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Mnogo mi oduzimas vremena ,ali svi mi imamo verovatno razlicito misljenje ,mnogo si realista opusti se uzivaj malo onaj tip sto si ga citirao nema veze kakva on hoce neka pravila da budu pracena neznam samo na osnovu cega.

Retko da jedan film danas ima cistu grupu podeljenosti ,Ovo je SF jer se radi o invaziji ,dopusti da ti objasnim zasto.

Samo su ljudi napadnuti ukljucujuci cak i bebe to se desilo u proslosti a i sada ,dakle videli smo pticu u kavezu u decijoj sobi,konja na ulici ,psa i jazavca ili lasicu kako trci preko puta svi su oni ostali nedodirnuti.
Dok u isto vreme putnicki Avioni su pocheli da padaju sa neba.
Razlog zasto nisu napadnuti u odredjenim situacijama je zbog obzervacije njih od strane entiteta tame i senki  kao jedni od zadnjih preostalih i posto ne znamo sta je taj tamni entitet osim da dolazi i da moze da se krece cak i po senkama preko dana sto se videlo na fotografiji njegove bivse ne moramo da mu prepisemo nikakve karakteristike pravog mraka ili prave senke ,cak sta vise mozemo reci da ima "zivot"i nameru jer pokazuje opreznost i krije se po potrebi (stepenice za podzemnu i studio)i pokazuje lukavost jer se sluzi obmanom .
Dakle ne zaboravi ovo je invazija a ne prirodni fenomen a moze jednostavno da bude vrsta nekog "clocking device "seti se latinca On nije nestao na dodir coveka senke(croationa) u shoping molu poput drugih i ako je bila tama cak sta vise rekao je da je bio Udaren od coveka senke i onda je bio Nosen od nekoliko njih i drzan zatvorenikom za citava tri dana u pravom vremenu pre nego sto se probudio ponovo na ulici ,Entitet koji vlada tamom moze da uzme oblicije coveka ali ne mora ,ono crpi energiju iz baterija poput hrane ili goriva sto je blize to je jace i svaki put kad napadne struja skroz nestane .Cinjenica da je Latinac udaren u mraku navodi na to da su ljudi senke kompletno solidni cvrsti poput nas ali samo u mraku to jest kad je svetlost uperena prema njima oni gube svoju formu.Religiozna sugestija je da crpe energiju iz vise izvora kao sto je negativnost .
Svaki put kada bi se posvadjali svetlo je pocelo da se gubi i tama bi porasla afektujuci ih fizicki ali i ako je u kafani bilo mracno imali su fluoracentne ogrlice i svetlo na njima,Tama je poput zastitnog omotaca napredovala kako god je zelela ,nije bilo nikakve potrebe za zurbom ,
Croation je vec imao iskustvo sa ljudima 200 godina ranije na mnogo manjoj skali sto je bilo poput testa ali ovom prilikom je na globalnoj skali a oni su bili posle tri dana zadnji ljudi u gradu. Tama je imala i zracila svoje sopstveno svetlo i koristila ga je poput oruzija svaki put kad je zelela da obmani coveka vizuelno i zvukom sta ti to kaze ,na primer Ja ne mogu nikada da znam kakav je zvuk smeha tvoje devojke jer je neznam kako ona zvuci ali ti znas i da bi ga cuo moras biti ili pod hemijskim uticajem necega ili ga stvarno cujes ,dakle svi su oni culi dobro poznate glasove svojih dragih sto znaci da su svi asimulirani to vidimo po njihovim senkama na kraju filma i njihovim glasovima koji su inace bili njihove zadnje reci "Ja Postojim".
Dakle susret sa tamom nije bio njihov kraj oni su jednostavno postali nesto drugo ili su samo uzete njihove karakteristike u svakom slucaju zivot na zemlji koji smo znali vise ne postoji.

« Poslednja izmena: 06. Feb 2011, 22:38:10 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Da, upravu si Smile Nisam tako to gledao uopste, ali da je "crna materija" kao sto si rekao gore, ne bi imalo bas mnogo logike da napadne to jedno mesto pre x godina, i da nestane posle...i malo nema logike da prakticno svuda, sve uzme od jednom...i "ukloni" svetlo pre svega, svuda moze, a ovde mu/tome treba toliko vremena...i morao je film biti bolje odradjen, ali su mozda ocekivali da snime i drugi deo, sta znam.

Meni najvise lici na ovo "There’s also some scenes that imply the shadows might be the souls of those who just died, but this is never explored more."

Citat
Svaki put kada bi se posvadjali svetlo je pocelo da se gubi i tama bi porasla

Da, primetio sam, to mi je cudno, sad jbm li ga...

Citat
a moze jednostavno da bude vrsta nekog "clocking device

Vrlo je moguce, to bi objasnilo neke stvari...

Inace podseca me na dva filma, prvi Shadow Puppets (koji je nekim delovima slican, ali ipak dosta razlicit), i na Left Behind, u kome izabrani, tj, odredjeni ljudi sa cele planete nestanu ...
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Da li si video mozda film " Signal " to je jebena situacija svako misli da mu je zivot u opasnosti i da mora da se odbrani od drugog svi vide samog sebe kao nevinog i svi misle da je odlicna ideja da se svi  kolju i ubijaju.
Dakle niko nikom ne moze da veruje cak i ako su prijatelji svako misli da mu drugi zeli zlo.

Da li je bila vanzemaljska invazija ,prirodni fenomen poput Solarnog talasa ili je bilo oruzije na satelitu poput projekta Harfa uopste nije lepo objasnjeno.

E sad, nase sunce upravo dostize solarni maximum 2013 i svaki put kad se to dogodi na zemlji je iz nekog razloga povecan kriminal,netrepeljivost  i broj silovanja i ubistava ,mislim da je to vrlo interesantno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Nisam, ali planiram, kao i onaj The Last Winter Smile Mozda sam cak i gledao, ali ne mogu da se setim...videcu vec trailer, pa cu znati.

Da, defenitivno interesantno, mislim da sam gledao neki dokumentarac o tome, kako to uticne na ljude, na tv-u, pre nekog vremena...
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 

Evo jos jedan dobar film iz 2012 godine ,2008 knjiga je prevedena na srpski jezik.

The Host

     Melanie "Mel" Stryder is one of few "wild" humans remaining on earth after the invasion. After "insertion" into a human body, alien souls erase the human occupant and establish a claim over the body and mind. Wanderer is a soul who has lived on eight different planets previously, with Mel being her ninth host body. Upon waking inside her new body, Wanderer is shocked by the power and vividness of human emotions, memories, and senses, and quickly learns that Melanie is not willing to give up the entirety of her mind.

The Seeker, who is in charge of Melanie's body, starts to worry about Wanderer's apparent lack of control over Melanie's mind. Wanderer is bombarded with Melanie's memories and her powerful yearning for Jared and Jamie, and soon finds herself feeling strong love for Melanie's former companions. She becomes desperate to find out whether they are still alive. On a road trip to Tucson, Melanie remembers her Uncle Jeb telling her about a secret hideaway he once made, and which Jared is aware of. Wanderer sets out to find the hideaway, with a vague sketch of the path from Melanie's memories, and is found by Jeb on the verge of death. She is taken to the hideaway, a complex of caves in which a group of rebel humans live, but is treated spitefully as they consider Wanderer a parasite in Melanie's body. Many of the humans believe she should be put to death and attempts are made on her life, most notably by Kyle O'Shea, despite the protection provided her by some of the humans, including Ian (who strangled her when she was first brought there), Jeb, and Jared (who experiences powerful, conflicting emotions towards his alien-possessed lover). Over time, Wanderer, now becoming known as "Wanda", becomes a part of the group's routine by working, eating, and becoming an unofficial history teacher by telling stories after evening meals about her experiences in former hosts on other planets occupied by the souls. During this time, Ian, Jamie, and many other humans befriend Wanda. The Seeker, still not convinced that Wanderer was killed in the desert, returns in a helicopter, but is unable to find the caves. Kyle tries to kill Wanda by throwing her into a boiling hot, underground river. Due to Wanderer's vigorous defense, he is unsuccessful and is about to fall into the river himself when his intended victim saves him. A tribunal is held and it is decided that Kyle is allowed to stay, though many of Wanda's friends are upset about this decision, particularly Ian, who believes that Kyle deserves to die after his plot to kill Wanda. Meanwhile, Ian begins to fall in love with Wanda. After discovering this, she is confused with her own feelings since she has been deeply infected by Mel's love for Jared. After spending more time with Ian, she realizes she loves him too, but Mel doesn't really like him.

The humans realize that Wanda can be of use to them as a raider, because she is trusted by other souls. Following a raid in which the Seeker is caught, Wanda decides to reveal her biggest secret: how to remove a soul without killing either the human or the soul, a procedure that Doc had been attempting unsuccessfully. She promises to teach Doc under two conditions: first, they must send the souls to new planets without harming them, and second, Doc must remove Wanda's soul from Melanie's body and bury Wanda, because "she does not want to be a parasite any longer". Wanda successfully removes The Seeker and sends her to another planet, and the body the Seeker was in is revived. Wanda then teaches Doc how to take out the souls himself.

Ian is enraged at the idea of Wanda ending her life so that Jared can have Melanie back. He forcibly takes her to his cave where they reveal their love for each other, but she sneaks away from him after he falls asleep, still determined to give up her life for Melanie. Wanda has Doc remove her from Melanie's body, believing that she will die thereafter, according to their agreement. However, she awakens in a new human body whose original owner was possessed as a baby and therefore has no suppressed human personality, and it is revealed that Jared and Ian forcibly prevented Doc from carrying out the agreement and that most of the humans want her to stay as one of them. The book ends with the rebels discovering another group of humans who also have a soul among them. This discovery suggests that humanity and souls together may still have hope for the future.

The worlds mentioned in the book are the Vulture World, the Dragon Planet, the Summer World, the planet of the Flowers, the Singing World (Bats), the Spiders, the Fire World, the world of the See Weeds, the Dolphins, the Mists Planet (Bears), the Origin, and of course, Earth.

« Poslednja izmena: 06. Feb 2011, 22:33:34 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung S8 Plus
Odgleda sam Bitku za Los Andjeles i strasno sam se razocarao...Za mene je ok film The Mist samo sto je kraj  Smile

I takodje preporucujem Tron,solidan film
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
Meni Tron i nije bas neki. Ne znam da li ste gledali "K-Pax" (http://www.imdb.com/title/tt0272152/), jeste u sustini psiholoska prica ali ima elemente sf-a. Po meni najbolji.
Inace ja sam Treker, volim sve Star Trek filmove, sve sam serije gledao. Vojadzer mi je favorite, prosto mi je fascinantna ideja da jedan spaseship moze zavrsiti 60000 svetlosnih godina od Zemlje jednim slucajnim ulaskom u "crvotocinu" (wormhole), bez opcije za povratak. I to je tek pocetak sage.
Od novijih izdvojio bih:
-Avatara (mora se priznati da je kvalitetno odradjen),
-The Rite (Obred, Entoni Hopkins je maestralno odradio ulogu)
-Predators (dostojni nastavak Predator filmova, licno bih ga nazvao Predator 3).
-Transformers 1 i 2 (sta god mislili, meni je ovaj blokbaster interesantan)

Jedna zanimljivost, Domaci sf film Leptirica koji je prvi put prikazan 1973. godine, bavio se vampiron Savom Savanovicem. Koliko je u to vreme bila neuobicajena tematika vampira u domacoj kinematografiji, najbolje dokazuje cinjenica da je jedan covek u Skoplju preminuo od straha gledajuci premijerno prikazivanje na televiziji.
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
HTC Smart
-The Rite (Obred, Entoni Hopkins je maestralno odradio ulogu)
Ово није фантастика, хорор је у питању.

Jedna zanimljivost, Domaci sf film Leptirica koji je prvi put prikazan 1973. godine, bavio se vampiron Savom Savanovicem. Koliko je u to vreme bila neuobicajena tematika vampira u domacoj kinematografiji, najbolje dokazuje cinjenica da je jedan covek u Skoplju preminuo od straha gledajuci premijerno prikazivanje na televiziji.
И овај је хорор.
« Poslednja izmena: 03. Jun 2011, 00:13:03 od monk13 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.