Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najbolji kadet - izbačen!  (Pročitano 1639 puta)
22. Nov 2012, 12:13:48
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Najbolji kadet - izbačen!
V. MIJATOVIĆ | 21. novembar 2012. 20:56    | Komentara: 55
Lekarska komisija Vojne akademije tek posle tri godine otkrila da Goran Pavlović ne ispunjava uslove za upis. Dijagnoza „srčana specifičnost“ zbog koje, prema pravilniku, nije trebalo ni da bude primljen


Goran Pavlović

GORAN Pavlović želeo je da bude pilot. Prošao je sve preglede i primljen je na vazduhoplovni smer Vojne akademije, gde je tri godine bio najbolji kadet. Na kraju treće godine studija otkrili su mu „srčanu specifičnost“ zbog koje, prema važećem pravilniku, nije mogao ni da bude primljen na Akademiju. Isključen je sa akademije, ostao bez stipendije, bez mogućnosti da postane pilot i sa pitanjem - kako je moguće da je tuđom greškom uzalud potrošio tri godine.


- Gde sam pogrešio, gde su moje tri godine života i školovanja, ko se igrao sa mojim zdravljem i snovima - pitao je Goran u otvorenom pismu Ministru odbrane, objavljenom na blogu „Tango-siks“. - Svuda sam bio najbolji, ja nisam mogao više od toga. I nije bilo dovoljno da uspem, jer su drugi pogrešili zbog svoje nesposobnosti i površnosti. Jer su loše odabrani oni koji biraju nas.

Za „Novosti“ kaže da je tri godine uzastopno, na redovnim pregledima, Vojna komisija za letače potvrđivala njegovu sposobnost.



Citat
MOGAO U RUSIJU
KAO đak generacije u osnovnoj školi, 2006., Goran je dobio stipendiju Rusije i upisao srednju školu pri Ambasadi Rusije u Beogradu. U trogodišnjoj srednjoj školi na ruskom jeziku bio je najbolji učenik generacije i za postignuti uspeh dobio najveće priznanje, zlatnu medalju Ruske Federacije „za posebne uspehe u školovanju“. Mogao je da nastavi školovanje u toj zemlji, ali je on želeo da bude oficir Vojske Srbije.

- Bio sam najbolji kadet Vojne akademije, sa srednjom ocenom 9,80, za šta sam dobio i medalju Ministarstva odbrane - priča Goran. - Bavio sam se, pored toga i fudbalom, plivanjem, trčao polumaraton.

Sanjao sam svoj avion na nebu, a na kraju treće godine školovanja, na istom redovnom godišnjem pregledu, ista lekarska komisija ustanovila je da imam urođenu „srčanu specifičnost“.

To su potvrdili kardiolozi sa VMA i doneli ocenu - nesposoban za profesionalnu vojnu službu. Znači da po važećem pravilniku i spisku bolesti za kadete nisam ni mogao da budem primljen na akademiju. Na sasvim obično ljudsko pitanje „Kako je to moguće? Šta sad?“, uz sleganje ramenima, dobio sam još jednostavniji odgovor: „Ništa, idi kući. Mi nemamo obaveza prema tebi“.

Sredinom oktobra, Goran je, poražen, posle odbijene žalbe otišao sa Akademije. Njegova generacija upisala je završnu godinu, a on, najbolji među njima, bio je izbačen. Iako ispunjava uslove da bude civilni pilot, nije mogao da upiše pilotsku akademiju u Vršcu, jer nema novca za školovanje. Upisao je Saobraćajni fakultet, vazduhoplovni smer. Primili su ga na drugu godinu pod uslovom da položi diferencijalne ispite.

- Razgovarao sam sa brojnim lekarima koji su mi objasnili da nije reč o srčanoj mani već o specifičnosti kakvu ima, na primer, i Novak Đoković - kaže Goran. - Tvrde da mogu da se, bez problema, bavim bilo kojim poslom ili sportom, ali sve je to sad uzalud. Razgovarao sam sa advokatima koji su mi rekli da ne mogu čak ni da tražim neku nadoknadu od Ministarstva odbrane i Akademije.


REZERVNO SRCE

- HOĆE li opet, neko drugo dete koje upiše neku od vojnih škola, jednog dana na isti način - tuđom greškom, biti odbačeno i uzalud izgubiti nekoliko godina života i školovanja - pita se Goran u pismu ministru odbrane. - Hoće li i dalje ista lekarska komisija procenjivati zdravstvenu sposobnost kandidata za kadete-letače? Posle svega što sam doživeo, uveren sam da će odgovor na svako slično pitanje još dugo biti nažalost - DA. Samo nekoliko dana nakon odlaska sa Vojne akademije uredno mi je stiglo Rešenje RC MO Beograd o prevođenju u rezervni sastav Vojske. Hvala ti Srbijo, voli te tvoje rezervno srce!

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Sendo 
« Poslednja izmena: 22. Nov 2012, 12:16:36 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
Jbg...uzmes pravdu u svoju ruke i jednog po jednog iz komisije lemas...
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
јбм му миша...како увек неправда према најбољима,најпоштенијима,најлепшима...? Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
Nokia 
Саветујем разочараној мајци да пише Маршалату!

IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Zasto se ova vojna lica bune uvek kada ih izbaceiz sluzbe ili odu u penziju, a do tada cute. Vojnim licima treba zabraniti penziju i ima da rade dok ne umru na radnom mestu, a u najzabitijem delu kasarne treba napraviti krecanu i tamo ih bacati kad odapnu. Mislim, zasto trositi pare na sa'ranu?
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Motorola 
Decko je sad na saobracajnom smer civilno vazduhoplovstvo valjda je druga godina priznali su mu neke ispite.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0
Uzasno je nepravedno sto su dozvolili da prodje 3 godine da bi ovako nesto uradili. Momak se verovatno oseca kao da je bacio 3 godine zivota sad.
Ali sama prvobitna procedura odbijanja upisa odredjenih kandidata iz medicinskih razloga je vrlo opravdana.
Vojna akademija radi jedan zaista sjajan posao, uporedo sa dobrom edukacijom, vojska dosta investira u mlade ucenike vojne skole i akademije, sa hranom, smestajem, odecom, "dzeparcom" i kasnije dobrim radnim mestom. Tim putem se osigurava da nisu bezveze tolike godine investirali u nekoga ko na kraju ispadne zdravstveno nesposoban. I to je vrlo razumljivo.
Ali ovaj propust i na kraju ovako nepravedna konacna odluka mi je neshvatljiva.

Nadam se ce izboriti s nekom zalbom za pravedniju odluku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1208
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.91
mob
Nokia 
Verovatno nije hteo da saradjuje sa haskim tribunalom, pa ga izbacili.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
LG Nexus 5
Jos jedna atensn kurva u pokusaju...





Izbačeni kadet neće nazad u Vojsku



Ministar odbrane Aleksandar Vučić primio kadeta koji je izbačen sa akademije zbog srčane specifičnosti. Bivši kadet se izjasnio da ne želi reviziju postupka.



Ministar odbrane i prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić izvinio se kadetu Goranu Pavloviću zbog nepravde koja mu je naneta kada mu je, tek posle tri godine studija, otkrivena srčana "specifičnost" zbog koje je izbačen sa Vojne akademije.

Pavlovića su u ponedeljak primili Vučić i načelnik Generalštaba Ljubiša Diković koji su mu ponudili da za njega nađu odgovarajuće mesto u sistemu odbrane. Goran je to, međutim, odbio, pišu "Novosti".

"Moj san je da postanem pilot i hoću da ga ostvarim. Ako bih pristao na posao u vojsci koji nema veze sa letenjem, nikada ne bih uspeo u tome", ispričao je Goran posle sastanaka u Ministarstvu odbrane.

Vučić je primio Gorana Pavlovića posle pisanja "Novosti" i otvorenog pisma koje mu je doskorašnji pitomac akademije uputio.

On je posle detaljnog zdravstvenog pregleda, pre četiri godine, primljen na vazduhoplovni smer Vojne akademije. Tri godine je prolazio redovne preglede i bio najbolji kadet u svojoj klasi sa prosečnom ocenom 9,80. Tek na kraju treće godine otkrili su mu srčanu specifičnost - inkopletni blok desne strane.

Po važećem pravilniku to znači da nije sposoban za profesionalnu vojnu službu i da nije ni smeo da bude primljen na akademiju. Za Gorana, to je značilo kraj sna da će postati pilot čemu je posvetio čitav život. Isključen je sa akademije i upisan u rezervni sastav. Uzalud je potrošio tri godine. Tuđom greškom.

"Ministar i načelnik Generalštaba bili su veoma korektni i ljubazni prema meni. Ponudili su mi da se ponovo podvrgnem pregledima, ali sam smatrao da to nema svrhe jer je dijagnoza više puta potvrđena. Nisam prihvatio ni ponudu da mi pronađu neko drugo mesto u sistemu odbrane jer mislim da bi me to udaljilo od mogućnosti da se ikada bavim letenjem. Obećali su mi da će ispitati moj slučaj i utvrditi kako je došlo do greške. Ministar mi je rekao da je svestan da ima još slučajeva poput mog i da će učiniti sve da se slične stvari više ne događaju", priča Goran.

Nakon što je isključen sa akademije, Goran je upisao Saobraćajni fakultet, vazduhoplovni smer. Primljen je na drugu godinu pod uslovom da položi diferencijalne ispite. Planira da zavriši fakultet i nada se da će uspeti da dobije posao u kontroli letenja u inostranstvu kako bi mogao zaraditi dovoljno novca da bi mogao upisati Pilotsku akademiju u Vršcu.

Lekari koji su pregledali Gorana na VMA nezvanično su mu objasnili da pravo na školovanje nije izgubio zbog zdravstvenog problema, već zbog pravilnika koji je zastareo. Sa srčanom "manom" koju ima, može da bude civilni pilot, ali bi mogao da bude primljen i u ruske vojne škole.

U situaciji sličnoj Goranovoj našao se i Dejan Subotić o čemu su "Novosti" pisale. Njemu je, na poslednjem pregledu, na kraju akademije, gde je završio studije na smeru za vazdušno osmatranje i javljanje, otkrivena urođena srčana mana zbog koje nije primljen u profesionalnu službu u Vojsci Srbije.

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.