Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:22:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najbolji fakulteti  (Pročitano 7455 puta)
07. Okt 2006, 11:17:02
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Najbolji fakulteti

Britanski „Tajms“ objavio je spisak 100 najboljih univerziteta u svetu. Američki britanski i fakulteti čine skoro polovinu te elitne liste. Među prvih 13 nalaze se samo univerziteti u SAD i Britaniji, ali SAD ipak vode pošto se njihovih 33 fakulteta nalaze među prvih 100.

Britanija se nalazi na drugom mestu sa 15 univerziteta. Autori rang-liste su zamolili 3.703 akademca širom sveta da nabroje 30 najboljih fakulteta. Osim toga, vodili su računa o sposobnosti svakog fakulteta da privuče strane studente i ugledne svetske stručnjake.

CDC/JS

    Amerikanci prednjače


    1. Harvardski univerzitet (SAD)

    2. Univerzitet u Kembridžu (Britanija)

    3. Univerzitet u Oksfordu (Britanija)

    4. Masačusetski tehnološki institut (SAD)

    5. Univerzitet Jejl (SAD)

    6. Stanfordski univerzitet (SAD)

    7. Kalifornijski tehnološki institut (SAD)

    8. Kalifornijski univerzitet u Berkliju (SAD)

    9. Imperijalni koledž u Londonu (Britanija)

    10. Prinstonski univerzitet (SAD) Među 100 najboljih nalaze se i evropski fakulteti:

    24. Švajcarski federalni tehnološki institut (Švajcarska)

    25. Univerzitetski koledž u Londonu (Britanija)

    58. Univerzitet u Hajdelbergu (Nemačka)

    67. Tehnološki univerzitet u Ajndhovenu (Holandija)

    87. Univerzitet u Beču (Austrija)

    93. Moskovski državni univerzitet (Rusija)


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
BlackBerry bold
ja mislim da ova ocena nije objektivna, drzavni fakulteti u  srbiji su mnogo i ispred americkih. pogledajte samo tu profesorsku elitu na recimo, ekonomskom ili pravnom fakultetu BU, i sve ce vam biti jasno. da americke korporacije znaju za postojanje ekon. fakulteta u bg. mislim da bi to mesto postalo regrutni centar za HR potrbe americke privrede. a da ne pominjemo naucno istrazivacki rad koje je profesore ovog fakulteta proslavio nadaleko.

a mi smo im dozvolili da nas drze kao taoce, sacici mediokriteta, koji su svoja agrarna porekla kompezovali doktorskim zvanjem. sramota je za nas da na pocetku 21 veka imamo fakultete koje nicemu ne valjaju.
cene skolarina da ne pominjem, a za sta?
« Poslednja izmena: 13. Nov 2006, 01:46:13 od Kamaro24 »
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Mozda na ekonomskom i pravnom ali je BU u tehnickim naukama ostao negde u 70tim - cast pojedincima koji su nastavili da rade i da se bore ali vecina je jos uvek po starom komunistickom sistemu - jednom kada udje u profesorsku kancelariju iznose ga odatle kad umre.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
na ekonomskom su pocasceni postojanjem Cerovica, dok na pravu bas i nema pomaka... i dalje svako gleda samo svoje dupe.... kvalitet nastave 2...   Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
ovih prvih deset univerziteta nisu zauzeli tu poziciju na osnovu kvaliteta programa, vec po chuvenju, kadrovima i elitnosti. Opshte je poznato da ako ste zavrsili Harvard ili Jejl ili Prinston ili Kembridz da je za vas josh na sredini studio lobirala neka od elitnih svetskih firmi , pa imate i mogucnost da birate buduce zaposlenje, a o licnom dohotku da ne prichamo. To su institucije na kojima je skolovanje suludo skupo, ali se za taj novac dobija zagarantovana buducnost, jer se sve krece u nekim krugovima koji se odlichno drze zajedno jedan jako dugi vremenski period.

Sto se tiche kvaliteta samog programa nastave i praktichne nastave,mislim da je celom svetu jasno da su to univerziteti kao i svaki drugi u Evropi, ako izuzmemo sve beneficije koje nemaju veze sa nastavom. Student na Prinstonu ce zhiveti u Studenstskom korupusu vila i uzivati sve beneficije jer je za to papreno platio, dok ce student Lomanosovskog univerziteta u Moskvi zhiveti u sobici velichine malo veceg zamrzivacha, ali ce steci neprocenjivo obrazovenja slusajuci fantastichni profesorski kadar.
Sve je stvar prestizha. Nash univerzitet bio je odlichan po programu, dok nisu uveli ovu Bolonjsku konvenciju koja je pochela (?) da se primenjuje kod nas. Mislim da je univerzitet strashno time degradiran, po obrazovanju naravno. Smeshno je da se od vas kao studenta trazhi da samo prisustvujete vezbama i predavanjima, radite kolokvijume i time vec dobijate 6 na ispitu. Mozhda su to sve olaksavajuce okolnosti, ali zashto? Prethodne generacije su pljuvale krv na ispitima, grejali stolice mesecima ne bi li spremili neki ispit za 6, a mi sve shto treba da uradimo je da se pojavimo. I nastavni plan je okrnjen maksimalno. Uopshte mi se ne dopada to shto nam se sa Univerzitetom desilo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Znas kako i taj prestiz i dobar glas se stice rezultativa i radom. Mada slazem se - ova lista je tkzv "shminkerska" lista. Prava ocena je ona koja dolazi na osnovu broja objavlhenih i citiranih naucnih radova - nju smo imali pre jedno mesec dana na nauci cini mi se. Videces ogromnu razliku izmedju te dve liste. Ova Tajmsova je vishe vezana za rad za do-diplomskim studentima, dok je istrazivacka lista bazirana na post-diplomcima i naucnom radu profesora i predavaca.

ako gledas samo na osnovu kvaliteta posla koji mozes da dobijes ako zavrsis faks - Times-ova lista je merodavnija. Ali samo zavrsavanje faksa ne znaci nista ako se ne boris za sebe i svoje znanje. A sto se znanja tice njega mozes (ako hoces) da steknes bilo gde - i u Moskvi, i u Beogradu i u UlanBatoru i u Pekingu i u Sidneju . 
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
BlackBerry bold
Mozda na ekonomskom i pravnom ali je BU u tehnickim naukama ostao negde u 70tim - cast pojedincima koji su nastavili da rade i da se bore ali vecina je jos uvek po starom komunistickom sistemu - jednom kada udje u profesorsku kancelariju iznose ga odatle kad umre.

procitaj bolje moj post! hteo sam da napravim uvod za sledecu raspravu>za sto su nasi drzavni fakulteti toliko ocajni. na tehnickom su u 70, a sta da kazu oni studenti ekonom. fakulteta koji izadju sa faxa sa znanjem koje se ne primenjuje nigde u svetu.
njihova saznanja i kompletna teorija pociva na participativnoj ekonomiji,komunistickoj, i ona su toliko razlicita od saznanja koja dolaze iz teorije ekonomije kapitalizma. uopste me posle ne cudi sto studenti bk menadzmenta i ne znam jos kojih privatnih fakulteta nadju pre posao i brze napreduju. to je strasno, uzumaju im pare, za pricu koja je postojala u sfrj i sssr. pa sta ce ti mladi ljudi da idu na kubu kako bi radili nesto!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ha ha - ironija i cinizam se tesko prenose pisanjem - prvo sam mislio da se zajebavas a onda reko mozda si i ozbiljan a ja sa druge strane nema pojma sta se radi na ekonomiji i pravu tako sam ipak izbegao jos ironicniji komentar na tvoj post.

Pitas zasto - moje misljenje - jer se fakulteti jos uvek nalaze u apatiji u koju su upali pocetkom 90tih kada je doslo do masovne politizacije. Stranacka politika je usla tada u univrzitete i to je bio kraj naucnom radu. Slab ucinak i rad su pravdani nemanjem para i sankcijama, sistem skolovanja je bio zastareo, profesori su predavali jedno te isto svake godine jer sami nisu nista novo radili zadnjih 20 godina. Sa druge strane ljudi koji su bili dobri u nome sto su radili su otisli u inostranstvo i tamo zavrsavali doktorate (kao moja malenkost). Znam primere ljudi koji su zeleli da se vrate i rade na nasem fakultetu i kojima nije bila priznata doktorska teza sa americkih i engleskih univerziteta.  Smile - sta reci!!

Dobijanje posla i smena kadrova na fakultetima je katastrofalna pricha (bar iz onoga sto cujem od drugih). Postoji neka cudna netrpeljivost prema ljudima koji su otisli iz zemlje, u fazonu mi se kao pravimo pametni jer ljudi na srpskim fakultetima ne znaju nista. Ne znam kako da sebi objasnim takav destruktivni trip.

Neke bazicne stvari kao sto je saradnja sa inostranim fakultetima, nabavka litertaure, komunikacija, pa cak i bazican dizaj internet sajtova fakulteta su katastrofalni. Primer je moj masinac kukavni - ciji web sajt ne mogu ni da komentarisem.

Ne znam sta je konkretno donela ta Bolonjska konvencija ali do neke promene je trebalo da dodje - ali kao i svaki put trebace malo vremena da se sve ti ustolichi kako treba.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola V3i
pogledajte samo tu profesorsku elitu na recimo, ekonomskom ili pravnom fakultetu BU, i sve ce vam biti jasno.



ja reko sad ce da da neke dobre primere! Bilo koji drugi da si uzeo bilo bi mnogo merodavnije Smile
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
BlackBerry bold
Ha ha - ironija i cinizam se tesko prenose pisanjem - prvo sam mislio da se zajebavas a onda reko mozda si i ozbiljan a ja sa druge strane nema pojma sta se radi na ekonomiji i pravu tako sam ipak izbegao jos ironicniji komentar na tvoj post.

Pitas zasto - moje misljenje - jer se fakulteti jos uvek nalaze u apatiji u koju su upali pocetkom 90tih kada je doslo do masovne politizacije. Stranacka politika je usla tada u univrzitete i to je bio kraj naucnom radu. Slab ucinak i rad su pravdani nemanjem para i sankcijama, sistem skolovanja je bio zastareo, profesori su predavali jedno te isto svake godine jer sami nisu nista novo radili zadnjih 20 godina. Sa druge strane ljudi koji su bili dobri u nome sto su radili su otisli u inostranstvo i tamo zavrsavali doktorate (kao moja malenkost). Znam primere ljudi koji su zeleli da se vrate i rade na nasem fakultetu i kojima nije bila priznata doktorska teza sa americkih i engleskih univerziteta.  Smile - sta reci!!

Dobijanje posla i smena kadrova na fakultetima je katastrofalna pricha (bar iz onoga sto cujem od drugih). Postoji neka cudna netrpeljivost prema ljudima koji su otisli iz zemlje, u fazonu mi se kao pravimo pametni jer ljudi na srpskim fakultetima ne znaju nista. Ne znam kako da sebi objasnim takav destruktivni trip.

Neke bazicne stvari kao sto je saradnja sa inostranim fakultetima, nabavka litertaure, komunikacija, pa cak i bazican dizaj internet sajtova fakulteta su katastrofalni. Primer je moj masinac kukavni - ciji web sajt ne mogu ni da komentarisem.

Ne znam sta je konkretno donela ta Bolonjska konvencija ali do neke promene je trebalo da dodje - ali kao i svaki put trebace malo vremena da se sve ti ustolichi kako treba.

ti si odlican primer da se objasni ova jad i beda u srpskom visokom obrazovanju, na zalost. imam odlicnog prijatelja sa bk menadzmenta tako da cu ovaj privatni fakultet uzeti kao primer da bih objasnio defekte u kolektivnoj drustvenoj svesti-jer vecina gradjana ove zemlje se slaze sa trenutnom situacijom.
ovaj fakultet je bukvalno preuzeo nastavni program , pa i same udzbenike iz americkog obrazovnog sistema sto su mogli da urade i drzavni fakulteti. ali, profesori u srbiji su cudan soj ljudi. puni su neke sujete i tim nabedjenim velicinama je tesko da naprave takav korak jer im je to ispod casti. a to je normalna stvar, jer prosto ovo drustvo nema kontinuitet u kapitalizmu kako bi na bazi iskustva donosilo zakljucke, a fakulteti obavljali naucno istrazivacki rad koji se ne bi svodio na prepisivanje magistarskih i doktorskih disertacija i na pruzanje naucne podrske ideoloskim utopijama,i koji bi nam na kraju omogucio da i sami stvorimo nesto svoje.
sada dolazimo u situaciju da ti isti profesori brane svoje pozicije i misljenja  svojim losim rezultatima rada,kao sto su slaba prolaznost i ostale gluposti koje se na zapadu nazivaju pravim imenom-nesposobnost. tako da moj pomenuti prijatelj, tokom celog skolovanja ima problem da objasni da velika prolaznost nije posledica pretrcavanja kroz fakultet, vec dobrog sistema rada. isto tako tvrdi da i tu ima problema u vidu >skarta<odnosno ljudi koji manje, vise raznim pogodnostima, koji nudi zapadni program ne pruzaju adekvatne rezultate a ipak dobiju prelaznu ocenu. alli na zapadu, ti ljudi su u startu osudjeni na propast jer egzistenciju ne ostvaruju po partijskoj liniji i po samoj diplomi vec radom!
to je vrlo pametno i jedino moguce. sistem je okrenut ljudima koji uce,rade, stvaraju, a ne prema ljudima koji gledaju da ostvare neke uske interese i ostvare trenutnu korist. tako da ni moj prijatelj a ni ti, samo zbog predrasuda i zavisti necete imati otvorena vrata da ostvarite sebe na profesionalnom polju i doprinesete ovom drustvu isebi nesto konkretno.ostaje nada, ali...

P.S.zivot u srbiji je pomenuta stilska figura!
 
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:22:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.