Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:20:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Koji je najbolji tenk danasnjice po vama?
Leclerc
4.1%  (6)
Abrams M1A2
12.8%  (19)
Leopard 2A6 EX
35.1%  (52)
Challenger  2
2.7%  (4)
T90
39.2%  (58)
Typ 90
2.7%  (4)
Merkava Mk 4
3.4%  (5)
Ukupno glasova: 148
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najbolji danasnji tenk  (Pročitano 30357 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung sgh-550i
Ja sam za Leopard.
Sa topom od 140 mm-pravi izbor.
Citao sam negde da je Holandija narucila jednu manju kolicinu takvih.
Jel zna neko mozda cene bar nekih od ovih tenkova?
IP sačuvana
social share
Sivi soko, sivi soko, sivi soko, ću-ću-ću. Sivi soko, soko sivi, sivi soko, šubi-dubi-du!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Panzergrenadier

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 57
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 6070
       Top od 140mm jos uvek nije zvanicno uveden u proizvodnju. Kineticki metkovi (penetratori) , Smile, su vec prozivedeni za ovaj top i znaju se grafici probojnost.
         Merkava i Abrams su po meni proslost. Tolika masivnost jednostavno nije logicna. Neki misle da se Abrams dokazao... Protiv koga? T72 bez thermal sighta ili Iracana sa RPG7? Zna li ko kako se provela Merkava Mk 4 pri sustretu sa Hezbolahovim borcima naoruzanim RPG29 ?
         Danas se sve vise daje na aktivnu i pasivnu zastitu tenka, a ne samo na oklopljenost. Rusi tu imaju odlicna resenja u vidu Shtore i Arene. Ali ono sto T90 definitivno fali jeste kompjuterizacija. Pre svega ovo ga sprecava da stane rame uz rame sa modernim Leclercom.
 
         @mmmiodragm222: Mislim da nisi dobro razumeo moju poruku. Typ 90 je toliko skup zato sto je razvijan bez strane investicije ili kooperacije, razvijali su ga sami Japanci, i plus im je zabranjen izvoz (jos od WW2). Naravno da cena od 8 000 000 dolara nije podnosljiva, ali njima i ne treba tuce tenkova ko Rusima.

          Koga god interesuju tenkovi u poslednjih 50 godina, toplo mu preporucujem nasu knjigu "Tenkovi 1945-2005" . Odlicna knjiga.
« Poslednja izmena: 29. Apr 2007, 13:02:42 od !Achtung! »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6120
ja sam glasao za leopard... pre svega modularnost oklopa, umerena masa, velika mobilnost i odlican top!
mada mislim da je i leclerc dobar tenk jer ima slicne karakteristike prethodno pomenutog!
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 45
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
BlackBerry 8900
Moje mišlenje je Leopard 2... koliko znam nijedna zemlja koja ga ima nije ga upotrebila... dosta dobar podatak za mene... Vremena se menjaju.. šta če ti top 140 mm (pored toga da novi 120 mm projektili dostižu energiju skoro jednaku projektilima od 140 mm) kada za neprijatlja imaš gverilu.... možda je ipak tu onaj naš muški kompleks što veče to lepše.... 
Inače šta če ti dobar tenk ako nemaš posadu koja zna šta radi... kako se u narodu kaže: prativ ljudske glupost nema leka....
LP iz Slovenije
Božo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Nokia 6300
mislim da nam fali čuveni Vlado.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
О да...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol
Poruke 133
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Jel me neko spominjao? Smile

Ovih dana sam na drugom forumu. Na Spam jer je moja  firma RTRS Banja Luka napokon izašla na satelit, pa objašnjavam šta da se radi da se uhvati naš signal i kako da ilegalno otvori Total TV paket u kojem je RTRS. Tj. na tom sam forumu odavno, jer se i odavno bavim antenama.

Koji je  tenk najbolji? Evo moje ćerke od 9 godina kraj mene i govori mi M84. To je najbolji tenk. Međutim, on je bio nekad najbolji. Ali pojelo ga vrijeme. Nekad je i tristać bio dobar. A fićo bio genijalno auto. A buba tek. Ko što kaže bozo13 šta će vam tenk kad nema dobru posadu. A obučiti posadu da bude kratkog borbenog vijeka nije baš pametno. Obuka košta. Dok tenk ne doživi vatreno krštenje teško je reći kakav je. Bilo bi bolje upoređivati tenkove koji su imali vatreno krštenje međusobno.

Sam kalibar od 140 mm mislim da je prevelik. Samo rukovanje ovakvim zrnom zahtjeva puno snage, a poznato je da tenkisti trebaju da budu sitniji ljudi. Sa tolikim kalibrom smanjuje se bojevi komplet u tenku, pa su potrebnije ćešće popune. A raketa koja se ispaljuje kroz top ima puno bolje dejstvo.
Jako bitna stvar je zaštita tenka. Različiti tipovi aktivnog oklopa su jako bitni. Pokretljivost tenka, pouzdanost, nekomplikovanost, tj mogućnost brze popravke i naravno tačnost kod gađanja, tj vjerovatnoća pogodka prvim zrnom. Ima još puno stvari koje su bitne. Nezgodno je sada objašnjavati sve. Sve je tu bitno. Od maskirne boje do ishrane posade.Ako ste ikad proveli čitav dan mokri u tenku, pa još hladno, pa ste sjeli u mokro, pa vam guzica mokra, niste jeli nekoliko dana i da ne nabrajam više.

Lijepo je upoređivati tenkove na poligonu kad iza tenka stoji tehnička podrška, posada odmorna, nije gladna, suva itd. Ali kad tenk bude osječen od podrške, neispravan itd to su realniji uslovi. Svi oni koji su bili sa mnom na Vukovaru, Sarajevu, Bihaću, Kninu, koridoru itd znaju šta je to. I kad sam bio u Pustinjskoj oluji u Kuvajtu jedno vrijeme smo bili bez hrane dok se nismo snašli.

Ajde postavite pitanje da li je bolja plavuša ili crnka. Naći će te milon za i milion protiv. A obadvije su dobre.




[Edit by Herros: Svaka poruka cija je svrha iskljucivo reklama komercijalnih sadrzaja, drugih foruma, drugih sajtova krsi Pravilnik Burek Foruma, i bice cenzurisana i reciklirana.]
« Poslednja izmena: 30. Apr 2007, 18:13:40 od Herros »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
 po mom ukusu najbolji su t-80 i njegovi derivati Smile

zashto: t-72 i svi tenkovi iz te linije (m-84,t-90) imaju dosta losh top i nivo oklopne zashtite im je manji od zapadnih tenkova . relativno su jeftini ,ali iza toga ne stoji kvalitet - to smo vec prichali Smile

abrams serija je suvishe skupa ,teshka ... - sumnjam da bi chak i amerikanci bili preterano uspeshni u proizvodnji ovih tenkova u vecim serijama ...

leo2 je odlichan tenk!!! od danashnjih tenkova on je kvalitetom svakako najbolji .medjutim ,cijena je ipak prava sitnica - ne verujem da bi neko mogao da finansijski da izdrzi da placa nemcima za vodjenje iole duzeg rata Smile

leclerc - suvishe  suvishe slab oklop za moj ukus .top nije losh - slabiji je od onog na leo2 ,ali moze da posluzi Smile cena je visoka ,a mislim i da se vishe ne proizvodi tako da ... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Omerta Rs

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 981
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
SonyEricsson 
Pa verovatno je ovo najbolji tenk koji postoji ili koji je prikazan u javnosti  T-95 Black Eagle e sad ce neko da kaze da se taj tenk nije dokazo.
E pa nijedan se tenk nije dokazo od onih koji su ovde navedeni ili nije imao dostojnog protivnika.Prema tome po meni je najbolji onaj tenk
koji je nesto izmedju kvaliteta i povoljne cene gde su Rusi bili u prednosti i sad su nad ostalima tako da bi moro da dam prednost bilo kom njihovom proizvodu .

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

blackeag.jpg
(44.5 KB, 746x293)
blackeagle.jpg
(79.13 KB, 600x312)
IP sačuvana
social share
Omerta Gazi Vas Sve
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Ako mene pitate Abrams je najveca glupost,inace je naj t-90,leopard  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:20:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.177 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.