Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:55:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: naglo budjenje  (Pročitano 8685 puta)
14. Avg 2009, 17:30:38
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 185
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
HTC Touch Cruise
nisam znao gde drugo da postavim ovo pitanje...
ali dal i se mozda nekome jos dogadja ili dali neko zna o cemu se radi... naime zna mi se desiti da zaspem i nakon recimo 10-15 minuta svesno sanjam da hodam ili silazim niz stepenice,,i obavezno zapnem illi padnem te se u tom momentu naglo probudim prestravljen kao da sam zamalo umro,,, adrenalin mi skoci mogao bi kroz zidove prolaziti nakon tako necega Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla desktopsmiley_1_1
mob
HTC Wildfire S
Ako se ne varam... u pitanju su lucidni snovi. Smiley
http://forum.burek.com/index.php/topic,263617.0.html

Ali bolje sačekaj Bambinu za detaljnije objašnjenje...
« Poslednja izmena: 14. Avg 2009, 17:39:27 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
nisam znao gde drugo da postavim ovo pitanje...
ali dal i se mozda nekome jos dogadja ili dali neko zna o cemu se radi... naime zna mi se desiti da zaspem i nakon recimo 10-15 minuta svesno sanjam da hodam ili silazim niz stepenice,,i obavezno zapnem illi padnem te se u tom momentu naglo probudim prestravljen kao da sam zamalo umro,,, adrenalin mi skoci mogao bi kroz zidove prolaziti nakon tako necega Smile Smile
Kako misliš to ''svesno sanjaš''?  Smile

Ne bih rekla da se ovde radi o lucidnim snovima. U tim snovima mi imamo kontrolu nad svojim ponašanjem u snu. Meni se ne čini da ti ovde imaš kontrolu. Ili grešim?

To što si ti napisao i meni se jako često dešava. Ponekad se probudim tako naglo (i to najčešće sanjam upravo to sa stepenicama, samo odjednom nestaju stepenice, ili se ispod mene odjendom stvori ambis, i nemam za šta da se uhvatim), i srce mi lupa, i sva sam pretrnula od straha. Nekad se odmah vratim na spavanje, a nekad mi se san totalno razbije.

Objašnjenje? To je posledica napetosti/stresa koju si doživeo u toku dana. Koliko znam, neko detaljnije objašnjenje ne postoji. Može se delimično objasniti ''ispaljivanjem'' nervnog impulsa u ''prazno'', kao neka vrsta moždanog buga - zalutali nervni impuls.

Iz nekog mog pukog teoretisanja, takvi snovi bi mogli imati biološko utemeljenje. Znamo već svi (toliko sam to puta ovde napisala  Smile ) da su jedina 2 čoveku urođena straha - strah od iznenadne jake buke i strah od gubitka podloge. Ovaj poslednji je i te kako povezan sa tim tvojim/mojim snovima, pa nije ni čudo što se budiš/budim prestravljen/a. Možda nam naš mozak zapravo šalje poruku da malo usporimo. Smile

Da li si uočio povezanost ovakvih snova sa stresom?
« Poslednja izmena: 14. Avg 2009, 17:50:01 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 185
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
HTC Touch Cruise
pah sto se tice kontrole u snu... obicno(to mi dodje kao normalno), ali ne bas uvek u snovimaa kojih se sjecam negde na polovini sna dodjem sebi i shvatim da je san... onda radim svasta u snu.. naprimer jednom sam sanjao da hodam nekom ulicom..i kad sam svatio da sam u snu poleteo sam i tako leteo jedno duze vreme iznad ljudi itd itd ... ali ovo sto mi se desava je malo negotivno jel kad me trzne iz sna probudim se prepadnut... a ne vidim bas neku povezanost sa stresom manje vise bas sam happy zadnjih mjesec dana...
« Poslednja izmena: 14. Avg 2009, 17:55:14 od ogi123 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Čekaj malo...

pah sto se tice kontrole u snu... obicno(to mi dodje kao normalno), ali ne bas uvek u snovimaa kojih se sjecam negde na polovini sna dodjem sebi i shvatim da je san... onda radim svasta u snu.. naprimer jednom sam sanjao da hodam nekom ulicom..i kad sam svatio da sam u snu poleteo sam i tako leteo jedno duze vreme iznad ljudi itd itd ...
ovo je vezano za te lucidne, je li, snove... za koje smo već utvrdili da nisu retkost.

ali ovo sto mi se desava je malo negotivno jel kad me trzne iz sna probudim se prepadnut... a ne vidim bas neku povezanost sa stresom manje vise bas sam happy zadnjih mjesec dana...
...a ovo je već druga stvar.

Kažem, obično se povezuje sa stresom, brigom, strepnjom.
Možda jesi happy na svesnom planu... ali... dopustite da citiram mog Svetog Duha i Oca  Smile :
''Snovi su kraljevski put u nesvesno''.

E sad, šta se u nesvesnom dešava, ne znam koliko ćeš uspeti da saznaš, ali je sasvim izvesno da ti upravo to nesvesno šalje neku poruku. Smile
« Poslednja izmena: 14. Avg 2009, 17:58:08 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 185
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
HTC Touch Cruise
ha pa ako je strepnja u pitanju,,, to onda ne mora da bude stres,,, recimo da neko strepi (ocekuje nesto fino) dakle raduje se necemu... mislim da nije bas najbolje okarektarizovana ova pojava... Smile

moracu malo da istrazim ovo,,, desava se to meni odavno (otkako znam za sebe) ali obicno zaboravim na to a sad sam se nekako zainteresovao...
« Poslednja izmena: 14. Avg 2009, 18:04:15 od ogi123 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Pa nemoj mi u struku, jebem mu miša.  Smile

Stres nije samo negativna pojava. Stres je i venčanje, i rođenje deteta, čak i poljubac, zagrljaj bliske osobe!

http://www.csun.edu/~vcpsy00h/students/stress.htm
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 185
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
HTC Touch Cruise
Pa nemoj mi u struku, jebem mu miša.  Smile

Stres nije samo negativna pojava. Stres je i venčanje, i rođenje deteta, čak i poljubac, zagrljaj bliske osobe!

http://www.csun.edu/~vcpsy00h/students/stress.htm

ahaaa ovo je vec bio ispad mog ne dovoljnog poznavanja tog pojma Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1842
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
meni ovo lici na one kratke snove koje imam svako vece... prelazak iz jave u san (hipnagogija), mozak ti jos nije blokirao telo i onda se desavaju trzanja... uglavnom ovi snovi ne traju duze od 15-20 sekundi... ako je to upitanju, onda nema sta da se brines Smile
IP sačuvana
social share
So I say live and let live. That's my motto. Live and let live. Anyone who can't go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It's a simple philosophy, but it's always worked in our family...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 185
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
HTC Touch Cruise
znas sa cime bih povezao tu pojavu... koliko me pamcenje sluzi rekao bih da mi se to desi obicno kad zaspem od umora,,, jel ovo se meni retko desava kad legnem da spavam... vec kad umoran prikunjam tako da se desi u po bela dana... i onda sam kao restartovan kao nov... a kad se desi navece (uprkos sto je od umora) zaspem ko beba a pulsiram kao transformatorska stanica XD

meni ovo lici na one kratke snove koje imam svako vece... prelazak iz jave u san (hipnagogija), mozak ti jos nije blokirao telo i onda se desavaju trzanja... uglavnom ovi snovi ne traju duze od 15-20 sekundi... ako je to upitanju, onda nema sta da se brines Smile

a da zna se desiti da to sanjanje traje 10 sekundi... ali naprimer sinoc mi se desilo da sam pogeldao na sat kad ono proslo 15 minuta... a kao da sam znao da ce mi se to desiti....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:55:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.