Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:35:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Na Sedam Kockica  (Pročitano 16468 puta)
19. Jul 2009, 06:58:07
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
HTC Wildfire S

Na Sedam Kockica


Sledi dosadan i dug Tehnicko-informativno-narikacki tekst, namene zajebantske.

Posle poruke naseg sponzora...


Pre pocetka pljuvanja, ekonomsko propagandna poruka za jajare.

Dakle, drage moje jajare, da na vas mislim, vi sto preko subote i nedelje idete iz Beograda po selima okolo i maznjavate od sire i uze familije jaja, pilice, krave, sitnu i krupnu stoku, u principu ko jebeni Turci spartate i maznjavate sve zivo, i onda tako slozno u kolonama krenete nazad u taj Beograd, e vi.

Kao sto vam je poznato ovih dana je padala kisa, znaci nije bilo vruce, siguran sam da je ovo mnoge podsetilo na dobre stare zimske dana kad nisu morali da se kupaju, ali molim vas u ime svih zivih i nekih mrtvih koji imaju odlican njuh da se kupate jer ce uskoro opet da grane sunce. I opet cete krenuti da se vucarate po jebenim autobusima (jer ste kola pretovarili stokom i jajima), opet ce biti vruce u autobusima, a ja sam slupao kola, pa vas molim ili se kupajte ili investirajte u neki parfem jer stvarno ne mogu vise da trpim ljude koji toliko smrde da me oci od njih peku a prsti poplave.

Unapred hvala.

p.s Ko se ne okupao, a u BG dosao, dabogda mu B92 o kevi izvestavao, a na Kosovo ravno u ruzicastim rolerima isao...

 

Vojska, vojska, vojska...

U narodu poznata i kao seks, seks, seks, prejebu vas da dodjete, dodjete znajuci da cete najebati, svi ce se baviti seksom od prvog dana ali imate utisak da samo vama ulazi, posle odredjenog vremena shvatite da je ceo taj seks jedna velika zajebancija, i da se ne zna ko tu koga jebe u zdrav mozak, svi ce se ubiti od truda da vam uvale, priliku da najebete, ali generalno svaki posten jebivetar ce pre ili kasnije pronaci nacin da ga uvali nekom drugom i tako materija kruzi u prirodi.

To bi u principu bila definicija vojske, i generalno nasa tako i izgleda.

 

Nekako mi vec duze vreme u glavi ideja da na jednom mestu skupim sve ono (sto sme da se skupi) sto mislim i znam o vojsci.

Treba imati u vidu da sam neko ko nije u vojsci, tako da sva moja lupatanja treba shvatiti kao nekog ko dobacuje sa klupe, takvih je ova drzava puna, pa im generalno ne treba verovati a ni dati previse znacaja, osim naravno meni jer ja sam u pravu a svi ostali nisu.

 

 

Jao gde poceti, toliko materijala za moj novi projekat...

U svim narodima postoji neko sumanuto pravilo da se za vojsku daje sve najbolje, znaci od opreme do lekova, vojska ima prioritet, sa druge strane vojska to odradjuje/vraca time sto ide okolo i razbija lobanje svakom ko dobije fantasticnu ideju da svojom vojskom dodje nesto da pozajmi uz popust od pet prstiju.

 

Stvarno gde sad poceti...ajmo hajmo od dole, dakle cizme, koje nose vojnici u Vojsci Srbije.

Ovde imamo jednu fantasticnu osobinu Srpske vojske, naime samo u Srpskoj vojsci moze da se desi da sopstvena obuca izbaci iz akcije vise ljudi nego neprijatelj, velicanstvene Srpske/Jugoslovenske/Juznoslavenske cokule...ako vas ne ubije par miliona mudzahedina mozete biti sigurni da najgore tek sledi, sopstvene cizme.

Svako ko je odradio vojsku da ce od isith dobiti:

1. Istegnutu tetivu (to vam je bilo ono kad niste mogli da pomerate petu, od bola)

2. Krvave zuljeve (to vam je bilo ono kad ste hteli da zakoljete sami sebe kasikom na pola marsa)

3. Skuvane prste (to vam je bilo ono kad vam se prst u carapama bukvalno skuva do otvorenih rana jer su carape sedam puta manje od vase noge, i napravljene od SINTETIKE)

Covek bi pomislio da ce se mozda neko setiti da izbaci nesto takvo posle godinu dana iz upotrebe jer ocigledno u njima nije moguce ici, ali ne mi ih uspesno koristimo zadnjih sezdesetak godina. Odatle engleski izraz Foot Soldier.

Naravno svi u vojsci nose broj trideset sest, pa se iz tog razloga samo taj broj proizvodi.

Bilo kakav pokusaj da se ovo promeni se najcesce zavrsava po sistemu, nek se celice, i, u nase vreme isli smo na skijama uzbrdo, svako po minobacac u rukama.

Ostaje misterija dal Vojska Srbije danas nosi ovo sranja zato sto su partizani bili blago retardirani ljudi na skijama ili zato sto se neko ugradjuje kod svih ministara odbrane zadnjih par desetina godina.

 

Obuca (vetrovke, gace, kondomi, majce i slicno)

Kad vas pogodi bilo sta od metka do projektila iz tenka, vi ne zelite da imate bilo sta od sintetike (plastike) na sebi, iz veoma jednostavnog razloga, kad vas pogodi nesto vrelo, ono po pravilu topi plastiku a posto se vasa rana otvara najcesce tu gde ste pogodjeni (cudo a...) sva ta plastika se sliva u ranu i tu srasta u krastu ( svi koji su bacili peglu dignite dva prsta), sto pretvara ranu iz standardne u mnogo zajebaniju.

O tome da Vojska Srbije nema dve uniforme iste boje ne treba puno pricati, o kvalitetu takodje nema svrhe puno raspravljati, jedino ove nove vetrovke (m-93, verovatno lupam), se mogu pohvaliti da su super, ne mozes da ih zapalis, dobro se slazu sa bojama u prirodi i na nekih cetrdeset metara vec gube siluetu (ovo je dobro)

Nikom bas nije jasno zasto, mi smo jedina vojska na svetu koja pati od ovog problema, cak je i Rusija, koja se proteze od bog te jebo odakle do Kamcatke uspela da proizvodi uniforme iste nijanse tako da vojnici najcesce nisu u opasnosti da svoje vojnike tretiraju kao neku levu gerilu.

Ali ne i mi, mi imamo negde oko sto-dvesta varijacija jedne te iste boje, uz to par hiljada razlicitih uniformi, na to jos milion varijacija boje koje nastaju jer posle jednog pranja boja se ispere.

Kada trcite prema protivniku koji ima uniforme slicne vasim na nekih trista-cetristo metara zelite da znate koji su vasi, koji njihovi, u nasoj vojsci to najcesce nije slucaj.

Da bi skapirali ko je ko, treba vam uzorak urina...

Ostaje misterija dal je neko u tom telu logistike daltonista ili se neko ugradjuje tako sto svaki put uzima pare od druge firme da bi izabrali bas tu firmu da prozivodi uniforme te godine.

Mogucnost da su svi u ministrstvu retardirani nije iskljucena.

 

Smestaj...

Uvek sam smatrao da je dobar deo ljudi u vojsci opasno mozdano uskracen za neke funkcije.

Tipa voznja kola posto od pukovnika na gore imaju po jednog ili vise vozaca, ali evo nesto da im pojasnim.

Ovo je konj...


KONJ

Ovo je vojnik...



Vojnik



Razlog iz kog vojnici spavaju u starim konjusnicama, pokriveni konjskim cebadima koja nisu oprana po dvadeset tridest godina mi je potpuno stran, verovatno jer neko gore ne razlikuje vojnike i konje ili nije obavesten da je ukinuta konjica tamo negde oko pocetka drugog svetskog rata.

Proverio sam, para za nove uniforme za sve visoke oficira ima, za po tri vozaca za svakog ima, za benzin koji trose kad ih isti sluzbenim kolima vozaju po kafanama sa zamenikom i udarnom alkoholicarskom cetom takodje ima, ali zasto nema za ove neke osnovne stvari, zaiste ne znam, verovatno su u pitanju neke vanzemaljske kosmicke sile, mali zeleni ili gremlini, u svakom slucaju siguran sam da pare koje se dobijaju za odrzavanje tog i slicnih delova ne zavrsavaju u necijem dzepu, pobogu to zvuci suludo, uostalom zadnji nacelnik koji je tvrdio da nesto nije u redu je smenjen, sigurno nije bio u pravu, dakle da zakljucim verovatno je sve ok u tom sektoru.

 

Zastita...

Zastitne maske (gas maske) su u neku ruku simbol sadasnje vojske, posto se trenutno u upotrebi nalaze m-2 (razne varijacije), ovo je veoma zanimljiva sprava, prvo sa njom vam je vidljivost uzasno suzena, sa njom NE MOZETE da naciljate metu jer vam cedilo (filter na gas masci) gura ruku, a staklo na desnoj strani vam ne dozvoljava da se naslonite i vidite nisansku tacku.

Takodje treba imati u vidu da na velikim temperaturama maska se magli cak i ako je stavljena kako treba o znoja, volumen kiseonika koji ulazi nije dovoljan ni za coveka koji sedi i ne radi nista, o tome kako se oseca neko ko trci dok mu srce lupa dvesta na sat pod vatrom ne vredi raspravljati.

Naravno opstem besmislu ove maske treba dodati i standardnu cinjenicu da ne stiti od bojnih otrova nove generacije (naravno od nervnih bojnih otrova vas stiti samo zatvoren sistem disanja) ali generalno potpuno je beskorisna.

I moj omiljeni deo, vojnik kroz nju ne moze da prica, mislim moze ali ga niko nece nista razumeti, i naravno za kraj ne moze da pije vode, iskreno ja sam zadivljen kolicinom stvari koja ova maska uspeva da izvede na stetu vojnika,

Nove maske ZM-M3 su za sad naucna fantastika, crne maske (fonetske) se mogu naci tu i tamo ali su raritet i u njima moze da se prica.

Vojska Srbije ovu masku uspesno koristi od neke 1986 kroz razne varijacije i verovatno ce nastaviti da je koristi makar svi izginuli.

 

Pancir...

Nasa slavna vojska ima brdo onih pokusaja pancira iz vremena ex-YU koji su malo reci beskorisni, prvo njihov kvalitet je veoma diskutabilan, o slemovima isto tako, cuveni primer kako slem prezivi eksploziju rucne bombe je jedna od boljih zajebancija i zabluda u nasoj vojsci, znaci video sam suprotno, a to mu naravno nije ni cilj, cilj mu je da zastiti vojnika od rikoseta i srapnela koji lete okolo, video sam suprotno.

Hvala bogu trenutno se kod nas uvodi u upotrebu slem M-97 koji je relativno bolji i ima mogucnost kacenja novih tehnologija komunikacije i slicno, kadce stari biti izbaceni iz upotrebe jos ne znamo.

Trik sa starim JNA pancirima je sto ne smete da ih nosite vise od tri sata bez pauze ili ce vam zeznuti ramena, vrat i ledja. A ako vam patrola traje 4-5-7 sati, matematika je jasna.

Novi panciri ovi sto ih pravi M.D su su super pokazali (nije mi namera da ovde sad lupam nekom reklamu, a jos manje nekom ko je muljao nesto sa ministrom), ali su oklopi stvarno izuzetno kvalitetni, laki su (u poredjenju sa Americkim Interceptorom za ostale ne znam, doduse isti stiti vecu povrsinu), savitljivi su, ne stezu kad se nakvase, a balisticke ploce su odlicno izolovane pa kad se setate na hiljadu stepeni nece vas sprziti vrucinom, kod nas ga slabo ima, posle one brljotine sa narucivanjem sto hiljada, ne znam sta je bilo.

U Iraku se koristi cesto medju placenicima, neki od njih imaju dosta sredstava tako da mislim da nije kupljen zbog cene.

U svakom slucaju mislim da je vojska kao i obicno ispusila i sad su manje vise zaglavili sa puno krsa. Ono malo opreme sto valjda je dato zandarmeriji i specijalnim jedinicama. Uglavnom ljudstvu u KZB, ja sam morao svaki put da svercujem moj jer o taj nisam imao bas puno poverenja.

 

Puska...

I ovde smo veoma, veoma specificni, proizvodimo jednu od najboljih pusaka za vojsku trenutno, pusku koja spaja izdrzljivost i cenu AKM i preciznost odnosno volumen vatre (zrno 5.56x45mm)

Jako popularno van nasih granica, u Iraku posebno, deo je oficijalno prodat Irackim snagama, zandarmerija ih koristi, a tesko da cete naci ekipu u Afganistanu ili Iraku da nemaju bas tu pusku.

Mogucnost nadogradnje sve i svaceg na na NATO sinu, od optike do sistema tacke, podcevni bacac itd...

Naravno i ovde konji udaraju glavom u zid, mi i dalje koristimo M70 B1 i M70 AB2, koje da se razumemo, su najbolji naslednici Kalasnjikova na svetu, cak su superiorniji od AK-74 po mom misljenju, ali ono sto ih ubije je vreme kad su pravljene, nocni nisan sa kojim nikad ali nikad nista nisam pogodio, da sam nebo gadjao promasio bih, sa dna jezera bi i jezero promasio verovatno.

Svaki put kad sam je koristio nocu, nisan nisam ni dizao jer mi je bilo lakse da nabadam u mraku bez njega, nego kroz onu zajebanciju od nisana, koji i dan danas ne razumem, jer kad nisanite sa obe strane imate po centimetar celika a musica zaklanja nisansku crtu, imajuci u vidu da vam je meta na 300m velicine jednog do dva milimetra tu nista ne moze da se nacilja bar u mom slucaju.

Obe puske su odlicne u pojedinacnoj paljbi, najgluplji covek moze da pogodi metu od deset centimetara na dvesta metara, najdalje sto sam ja uspeo je nekih cetristo pedeset- petsto metara, i u tom modu puska je odlicna (imajuci u vidu da je efektivni domet puske 400m)

Sa kratkim rafalima na nekih sto pedeset metara nesto mozete da pogodite.

Sa dugim rafalima, nista cak ni na pedeset metara, nikakva kontrola rafala ne postoji, lije na sve strane, disperzija projektila ide i do jedan metar kruzno, sto je smesno.

O optici i prigusivacima nema govora, nema podcevnog bacaca ali ima onaj sumanuti tromblon koji iscese bar jednom jadniku rame jer ne slusa na obuci, pored toga sto vam treba pola sata da nabudzite granatu na vrh puske, za to vreme ste potpuno ne zasticeni pa pored vas mora neko da stoji dok se vi zajebavate sa tim cudom.

 

Tehnika...

Jel vredi pricati o tehnici od pre sto godina, o modernizaciji nema reci, preradjene NORE ja nisam docekao, o Lazaru i slicnom da ne pricamo.

 

 

Sve ovo je samo vrh ledenog brega, najgori deo tek ide.

The Oficiri...

...jedna slika govori hiljadu reci, ne znam koji je kurs sa Youtube klipovima...



Nekako bih mogao da podelim sve oficire na dobre i lose, sredina ne postoji ili su olicenje svega najgoreg sto mozete naci u coveku ili su neko ko postane deo svetla u vama dokle god postojite, obe strane nista manje i nista vise.

Jedini problem je odnos snaga, jer negde oko devedeset sedam odsto oficira u Vojsci Srbije treba da dobije otkaz i pitanje je dal treba da dobiju penziju ili treba oni da placaju odstetu za stetu koju su napravili.

Nije tajna da imamo toliko oficira da nema dovoljno vojnika da im casu vode donesu.

 

Ali jeste u kakvom stanju se nalazi Vojska Srbije zbog njih.

Naravno svi znamo da je losa, ali mislim da niko nije svestan koliko je losa i trula iznutra, mislim da nikad nije bila ovakva, cak je i devedesetih bilo neke strukture ali danas sve je propalo.

Ne postoji bilo kakva disciplina unutar vojske, ukidanjem vojnog suda dosli smo u apsolutno komicnu situaciju, vojnik moze da vam odbije direktno naredjenje za to mozete eventualno da ga posaljete na disciplinski sud koji to preda sudu, i kako onda nekog da osudite za na primer delo ne ustajanja iz kreveta.

Siguran sam da postoje neki mehanizmi kazni ali to je smesno.

Sa druge strane ako neki oficir nesto zezne on dobije cuvenih deset odsto od plate i slicna sranja, cista smejurija, o smenama ili necemu slicnom nema govora, da bi nekog smenili morate da znate ko mu cuva ledja, a da bi napredovali dovoljno je da ostanete dovoljno duga na jednom mestu, nije bitno sta niste ili jeste uradili.

Stvorio se veoma efikasan sistem drzanja sposobnih ljudi na dnu lestvice dok najlosiji idu skroz gore.

Na primer, ako ste nesposbni da komandujete, nemate postovanje ljudi pod vasom komandom, ne razumete moderan pristup taktici vas uglave veoma visoko jer kao takav vi cete samo cutati i necete doci u poziciju da svojim idejama ugrozite druge glupe i nesposobne koji su vas tu postavili.

Sa druge strane zamislimo da sad pored vas tako nesposobnih dodje neko ko ima neke nove ideje, resava probleme umesto da ih sakriva, ima ogromno postovanje ljudi naravno da ce se to odmah primetiti.

Tako danas funkcionise nasa vojska.

 

To su svi mogli da vide na primeru smene Zdravka Ponosa, odluke koja je definitivno dotukla ovu vojsku i generalno ubila bilo koji dalji smisao njenog postojanja ovakve kakve je sad, izmedju ostalog to je jedan od razloga zasto sam i ja napustio istu, jer je on nekako bio poslednja nada.

Zato sad imamo ministra odbrane koji dobije letacku znacku za razvoj avijacije a piloti ginu u neispravnim avionima i on je samo vrh ledenog brega, da samo vidite ljude koji su u toj vojsci.

Ako vam kazem da je jedan izvrsni oficir koji je ucestvovao u onom stravicnom napadu na Vukovar jos aktivan dal bi mi verovali. Covek koji je slao tenk po tenk u zasedu dok nisu pobili negde oko trista ljudi i unistili oko dvadesetak tenkova na tom sektoru bez ikakve logike ili taktike, glumi neki polni organ na biciklu u toj vojsci.

 

U pricipu sve lose oficire mozete podeliti na nove oficire i Titove oficire.

Novi oficiri su otaljali skolovanje, najcesce pojma nemaju o bilo cemu sto ima veze sa modernim ratovanjem jer se slepo drze pravila koja su im ukucana u glavu kroz skolovanje, bilo kakva licna inicijativa je potpuno strana, bilo kakvo odstupanje od predvidjene taktike naucene u knjigama koje su stare i po trideset godina, a ono najgore je potpuna i totalno nesposobnost da slusaju ili uce, od toga je velika vecina potpuno operisana.

Takodje ih odlikuje fanaticna privrzenost zapadnom nacinu razmisljanja, sve od metka kalibra 5.56 do F-16 je savrseno i fantasticno, sve sto ima veze sa Rusima automacki ne valja od taktike do kalibra 7.62mm.

U vojsci mozete naci ljude koji imaju po cetrdeset godina i koji su svasta videli neki sva ratista bivse YU i Kosovo, neki cak i Golansku visoravan, i zamislite koliko jedan oficir izgubi ako svesno odluci da ne slusa takve ljude.

U pojam me takvi ljudi ubijaju, primer lika, na gadjanju jedne cete minobacacima, sve spremno dolazi, potporucnik i proverava svaki minobacac i iza njega ide zastavnik i pita klince kako su, sta ima zajebava se sa njima trudi se da ih opusti, stize zastavnik do minobacaca koji nije stabilisan (nozice nisu nabijene na stabilnu podlogu) i ode do potporucnika tiho mu kaze da dodje do njega da mu pokaze sta je propustio jer jednom kad mu pokaze posle ce znati.

Taj zastavnik kog i ja znam je pred penzijom radio je to sto puta sa svakom generacijom.

Odjednom krece kreten da se dere na coveka koji moze otac da mu bude i to pred vojnicima sto se nikad ali nikad ne radi.

Pocinje gadjanje, decko ubaci granatu, minobacac odskoci i ispali je oko kilometar iza nas promasi decka koji je na obezbedjenju poligona i padne devet metara od njega, klinca ostao ziv, cudo, zajebo bar deset fizickih zakona.

To je kalibar idiota koji rade u vojsci.

 

A pored njih postoji i ovaj drugi, Titovi oficiri, ljudi koji konstantno bez prestanka seru o tome kako je u njihovo vreme sve bilo super i kako su bili najbolja vojska na svetu i slicno, na pitanje zasto nisu sacuvali Jugoslaviju i zasto ih je zgazila banda pijanih Slovenackih lovaca, odgovor je standardno, nismo za to obuceni.

Ono sto kvalifikuje dobar deo ovih ljudi je apsolutno ne sposobnost da se prilagode ili shvate drugacije misljenje, masa njih jos iskreno veruje u doktorinu masovnih ljudskih talasa i naravno nista sa zapada ne valjda, sve sto je Rusko je olicenje vrhunskog uspeha bile to Neve od pre sto godina ili AK-47 koji je naravno uvek bolji od bilo cega sa zapada.

Apsolutno su nesposobni da prihvate ideju moderne mikro borbe, u njihovoj glavi rat izgleda tako sto se masovne formacije tenkova sudaraju uz hiljada unistenih tenkova, naravno cuvena doktorina spaljene zemlje, naoruzanog naroda koji ne moze izgubiti svoju domovinu, ako treba da se gine, svi ginemo do posednjeg povlacenja nema, odsupanja sa ove linije, biti nece...

Glava me od njih zaboli, te ljude stvarno treba snimiti u taktickim sobama kad prevrcu po kartama i razmatraju strategije i taktike i pustiti na drzavnoj televiziji da se ljudi smeju.

 

Primer...

Devedeset deveta, ja sa mojim kapetanom i vodnikom, stariji vodnik vec na VMA, mi u zdruzenoj komandi, dolazimo sa linije, Ameri se pomeraju, i hoce tu par nekih ljudi da znaju koliko je intenzivna borba, kad bi trebalo da krenu, odakle i slicno.

Desetak visokih oficira je tu, jedan trezan, ostali rastureni kao majke, moj kapetan prica sa ovim treznim prica mu ko gde sta i tu neke gluposti, odjednom prilazi meni neki lik koji mi je jednom bio u kontroli na strazi devedeset osme, pijan kao tocak jedva stoji, flase na sve strane po onim mapama, soba zatvorena izolovana smrdi bre na rakiju i viski, uzas, kao u nekoj komediji ne moze covek da veruje.
Prilazi tip, gde si junace sto godina se nismo videli, kako li se drzite gore, al ste im se majke najebali, e lei, cim ove turke u more pobacamo idemo desno, cek cek (okrece se prema pokovniku i zove ga po nadimku), auu cek, jel Zagreb istocno il severno odavde, ebem li ga gde ga napravise (desno odgovor), lei, pa dobro ako se mora mora, sluzba je sluzba, dakle, sta sam reko', ti mali jesi zapamtio, cim pobacamo ove u more idemo odma tamo u Hrvatsku jesi cuo bre, (ja klimam glavom), e e ti, sta si, (nas vodnik odgovara), nekako se dogegao do njega taj pijani pukovnik, zagleda mu u cin, trlja oci jedno pet minuta, ja bi se smejao a ne smem, skida mu cin vodnika sa uniforme, evo za junaka da se zna, sad si vodnik bre, aloo, i ti ustaj tamo salutirajte coveku, ajde, i da se svi vratite pa da nesto popijemo, de je Rajka, Rajkaaaa, izilazi vamo, daj vamo pice za coveka jel ne vidis da je unapredjen.
 
Tako su me unapredili iz nizeg cina, verovatno sam bio najmladji vodnik u celoj vojsci, prvo sam mislio da je zajebancija u pitanju, i vratio coveku cin, i kad su nam delili dnevnice (one sto mozete za njih da kupite polovan kondom) ja skapiram da me placaju isto ko vodnika.
 
Nedelju dana svi bezali od mene, mislili da sam neka sluzba, naravno vodnik ih tovario svo vreme, da da mali ima vezu, on i sloba ko prst i dupe.
 
Sa ovim smo mi ratovali devedeset devete, i znate sta je najgori deo, ne to sto su svi ti manijaci pijani ko letve (neka kontrola iz BG koja treba da ide po svim jedinicama na frontu, naravno oni se razbili na pola putu do Kosova, i ovaj sto je tu stalno, i sto je trezan ne sme da ih pusti dalje), ali nije to najgori deo, najgori deo je sto je u sobi u kojoj se nalazi deset pijanih idiota, jedini trezan i normalan onaj radikal.
 
Place mi se od muke sad kad se setim.
 
 
Tako vam izgleda Vojska Srbije danas, komedija.
 
 
Ali ako cemo da zaobidjemo komediju, treba videti tugu koja izbija iz ove ocajne situacije, politicari gore redovno sklanjaju oficire koji nece da slusaju, nazalost bas ti sto nece da slusaju su ti retki sto valjaju, na njihova mesta dolaze ljudi koji jedino znaju da slusaju.
Poslednji pokusaj vracanja tih ljudi se zavrsio neslavno kad su Ponosa sutnuli.
 
 
Regruti...
I tu je taj glavni deo vojnici, regruti, ljudi koji i pored svega ovoga i dalje dolaze i sluze vojsku u kretenskim uslovima, slusajuci kretene bez trunke mozga, mislim znaju ti ljudi da na civilnom dobijaju dva dinara vise od njih, i da idu kuci cim se potpisu da su dosli ako i to uopste urade.
 
Ali dolaze i dalje, ima ljudi koji zele da odrade tu vaznu stvar u njihovom zivotu, iz raznih razloga, neki su tu jer to smatraju vaznom tackom svog zivota, mozda jednakom vaznom kao sto je za zene porodjaj, naravno vojska je neuporedivo laksa stvar, ali za dosta ljudi to u neku ruku, mozda cak i podsvesno znaci da su postali muskarci, nisam siguran kako to da pojasnim a da ne zvuci glupo kao sto sad zvuci.
 
Nije u pitanju neko kurcenje u uniformi, nego cinjenica da pristajete na neko zrtvovanje, vi dajete godinu, dve, sest meseci da bi bili nauceni kako da branite sebe, svoju familiju, svoju drzavu i narod u krajnjem slucaju.
I to je za pohvalu i postavanje bez obzira sta neko na to rekao, jer postalo je veoma popularno pljuvati tu instituciju, na to ima pravo svako ko je kroz nju prosao, on je to pravo posteno zaradio, ono mu po sili zakona pripada.
Ali najcesce to dolazi od ljudi koji su u vojsci bili sve osim vojnika ili vojsku nisu ni videli.
 
 
 
I tu dolazim do mog problema sa civilnim sluzenjem vojnog roka, nemam nista protiv da neko ko stvarno ima problema sa oruzjem odradi to u nekoj bolnici kako treba, da ga obuce za neke osnovne medicinske stvari da okopava neku njivu ili sta vec.
 
Ali imam ozbiljnih problema sa ovim vredjanjem vojnika jednacenjem vojne i civilne sluzbe.
 
Kad se javi neko sa prigovorom savesti  e tu mi dodje da ga drmnem plasticnom flasom preko stola, prvo tako nesto ne postoji, to je bice koje tvrdi da se ne bi borilo za svoj zivot, sto je nemoguce, bato nisi ti pacifista ti si picka, kad vam neko uperi pusku u familiju da vidim dal bi se borili, naravno da bi, znaci problem je u tome sto vi zelite da neko brani vasu familiju ali vi ne bi da branite njegovu.

 

To je moje nazadno balkansko misljenje koje je moje pa da me 'ebes naopacke.

I tu opet uskacu ti raterdirani oficiri koji temeljno i pragmaticno kasape ono sto je ostalo od morala u Vojsci Srbije i narodu jer i samo svojim postupcima unizavaju sebe i ljude pod svojom komandom.

O njima ima tako puno da se kaze da prosto ne znam sta bi sve rekao.

 

Sluzba...Vojna...

Evo bas gledam jedan tekst na temu reformu vojne sluzbe, i pored toga sto taj tekst zvuci veoma dobro realnost je malo drugacija.

Kada neko kaze reforma sluzbe (vojne ili civilne) tu se odmah postavlja pitanje koliko poznaje istu, jer sluzbu u ovoj drzavi ne mozete da menjate i reformiste, zamislite da sad rasformirate sve pripadnike svih sluzbi, i sve ih pobijete osim jednog, nek je neki skroz na dnu, mislite da je to kraj sluzbe ?

Za nedelju dana pocece da pravi prvu celiju od nekih pet ljudi, za mesec dana ta celija ce imati pet svojih celija, za godinu dana, cela sluzba ce biti obnovljena bez ikakvih problema, jaca nego sto je bila.

Ovako razmislja prosecan pripadnik vojne sluzbe (obe).

Zelite dokaz, pa ima ih dve, to je dokaz, kad su nastale cak ni Tito nije mogao da ih kontrolise, pa je stvorio dve da kontrolisu jedna drugu. Organizaciju tog tipa ne mozete da reformisete, mozete samo da napravite drugu da po potrebi unisti ovu prvu ako se ona otrgne kontroli, to nije samo slucaj kod nas.

Uzmimo USA, simbol demokratije i bratstva jedinstva, prvo je nastao FBI, kad je FBI prerastao iz organizacije ciji clanovi nisu smeli da nose oruzje u jednu od najmocnijih organizacija tog tipa, nastala je CIA da izbalansira tu ne srazmernu snagu te organizacije i da je ogranici, kad se ona polako otimala kontroli stvoren je DEA, da bi polovio sve oni fine ljude po Kolumbiji koji su promenili drzavljanstvo iz biljnih razloga, kad se ona totalno raspala u rasula na sve strane, centar paznje je prebacen na NSA koji je trebalo da je jednostavno rafinise i vrati pod svoje krilo.

Uporedite Biro za Istrage sa FBI danas pa ce vam biti jasno.

 

Ako zelite da izvrsite reformu morate da zbrisete celu sluzbu na ovaj ili onaj nacin i da krenete da pravite novu.

Oni ljudi su stvoreni da ne bi dozvolili da neko ugrozi ili promeni njihov nacin funkcionisanja a vi od njih trazite da se potcine nekom ko je slabiji od njih u svakom smislu, i uz to oni smatraju ovu vladu pro-zapadnom igrackom, uvek fanaticno sigurni da moraju opstati da bi branili ovu drzavu.

Ova organizacija se otela kontroli Titu, prezivela je sukob sa ostalim bratskim sluzbama i sa Jugoslovenskom sluzbom. I ako neko misli da ce oni da poloze oruzje opasno se vara jer neki od tih ljudi su jos uvek u ratu, tacnije oni ceo svoj zivot dobrovoljno provedu u ratu.

To je po mom misljenju problem sa svim sluzbama tog tipa, dobar deo njih misli da nije tu da stiti narod, nego ozbiljno misli da oni jesu narod, oni su ta neka iskrena zelja naroda koju oni cesto bolje razumeju i od samog naroda.

Djindjic je dao svoj zivot pokusavajuci da rasturi to leglo civilne sluzbe, cim je zagrebao po povrsini  i njenim kontaktima, sta mislite kako izgleda sluzba koja je u stanju da postoji kao protivnik takvim ljudima i na sta su oni spremni.

Licno ne bi me cudilo da gurnu sve u gradjanski rat samo da bi ostali tu gde su ako ih neko dovoljno pritisne, smeskace se okolo svima, pricati kako su pod civilnom kontrolom, cak i zrtvovati neke svoje delove, ali oni su nauceni da se ne menjaju i ne predaju bez obzira sta da se desi.

 

 

Manje vise ovako izgleda vojni spektar Srbije danas u mojim ocima.

Potpuno ne vezano sa temom, e sad posto vojska nije lepa a muzika i devojke iz Intruder-ovog spota jesu, moram malo da balansiram...



Izvor: Blog B92 - eizo (uz dozvolu autora)

IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Ovo je pravi tekst za Dobro jutro, Dobar dan i sve ostalo  Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Konačno da se neko seti da unese malo vedrine na forum  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1053
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung GS3
Ok  Smile Svaka cast za opsiran i zanimljiv tekst Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
SonyEricsson w810i
Odlican text  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 6267
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Svaka cast za tekst. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1053
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung GS3
Moje cebe pamtim dan-danas,Vutex -  Vukovar,73' Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Je vois tout!

Zodijak
Pol
Poruke 395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
  Smile Smile  Smile odlican tekst,smejao sam se,ali mi je na kraju ipak ostala praznina...
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
HTC Wildfire S
  Smile Smile  Smile odlican tekst,smejao sam se,ali mi je na kraju ipak ostala praznina...
Pa autor je poznat po tome, odnosno ima taj dar da tužnu realnost umota u šareni papir koji natera čitaoca da halapljivo guta svaku rečenicu i lako je svari. Smile
Provoza te sa (uglavnom satiričinim što reče Pilot i duhovitim) vagonom kroz prošlost, sadašnjost, budućnost, svu moguću geografiju, upozna i zbliži s likovima iz teksta... i obično ostavi bez komentara. Što se i vidi po vašim post-ovima.  Smile
Uhvatim sebe kako čitajući jedva čekam da stignem do sledeće rečenice.  Smile

Elem, poenta ovog teksta.
Meni je otac penzionisani (prošle godine) pukovnik i vrlo mi je jasna ova rečenica:
Citat
Stvorio se veoma efikasan sistem drzanja sposobnih ljudi na dnu lestvice dok najlosiji idu skroz gore.

Tuga...



Jos Samo 10 Minuta...


Nije lako bas razjasniti odnosno precizno definisati sta je Straza,za vojnika.Naravno ima ona definicija iz vojnog referata.

Naoruzana vojna lica koje vrse fizicko obezbedjenje lica,sredstava i objekata.

Kako bedna definicija,tako vazne duznosti.Ne odaje zasluzenu cast tako vazne funkcije.

Za vojnika,biti na strazi je teska gnjavaza,dva sata si u pripravnom stanju,to vam dodje dva sata nema spavanje pre vase smene,posle toga nekih pola sata dok vas razvedu do strazarskog mesta jer se krece da na vreme smene vi stignete,znaci kradete od svog vremena,jer bilo bi suludo ocekivati od coveka na strazi da ceka pola sata da se vi dovucete.

Primer:

Ako vam smena pocinje u 10 vi krecete u 9:30 a budni ste od 8.

Cudno ali tih zadnjih 10 minuta uvek traju vecno,sva hladnoca i vetar i kisa,kao da krenu bas tih 10 minuta  da daju sve od sebe,do pre minutih niste ni primecivali ali eto sad bas cepaju ko blesavi i najcesce u tih zadnjih 10 minuta krene kisa koja izgleda kao da su i raj i pakao krenuli da vas zapisavaju da prostite.

Tih zadnjih 10 minuta,teku tako sporo,ovih dva sata pre toga kao da niste ni primetili ali tih 10 minuta...vreme ne samo da stoji nego ide unazad.

Tih dva sata na strazi razmisljate o svemu,savijate vreme,20 minuta vam nije 20 minuta,nego cetri puta po pet minuta,i onda gledate na sat (koji ne smete da nosite) svakih dve-tri milisekunde da prodje tih pet minuta,pa jos pet minuta i tako dok vam se zivot smuci.

A onda krenete da 'vatate zjale...da razmisljate o smislu zivota,o devojci koja prolazi pored ograde,o vasoj devojci,o slici devojke koju vam je pokazao drugar u strazari koju namerava da ozeni,o Biljani Srbljanovic (Kelleru Klintone!!!!),o tipu koji dolazi dva minuta pred dizanje zastave u crnom viper mantilu sa crnim svilenim salom,o starijem vodniku koji ga gleda kao da ce da ga ubije,o histericnom narkomanu koji ceo dan radi u kantini.

Pocne da vas zulja pancir koji nikad pre nije zuljao,pocne da vam spada bajonet i uvek je svuda blato,da je hiljadu stepeni,uvek ali uvek ce te stati u blato,kako nastaje i kako se pojavljuje nemam pojma ali uvek se vracate iskaljani.

Onda obicno padne noc,tu je najbolji deo,vase oci vise nista nevide,i vas mozak ih manje vise ugasi,a vase usi odlepe,cujete zvuk trave koja se savija dok macka hoda po njoj,po zvuku odredjujete daljinu bez problema,cujete sa drugog kraja kasarne tipa koji vezuje pertle ma ukratko odlepite.

I onda vas mozak krene da odlepljuje,senke se lepe za vas,kola koja prolaze pored zice,sa izvorima svetla vas oslepe s vremena na vreme,senke nastaju i nestaju iza vas da izgleda kao da vam neko protrcava iza ledja.

Negde oko ponoci kad je mrkli mrak,sa fotrole na bajoneta skidate zastitni kais,tako da mozete da ga izvucete odmah u sekundi,jer puska koju nostite je beskorisna,ako neko krene da upadne kasarnu,krenuce prvo vas da ubije i to ce uraditi tiho,prici ce sa ledja,zatvorice usta i zabice vam noz u bobrege, pa u vrat,dok vi treba prvo da skinete pusku pa da je otkocite pa da ubacite metak u cev..."puno je kume".

I onda vam se po glavi ovakve stvari skupljaju i o tome razmisljate.Sami sebe krenete da ubijate u pojam.

Tako vi tu shvatite (neki ranije,neki kasnije) da morate da stojite na mestu sa kog ce vas cuti i videti kad vas ubiju,jer u principu vi ne mozete da se zastite,vi ste prva zrtva tog nekog upada,ali zato znate da ce vasi drugovi,vasa braca u toj zabiti krenuti da vas osvete i nema tog naredjenje koje ce spasiti bilo koga ko ima tu nesrecu da ga uhvate.

A opet isto tako oni koji mirno spavaju u spavaonama znaju da vi stavljate svoj zivot na kocku,znaju i oni precutno,da ako pocne "ono",necete "poci mirno u noc" treba ispaliti samo jedan hitac,pustiti samo jedan krik,i dize se uzbuna,vi umirete ali vasi drugovi imaju sansu.

U kasarnama,apsolutno svim, imate krdo kucica,pasa svih rasa i nacionalnosti,ima tu puno klope koje se baca,a vojnici vole da ih hrane pa eto.

Opet kad ste na strazi,posto je mrak,uvek iz nekog razloga imate jedno kuce koje iz nekog razloga odluci da vas prati,niko nezna zasto,po kisi ide pored vas,kad stanete,legne na noge,na noge koje se najcesce smrznu do utrnutosti zbog celicnih dzonova,odjednom vise nije tako hladno jer vas greje to malo kuce smesno ali eto,neka cudna tradicija zvana KKK ili tri KKK,vojsku uvek prate kucici,kurve i konzerve.

E sad ima jedna stara mnogo stara prica,mitologija ako bas hocete,unutar vojske,da svi oni koji su poginuli na strazi,svi oni komandiri straza koji su izgubili vojnika na strazi,svojih zadnjih deset minuta nikad ne odsluze,njihova smena nikad ne dodje,njihove carske ladje se nikad ne vrate u svoje luke.

Ostanu vecno na strazi,vecno cuvaju,sve strazare,ne daju im da spavaju,stalno ih podsecaju sta je cena,vecna smena na zici,gde vreme stoji,gde devojke nikad ne prolaze sa druge strane.

Kazu da Komandiri straza koji izgube vojnika,po kazni ostaju vecno na zici,ali da to nije najgore,kazu da je najgori deo to sto im i u smrti,njihovi strazari koji su im verovali ostaju verni i da odbijaju da ih napuste,i tako komandiri ostaju vecno sa svojim strazarima,sa svojom savesti na strazi da zale one koje su izgubili.

I kazu da jedini nacin da neko tako ode kuci je da spasi zivot vojniku na strazi,i zato svi psi i dan danas cuvaju strazare na strazi.

 

Nadam se da ce ovaj nepisani zakon,da svakog petog u mesecu,koracamo laganim korakom u tisini.

Da jednog dana to vise necemo morati da radimo,kada pravda stigne u svoju luku.

Nadam se da ce dva strazara na Topcideru,jednog dana otici i u svoju.

Slava im.

(uz dozvolu autora)
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Stvorio se veoma efikasan sistem drzanja sposobnih ljudi na dnu lestvice dok najlosiji idu skroz gore.

To ti je svugde tako, u svim porama života u Srbiji.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
HTC Wildfire S
Znam.
Ali hej... to što je nešto uobičajeno i učestalo... ne znači i da je normalno, opravdano i da tako treba.  Smile

Samo, ovde se radi o životima i bezbednosti svih nas.

Ali da ne zalazimo u politiku... namerno sam postavio ovde. Ipak vi (sa ovog dela foruma) imate (po meni) malo lepši pogled na ovaj svet. Smile
U jednoj privatnoj prepisci sa jednom moderatorkom Bureka sam komentarišući tebe jednom prilikom rekao:
Citat
Inače većina njih sa Nauke - Tehnike -Military su gotivci.
Toliko umeju da zrače pozitivom energijom dok pričaju o nekoj recimo mašini, toliko umeju da joj se dive, njenoj složenosti a opet jednostavnosti, toliko epiteta i pozitivne naracije ... da se prosto zapitaš kako takvi ljudi uopšte vode rat?  Smile

A onda ukapiraš da se generalno takvi ništa i ne pitaju...  šteta.
Smile
« Poslednja izmena: 19. Jul 2009, 20:04:20 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Citat
Ali hej... to što je nešto uobičajeno i učestalo... ne znači i da je normalno, opravdano i da tako treba.

Ma znam.... ali ja decenijama ratujem sa mnogima koji smatraju da je stereotip, pa čak i ovaj o tome ko je gore a ko dole, bitan i da mora da se uklopiš. Na žalost neke stvari moraju da se promene- prvo da se zabrani cela ideologija 'pametniji popušta' jer eto de stigosmo sa 'pametniji popušta'.

Hvala na lepim rečima, znači ipak ima i onih koji cene moj rad ovde.... mnogi bi me u haubicu pa da me ifrlje u Afriku među urođenici ( ko zna možda mi je i mesto tamo... )

 Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Je vois tout!

Zodijak
Pol
Poruke 395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
@pilot
ma jesi lud!pa da te pojedu i potruju se!pa opet srbi krivi za genocid! Smile  Smile  Smile
a i sta bi mi bez tebe Smile  Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Мислим да аутор превише значаја даје "служби", заправо неку епску снагу коју ова никада није ни имала....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Добри текстови. Smile

Citat
Hvala na lepim rečima, znači ipak ima i onih koji cene moj rad ovde.... mnogi bi me u haubicu pa da me ifrlje u Afriku među urođenici ( ko zna možda mi je i mesto tamo... )

Ма дај, шта би ми без тебе, форум не би био исти. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Hvala na telegramima podrške  Smile Sad bi ve moleo da se vrćete na temu  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
Ali hej... to što je nešto uobičajeno i učestalo... ne znači i da je normalno, opravdano i da tako treba.

Ma znam.... ali ja decenijama ratujem sa mnogima koji smatraju da je stereotip, pa čak i ovaj o tome ko je gore a ko dole, bitan i da mora da se uklopiš. Na žalost neke stvari moraju da se promene- prvo da se zabrani cela ideologija 'pametniji popušta' jer eto de stigosmo sa 'pametniji popušta'.

Hvala na lepim rečima, znači ipak ima i onih koji cene moj rad ovde.... mnogi bi me u haubicu pa da me ifrlje u Afriku među urođenici ( ko zna možda mi je i mesto tamo... )

 Smile
Tako ti je moj Pilote kad sluzis narodu (neki put ne znam za cega). Al nemoj kod urodjenici, nadje se kod nas poneki put dosta takvih na gomili pa ides uzalud kad ih ima takvih i ovde. A haubica kako izgleda, ima se samo na papiru pa sad iz papirne haubice niko nije stigo daleko.  Smile

Мислим да аутор превише значаја даје "служби", заправо неку епску снагу коју ова никада није ни имала....
"Sluzba" u ironicnom smislu koja je inace u narodu svetinja. Jasno, prvo sluzba pa onda bog, sluzba je iznad i daje ti neku misticnu snagu da si u pravu, da si nepobediv, da ti ne moze niko nista osim onoga ko je visi u toj "sluzbi".
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.0
Bravo WhiteGoa Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
HTC Wildfire S
Nicht schießen Idioten...




...Predavajite sa bitcete unisteni, 549 bataljona je unisteni, slaboda je izlaz predaja sad...
     A ispod toga kineski tenk, verovatno tip-59...mislim da su nama zapali letci iz nekog propalog plana okupacije Kine, jer jebiga, kinezi su malo zajebani ovih dana...





     I tako, zeleo bih da iskoristim ovu priliku i da se generalno zahvalim nasim postovanim saucesnicima na blogu, UKinSerbia i njihovoj drzavi na neverovatnom razumevanju i podrsci, koje sam dobio u verovatno najgore i najbolje vreme svog zivota, od strane njihove drzave, odnosno na papiru. Cak i dan danas ne znam kako bih to progurao da nije bilo vas.


 

     Kao sto je svima poznato Pasulj je bio i ostao okosnica srpske oruzane sile, vrh naseg koplja sto bi rekli, bez obzira koliko nadlezni narodni heroj usere stvar tu je uvek stari srpski obicaj, suma i Pasulj...ne nuzno tim redom...
     A malo ljudi zna da postoji cela mitolosko-astrofizicarsko-pseudoslaninarska nauka o tome kako se pravi vojnicki Pasulj, kako se deli i sto je najvaznije kad se deli. Ovo zadnje je mnooogo vazno.

     Nije u pitanju samo obicna priprema klope, u pitanju je ritual, alhemija najviseg nivoa, proces ispunjen svim i svacim od emotivnih trenutaka poput secenja luka do krvavih trenutaka kao sto su vezbanje kuvara da isece par tona slanine u roku od par minuta. U prisustvu svojih kolega, prosecan logisticar ce provesti enormne kolicine vremena vezbajuci svoju magiju, mudro motreci na pomocnike oko sebe kako ne bi nesto zacabrkali. Naravno u slucaju da se tako nesto i omakne nekom nesretniku ili mnogo verovatnije saboteru/ubacenom elementu, uvek moze da ga tesi cinjenica da je to poslednja greska koju ce napraviti u zivotu.
     Ovo je prevashodno jedan od razloga zasto se u srpskoj vojsci nikad nije desilo da Pasulj ne uspe, doduse bilo je nekih devijantnih zavedenih pojedinaca koji su tvrdili suprotno. Njima je naravno odmah pruzena prilika da vide svu magiju boksa, i da uzivaju u carolijama koja se dogadjaju iza velikih celicinih vrata koja su nekad nesretno cuvala biolosko naoruzanje ali na srecu, vremena su se promenila i pravilan sistem vredosti ponovo je vratio Pasulj na svoje zasluzeno mesto, iza pomenutih vrata gde je bezbednost istog osigurana.
  Na razne potpuno sulude primedbe kriticara Pasulja jedini odgovor je bio i ostao odlazak do boksa gde bi mogli da uzivaju i svoj sreci doticne institucije i tu im se gubi svaki trag.

     Dugo se verovalo da bas ti jadnici zavrsavaju u Pasulju i da je zato tako neobican, ovo je naravno notorna laz plasirana od strane nasih neprijatelja, domacih izdajnika i stranih placenika, koja nema veze sa istinom, ni jedan kuhinjski komandant ne bi dozvolio da se kvalitet, aroma i ukus Pasulja upropasti zbog nekog idiota.
  Oni zavrsavaju u kurtonkama...slava im...

     O ovoj naucnoj disciplini stara se najcesce osoba koju relativno malo ljudi postuje ili joj ukazuje itekako zasluzeno postovanje. Iz nekog nepoznatog razloga osoba koja sa bedema svake kantine deli vojnicki Pasulj najcesce nije bas preterano popularna osoba, ovo je donekle i razumljivo. Kao sto hriscani ne bi mogli da gledaju u Isusa bez enormnog strahopostovanja, jer podceticu vas, bog sve vidi (cak i kad se tusirate...i zna sta ste radili proslog leta u Spaniji sa onim Nemicama) tako ni prosecan Srbin ne moze da ostane hladnokrvan kad je Delitelj Pasulja prisutan. Znam da ce neke ovo poredjenje uvrediti ali ipak treba imati u vidu da je Isus ipak tek ulazio u posao sa vinom i ribom, dok Pasulj zahteva malo vise znanja.
     Drevne vestine slanja vojnika i oficira u pizdu materinu na kraj reda ako delitelj proceni da ga doticni postuje, ali ne onoliko koliko je potrebno. I dalje se neguju kao pedagosko-kulturno-umetnicka svecanost i svako ko dobije naklonost deljitelja Pasulja na ovaj nacin, bice posmatran sa velikim strahopostovanjem i divljenjem od strane svih u redu, jer kao i izabrani, i oni znaju da ce kad opet dodje na red u Pasulj dobiti nesto ekstra od strane delitelja dok niko ne gleda.
     Moj prvi kontakt kao nevernika sa ovom alfom i omegom postojanja svakog postenog clana naseg malog Galskog naselja desio se naravno u vojsci u redu za klopu u kantini gde se isti delio na ravne casti naravno. Kao neko ko je malo sjeb..opic...usporen...ustvari nije fer prema mojim sve svaliti na njih, recimo da sam rodjen glup a sopstvenim zalaganjem postao retardiran, nisam shvatao ozbiljnost niti svetost doticnog obreda inicijacije u ovaj, najsvetiji od svih redova. Te sam sramota me je da kazem, Pasulj odbio uz konstataciju da Pasulj ne volim bas nesto...

     Zagrobnu tisinu koja je nastala posle toga prekinula je grmljavina napolju uz munje i provalu oblaka, horski uzdah svih prisutnih, samoubistvo odredjenog broja prisutnih koji su odlucili da je bolje da zagnjure glavu u tanjir i da postanu jedno sa svojim Pasuljem nego da slusaju ovakvo svetogrdje, kao i stvor koje je u obliku crnog dima izbio iz zemlje i poceo da vristi na staroaramejskom da ce ovaj svet goreti...mozda je bio Makedonac, taj njihov jezik samo lubenice razumeju ali nije vazno. Ja sam odskakutao do svog stola sa cajem a ostatak osoblja nastavio je da se pusi...

 

     Ljudi su jednstavno mnogo gluplji nego sto pretpostavljaju i tek sad vidim u cemu je bio problem, i da je trebalo da spoznam svoju glupost bas u tom trenutku i da sasecem taj nevernicki odnos prema Pasulja al' sto bi reko Isus...jebiga...
     A ima jedna zanimljva stvar sa vojnicima, koju isto veoma malo generala,pukovnika i ostale boranije zna, a to je da  vojnike morate da hranite da ne bi postali naporni, jer oni tetke kakve jesu, odma' krenu da dave ako su gladni duze od propisanog. Ovo nije ok, jer uvek postoji tendencija da vas na strazi pomesaju sa podgojenim divljim svincetom (mnogo je visokih oficira od ovoga stradalo) sto je takodje lose jer vredja divlje svinje a ako su nas devedesete necemu naucile to je da su i ljudi svinje.

     U ovakvom stanju sam se i licno nasao sa par desetina ljudi. Iz nekog razloga imao sam srece da bas nama zapadne logisticar iz moje kasarne, covek koji je jednom prilikom na pitanje gde je marenda, odgovorio ostala devedes' prve' u Hrvatskoj, a uzina ti je ispod stola i momentalno postao mala interna legenda nase kasarne. Vremenom je pomenuti cika itekako stekao status najzajebanijeg delitelja Pasulja, mar..uzine i psovki nevaspitanom osoblju vojske Srbije u celoj trecoj armiji, a bilo je opste poznato da komandant kasarne jede u kantini jer cika Mile nije dozvoljavao da vojnici nose hranu u komandu, ako nije dosao da jede, nije gladan, ko ga jebe, treba imati u vidu da je u pitanju zastavnik koji je redovno slao vise oficire na razna mesta i svuda na razne nacine...kad malo bolje razmislim mislim da nikad nije ponovio istu psovku dvaput, te svaki put kad te opsuje osecas se nekako posebno.
     I bas zahvaljujuci osobama koje je cika Mile redovno slao svuda na razne nacine, mi smo se nalazili nekih sedam-osam kilometara od svog mesta za dopremanje hrane, municije itd...sto nije bio problem jer smo imali pinc za dopremanje....a onda je neko odlucio da prevrne pinc (vozilo napravljeno sa idejom da bude sto nestabiljnije ako je ikako moguce)...i nismo imali cime da ga izvadimo iz nekog kanala/rupe sta li je bilo pojma nemam.
     Prva dva dana niko nije bio preterano ljut na naseg vezistu koji ga je skucao, ako izuzmemo par pretnji smrcu tu i tamo, ali to je normalna radna atmosfera, jer brate svakom se desi da pogresi...
........treceg dana bio je prvi na spisku za odstrel i klopu.......

     Naseg vezistu, od prerane i ukusne smrti spasao je cika Mile treceg dana kada je samoincijativno krenuo peske uzbrdo kroz dva minska polja, manje vise obelezena (brate ako nagazis neku neobelezenu ti vikni, i misilim odmah ce da je sredimo) sa tri manjerke, vise redenika municije nego sto ja mogu da ponesem i naravno lepim raspolozenjem, koje je odmah podelio sa nama cim se popeo na liniju pozdravljajuci majku svima koji su se popeli tu gde smo, naravno majku onog ko nas je ovde poslao kao i majku onog majmuuuna sto ga' ispilotira s'pinc.
     Beskrajna kolicina srece prestala je istog trenutka kad sam skapirao da je jedina klopa the jebeni Pasulj, na sta mi je kolega po koksu ponudio onaj stravicni mesni narezak napravljen od ratnih zarobljenika, verovatno jedinu stvar koju mrzim vise od the jebenog Pasulja. Kako je to vec bio kraj treceg radnog dana bez klope a ja nisam bio raspolozen za strajk gladju odlucio sam da ga nekako pojedem makar crko i to bi bilo to sto se tice moje Pasulj nevinosti.

     Kulinarsku raspravu o tome kako bi ko napravio bolji Pasulj prekinuo je lik koji je pokusao da pretera desetak konja natovarnih naoruzanjem bas kroz nas sveze opasuljen deo linije. Tu su svi uglavnom zagledali svercera i oruzje sa izuzetkom mene koji sam sve vreme merkao konje i razmisljao koliko lose moze biti konjsko meso...na kraju sam dosao do zakljucka da ako dodje do toga, bolje da pojedem vezistu nego konje, konji bi mogli zatrebati a vezisti su tradicionalno korisni ko kondom u vatikanu...
     Tu predivnu plejadu mudrih misli naglo je prekinuo moj stomak koji kao i ja, nije bas lud za Pasuljem i ovde dolazimo do jedne od najvaznijih stvari vezanih za Pasulj, a to je kad se deli, kao sto pomenuh na pocetku ove eroticne ode Pasulju. Ako na vreme ne razvijete tolerantnost na Pasulj, prsli ste, kao sto sam ja tad shvatio. Upustati se u avanture sa Pasuljem na prazan stomak...losa ideja, zabranjena brojim konvencijama.
     A uz to, isto tako vazna stvar vezana za Pasulj, je da pravilno izaberete i rezerviste svoj zbun u slucaju hemijsko-bioloske opasnosti. Jer Pasulj ima neobicnu sposobnost da zblizi ljude i tada nastaje cuveni filozofski problem u narodu poznat kao, to je moj zbun, i takozvani, ja sam ga prvi video, efekat, iz ovih razloga blagovremeno rezervisanje zbunja je pozeljno i cesto neophodno.
     Naravno zbun ne sme da bude previse mali iz veoma jasnih razloga, ali ni previse velik jer ce ljudi pomisliti, vidi ovog manijaka, ko zna sta zakopava tamo, a ako ne nadjete svoj na vreme, dzabe ste krecili zemunicu...

     Ja sam imao srece da svoj na vreme obelezim, rezervisem i ogradim bodljikavom zicom.
Sad imajuci u vidu mesto i vreme u/na kom sam se ja nalazio brzo sam dosao do zakljucka da kod sebe imam slem veziste (to mu je za pinc...), mikrotalasnu, padobran i razne druge gluposti, ma ukratko sve ono sto je potrebno polarnom medvedu u sahri, osim onog najvaznijeg, dakle u zbunju bez literature i naravno toalet papira...mnogima poznata zivotna tragedija...

     Ali eto bas kad sam razmisljao da li bre moze jos neko g....da se desi, bog je odlucila da mi se privremeno skine sa one stvari i bar malo pomogne, pomoc je stigla ni manje ni vise nego direktno sa neba. Na prvi pogled, tacno iznad naseg brda, nesto sto je na prvi pogled izgledalo kao kasetna u cvetanju sa sve malim padobranima. Tu da se slobodno moze reci da mi je tu moral zaista dosao do one granice kad ti je svega dosta i kad jednostavno razmisljas o tome da pokupis svoja govna i odes kuci. Ovde mi je sigurno pomogla i neka birokratija gore, jer verujem da Smrt nije bila raspolozena da me iskopava iz govana i tegli dole, te na predivno zadovoljstvo mene i svih prisutnih, nisu u pitanju bile bombe nego toalet papir, da budem precizniji u pitanju je bila gomila letaka koji su padali na sve strane i jos uvek imam jedan (neupotrebljen...bolesnici...) na kom pise...

......Predavajite sa bitcete unisteni, 549 bataljona je unisteni, slaboda je izlaz predaja sad.....

     Sta je pisac hteo da kaze ni dan danas pojma nemam, po povratku u toplinu svoje zemunice, uz obavesteno demokratsko odlucivanje, svecano sam sa kolegama dosao do zakljucka da necemo prihvatiti njihovu predaju i da cemo im to preneti cim ih sretnemo jer nisu ponudili zadovoljavajuce uslove a uz to mnogi od nas su morali da kenjaju na minus deset stepeni u zbunju, a za to je neko morao da plati.
     Eto i pored toga sto su mi pomogli u tako kriticnom trenutku mi smo kao narod i vojska ispali veoma nezahvalni odbijanjem te njihove predaje, ne znam sto', uvek me je nekako grizla savest  zbog toga i stvarno bi im se nekako oduzio za to al' sto bi reko' Muhamed...jebiga...

 
     Ne bi sve ovo imalo mnogo veze sa Britancima da mene pre par godina nisu naterali da idem na neki prijem. Kao i svaki prijem te vrste sastoji se iz brda diplomata i visokih oficira koji razmenjuju brojeve skupih prostitutki. Gledaju zene kako se medjusobno smeskaju jedna drugoj i pored toga sto bi se medjusobno poubijale i uce od njih sta je diplomatija. Medju svom tom bagrom smo i mi manja bagra koji povremeno pratimo vise oficire jer smo lepi, pametni, na nama uniforma dobro stoji a i tu smo da upozorimo oficira kad ga neko psuje na stranom jeziku.
     Kako je to vremenom posalo ucestalo kod mene se javio problem, moji omiljeni hobiji, vezbanje ljudi da ubijaju druge ljude, maltretiranje bezbednjaka i podjebavanje bezbednjaka, bili su opasno ugrozeni. Cinjenica da bih mogao da zaglavimu u diplomatiju kao negde nesto samo zato sto me je neko ko nije imao zadovoljstvo da kenja u zbunju proglasio sposobnim i odgovornim, me je zestoko plasila.  A svako ko me poznaje zna da je ovo cista glupost. Pored toga sto nisam ni sposoban ni odogovoran, samo sam ja od svih prisutnih hteo da menjam enkripcijske sifre VS u zamenu za broj telefona izvrsnog pripadnika odredjenog vojnog atasea, ali nazalost ona se pali samo na oruzje za masovno unistenje (...ako neko ima nesto radioaktivno posaljite pm...). Nepotrebno reci moj komandant je odmah stao u odbranu mog karaktera...ovu barabu ces da vodis pred ljude...
     Sve ovo me je zestoko plasilo. Jos gora stvar je bila sto sam kao mali imao neke ciljeve u zivotu, prvo da budem astronaut pa avion pa djubretar, vremenom nerealni zivotni ciljevi zamenjeni su realnim, te je ostao samo jedan a to je da mi dupe ostane u jednosmernoj upotrebi, a imajuci u vidu kolicnu oficira sa kojima sam morao da komuniciram, bilo mi je jasno da ce se i to od mene traziti pre ili kasnije. Sorry but jebiga sto bi reko' Joda.
     Imajuci u vidu da je blejanje na doticnim svecanostima postajalo sve cesce odlucio sam da povedem najbolju devojku od svih, znajuci da smaranje teze podnosti od mene pa ako ona ne napravi neki kurslus niko nece, a cim ga napravi mene ce ubuduce da zaobilaze na daleko. Nazalost stvar je kao i svaki plan otisla u onu stvar rekordnom brzinom.
     Kao sto je svakom jasno u zenskom toaletu se cudne stvari desavaju, to je mesto velikih misterija i niko jos nije provalio sta se konkretno desava unutra, ima naravno i onih naivnih koji ce vam reci da je to toalet kao svaki drugi, klonite se ovakvih idiota jer ce oni prvi najebati u zombi apokalipsi ili kad wc solje i vibratori postanu samosvesni (they will not be happy)...
     Tu negde cekajuci nju i spremajuci svoj beg kroz prozor sa drugog sprata shvatim ja da stojim ispred zenskog toaleta van dvorane i da preko puta mene isto tako nervozno stoji neki ocigledno perverzni Britanac (ko bre stoji ispred zenkog WC?!) koji je ocigledno bio isto tako sretan ko i ja sto je tu gde je.  Kako je ova moja uspela da udje unutra sama a izadje sa necijom zenom pojma nemam, valjda ih dele na izlazu sta znam...(...zenski toaleti su toliko bolji od nasih...) ali bilo je ocigledno da zenu moramo da vratimo Britancu jer sam prilicno siguran da postoji neko pravilo vezano za otimanja riba u Britaniji, a to sto je iz toaleta izasla i njemu donela zenu a meni ni jebeni bicikli drugom prilikom...
     Kontakt grupa koja je upravo izasla iz toaleta je odmah odbila to resenje o mirnom razilasku i uvukla nas u pricu koja ce trajati eto do dana danasnjeg. Igrom slucaja bas tada poteglo se pitanje, sasvim slucajno, fiskulturnih aktivnosti i kako su oni eto tu jer on jadan greskom naucio srpski nekad davno pa mu posle Kosova uvalili da bude ovde i tu u nekom razgovoru dodjemo mi do nuzno enormne kolicine smesnih stvari koje se desavaju ljudima koji ovo rade i izmedju ostalog kako mu je tad zapalo da deo letaka bas on prevede na srpski jer nisu imali trenutno u Makedoniji nikog ko bolje zna srpski a ima obavestajna ovlascenja.

     Za mene je ovo bio jedan od najblizih trenutaka sa britanskim narodom ikad, jao koliko sam se obradovao godinama sam cekao da mi neko pojasni sta je pisac hteo da kaze jos od zbunja i Pasulja. Nazalost ni on bas nije bio siguran jer je samo prevodio vec usvojenu poruku te sam i sa njim nastavio da spekulisem o cemu se zapravo radi i jos uvek me to brine. Ali i pored toga i dalje sam iskreno i duboko zahvalan na papiru koji je stigao bas u pravi cas.

     Ne bi' se ja ovog ni setio nego racunam ima ovde par tekstova pravo iz britanske ambasade o tome kako nas volite i cenite i koliko puno cinite za nas na jugu Srbije, a usput je nekako stiglo do mene da je jedan deo britanskog osoblja imao uvid u proizvodnju letaka na Nemackim barikadama, pa reko eto prilike da se oduzim sa malo gramaticke pomoci. Mi nepismeni sto mislimo da sve znamo treba da se drzimo zajedno.


drkanje pojmova...


Naime na barikadama je pisalo stop ili mi budemo pucali dok na srpskom to pravilo zvuci stop ili cemo pucati, ja znam da ima dosta ljudi koji ne znaju koliko se vi trudite dole i koliko pomazete ali eto nadje se koji tu i tamo koji zna, postuje i ceni vas trud, pa eto mozete ako nadjete vremena izmedju humanitarnog rada i ljubavi prema nasem narodu da prenesete ovu malu ispravku pripadnicima kfora preko diplomatskih kanala, cisto da imaju za ubuduce kad im bude trebalo. Stvarno priznacete takva okupaciona sila bez jednog jedinog prevodioca ne ide, mislim valjda ce se stvari popraviti kad dodje gospodin Alister a meni bi puno znacilo da vam se nekako oduzim.

S'postovanje i Pasulj.
eizo




Izvor: Blog B92 - eizo (uz dozvolu autora)








                       



Strogo poverljivo
Top Secret
Freaky eyes only
Ko izda pizda



1 kgpasulja
manja glavicabelog luka
200 gcrnog luka
2šargarepe
1 korenperšuna
pola vezelista peršuna
30 gkoncentrata paradajza
1 kgsvežeg junećeg mesa
150 gsvinjske masti
10 g"začina C"
biber
listlolbera
kašičicaaleve paprike
2 kašikebrašna


IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
HTC Wildfire S
Diznilend Nema Alternativu...



Tema ove moje gluposti kao i svih mojih do sada, bice razracunavanje sa narodnim izdajnicima.
Ako ste narodni izdajnik ja bih vas molio da lepo istupite korak napred na prugu i brojite do ses' i trideset ili do pola devet, kad nailazi ovaj brzi Nemacki voz, jer ovo je ipak demokratska drzava i ovde se prvo lepo sudi a onda vam lepo ponude da izaberete koji ce voz da vas samoubije, a znam da neki izdajnici medju vama oce' da umru onako kako su i ziveli...pod Nemcima...
 
 
 
 Kao sto je opste poznato nas mini-star demokratske strake, zamenik vece zvezde demokratske stranke, ministar odbrane, vojvoda od foruma interplanetarne bezbednosti i narodni heroj svoje vrste, je pored izgradnje vojnih bolnica po Libiji i Angoli i ostalog humanitarnog rada, koji je svojom velicinom zasenio onaj ucinjen od strane majke Tereze za bar 3 bambija i sto poena, nasao vremena i da ulovi par domacih izdajnika.
Znate na koga mislim, da, tacno na one koji ovde u nasoj pozadini slabe bezbednost nase zemlje, svojim nazadnim radnjama, oni u svetoj pozadini nase svete domovine, sabotiraju mozak nase odbrane ukazujuci na cinjenicu da nam je glava u dupetu kad je bezbednost zemlje u pitanju. A svi znamo da je moto nasih bezbednoih struktura bio i ostao ko izda pizda, od kad je dobar deo bivseg rukovodstva i generalstaba odlucio da razgleda sume i gore nase zemlje ponosne. Nagli porast turizma i turista iz Holandije je tome takodje doprineo.
 
Mnogi bi prestali da se toliko opterecuju poslom posle dobijanja znacke za razvoj vazduhoplovstava, poput naseg Sukija, ali ne, neda se nas Suki, jer treba imati u vidu da je gospodin minstar uspeo da obori tri aviona i da odradi dva-tri pilota, a da metak nije ispalio, a vi posle pricajte kako mi nemamo PVO.
I nije samo, nas Suki na tome radio, on se co'ek, odmah dao u filtriranje kadra iz Vojske Srbije i nije tu bilo zajebancije. Nas ministar pametan i miroljubiv kakav jeste odmah je izbacio sve krvozedne i nazadne koji 99' nisu imali prigovor savesti. Jer kao sto je poznato moto vojske vise nije vazno je ucestvovati nego gde cemo na leto.
Evo cela prva Armija je sastavljena od ljudi sa prigovorom savesti, ne da im savest da idu na baze pa to ti je, ja znam da neki od vas misle da je to zato sto 21 dan u nekoj zabiti na hladnoci bez tusiranja nije zabavno, ali ne, nije to zato, njima savest ne da.
 
Ali da ne ulazimo u te sitne gluposti na kojim, ja sam siguran, ministar temeljno radi, i verujem da ce nam uskoro ova ogranizacija koja je zamenila vojsku, biti kompletno i temeljno razradjena. Evo od kad je dosao prvo je vojska dobila banana, pa kobaje, pa enormne kolicne maziva za kamione, kao da ministar pokusava nesto da nam kaze…
Konkretno prvi rezultati takvog rada vec se mogu videti, evo na primer reci zakletve su vec odavno promenjene iz zaklinjem se cascu i zivotom u keve mi brate ako ne zagusti.
 
Ma ta profesionalizacija je cudo jedno, evo da nam ova Jelena nije odala ove vojne tajne, pa ne bi nam bilo ravnih, tacno bi svaki deo vojske bio pod komandom profesionalaca, sve dobri profesionalci i provereni ljudi moj do mojega, dakle licno provereni od strane ministra.
 Ali eto, ako ovo nije dokaz da zenama nije mesto u vojsci i novinarstvu ja stvarno neznam sta jeste, evo ja se kladim da je ministar bio na njenom mestu on bi cuto' ko zaliven o problemima i ne bi ih odavao ma ni nikom osim ako ameri ne kazu drugacije.
I stvarno je lepo videti da je neko u vojsci Srbije najzad toliko razuman da se s'njim moze razgovarati, evo dok onog Ponosa nije oterao, sa Vojskom se uopste nije moglo razgovarati ni poslovati,  a i poslovi su isli tesko, evo ta 63-a tad je bila na granici i niko zivi nije mogao da prodje, ma cudo jedno, ekonomsko-privredna saradnja je potpuno stala, ali od kada je Ponos otisao, kao i 63-a, ma cudo, posao cveta, ali nije ministar takav da se hvali okolo i da prica ko ova Jelena sram je bilo.
 


pst...


I bre ova Jelena, kakva je, ona bi pricala sve i svasta, joj kad bi ta Jelena krenula sve i svasta da prica, pa to bi nacisto ugrozilo bezbednost majke Srbije, al' nije ministar taki' co'ek. On covek lepo gradi bolnice, gradi demokratiju u vojsci, ima vrhunski tenis (zlatna ribica je malo nagluva, jebiga)
Zamislite da Jelena krene da prica da se u Pirotu trenutno nalazi oko dvesta bvp-a koji nisu uvedeni u nase stanje i da su tamo osavljeni da trunu, i da iz pola nije ispumpano ni ulje ni benzin a o konzervaciji da ne pricamo, a tek da je Pirotska kasarna prvo renovirana i obnovljena a onda ekspresno odluceno da se ista razmotri za prodaju coveku koji isto jako voli tenis.
Pa zamislite da joj neko pomene da su centri za obuku 7 godina pre prestanka obaveznog vojnog roka dobili naredjenja da prestanu da obucavaju sve rodove, osim obuke za vesove druge linije (vozaci, kuvari itd), a ako joj neko pomene da su svi oficiri i vojnici muslimanske veroispovesti posalati na obuku za snajperiste u Bojanovac, dva meseca pre pobune 2001 koju je JSO misticno ugusila sa dva ispaljena metka.
A sta cemo ako joj neko pomene da su komandanti imali precutnu saglasnost sa kontrolnim oficirima na nivou sve tri armije dok Ponos nije dosao, ne izdaju nove uniforme i oruzje rezernom sastavu i pored toga sto su dobijali pare za to, i da im nisu placali vojnicu platu od cuvenih 165 dinara (166 za civilno), (3069 dinara kad je ovo djubre od Ponosa doslo)
Ja ljudi konkretno smatram da iza ove Jelene stoji neka strana sila sto posto, jer sta cemo ako sazna da su zalihe goriva na 38% obaveznog vojnog kompleta i da od tih 38%, 67% ima smanjenu oktansku vrednost a 23% NEDOVOLJNU oktansku vrednost. A tek cinjenica da je tek 68% vojnih kompleta municije u magacinima proslo proveru, i da je kod 26% zabelezena apsolutna zastarelost eksplozivnog punjenja (citaj - nicemu nesluzi a uz to i neradi), i nemoj neko da joj je pomenuo nedostatak rezernih delova i slicno, tu ce tek da prolaje.
Ja sam siguran da bi ona otkrila i polozaje jedinica da su ih promenuli od 2002, ali posto eto od gradnje tih bolnica po pizdincima nije bilo vremena da se obrazuje jedinstvena komanda sve tri armije koje su u medjuvremenu dvaput reformisane, ljudi smenjeni, dovedeni ljudi bez iskustva u strateskom komandovanju kojima je glavna kvalifikacija to sto govore engleski i sto apsolutno niko nije obrazovao objedinjeni plan odbrane od 2002 na ovamo.
I stvarno je za sve kriva ta Jelena Spasic i dobro je sto je uhapsena na vreme pre nego sto je stigla da zatalasa govna na povrsini. Ali eto nasao je ministar resenje i za to...
 


profesionalno...


Vojska koje nema, nije obucena da koristi opremu koje nema, da bi branili drzavu koje nema. I ako je neko kriv za to, ja kazem da je to ta Jelena Spasic…ako joj je to uopste pravo ime…
…kande’ vuce malo na amerikanski a kolega…
Nisu krivi,  predsednik i ministar i svi njegovi paraziti iz partije, kojima je uspelo da temeljno ubiju bilo kakav concept nacionalnog ponosa, ne, nisu oni ugrozili bezbednost zemlje ovih zadnjih deset godina…ne.
Nije kriva ni vojska sa sve oficirima bivsim i sadasnjim, koji su sve to dopustili, i koji su ovih deset godina koristili samo za jurcanje cinova pa sad imamo par miliona pukovnika koji neznaju sta je minobacac…jok.
A ni narod koji em’ sto oce svoju drzavu, em’ oce slobodu ali bas i nece da se bori za istu i redovno glasa za idiote koji se uplase pred gomilom huligana, ne, nisu ni oni krivi...
Kriva je Jelena Spasic, za ugrozavanje bezbednosti ni manje ni vise nego cele ove usrane drzave…




Izvor: Blog B92 - eizo (uz dozvolu autora)




Inače, kome nije jasno o čemu se radi:
http://www.uns.org.rs/sr-Latn-CS/content/reagovanja/13130/uns-osu%C4%91uje-progon-novinara-jelene-spasi%C4%87-i-milorada-bojovi%C4%87a.xhtml
http://www.nacionalnigradjanski.com/vesti/politika/drzavni-organi-potpuno-nespremni-za-rat/

IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
WhiteGoaSmile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 18. Okt 2011, 09:34:34 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
HTC Wildfire S
Hvala, ali imaj u vidu da nisam ja autor tekstova. Smile Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
Nema veze, dobro je opleo, jer ako je sve to iole tacno, onda je stvarno strasno! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:35:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.173 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.