Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Na Mlečnom putu / On the Milky Road (2014)  (Pročitano 4526 puta)
21. Avg 2013, 21:42:39
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 23.0
  Na Mlečnom putu / On the Milky Road (2014) 

>> IMDb <<


Monica Bellucci na poljani Zelengora, u Bosni, u venčanici, snima svoj prvi kadar filma Na mlečnom putu (On The Milky Road), u režiji Emira Kusturice. Ono što je interesantno je podatak da je to scena sna. Naime, Kusturičin film je zapravo trilogija o nesrećnom čoveku, Kosti, koji sanja o svom venčanju. Upoznaje ženu, ona za njega ima značenje raja, uskaču u jezero, rone i traže jedno drugog. Ipak, ona se pretvara u leptira…Kusturica je scenario napisao zajedno sa svojom ćerkom Dunjom.

Iako zvuči pomalo tužno, Kusturica kaže da je ovo priča o dobroti. Prvi deo ove trilogije govori o čoveku-vojniku čiji je zadatak da svojim saborcima donese mleko iz obližnjeg sela. Drugi deo je o ženi koja mu to mleko daje i koja na sve načine želi da mu pomogne a on se u nju zaljubljuje, a treći o njemu kao monahu koji razmišlja o svom tužnom životu.

Na mlečnom putu bi trebalo da svoju premijeru ima sledeće godine u Kanu, a do tada pogledajte šta o filmu kažu Kusturica i Monica Bellucci.




Žanr:  Drama

Režiser: Emir Kusturica

Glavne uloge:  Monica Bellucci, Emir Kusturica, Sloboda Micalovic

Izvor teksta

naslovi.net
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Ne volim Kusturicu bas zbog njegovog prikaza socijale, prikaza najgoreg sloja drustva, glupe price, forsiranja Roma, glupe simbolike, jos gluplje price, i ne daj Boze kakve glume... ali ipak sam bio u bioskopu na nagovor i naravno zazalio.

Prica:
- gluplja da ne moze biti... Prikaz ljubavnog trougla pa posle cetvorougla gde je kod ovih glumaca trebalo da se dogodi pre nekih 30 godina i vise (osim Slobode Micalovic), ali jbg treba leciti komplekse da su Emir, Monika i Pedja Manojlovic jos omladinci i da ih nije pregazilo vreme... a jeste.
Simbolika sa zivotinjama, posebno sa zmijom, je takoreci bolesna da bolesnija i gluplja ne moze biti.
Rat, stradanje i ruzne face u krupnom planu pa onda prebacivanje na lepu Slobodu i Moniku je da se coveku smuci. Da ne pominjem letenje bez ikakvog objasnjenja i vencanice u vodi. Izgleda da bez toga ne ume da snimi film.

Gluma:
- Emir samo iz svojih kompleksa je snimio ovaj film sa Monikom Beluci, nije naravno dao nekom mladjem i lepsem ovu ulogu nego je sebe vinuo. Da glumi ne ume, sto se mene tice ni da rezira.
Monika se verovatno zaprepastila kad je videla na kraju izmontiran film, ni njena gluma nije nesto posebna.
Predrag Manojlovic misli da mu jos uvek prolazi ono sto je bilo popularno pocetkom devedesetih pa je tako i glumio, ocajno.

Sloboda Micalovic jedina koja je odlicna, svaka cast. Jedino sto valja u filmu je ona. Prijanto iznenadjenje.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
pa predpostavljam da je snimio film samo da se izvalavi i izvata sa monikom  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
Ја наше филмове и серије одавно не гледам. Глума је, благо речено, очајна.
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
Koji ste paori. Umjetnik čoek.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Muzika doduse nije losa. Jel ima negde spisak pesama koriscenih u filmu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ja sam verovatno jedini kome se svideo film...

i verovatno jedini koji ga je pogledao... Smile

https://vk.com/video-4569_456239946
« Poslednja izmena: 06. Mar 2017, 06:42:38 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
Smorio sam se u filmu,

ima nekih dobrih aspekata ali uglavnom su izlizane fore. Vala ne funkcionisu Sarajevske kafanske fore po 10 put pa da ga jebes.

Crna Macka Beli Macor mi se svidio zbog energije, slavljenja ljubavi i opste otkacenosti. Ovo bi trebalo biti negde slicno, ali ne funkcionise.

Film je pun nekih metafora - guske u kadi krvi - "bloodbath", sakrivanje u ovcama (kao isus) i slicni neki folklorni i epski momenti.

Ima toliko zivotinja u filmu da kao da sam gledao Animal planet

Imao sam utisak da sam na kafi sa nekim umjereno zanimljivim sredovjecnim Sarajevcaninom ciji je smisao za humor i pogled na svijet blago prevazidjen.
Taj nivo energije i duhovitosti.

Mozda u umjetnickim krugovima jasnije sta je u filmu kvalitetno (osim ocigledno fotografije). Umjetnik nesam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne pada mi na pamet da ga gledam, jer kao sto rekoh, poster je Arizona Dream smesten u 'Ercgegovinu sa ruznom njuskom umesto lepog Dzonija u naslovnoj ulozi.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
Plus, nekako je pravio film prema sebi,

ganjaju ga dvije zene (Sloboda i Monika), a on je neki teska napacena muskarcina, koja ih osvaja cime? lijepotom, misterioznom tezinom sudbine?

I onda na kraju se zamonasi i postane jos veci pacenik ljubavi koji svaki dan nosi kamen.


Smarao me Lazar RIstovski, koji je (iako dobar glumac, u svom brkatom macho liku), pokusao da kopira Kustinu sentimentalnost i caknutost sa filmovima tipa Belo Odelo. Ali to je film koji ne cini kohezivnu cijelinu, nego je salata fora i fazona i romanticnih, filmskih elemenata.

E pa sad se i Kusta degradirao na to, "kopiju samog sebe". Njegovi prethodni filmovi su imali objedinjujucu cijelinu, kolko god da su ludi bili. Ovaj, iako je tema "ljubav u doba rata", sto je tako rijetko na velikom platnu  Smile , a i kod Kusturice (Zivot je Cudo), tako da se veoma izlizao.

Ima dosta sentimentalnih momenata, dobre fotografije, poneka sisa, poneko podilazenje balkanshtini.. pa ono moooze da se pogleda.
U fazonu najgori momenat velikog rezisera je bolji od najboljeg filma loseg rezisera.

Jbg, Balkan nema neki prepoznatljiv kulturni identitet, pa moramo da idemo na "variety act", da glumimo sarenilo i drugacije fore, i to je ono sto Kusta radi i u cemu je (bio) dobar, to mu je potpis. Meni vala dosta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.