Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Muslimani žele da budu spoznati kao deo Evrope  (Pročitano 11523 puta)
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
http://www.facebook.com/#!/yaoker
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000882342221

doduse ovaj yasin ahmet je uclanjen u ovu grupu Ja sam SRBIN,Ja sam PRAVOSLAVAC <3  Smile

ako je ovo protiv pravila nek modovi izbrisu Smile

bio sam dokon pa malo gledao nesto Smile ovo dvoje su ustvari poturceni Srbi a pogledaj im imena Smile
koji modovi?koja administracija? Smile
da to jos postoji ovde,ne bi pozadina svake nedelje bila silovana reklamama. Smile
Citat
Arapski je lepse i lakse slusati nego Ma~djarski.

немаш ти појма...јој кад мађарица оплете на мађарском Smile

dosad nisam imao tu cast  Smile da slusam Finski(Svedski jesam(samo kazem,znam da su razliciti)),ali,mislim,meni ta slicnost i ne znaci mnogo.


Evo ga u originalu, karaoke, ko ovo odpeva, svaka mu cast (ovo ne bi ni Dzej na LSD-u otpevo)  Smile Smile
Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 3510
БиХ расадник исламских терориста

БиХ је тренутно једна од најопаснијих земаља у Европи, јер представља расаданик потенцијалних исламских терориста - тзв. белу или европску Ал каиду, упозорава се на аналитичком порталу "Међународна аналитичка мрежа"  У тексту се наводи да је Нови Пазар постао центар исламског фундаментализма.
У тексту под насловом "Међународни исламски џихад: први глобални терористички покрет у историји" наводи се да новац исламских организација, који је опран у хуманитарним организацијама, финансира религијско образовање најмање 100.000 младих босанских муслимана
Текст наводи да је Нови Пазар у Рашкој (Санџаку) повезан са ћелијама Ал каиде, и тај град је у центру покушаја исламиста да изграде копнени мост од Албаније и Косова и Метохије до БиХ.
Даље на исток у јужној области Рашкој налазе се три заједнице муслимана: области Сјеница и Пештар (слабије насељен, већином муслиманима), Пријепоље ( око 50 одсто муслимана) и веома близу босанске границе, где Република Српска "контролише" узак коридор Горажде - Прибој... - преноси портал "Међународна аналитичка мрежа".
Иако је између обрадива земља у власништву Срба, циљ исламиста је да повежу те градове као доказ да је цели регион муслиманска територија. Иста стратегија успешно је примењена у БиХ, где су српски фармери отерани са своје земље током грађанског рата.
Јужно од Србије је црногорско Бијело Поље са 60 до 80 одсто муслиманске популације и Пљевљима, у близини границе са БиХ, са 40 одсто муслимана. Ови градови су кључни за илегалну трговину оружјем и дрогом преко Горажда у БиХ.
Осим тог образовања, које следи интерпретације вехабијског ислама, постоји још један вид обуке у различито регистрованим камповима широм Федерације БиХ. Тамо, младе и пажљиво одабране вехабије похађају "додатне курсеве" у стрељаштву, постављању експлозива и борилачким вештинама.
Организације као што су "Фуркан", "Активна исламска омладима", "Муслимански омладински савет" и друге разликују се само по имену и примарним донаторима, али су у свему другом испреплетене, уче младе муслимане како да се користе компјутером и интернетом да би успоставили контакте са својим присталицама широм света.
Знајући све ово, бивши шеф Мисије УН у БиХ Жак Пол Клајн рекао је недавно да неких 200 муџахедина у БиХ не представља проблем, јер се могу лако контролисати. Клајн је знао да ће бити много теже зауставити ширење младих босанских вехабија у Европи, омладине која Осаму бин Ладена и муџахедине види као своје узоре.
У БиХ и данас постоји снажно присуство различитих исламских група под изговором хуманитарних фондова и сличних филантропских институција и циљева. Према томе, не изненађује упозорење британског Форин офиса за Британце који путују у БиХ.
Иван Колман у својој књизи "Џихад Ал каиде у Европи: авганистанско-босанска мрежа" тврди да кључ разумевања европских ћелија Ал каиде ежи у рату у БиХ.
Користећи рат као заклон, исламски милитанти, обучавани у Авганистану и, лојални Осами бин Ладену, састали су се на Балкану 1992. године да формирају европску терористичку мрежу да би планирали и организовали насилне нападе на САД.
Избијање грађанског рата у БиХ 1992. године представљало је јединствену прилику за међународне муџахедине да нападну Европу, успоставе уточишта у тој области и тако отворе процес поновног освајања региона којима су некада владали.
Муслимански лидер Алија Изетбеговић желео је што више подршке и није оклевао да обезбеди неопходан оквир за "ковање" исламских веза. Бројни исламски плаћеници дошли су на Балкан да би подржали "свету ствар", односно успостављање прве исламске државе у Европи.

На крају рата 1995. године велики број муџахедина остаје и стиче држављанство БиХ и формира прву исламску заједницу у селу Доња Бочиња. Током 2006. и 2007. године стотинама исламиста поништено је држављанство у БиХ, ипак за већину се не зна где су, што појачава бојазан да они могу извести терористичке нападе у будућности на тлу Европе.

Ови међународни аналитичари из мреже открили наново америку Smile Smile Smile
 

IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
Ako sam dobro skontao za nju su Turkish svi narodi tog turkofonskog porekla a people from turkey su oni turci koji tamo zive Smile Moram malo bolje da naucim engleski jbg Smiley

Рецимо да имаш пантурски и пантурански покрет. Ово прво ти обухвата све турске народе и државе (Турска, бивша совјетска средња Азија, Ујгури, Азери, Северни Кипар и још гомила њих у Русији, нпр. Татари). Колико то већ звучи смешно, туранизам је нешто још смешније. То обухвата нешто што Турци називају туранском расом, а то му ваљда дођу скоро сви косооки и неки бивши косооки (Јапанци, Корејци, разни сибирски народи, Финци, Мађари и др.).


inace,cudi me da ne vole Bugare,mislim,ja sam uvek bio uveren da su oni u dobrim odnosima...  Smile

Добри попут оних између нас и Турака у прошлости, па још мало бољи. Smile Smile

Између њих је било свега и свачега. Бугарска има велику турску мањину (да ли су то потурчени Бугари или баш Турци или има и једних и других, појма немам) и то је један од спорова, а за време комунизма државна политика је била асимилација тих Турака.


Pa Bugari, Madjari i Finci su u Evropi narod poteko iz istog plemena kao i Turci
e,daj,molim te,te price o "Ugrofincima",ili vezama Ma~djara i Finaca su mi oduvek bile smesne.
necu sad da ulazim u to,i da skrecem s teme,ali,mislim,to mi je jedna tolko debilna i smesna teza...

Угрофинци су нека шира група народа, која се дели на две мање, угарске и финске, као што реч каже. Нису Мађари једини угарски народ, а тек Финци нису једини фински. Имаш Естонце и још много народа који живе у Русији и који су сродни Финцима. Лингвистички ваљда Мађари и Финци спадају у неке даље рођаке. Генетски тешко да имају икакве везе.


Ne znam za fince ali bugari i madjari bas i dan danas lice na turke Smile A i grci su im slicni Smile

Финци су народ са највећим процентом плавих људи, а ту су негде и са светлом бојом очију, мада се по цртама лица јасно разликују од својих германских комшија (Данаца и Швеђана).

Мађари баш и немају пуно тога сличног са Грцима или Бугарима. Стварно не знам, како си то запазио. Мађари су углавном словенског порекла, док Бугари и Грци дођу као неки медитеранци, уз ко зна које још утицаје са стране (десне стране Smile).
« Poslednja izmena: 19. Maj 2010, 18:50:02 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 3510
inace,cudi me da ne vole Bugare,mislim,ja sam uvek bio uveren da su oni u dobrim odnosima...  Smile

Бугари су за време Тодора Живкова пре 20 година протерали преко милион Турака. Алтернатива је била или бугаризација или виа Турска Smile

Бугарска: Референдум против Турске у ЕУ?

Бугарска ванпарламентарна странка ВМРО прикупила је за само месец дана 200.000 потписа за сазивање референдума против чланства Турске у Европској унији. Према бугарском законодавству, уколико ВМРО прикупи 500.000 потписа, парламент ће бити у обавези да распише референдум.
Највише потписа прикупљено је у Софији, а занимљиво је да су се у акцију укључили и Бугари из Македоније, Србије, Белгије, Немачке и САД
Акција, која се спроводи на подручју целе Бугарске, почела је 18. априла и трајаће до 18. јула. У ВМРО сматрају да ће у случају да Турци уђу у ЕУ асимилирати Бугаре, јер ће "кренути у бољи живот", а Бугарска им је најближи сусед. Бугарска је у ЕУ ушла 1. јануара 2007. године, а улазак у европску заједницу народа остварује се консензусом. Турска, која има око 70 милиона становника, од 1999. године има статус кандидата, а са Бриселом преговоре о уласку у Унију води од 2005. године. У Бугарској живи око 7,5 милиона становника, од чега су 10 одсто припадници турске мањине.
IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.