Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Muškarci kao žrtve nasilja  (Pročitano 2864 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
Polovi kao polovi su identicni.

истина ... ја мислим да се зато толико и разликују ... да би маскирали идентичност  Smile  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
Nokia 
Tip je trol, mada postoje slučajevi kad žena zlostavlja muža oni su verbalni ili se dešavaju kad je muž bolestan.

Ali vratimo se na temu, postoji strašno mnogo muško-muškog zlostavljanja još kod male dece. Takav kult fizičkog nasilja bez cilja iz čistog sadizma neke dečake osposobi da se suprotstave, ali neke zauvek slomi. Pogrešno je na nasilje reagovati prezaštićivanjem. Roditelji naravno treba da preduzmu nešto ako je nasilnik ili nasilnička grupa neproporcionalno jači, ali ako nije onda dete treba upisati na treninge borilačkih veština. Samopouzdanje stečeno tokom treninga i oslobođenje straha od bola je dragoceno iskustvo koje oslobađa decu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.215
Citat
mada postoje slučajevi kad žena zlostavlja muža oni su verbalni ili se dešavaju kad je muž bolestan.

Ili kad je mužu žao da udari ženu pa ova to koristi.
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.215
Polovi kao polovi su identicni.

истина ... ја мислим да се зато толико и разликују ... да би маскирали идентичност  Smile  Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
Nokia 1800
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 481
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0
Muškarci kao žrtve nasilja

2011-08-26 12:12:56.0 Sanja Perkovic-Goga

Vreme kada se muškost procenjivala po broju “dobijenih” tuča već bi trebalo da je prošlo. Međutim, čini se da je danas nasilje prisutno više nego ikada ranije.

Danas se o temi nasilja jako puno govori. Svesniji smo prisustva nasilja u porodici, u školi, na ulici. Iako je i ranije nasilje bilo prisutno kao društveni fenomen, čini se da je uprkos brojnim kampanjama nasilja sve više. Sa pojavom društvenih mreža pojavio se i novi vid nasilja - cyber nasilje. Psiholozi, sociolozi i istoričari nalaze brojne razloge zbog kojih je to tako, međutim ja želim danas da skrenem pažnju na nešto drugo.

Da bi nasilje postojalo neophodno je da postoji počinilac i žrtva. U medijima se često čuje da većinu počinilaca fizičkog nasilja čine muškarci. Kao najčešće žrtve nasilja se navode žene i deca. Činjenice do kojih se došlo zvaničnim istraživanjima pokazuju da je tačno da  najveći broj počinilaca nasilja čine muškarci (preko 90 procenata), međutim ono što je iznenađujuće je to da i najveći broj žrtava fizičkog nasilja čine takođe muškarci. Ta cifra varira od 70 procenata pa naviše, a u zemljama u okruženju iznosi oko 80 procenata. To znači da su najčešće žrtve muškaraca nasilnika u stvari drugi muškarci.

Kako je došlo do ove zabune?

Kad je počelo da se govori o nasilju prvo na šta se skrenula pažnja je bilo nasilje u porodici. U slučajevima porodičnog nasilja zaista najveći broj žrtava fizičkog nasilja čine žene i deca. Njima je potrebna sva moguća pomoć užeg i šireg okruženja kako bi izašli iz sredine u kojoj trpe nasilje.  Želeći da detaljnije istražim i ovu oblast našla sam podatke (opet zvanična istraživanja) da su žene i deca žrtve nasilja u porodici u otprilike tri četvrtine slučajeva. Ako su ovi podaci tačni (a verujem da jesu) to znači da jednu četvrtinu žrtava nasilja u porodici čine muškarci, ali su oni još uvek nevidljivi u društvu. Ponekad neki od tih slučajeva izađe u javnost, ali obično kad već dođe do ubistva ili do teških posledica višegodišnjeg zlostavljanja (kao što je slučaj sa ženom iz Pule koja je svog sina deset godina držala vezanog lancima u stanu). Sestra zlostavljanjog muškarca je čekala deset godina da prijavi nasilje i to tek kad se uplašila da će joj brat umreti. Nažalost, većina slučajeva porodičnog nasilja nad muškarcima izađe u javnost kad već dođe do ubistva ili drugih teških posledica i o tome uglavnom čitamo na stranicama crne hronike.

Tokom rada i istraživanja u vezi sa muškarcima žrtvama porodičnog nasilja ispostavilo se da je potrebno pružiti pravnu, socijalnu i psihološku pomoć i podršku muškarcima koji su žrtve nasilja. S obzirom da je današnje viđenje muškarca takvo da on treba da bude jak, snažan, da nema probleme i da treba da bude sposoban da se sam odbrani postaje veliki problem za ove muškarce da potraže pomoć. Međutim, posledice nasilja su brojne i mogu varirati od osećanje nesigurnosti, osećanja niže vrednosti pa sve do ozbiljnih psihičkih problema kao posledice izloženosti traumatskom iskustvu.

Što se tiče šireg društvenog okruženja muškarci su u mnogo većem broju nego žene izloženi nasilju. To često počinje u tinejdžerskom periodu gde mladići u prvim tučama dokazuju svoju „muškost", nastavlja se nasiljem na utakmicama, kafanskim tučama, a poseban vid nasilja muškaraca nad muškarcima čine ratni sukobi. U najvećem broju ovih slučajeva počinioci nasilja su muškarci. U najvećem broju ovih slučajeva žrtve nasilja su takođe muškarci! Poseban problem čini vršnjačko nasilje u osnovnim školama, gde se još od dečijeg uzrasta pojavljuju fizički napadi na druge (opet, većina nasilnika i većina žrtava su dečaci).

Vreme kada se muškost procenjivala po broju "dobijenih" tuča već bi trebalo da je prošlo. Međutim, upravo zbog zanemarivanja ove problematike i izbegavanja da se govori o žrtvama nasilja muškog pola, došli smo u situaciju u kojoj smo danas. Promena je moguća, postoje brojni programi prevencije i pomoći koji su se pokazali  efikasnim u drugim državama. Za žrtve nasilja prvi korak ka oporavku često predstavlja individualno ili grupno savetovanje sa stručnom osobom.

Press

и коментар ...

Arkadije [neregistrovani] (27. 08. 2011, 11:22:58)
Mene zena bije!


Draga autorka je skroz u pravu a ja sam mozda tipican primer za ilustraciju istinitosti o muskoj ugrozenosti danas!
Naime, ja cesto dobijam batine od moje zene! Inace, ona ima oko 130 kg i visa je za glavu od mene a ja imam samo 68 kg. U poslednjih godinu-dve bije me oklagijom, stapom, rukama, kaisem... Osim toga, preti mi da ce me kastrirati ako se slucajno budem zalio nekom! Ne znam vise sta da radim, jer sramota me je da idem u policiju ili neki centar jer imam utisak da bi mi se svi smejali i tome slicno! A sa druge strane ova ce me skroz unistiti! Mozda je jedino resenje da pobegnem negde ali gde!? Nisam cuo da postoji neka sigurna muska kuca? Sta da radim? Jednom sam probao da joj se suprotstavim ali mi je to tek bila velika greska; naime, osim sto je jako debela ona je i uzasno jaka, pa me je jednim udarcem zanesvestila a kada sam dosao malo k sebi, ona je sedela sa svojih 130kg na meni i samarala me i davila! Nisam mogao ni da mrdnem, a ona je lupala samare ko luda! I ko zna sta bi do kraja bilo da srecom nije postar zazvonio na vrata! Tada me je spasao postar ali plasim se da sledeci put nece biti postara!
Ima li neko neki predlog ili ideju kako da se spasim!??


 Smile Smile

Shto se tiche nasilja nad zenama, tu se slazem njih treba zashtititi jer zene ne mogu same da se brane. Ali nasilje mushkaraca nad mushkarcima je sasvim druga stvar. Ono je sveprisutno i bice ga dok postoji ljudska rasa tako da mislim da je kampanja protiv nasilja uopshte jedna potpuna budalashtina o kojoj na kraju krajeva izgleda da prichaju samo zene.
IP sačuvana
social share
If you are strong feign weakness. If weak, pretend strength. Whatever your position, conceal it from the enemy, and he will waste his armies fighting his own phantoms.

Warhammer 40k - Tactica Imperium
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.215
mob
Nokia 
Nasilje, nasilje ta rec se u poslednje vreme upotrebljava vise nego ku*ac, i to jako pocinje da me brine ... Smile
Drugo, samarala ga..Arkadije!  Ja ne znam sta sve ljudi smatraju pod udariti nekom samar. Ako posle udarca moze da vrati glavu na drugu stranu - to nije samar.

Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Filozoraptor ftw
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.215
mob
Nokia 6220
Citat
Ako posle udarca moze da vrati glavu na drugu stranu - to nije samar.
Osim ako ne okrene pun krug, to je poseban slucaj  Smile
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
Citat
Ako posle udarca moze da vrati glavu na drugu stranu - to nije samar.
Osim ako ne okrene pun krug, to je poseban slucaj  Smile

најлакша и најпотпунија класификација шамара ... ако је потребан још један, онда то није шамар  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.