Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 19:28:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: muka sa racunarom  (Pročitano 1038 puta)
19. Avg 2010, 21:59:44
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
SonyEricsson K610i
ajde da pitam u ovoj temi, posto je slican problem.

I ja imam problem sa time da se kompjuter naglo uspori na neko vreme. Kada sam gledao u task manageru, video sam da jedan dotican program nazvan "svchost.exe" uzima 100% procesorske snage i veci deo memorije. U tim trenutcima, ne mogu nijedan program valjano da koristim. A ako ga iskljucim, desavaju se komplikacije  (sto nije cudno, jer je sistemski program). Neak se taj program sam iskljuci, a ponekad ni posle 2 sata nece  Smile

Pre svega bih voleo da mi neko strucniji objasni sta taj program tacno radi (i da li treba tako da radi? ) . I kako da ga barem "nateram" da koristi manje CPU-a?

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 12, S21
evo ovako...da bio razumeo sta je svchost.exe moramo krenuti od .dll kljuceva
dll-ove ne mozes tek tako pokrenuti, potreban im je "host" proces koji ce ih nositi...tu uskace svchost...
on je bukvalno veza izmedju dll-ova i izvrsenja istih...
to sto ih imas vise pokrenutih i aktivnih je samo bezbednosna mera posto bi u slucaju da svi idu preko jednog bila dovoljna jedna greska da ti srusi sistem...

mozes u command promptu da kucas tasklist /svc kako bi video sta sve ide preko njega...

ako imas malwarebytes odradi update i ocisti racunar, posto vrlo verovatno imas neki malware koji se krije pod tim procesom...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
SonyEricsson K610i
Citat
mozes u command promptu da kucas tasklist /svc kako bi video sta sve ide preko njega...

Proverio sam i video da jedan "svchost" ima daleko više procesa nego ostalih (ima ih 7 ukupno). Ti ostali imaju dva ili tri procesa dok taj jedan ima 29 procesa.  Smile

Ako se novi "svchost"-ovi prave da sistem bude bezbeniji, zašto je onda taj jedan host ima najviše procesa? Da li treba tako da bude? Ne bili trebalo da budu ravnomerno raspoređeni? Znam da ako on padne, pošto sam ga nekad ručno isključivao, ceo sistem postaje nestabilan (doduše, nikada se nije u potpunosti srušio)...

Malwarebytes... da li je to sinonim za bilo koji antivirus program ili je to neki poseban antivirus program za te stvari?  Smile


Izvini što smaram, ali hoću sve da iskapiram... da slučajno ne napravim neku fatalnu grešku za sistem.  Smile
A i da proširim što više znanje o tim stvarima "ispod haube".  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 12, S21
malwarebytes je alat za borbu protiv malicioznih programa koji se na ovaj ili onaj nacin usunjaju u racunar...
izuzetno je dobar i ide kao pomocno sredstvo uz tvoj antivirus program...

on je dodatak, tako reci...

mozes skinuti ovaj tool da proveris koji proces ti vuce toliko cpu-a, ali svakako sve upucuje na neki malware, pa skini malwarebytes, instaliraj, odradi update i idi na full scan
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1620
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
http://www.malwarebytes.org/


ispod haube:
http://www.liutilities.com/windows-process/svchost-exe/

mislim da sam jednom "rucno" skinuo svchost.exe sa neta i sve je fino radilo  Smile (inace to nije pametno)



chelavi1 je masina za odgovore
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
SonyEricsson K610i
Hvala vam, sad ću da vidim da li se neki virus krije pod tim imenom.  Smile
« Poslednja izmena: 20. Avg 2010, 00:11:15 od Utopia »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
SonyEricsson K610i
Pustio sam malwarebytes da radi preko noći, i otkrio je 24 infekcije... dobar program majku mu.  Smile

Mnogi od tih programa su neki obični adware (Adware.myWebSearch), dok su neki bili trojanci. Jedan trojanac je bio u "System Volume Information" na mom drugom hard disku.  Smile

Na kraju, video sam da se jedna infekcija razlikuje po vrsti fajla. Dok su svi bili označeni kao "file" taj jedan trojanac je bio označen kao "Registry Value" i našao ga je u negde među sistemskim fajlovima. Tačnije mislim da ga je tamo našao, jer počinje sa "Hkey_localmachine/software"... ima dosta da se piše  Smile

Taj program ih je sve strpao u karantin. Smile

Sada kada sam upalio računar, Svchost je bio uzimao 100% CPU-a, ali je to trajalo nekih 3-4 minuta, ne pola sata kao pre Smile


Hvala  Smile
« Poslednja izmena: 20. Avg 2010, 12:42:42 od Utopia »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Samsung Galaxy SII
Isprazni System Restore Points, udji u safe mode i ponovo skeniraj  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 19:28:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.