Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 03:16:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mucnina  (Pročitano 4650 puta)
05. Dec 2013, 18:27:47
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
Browser
Chrome 32.0.1700.19
Pozdrav
Ovako od jucer me muci neka mucnina i to u podrucju od zeluca pa sve do grkljana(otprilike u prsima). Kada pokusam povratit ne mogu,a mucninu prati podrigivanje,nije ucestalo ali s vremena na vrijeme javi se. A uz to u tom istom podrucju zajedno sa rukama sam nekako malaksav. Ja jedem,primijetio sam da imam ucestaliju stolicu,a takodjer posljednjih dana sam se susreo sa dosta stresnih situacija,ubistvo u mjestu gdje zivim,zatim gledao sam dosta horora(to bi bilo ok ali ja nikad ne gledam horore),sestra mi ima problema sa nekom bakterijom vec duze vremena itd. Takodjer sam nekako distanciran od hrane,misli da sve sto pojedem da cu povratim iako se to ne dogadja. Molim vas pomozite,i ako moze nesto bez doktora jer mnogo se bojim opcenito doktora i bolnica imam fobiju od toga,posebno od vadjenja krvi i igala. Takodjer jos da dodam da kroz cijelo tijelo se javljaju povremena ziganja i bolovi
Unaprijed hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Chrome 32.0.1700.19
ajde ljudi neko,pomagajte jos nesto evo sad sam igrao jednu igru i tokom partije nisam nista osjetio kao da mi misli odlutaju kao kad sam bas zaokupljen necim bol se izgubi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.57
može da bude svašta, kako neko ovde da ti pomogne ?

Citat
a takodjer posljednjih dana sam se susreo sa dosta stresnih situacija,ubistvo u mjestu gdje zivim,
ovo može da bude okidač. ako si uz mučninu imao i potrebu da nekoliko puta udahneš punim plućima kroz usta.
tako je samo prvi i eventualno drugi put. iskuliraj par dana i proći će.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
gastritis na nervnoj bazi, to su tipicni simptomi, naravno moze da bude i 11 miliona drugih stvari, ali nisu te druge stvari 99%..

moj predlog je da odes kod gastroenterologa i da te pregleda, ako treba i da uradis UZ abdomena, ali na kraju ce ti reci da je dispepsija i refluks (poremecaj kiselosti u crevima i digestivnom traktu i vracanje kiselog sadrzaja uz jednjak) i dace ti neki inhibitor poput Nexiuma ili Kontrlok, Omezol itd.. mozda neki Rupurut tablete za zvakanje, nekad je bio popularan Renee ali Rupurut je bolji

uglavnom ako ne mozes naredna tri dana do lekara, a nece ti se nista strasno desiti za to vreme, kupi Nexium 20 mg pakovanje od 7 tableta, popij prvu ujutru 20 min pre jela, pa uvece 20 min pre jela, i tako dok ih ne potrosis, a mozes i pakovanje od 14 tableta pa pij dok ti ne bude bolje. Ako ti za 5 dana bude fino, nastavi da pijes jos deset dana dve dnevno, a onda jos deset dana jednu ujutru pre jela. Mozes da kazes lekaru da si poceo da pijes, i ovako bi ti i oni to isto prepisali, samo mozda Kontrolok jer je malo jeftiniji...

to je od stresa, inace.. sad znas za ubuduce .. bolje na vreme da postanes lik koga slabo sta dotice, nego da te pojede neka bolest

srecno i procitaj uputstvo na Nexiumu, u slucaju da si alergican na neku komponentu leka  Smile

edit

i kupi Multilac probiotik, njega treba da pijes bar dva meseca svaki dan po jednu kapsulu.
« Poslednja izmena: 05. Dec 2013, 22:38:32 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
jos temperatura i kasalj.....pa svi simptomi pocetka gripa...

za te stomacne tegobe...tecnost pij-...cajic od nane i kamilice....ako ti za jedan dan ne bude bolje...obavezno idi ljekaru....nemas sta da se plasis..
ljekari postoje zbog toga....
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Chrome 32.0.1700.19
u svakom slucaju evo danas mi je mnogo bolje,majka mi je juce radila neku strunu pa mi stezala obje ruke nekom maramom  nesto neam pojma tako da mi dosta bolje,ona kaze da mi ne radi zeludac upravo zbog te strune i da mi nerad zeluca izaziva mucninu
Ali u svakom slucaju hvala na pomoci
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.63
šta je struna, i koje je boje ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Chrome 32.0.1700.19
gastritis na nervnoj bazi, to su tipicni simptomi, naravno moze da bude i 11 miliona drugih stvari, ali nisu te druge stvari 99%..

moj predlog je da odes kod gastroenterologa i da te pregleda, ako treba i da uradis UZ abdomena, ali na kraju ce ti reci da je dispepsija i refluks (poremecaj kiselosti u crevima i digestivnom traktu i vracanje kiselog sadrzaja uz jednjak) i dace ti neki inhibitor poput Nexiuma ili Kontrlok, Omezol itd.. mozda neki Rupurut tablete za zvakanje, nekad je bio popularan Renee ali Rupurut je bolji

uglavnom ako ne mozes naredna tri dana do lekara, a nece ti se nista strasno desiti za to vreme, kupi Nexium 20 mg pakovanje od 7 tableta, popij prvu ujutru 20 min pre jela, pa uvece 20 min pre jela, i tako dok ih ne potrosis, a mozes i pakovanje od 14 tableta pa pij dok ti ne bude bolje. Ako ti za 5 dana bude fino, nastavi da pijes jos deset dana dve dnevno, a onda jos deset dana jednu ujutru pre jela. Mozes da kazes lekaru da si poceo da pijes, i ovako bi ti i oni to isto prepisali, samo mozda Kontrolok jer je malo jeftiniji...

to je od stresa, inace.. sad znas za ubuduce .. bolje na vreme da postanes lik koga slabo sta dotice, nego da te pojede neka bolest

srecno i procitaj uputstvo na Nexiumu, u slucaju da si alergican na neku komponentu leka  Smile

edit

i kupi Multilac probiotik, njega treba da pijes bar dva meseca svaki dan po jednu kapsulu.
kralju moj evo ja sam malo proguglao o tom gastritisu.Shvatio sam da imam vecinu simptoma gadjenje prema hrani,podrigivanje,osjecaj sitosti poslije nekoliko zalogaja,mucnina itd.Ali i proctio sam da se to utvrdjuje guranjem cjevcice i kazu da je to tako mucno da se roknes,a ja kakav sam po prirodi radije bi preselio nego da mi to rade.Ima li neki drugi nacin ili nesto.I jos da dodam nije mi to konstanto znaci to se javi ponekad mucnina ta zavisi u odredjenim vremenskim intervalima i onda prestane.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
guranje cevcice ili gutanje sonde ili gastroskopija, to se radi uglavnom da se vidi jel upaljena sluzokoza u zelucu, ima li zeludcane kile i najvise zbog toga da se uzme uzorak zeludacne kiseline i mala biopsija ne bi li se na najsigurniji nacin utvrdilo da li postoji helikobakter pilori , to je bakterija koja izaziva cir na zelucu

gastroskopija je izrazito neprijatan postupak, ali se izdrzi jer ne traje duze od 5-6 minuta

nema potrebe da gutas sondu, samo za pocetak idi kod gastroenterologa ili pij taj nexium deset dana
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
danas imas malene pilulice koje progutas..i cike u bijelom pomocu njih sve u tvojim crevcima vide sta se zbiva..
na monitoru..takvom u kakav i ti gledas... Smile tako sam ja cuo... sad ne znam... Smile

inace bez ljekara...mozes ti da surfas tri mjeseca...i da trazis simptome...slicne...
i jos ti je gore do svega...sto ces gutati te tablete....na svoju ruku...
i na kraju ces od silnog gutanja tableta...postati i imun na njih...i onda ces otici ljekaru u svakom slucaju na kraju svega...svi odo na kraju..samo za neke bude kasno...

i kad ti budu trebali pomoci sa nekim drugim lijekovima...
koji mogu da sdrze dobar dio tvari na koje si ti imun zbog onih tableta...
nece ti biti pomoci...

bez ljekara i njegovog uputstva.... nemoj da pijes nista..na svoju ruku....

nikakve tablete za zeludac i sl..se ne piju duze od 7 dana...

i mora se prekinuti sa terapijom na neko vreme..da bi se opet pocelo....
inace..svasta se dogodi....jetra netekne ko tvoja glava kad si mamuran...
a ti sve miskis zeludac se naduo..i sve i dalje i dalje rokas..tablete zs zelzudac i sl...
dok ne popusis neko jetrenop oboljenje.. Smile Smile

ljekaru idi....stomacne tegobe danas nisu nimalo bezazlene....

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 03:16:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.