Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 09:12:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mrtva beba na deponiji  (Pročitano 1146 puta)
14. Sep 2006, 17:12:14
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Smrt novorođenčeta
Mrtva beba na deponiji

BEOGRAD - Mrtvo novorođenče muškog pola, bele puti, u posteljici i nevezane pupčane vrpce, nađeno je juče oko 11 sati na gradskoj deponiji u Vinči. Beba je bila umotana u čaršav i stavljena u crnu kesu. Pretpostavlja se da je bačena u neki od kontejnera u gradu, a kamionima gradske čistoće dopremljena na deponiju.

- Uzela sam crnu kesu da je istresem, da vidim šta ima u njoj, i ispala je beba. Bilo je strašno. Počela sam da drhtim. I sada mi je ta slika pred očima. Ne želim više nikada u životu da vidim nešto slično - rekla nam je radnica koja skuplja sekundarni otpad na deponiji u Vinči Đulizar Dubović (52), koja je našla leš. Ona je bila prisutna na deponiji kada je pre devet meseci na istom mestu nađena takođe mrtva beba. Ona tvrdi da je na mrtvom novorođenčetu videla samo manji otok na nosu i da druge povrede nisu bile vidljive.

- Sigurno je tek bilo rođeno, pošto mu ni pupak nije bio podvezan - dodala je Đulizar Dubović. Radnici „Gradske čistoće“ nisu znali da nam kažu iz kog je dela grada beba dovezena, kao ni da li je bačena direktno na deponiju.

Pošto beba nije imala većih modrica na telu, postoji i mogućnost da je ostavljena baš na deponiji, ali detaljne analize sudske medicine utvrdiće tačan razlog smrti.

D. O.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
MRTVA BEBA NA DEPONIJI!

Telo tek rođenog muškog deteta sa pupčanom vrpcom i posteljicom našla Geliza Dubović u gomili smeća u Vinči

Beba preksinoć ubačena u kontejner negde u Beogradu

BEOGRAD - Mrtva beba pronađena je juče na deponiji smeća u Vinči!! Telo tek rođenog muškog deteta sa pupčanom vrpcom i posteljicom našla je Geliza Dubović, koja je skupljala sekundarne sirovine na đubrištu! Beba je odmah posle porođaja stavljena u džak i ubačena u kontejner u nekom od beogradskih naselja u noći između utorka i srede. Iz kontejnera je ubačena u kamion Gradske čistoće, koji ju je izbacio zajedno sa smećem na deponiju!
Geliza Dubović, koja godinama skuplja sekundarne sirovine na ovoj deponiji i prodaje ih Gradskoj čistoći, šokirala se kada je juče oko 10 časova u smeću videla telo bebe!
- Na ovu deponiju dovozi se đubrište iz svih krajeva Beograda i šire okoline. Kada sam stigla na posao i počela da preturam po đubrištu, naletela sam na veliki crni džak za đubre. Kada sam počela da ga praznim, iz njega je ispala beba! Odmah mi je bilo jasno da je mrtva, jer su joj oči bile zatvorene, a telo hladno. Na telu su visili pupčana vrpca i posteljica. Majci monstrumu se toliko žurilo da baci dete da nije odsekla ni pupčanu vrpcu! Ipak, od teškog šoka počela sam da proveravam da li diše. Na glavi, a posebno iznad nosa, imala je tamne modrice, kao da ju je neko udarao - kaže Geliza.
Beba je bila krvava, a na leđima su joj bile zalepljene velike, krvave, šarene muške gaće - bokserice. Geliza kaže da je beba spuštena u džak, a da su joj bokserice poslužile kao ćebence.
- Pozlilo mi je i nisam mogla da se pomerim. Možda su to bokserice njenog oca. Bebica je bila mnogo lepa, krupna, svetle, skoro plave kose. Pravi lepotan... Nije mi jasno kako je neko mogao da ga tako samo baci. Odmah sam otišla da obavestim šefa - priča Geriza.
Kada je stigla policija, telo deteta prebačeno je na obdukciju na Institut za sudsku medicinu, kako bi se izvršila obdukcija.
Romi koji skupljaju đubre na deponiji kažu da im nije bilo svejedno kad su našli dete.
- Zgrozili smo se, polovina nas posle ovoga nije mogla ništa više da radi. Nažalost, nije ovo ni prva ni poslednja beba koju smo našli. Prošlog decembra pronašli smo još jednu mrtvu žensku bebu. Šta to rade ti ljudi, to je strašno! Što ne odnese krišom dete u neki dom, da ga neko usvoji, a ne da ga bacaju ovako! Je l' imaju oni dušu? To ni mi Cigani ne radimo! - kaže ovaj radnik.
I pre nekoliko godina na deponiji je pronađena mrtva ženska beba. Skupljači sekundarnih sirovina kažu da ljudi svašta bacaju u đubre kako bi nešto prikrili.
- Misle da će tako da se izbrišu tragovi i da među gomilom smeća niko neće moći da ih nađe. Čim nešto nađemo, mi odmah javljamo policiji. Prošle godine sam pronašla pušku punu metaka. Pronalazili smo i bombe koje su ljudi bacali - kaže Anka Abazovska.
NA. STOJANOVIĆ

Istraga

Da bi otkrila ko je bacio dete u đubre, policija je počela da sakuplja podatke o ženama u Beogradu i okolini koje su se porodile u prethodnih nekoliko dana ili ranije. Zasad je teško utvrditi gde je beba ubačena jer se u Vinču dovozi smeće iz svih beogradskih opština! Obdukcija će utvrditi da li je dete živo ili mrtvo ubačeno u kontejner.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 09:12:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.