Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 20:20:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mr_ACE - rani radovi  (Pročitano 1708 puta)
13. Mar 2012, 23:27:38
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
Browser
Opera 11.01
Na samom pocetku mog maketarskog delanja raspolagao sam sa jos siromasnijim alatom i opremom nego sada, ali maketarska zelja da se nesto uradi bila je jednako snazna kao i danas. Nisam imao smirgl papir vec zidarsku turpiju, o gitu i da ne govorimo. U tim uslovima sam zapoceo Italeri T-62A koji ce i dan danas ostati jedini komad oklopa koji sam uradio, kao i jedan amodelov raketoplan cije sam ime zaboravio.

Italerijev T-62A tenk je ono isto sto je Esci nudio zajedno s vojnicima. Postoji znacajan prostor za doradu prvenstveno oko cevi a i font dekala je pogresan. Problem koji sam resavao tice se prvenstveno neuklapanja gornje i donje polovine, pozadi je uz pomoc lenjira isecen kartonski kvadrat koji je umetnut u prazninu a potom ofarban zajedno s tenkom. Pukotina na prednjem delu tenka nije mogla biti resena na isti nacin pa sam pribegao nesvakidasnjem resenju. U unutrasnjosti tenka sam stavio male "saksijice" od folije koje sam napunio zemljom i u njih sam posadio travke koje sam nasao na terasi. Vlati trave sam provukao kroz pukotinu s idejom da dovoljno izrastu pre nego sto se osuse i potpuno prikriju pukotinu te tako predstavljaju element kamuflaze. Kasnije sam na imbecilan nacin pokusao da docaram neujednacenost boje po ivicama a s "kapima" ulja po unutrasnjosti felni sam potpuno prevazisao sebe. Inace "kapi" su MOLAK-ova crna koja je masna i dan danas.

Amodelov raketoplan mi je ostao u lepom secanju jer su delovi zaista funkcionalni jednom kad ih ocistite od "djubreta". Ima veliku tendenciju da sedne na dupe. Zao mi je sto sam tako pozurio s njim jer bih danas mogao da mu obezbedim daleko bolju obradu i dekale s manje upadljivim filmom a o boljem resenju spoja krila i trupa da ne govorim. Malo je prljan smirglanom minom bojice koju sam posle prstima trljao svud po njemu. Element na koji se naslanja krilo je bojen drugacijom nijansom metala, ali ta boja zbog premale granulacije nije mogla i da zameni git na dolicnom nivou.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

T62.jpg
(84.79 KB, 1024x768)
Raketoplan.jpg
(78.27 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
"Saksijice" u tenku iz kojih raste kamuflaza...  Smile Smile Smile dakle tvoji putevi behu neuhvatljivi, tada
Smile ALi, tenk je odlican, a i raketoplan (bas bi trebalo naci sta je to?) nije los. Aluminijum -tezi zadatak za maketara pocetnika, ali dosta dobro si ga izgurao. Lepa tema Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
SonyEricsson C702i
E stvarno me nasmeja sa ovim saksijicama  Smile Smile Smile
Bilo kako bilo za prve radove su superrr  Smile Smile
Da su moje prve makete u zivotu pa da ih slikam, e to bi bila komedija...
OHO lepak i udri, cak sam i dekale sa njima polepio, nisam znao da su vodolepljivi  Smile
Treba li da pominjem da prve makete nisam ni farbao, tek sam kasnije otkrio tempere... Ma idi samo kad se setim  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.79
he,he,he, ova kamuflaža me obori s'nogu
Žao mi je što ja više nemam moje prve radove, pa da ih uslikam da se smejemo malo  Smile, a kao što samuraj reče kad sam otkrio tempre ihaj.... I uvek sam pizdeo kada sam video u časopisima lepo ofarbane kokpite i nikako mi nije bilo jasno kakvim oni to četkicama rade kada je to sve tako precizno i lepo..... A onda sam otkrio da se sve to farba dok je još na ramu a ne kada je već sastavljeno  Smile Smile Smile Smile
Sve u svemu lepo za videti " korene ", bravo za temu  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 20:20:02
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: radovi rani ACE

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.156 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.