Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Moskva: Sude advokatu i posle smrti  (Pročitano 281 puta)
05. Mar 2013, 16:27:01
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Moskva: Sude advokatu i posle smrti
B. VLAHOVIĆ | 04. mart 2013. 20:52 | Komentara: 6
Slučaj koji je zahladio odnose Rusije i Sjedinjenih Država pred licem pravde. Magnitskom se posthumno sudi za prevaru od 5,4 milijarde rubalja





POKOJNOM moskovskom advokatu Sergeju Magnitskom, koji je postao poznat u svetu jer su Amerikanci po njemu nazvali zakon kojim zabranjuju ulazak u zemlju građanima Rusije koji su kršili ljudska prava, u ponedeljak je u Moskvi počelo posthumno suđenje. Magnitskog, koji je svojevremeno radio u kompaniji “Faerston Dankan”, i bivšeg rukovodiioca predstavništva britanskog fonda “Ermitaž kepital menadžment” Viljema Braudera, sud tereti da su izbegavali plaćanje poreza ruskoj državi.


Rodbina Sergeja Magnitskog ne želi da učestvuje u ovom procesu i tvrdi isto što i oni koji su bili bliski s njim - da je optužen samo zato što je otkrio da su činovnici i saradnici pravosudnih organa ukrali iz državnog budžeta 5,4 milijarde rubalja. Po toj verziji činovnici-banditi su uhapsili Sergeja Magnitskog da bi zataškali svoje ogromne mahinacije sa državnim novcem.

Sergej Magnitski je u 37. godini umro od srca u zatvorskoj bolnici, 16. novembra 2009. godine. Tamo su ga doveli iz istražnog zatvora “Matroska tišina” gde je proveo skoro godinu dana. Rodbina Magnitskog je ljuta na pravosudne organe jer je oslobođen zamenik rukovodioca zatvora, Dmitrij Kratov, koji je bio optužen da nije savesno obavljao svoj posao zbog čega se dogodilo da Magnitski bude prebačen u bolnicu tek jedan dan pre smrti, iako je dugo pre toga bio bolestan.


ADVOKATI
SUĐENjE je bilo nekoliko puta odlagano jer su advokati optuženih odbijali da se pojave na sudu. Na kraju je sud odredio advokate po službenoj dužnosti.

Posle smrti Magnitskog krivični postupak je bio obustavljan, ali je kasnije na insistiranje državnog tužilaštva obnovljen.

Istražni organi tvrde da je Magnitski pomogao britanskom fondu da izbegne da plati porez od 522 miliona rubalja. To je napravljeno preko dve firme koje su bile registrovane u Kalmikiji. Tamo su fiktivno bili zaposleni invalidi, što je vlasnicima omogućavalo da dobiju popust od 50 odsto na porez.

Direktor predstavništa britanskog fonda “Ermitaž kepital menadžmen” Viljem Brauder je pobegao iz Rusije u Veliku Britaniju. On tvrdi da je nevin ali da ne želi da učestvuje u “političkom procesu”.


Magnitski je do smrti negirao da je varao državu, a za krađu od 5,4 milijarde rubalja optuživao je pravosudne organe koji su navodno falsifikovali pečate firmi sa kojima je sarađivao britanski fond.
Ruski parlament je 21. decembra 2012, kao odgovor na američki “zakon Magnitskog”, doneo svoj “zakon Dime Jakovljeva” kojim se zabranjuje Amerikancima da usvajaju rusku decu.

“KORIST”

PO jednoj verziji, smrt Magnitskog bila je od “koristi” njegovom kolegi Viljamu Brauderu, kome nije odgovaralo da se otkriju šeme po kojima je britanski fond izbegavao da plati porez u Rusiji.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.