Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Montenegro zove tebe ~ Svi se obogatili na cigaretama, niko nije švercovao  (Pročitano 1309 puta)
11. Apr 2006, 08:26:42
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Svi se obogatili na cigaretama, niko nije švercovao

Vanja Bokan je imao ekskluzivno pravo da snabdeva Crnu Goru sa cigaretama. Crna Gora je bila pod embargom i to je bio dogovor njega i Vlade. Momir Bulatović je tada bio šef, Milo Đukanović premijer, izjavio je u sinoćnjem „Insajderu“ na B92 general Nedeljko Bošković, bivši načelnik Uprave bezbednosti VJ.

Bošković je negirao da je upravo on preporučio šverc tadašnjem vrhu savezne države, otkrio kako idu kanali šverca i u to uveo svog zeta Bokana, koji je 2000. godine ubijen u Grčkoj.

- Tek posle godinu dana saznao sam da se Vanja bavi cigaretama. Onda kada je avion sa njegovom robom prizemljen na Kipru. Protiv njega je EU pokrenula krivični postupak, ali je Vanja oslobođen zbog nedostatka dokaza. Tada mi je rekao da je to legalno odobrila Vlada - rekao je Bošković. On je tadašnje pisanje grčkih medija da je Bokan uz pomoć Marka Miloševića otkupio distribuciju cigareta preko kioska „Štampe“ nazvao „lažima i konstrukcijama“.

Po njegovim rečima, i policijski general Radovan Stojičić Badža ubijen je jer je u švercu cigareta hteo veći deo.

Šverc je u Srbiji rađen da bi se popunili fondovi, pod kontrolom SDB-a, dela Javne bezbednosti i Carine - rekao je Bošković. Iako je sinoć priznao svoje bliske veze sa Mihaljom Kertesom i Jovicom Stanišićem, on je negirao da je na bilo koji način bio umešan u šverc cigareta.

U „Insajderu“ je sinoć objavljen i razgovor sa Mirkom Vučurovićem, koga je policija označila kao ključnog čoveka koji je početkom 90-ih godina, kao vlasnik firme „Okrim“, učestvovao u krijumčarenju cigareta. Vučurović je vlasnik švajcarske fabrike satova „Nivada“, FK Budućnost Banatski Dvor i potpredsednik UO FK Partizan. Ima vilu u elitnom ženevskom kvartu, rezidencije na Dedinju, kuće na moru... Uprkos policijskom izveštaju, on tvrdi da sa njim iz policije niko nikada nije razgovarao o tome.

- Radio sam cigarete, ali legalno, sa „Ineksom“, „Geneksom“ i „Progresom“, kao posrednik između „Makedonije tabaka“ i ruske firme. Hiljade tona cigareta su u to vreme odlazile u Rusiju. Svi smo od toga imali koristi, a šta se sa tim cigaretama događalo u Rusiji, to nije moj problem... - rekao je Vučurović.

Na pitanje kako objašnjava dokumentaciju po kojoj je njegova firma od „Makedonije tabaka“ kupila cigarete vredne 11.200.000 maraka namenjene RS, a da je iz naše zemlje izašlo cigareta vrednih samo 2.700.000 maraka, Vučurović je naveo da to „nije tačno“.

- Svaki kilogram koji je ušao u Jugoslaviju i izašao je iz zemlje. To je lažna informacija od koga god da je - rekao je Vučurović. U izveštajima policije konstatovano je da su cigarete, koje je uvozilo njegovo preduzeće, lažno razduživane za izvoz, a potom distribuirane na ilegalno tržište u Srbiji. Kao kupac tih cigareta, pored ilegalnih distribuitera, pominje se i preduzeće „Politika“, kojim je u to vreme rukovodio Dragan Hadži Antić.

- Kako objašnjavate da je ‘95. godine finansijska policija u „Politici“ pronašla 20 tona cigareta, kupljenih od vaše firme, dok su prema dokumentaciji „Okrima“ te cigarete već bile na nekom stranom tržištu - bilo je jedno od postavljenih pitanja na koje Vučurović nije imao odgovor.

- Ne znam šta me pitate. Ne postoje dokazi za to. Zašto me nisu uhapsili ako je tako.


Izvor: Blic \ T. M. S.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.