Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 22:34:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Monitor + CPU  (Pročitano 2093 puta)
08. Jul 2015, 23:26:30
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 111
Browser
Chrome 41.0.2272.96
Imam problem sa racunarom. Danas kupim cpu i7 2600K, ubacim u kuciste, vratim sve na svoje mjesto, pritisnem na dugme za paljenje racunara i on se krene paliti i samo ugasi.. CPU odgovara mojojmaticnoj, socket lga 1155, i na oficijalno stranici asus pise da taj cou moze na moju plocu, a ploca je p8h61-m lx3 .. ja vratim svoj stari cpu u kuciste, upalim, racunar radi ali nema slike na monitoru. Provjerim sve kablove, sve uredno, al nema slike. Monitor dovija struju, al kao da nije povezan sa kucistem... moze pomoc
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 965
Zastava Kalinovik
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.132
mob
Samsung s21+
Ima li ovaj model integrisanu graficku,koliko vidim da ima,spoji monitor na integrisanu graficku pa probaj, ili izvadi svoju graficku pa vrati ili treca solucija probaj na neki drugi monitor,i napisi koje imas napajanje?
IP sačuvana
social share
Stevaniđa91_FK Crvena Zvezda
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


per aspera ad astra

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 261
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.132
jedino što mogu da ti preporučim jeste da
skini ram memoriju, skineš grafičku (ako je imaš) koristi ovu integrisanu sa ploče stavi stari procesor i upali računar. Ako počne da beep-uje onda je sve  ok.
ugasi računar,vrati memoriju (nemoj grafičku) i ponovo ga upali. i vidi šta se dešava.
Vidi da li možeš da udješ u bios.
Ako sve ovo prodješ normalno (ulazak u bios), sledeće je da normalno podigneš sisitem sa starim procesorom
Ima li ovaj model integrisanu graficku,koliko vidim da ima,spoji monitor na integrisanu graficku pa probaj, ili izvadi svoju graficku pa vrati ili treca solucija probaj na neki drugi monitor,i napisi koje imas napajanje?
ili uradi ovo što je Stevandija napiso. može biti i do slabijeg napajanja.
IP sačuvana
social share
01001110 01101001 01100011 01100101 00100000 01110100 01101111 00100000 01110011 01100101 01100101 00100000 01111001 01101111 01110101
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 111
OS
Windows
Browser
Chrome 43.0.2357.132
Ovo sam sve do sad uradio i opet je isto ostalo:
*Izvadio bateriju, drzao vise od 5 minuta vani, vratio i opet isto.
*Provjerio sve konektore, jesu li svi dobro spojeni, i nakon provjere opet isto.
*Izvadio oba modula rama, stavio jedan u maticnu, isto sranje, izvadio taj jedan modul, stavio drugi opet isto.
*Istekao VGA kabal sto ide iz monitora u graficku, i ukljucio ga u VGA port na maticnoj za integrisanu grafu, opet isto.
*Kupio novu bateriju, izvadio staru, iskljucio dovod struje, par puta pritiskao dugme za paljenje racunara, kako bi ispraznio konplet struju sto je ostala, stavio novu bateriju, prikljucio sve i opet isto...

Napajanje je THERMALTAKE smart se 630W modularno napajanje.
Nisam vadio jos graficku, jer ne znam kako da je izvadim, pa necu da jos nesto zeznem.
Sutra cu odnjeti u servis najvjerovatnije, pa cu im reci sta sam sve do sad uradio pa cu vidjeti sta ce oni reci. Vi ako imate jos nesto reci, slobodno napisite.

Kada sam stavio i7 i kada sam pokusao upaliti racunar kao da nije imao snage da se pokrene, i onda sam izvadio taj novi i7, i vratio svoj stari cpu i onda se desilo to da se racunar pokrene ali nema slike i ne cuje se BEEP. Da je RAM i Grafa stradala culo bi se vise BEEPOVA tj. pistalo bi vise. Da je napajanje problem, ne bi mogao nikako pokrenuti racunar.

***Ne znam je li problem moglo napraviti to, sto je stari cpu imao max tdp 65, a ova i7 max tdp 95 i da je to u trenutku bilo prejako za maticnu*** mada maticna je napravljena da podrzi ovaj cpu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


per aspera ad astra

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 261
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.132
uradio si sve što si mogao.
nema tu šta da se predloži više.
i najbolje je, kao što i hoćeš, da računar odneseš u servis i ponesi im oba procesora, znaće tamo to da srede
i da ti objasne zašto se to desilo.





IP sačuvana
social share
01001110 01101001 01100011 01100101 00100000 01110100 01101111 00100000 01110011 01100101 01100101 00100000 01111001 01101111 01110101
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 39.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Ovo je ostalo:

Citat
Nisam vadio jos graficku, jer ne znam kako da je izvadim, pa necu da jos nesto zeznem.

Ako ne znas da izvadis grafiku, kako si menjao procesor?  Smile
Da li si stavio termalnu pastu na novi procesor kada si ga montirao? Smile
Grafiku izvaditi je jednostavnije od menjanja procesora.
Proveri i procesore tj slot, moguce da si pokrivio pinove.

Ako nisi siguran, svakako nosi sve u servis, pa neka oni sve provere, kao sto je vec receno.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 22:34:48
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Monitor CPU

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.