Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 56
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Online trgovina ~ Moneybookers, PayPal, Google checkout  (Pročitano 421922 puta)
21. Jul 2006, 19:43:31
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Posto je online trgovina sve vise zastupljena kako u svetu tako i kod nas,doslo je do velike popularizacije takozvanih "virtuelnih" banaka i njihovih servisa.
3 najpoznatije su Moneybookers,PayPal i Google Checkout
Sve tri "banke" se bave istom delatnoscu,tako da su razlike,tj uslovi otvaranja racuna kod njih isti,ili se veoma malo razlikuju.

Moneybookers



 Moneybookers, revolucionaran globalni servis za transfer novca na internetu. Sve što vam treba je email adresa. Što vam tačno Moneybookers omogućava?

Moneybookers mogućnosti:

 
-uplaćivanje novca na vaš Moneybookers račun
   
-isplaćivanje novca sa vašeg Moneybookers računa
   
-slanje novca sa Moneybookers računa na drugi Moneybookers račun
       
-plaćanje raznih roba i usluga sa svoga Moneybookers računa

Eto sada vidite zašto je Moneybookers vaš internet novčanik. Kada imate novca na Moneybookers računu, možete vršiti razna plaćanja i to u realnom vremenu.

Sve transakcije su super brze i vidljive u roku od par minuta

Na samom Moneybookers sajtu možete pronaći i web shop "shoping&services" a to su samo linkovi na neke sajtove gde robu možete plaćati Moneybookersom. A njih svaki dan ima sve više.

Prednosti Moneybookersa su što je Moneybookers jedno sigurno, pouzdano i centralizirano rešenje plaćanja. Od sada ne morate davati broj vaše kartice na raznim sajtovima kada god želite nešto platiti online ili napraviti uplatu kod raznih kladionica i prolaziti razne procedure autorizacije i to više puta. Dovoljno je da otvorite račun na sigurnom i proverenom Moneybookers sajtu i sa jednim računom učlanjujte se u kladionice, kupujte na raznim web sajtovima, plaćajte online, bez straha da će neko zloupotrebiti broj vaše kartice. Moneybookers je profesionalno i sigurno online rešenje za plaćanje.

Uplata (Deposit), mogućnosti uplate na Moneybookers račun

Moneybookers ima lokalne bankovne račune u 28 zemalja i podržava uplate u njihovim valutama. Srbija nije posebno podržana i za nas važe internacionalne metode. To znači da za uplatu možete koristiti bankovni transfer i kreditne kartice. Podržane kartice su Visa i Mastercard. Troškovi uplata bankovnim transferom su besplatne, a kreditnom karticom iznose 3%. Preporučam vam Euro kao valutu za uplatu iz Srbje. Ako se odlučite za bankovni transfer, bankovni račun Moneybookersa kao i druge potrebne informacije možete pronaći na Moneybookers sajtu.

Isplata, mogućnosti isplate sa Moneybookers računa

Isplate su moguće bankovnim transferom na vaš bankovni račun i čekom. Troškovi isplata su fiksni i ne zavise od iznosa isplate, za bankovni transfer su 1.8 Eura, a za isplate čekom 3.50 Eura.

Isplata novca sa Moneybookers računa je provereno vrlo brza i ako zatražite isplatu na vaš devizni račun, novac je na računu kod vaše banke za par dana. Pre zatraženje isplate pitajte u svojoj banci SWIFT kod, koji će omogućiti bržu i jeftiniju isplatu.

Elektronski transferi

Troškovi slanja novca sa Moneybookers računa na drugi elektronski račun iznose 1% i to samo do maksimalno 0.5 Eura iznosa. Primanje novca elektronskim putem na Moneybookers račun je besplatno.

Moneybookers prednosti i činjenice

Internacionalno plaćanje, niski troškovi, transakcije u realnom vremenu,servis za transakcije je isti kao i servis koji koriste banke i zaštićene su 128 bitnom enkripcijom.Firma je registrirana u Engleskoj i Walesu i regulirana kao agencija za izdavanje elektronskog novca od FSA (Financial Services Authority) Ujedinjenog Kraljevstva.

Registracija

Registracija je jednostavna i vrlo brza. Najvažnije je da imate ispravan e-mail, jer će te prilikom traženja isplate na Moneybookers račun uvijek davati svoju email adresu. Email adresa je kod Moneybookersa kao broj računa u banci i nju ćete davati kada poželite slati novac nekome ili vršiti plaćanja Moneybookersom (u tome slučaju trgovac će vam dati svoju registriranu Moneybookers adresu).

Nakon što se registrirujete, možete položiti novac na svoj Moneybookers račun. Ukoliko se odlučite na polaganje novca kreditnom karticom, morate prvo dodati kreditnu karticu u svoju listu kartica. Nakon što dodate karticu potrebno je karticu potvrditi (eng. verify). To ćete napraviti tako što ćete kopiju kartice sa prednje strane i sa zadnje strane skupa sa kopijom nekog identifikacijskog dokumenta (licna karta, pasos ili vozačka dozvola) poslati Moneybookersu. To možete napraviti faksom ili elegantnije rešenje je skenirati potrebne dokumente i poslati e-mailom. Zašto je to potrebno? To je radi zaštite vaših novčanih sredstava. Na taj način se sprečavaju razne ilegalne radnje kreditnim karticama, kao npr. sprečavanje da neko ukradenom karticom ili ukradenim brojem kartice troši vaš novac. Proceduru je potrebno odraditi samo jednom i nakon toga potvrđenu karticu koristite dalje normalno i jednostavno. Moneybookers posvećuje puno pažnje sprečavanju upotrebe njegovog servisa za razne ilegalne radnje pranja novca. Na taj način su i vaša sredstva sigurnija. Brojeve faksa i email adresu možete pronaći na sajtu Moneybookersa.

Zaključak

Moneybookers je jedan od najsigurnijih, najjeftinijih, najbržih i najjednostavnijih servisa za elektronske transfere novca. Jesam li rekao i jedan od najboljih?

Rekli bi amerikanci "It's a must have". Registracija je brza i jednostavna.






PayPal



1) Potrebna vam je Visa Revolving Raiffeisen banke ili Visa Revolving Piraeus Atlas banke. Razlike izmedju ove dve kartice su minimalne, tako da se tekst odnosi na obe..

2) Za Vise je potrebno da ste 6 meseci zaposleni u nekoj firmi, ne morate imati tekuci rachun u Raiffeisenu, i drugi uslov je 14k dinara minimalna uplata lichnog dohotka. Ako usput imate i neku nekretninu na sebe, kartica je zagarantovana, i dobicete 2-3xplata "pozajmicu" od banke (kod Piraeusa 6xplata), odnosno sumu koju mozete da troshite karticom. Ako ne ispunjavate neki od ovih uslova, iscimajte roditelje

3) Paypal nalog se otvara lako, odaberite Austriju a u drugom tabu otvorite na engleskom da bi kapirali shta treba da se popuni. Kada vas bude pitao da li hocete da verifikujete rachun, kazite da, i skinuce vam 1.5€ sa rachuna. Paypal nalog imate i mozete da ga koristite, ali imate limit od 1000$. Srecom, to nije konachno. Kada dobijete prvi izvod iz banke, pronadjite stavku sa 1.5€ oznachenu sa XXXXPAYPAL. XXXX su brojevi koje treba upisati na paypal nalogu, u delu za verifikaciju (sad ne znam napamet, vec sam to uradio), i tako dobijate unlimited placanje, i prodavci na ebayu ce vas vishe ceniti
Kada otvorite nalog, na engleski prebacujete na Mein Profil>Spracheinstellungen>Sprache (U.S.English) pa klik Speichern.

4) Pazite koliko uplacujete na karticu !!! Uplata + postojeci novac na kartici ne sme da premashi vash dozvoljeni limit, jer cete u tom sluchaju chekati do oko 10. sledeceg meseca da vam legnu pare. Znachi kada uplacujete, proverite koliko imate na kartici i koliko josh fali do limita i uplatite da uvek bude manje od limita.






Google Checkout


Nakon što se jednom registrujete sa licnim podacima i brojem kreditne kartice, možete koristiti Google Checkout za plaćanje na svim online prodavnicama  koje ga podržavaju, te pratiti sve vaše online transakcije na jednom korisničkom računu. Obzirom na snagu Googlea, ne sumnjam da će ovu uslugu vrlo brzo podržati velika većina online dućana.

Ovo su posebno dobre vesti za korisnike iz Srbije. Za razliku od PayPala, koji već godinama odbija prihvatiti korisnike iz Srbije(zato se i koristi varijanta sa prijavom Austrije kao zemlje) (i mnogih drugih istočnoeuropskih i ostalih zemalja), Google Checkout prilikom registracije nudi tu mogucnost.Ne preporucujem jos uvek online kupovinu preko njih dok prvobitna navala znatizeljnika na Google servere ne prođe, ali nadam se da će sve transakcije raditi i iz Srbije.

Od kreditnih kartica koje Google Checkout trenutno podržava tu su MasterCard Worldwide, Visa, Discover i American Express. Što se tiče naplaćivanja same usluge, ona je posve besplatna - plaćate samo ono šo kupujete, a Google vam neće naplatiti nikakav dodatan trošak.

« Poslednja izmena: 04. Jan 2010, 15:08:35 od Filip93 »
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 :dance:Dragi moji forumashi, prosurfovao sam sve teme na forumu o Ebay-u i PAYPAL-u i mogu vam reci sledece: Odgovor na sva vasa pitanja pa i na odgovore chak bi bio taj da se na PayPal-u vise ne cete moci registrovati sa nasim platnim karticama, ranije je moglo sa nekima (kartice filijala stranih banaka u Srbiji) a sada vise ne moze, zato sto pre par godina kada su se doticne kartice pocele izdavati nisu sadrzale u svijim brojevima i nash Country Code nego su jednostavno bile npr. kartica iz Raiffeisen Banke kao da je iz Austrije jer je banka naravno iz te zemlje. To je u tom periodu bio tzv. stap i kanap koji smo svi mi koristili i na eBay-u i Paypal-u. U medjuvremenu doslo je do standardizacije i u nasim bankama brojevi rachuna su prevodjeni na drugaciju nomenklaturu takodje su i kartice standardizovane i sada se tacno zna poreklo kartice. Tako da vise nismo "indijanci" nego se zna da smo iz Srbije. Bilo bi bolje da smo ostali "indijanci", i dalje bi nam sve bilo dostupno. Takodj
 e je i paypal poostrio provere zbog mnogo malverzacija iz Srbije

i to vam je to. Sto bi Minimax rakao -"Cao nema vishe".

Nema niko nista protiv nas Srba, ali protiv naseg zakona ima.

Da bi se moglo registrovati na paypal-u kartica mora biti poreklom iz jedne od 55 drzava koje su podrzane (vazi od SEPTEMBRA 2006).

Kartice iz Srbije vishe ne piju vode!

> Lista banki i kompanija koje izdaju virtuon visa/mastercard - pogodno za PAYPAL registraciju <



rietumu banka (Latvia)



virtual visa, mora se prvo otvoriti racun kod banke, otvaranje racuna je 100$,kartica 60$, nema minimalnog depozita

(http://www.rietumu.com/eng: http://www.rietumu.com/eng )

aizkraukles banka (latvia)



kartica kosta 25$,virtual mastercard, moze se izabrati na period od 3-12 mjeseci, nema minimalnog depozita, internet bankarstvo

(www.ab.lv/en: http://www.ab.lv/en )

multi banka (najstarija banka u latviji)



virtual mastercard/eurocard, dobijate i bank account, 100$ dolara minimalan depozit, 60$ dobijanje kartice

(www.multibanka.com/en: http://www.multibanka.com/en )



afripay

namenjena korisnicima iz afrike ali moze i internacionalno, virtual visa, kosta 65$

(www.afripay.net: http://www.afripay.net )



parex banka (latvia)

virtual visa/mastercard, kosta 25$ na 12 mjeseci, nema minimalnog depozita, internet bankarstvo, jedini problem je sto traze autorizovanu kopiju pasosa i signature specimen od strane ovlastenog notara

(www.parex.net: http://www.parex.net )



money around the world

kartica kosta 50$, minimalni depozit je 10$, kazu da ne traze nikakvu dokumentaciju, to treba uzeti sa rezervom jer sve ove kompanije ili banke traze neku vrstu ID (kopija pasosa, licne karte..)

(http://www.money-around-the-world.com/: http://www.money-around-the-world.com/ )



gold africa

virtualna visa ili mastercard, moze se koristiti za paypal verifikaciju, kartica kosta 25$, kada dopunjavate karticu uzimaju 5%+5$

(www.goldafrica.com: http://www.goldafrica.com )



IKABO i EpaSSAPORTE nisu podrzane - dolaze iz ne podrzanih drzava - PROVERENO!!!



Postoji jos nekoliko firmi i kartica, ali to drugom prilikom, vecina ovih bi trebalo raditi.

Vise o Svemu Mozete procitati na:  kill
Pozdrav
« Poslednja izmena: 19. Sep 2006, 22:39:39 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 165
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia n73me
Hrvatska dobila PayPal....kad cemo mi Smile
IP sačuvana
social share
I ja svrljam po netu.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


WM je kao svemir (beskrajan).

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2105
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung L870
Moneybookers da li je siguran?
IP sačuvana
social share



Pre nego sto postavite pitanje vezano za Motorolu mpx220/200,pogledajte da vec nije ogovoreno na temi ? Najcesca pitanja ? :. Registri podesavanja ...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
jeste
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citao sam na internetu iskustva coveka koji je prebacio novac sa svog racuna kod ProCredit Banke na racun kod MoneyBookers-a. Otisao sam u ProCredit Banku gde i ja imam racun, pitao sam kako mogu da izvrsim prebacivanje novca sa mog racuna na MoneyBookers, sluzbenica je prvo bila izgubljena sta takav zahtev znaci, zatim mi je rekla da takav transfer novca nije moguc kod ProCredit Banke. Totalno ludilo, sluzbenici razlicitih filijala iste banke ne znaju poslovanje svoje banke.

Da li biste mogli da mi objasnite stvari konkretnije da bih mogao da objasnim sluzbenici filijale ProCredit Banke u mom gradu sta transfer novca sa bankovnog racuna na racun kod MoneyBookers-a znaci: Razumem da ce sredstva kod MoneyBookers-a biti u eurima, da li ja prebacujem novac sa dinarskog ili deviznog racuna na MoneyBookers? (pretpostavljam deviznog).

Kako ide prebacivanje prvog novca sa racuna u banci na MoneyBookers nakon sto otvorim racun kod njih? Detaljnije ste opisali proces sa karticama, da li MoneyBookers kada se registrujem posalju u mejlu njihov inostrani racun i  ja ga odnesem u nasu banku i banka uplati na taj ino. racun novac sa mog racuna? Da li je potrebno jos nesto?

Kada trebam da podizem novac sa MoneyBookers-a, sta treba da im posaljem (koji broj/oznaku) da bi oni znali u koju banku da mi posalju novac sa mog MoneyBookers racuna da bih ga mogao podici na salteru banaka kod nas? Unapred hvala.
IP sačuvana
social share
...nema vise vremena za bilo sta, nema vremena, 45.38, Vujevic, Vujevic, evo sansa i gol...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
radi iz Srbije tu samo Visa Virtuon kartica Rajfajzen banke
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Visa Virtuon kartica (npr. Reiffeisen Banke) je najpopularnija na trzistu, 2-a najpopularnija je kartica za internet placanja Vojvodjanske Banke... osim sto ProCredit Banka ne izdaje Visa Virtuon, mene zanima proces uplate novca preko bankovnog racuna na racun kod MoneyBookers-a, znam da je to moguce postici.
« Poslednja izmena: 02. Jan 2007, 00:05:54 od metrostar »
IP sačuvana
social share
...nema vise vremena za bilo sta, nema vremena, 45.38, Vujevic, Vujevic, evo sansa i gol...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
ne sljaka vec mesec dana doticna kartica Vojvodjanske banke (licno probavano 3-4 puta u proteklih metar dana),a drugi vid uplate moze biti putem bankovnog transfera ili preko western union-a
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Oko bankovnog transfera i pitam  Smile
IP sačuvana
social share
...nema vise vremena za bilo sta, nema vremena, 45.38, Vujevic, Vujevic, evo sansa i gol...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 56
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.