Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: moja priča o misir bašči i ciganima antifašistima  (Pročitano 870 puta)
27. Nov 2010, 01:03:43
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.13
MISIR BAŠČA

Puteva ima svakakvih  sa svakakvim ciljevima. Putevi vode nekamo ili nekuda ali ima i puteva ka kojekakakvim baščama kojima više niko ne prilazi. Put ka zaista jednoj bašči koja je sada zarasla a prodaje se po vrlo povoljnoj cijeni i na njoj se ne može ni izgubiti ni dobiti ništa sem kaljavih cipela.
kaljavih cipela i drhtavih nogu na tromedju cigamale i vode koju svi nose zbog tog što je dobra a i cigani su ljudi koji hoće pomoći nevoljniku ako mogu daće svoj doprinbos  putniku namjerniku. Daće mu hljeba  ako imaju a hvala Bogu hljeba danas imaju i cigani i daće mu da se odmori i supe ako ima tanjir pa polako put pod noge antifašistički.

Pisac je drhtavih nogu  odmorivši se u cigamali vratio se iz misir bašče koja ima pet duluma zemlje u čaršiji u kojoj pravih čaršijskih momaka i djevojaka je sve manje.
Utolišvi žedj pisac kolko nije baš previše siguran kojoj vjeri i kom nareodu stvarno pripada jer nekako je narasto u komunizmu,izašo iz opanaka završio školu i nekako pohlepan na prostor puna srca a hladne glave hladne umoran od sveg a još momak a napio se vode sa muratovca ili pašine vode već kako je zovu dje je misir bašča.
Jadan pisac vidio ke propast misir bašče neozidano cokle ali sigran da se papiri o vlasništvu pravi jer dosadilo čovjeku da čeka donaciju pa prodaje aman zaman daj šta daš a čuo sam da su nekako prije ovog nesretnog rata kupili i počeli da grade jer put je ko kozja staza.
Gledajući puteve  sa četiri trake ovo je isto javna površina. .
Hvala braćo cigani neću braniti vode ma kako je sa ovog izvora budu zvali ako budem žedan. Sledeći put ponijeću i kofu i ostaviti a ovaj izvor ovaj novi narod nek zove kako hoće.
A skupilo se naroda odsvaklei već su se svikli jedni na druge. I drže se jedni drugih
vrlo rado su promjenili opanke za cipele i sabili čaršiju do oblakodera ,tako da od
misirbašče do nebodera što će biti motel a bio je nekada burence pod zaštitom države. Bivši narod kome je burence pripadalo dobilo je nazad broj iz doba austrougarske. Novac uvijek ima pokriće jal u zlatu jal u zemlji. Možda u šumi a možda u ko zna čemu. Ako me misirbašča bude interesovala jer bolestan sam od aferima koji su me stigli pa drugi moraju cokle nastaviti makar od okoraka sa pilane,polako opušteno uz cigamahali ka misirbašči.
Jasno antifašistički u duhu našijeh naroda i
narodnosti.
Put ko put probiće se ka misir bašči od pet duluma nekada u neko sretnije vrijeme kada prodje ovo vrijeme krize brez obzira kome misirbašča bude pripadala jer sada  niko para nema da kupi ovaj kamenjar a dje se voda i vazduh hvale otale treba biježati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.