Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 05:23:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Modovani windowsi, da ili ne?  (Pročitano 4830 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung Galaxy SII
`vako...
1) niti su sigurne niti su stabilne...u njima vise rupa nego u naj kvalitetnijem francuskom siru...
2) samim tim sto je cacakano po registriju...pola programa ne radi, ili ne radi kako treba, sve ono sto pomislis da instaliras od dodatnih programa ili neces moci ili ces uspeti, ali bas nece raditi kako treba...
3) zakucavace ti se,recimo, stalno...
4) pola stvari koje znas gde su i sta su, cemu sluze, na takvim verzijama i ne postoje, i recimo jedan jednostavan problem kao sto je menjanje jezika ne nekoj od tih verzija moze da ti zada glavobolju par dana da bi na kraju shvatio da tu opciju i nemas posto nije odradjena jezicka podrska...
5) ogromni problemi prilikom ubacivanja novog hardvera bilo kog tipa...
6) jedan od naj vecih problema...kod takvih verzija nema nikakvih pravila, niti pomoci u slucaju nekog veceg problema...reinstalacija svakih nedelju dve dana...

7) e, sada...ja sam napisao par primera, a ima ih jos...

Smile i to sto ovi problemi postoje, i svi ih znamo, ne znaci da ce ta verzija kod tebe praviti problema...
mozes je ti ubaciti i da ti nikada u zivotu ne napravi problem (u sta sumnjam Smile) i da ti budes naj zadovoljniji korisnik iste verzije...
9) e, sada...niko ti ne moze zabraniti da probas sam...jedino ces tako znati sta je to,( i cemu sluzi, a uz to i ne radi  Smile), ali ti  mi svi lepo i od srca dajemo savet da sam sebi ne pravis problem i posao...
a ti resi...

@filozof, moze l` ovakav odgovor umesto jednostavnog "NE"?

Napokon da neko odgovori kompletno, da kazem - k'o covek  Smile
Ajmo redom:
1) zavisi kako koja. Tacno je da svaki modder moze da stvari napravi kako je "to on zamislio". To moze znaciti opadanje stabilnosti. Ali zasto sve moddovane verzije moraju imati neke krupne promene? Obicno te verzije imaju readme da se vidi sta je sve menjano. Kada se to ima u vidu, moze se naslutiti ponasanje sistema. Barem to ja gledam... I da, posle ih testiram. Bez toga nista.
2) sto se tice programa ama bas nijedna testirana verzija mi nije pravila probleme sa programima. Osim vec pomenute Black edicije koja se stalno zakucavala kada zelim da izadjem iz utorrent-a... Pretpostavljam da ih itekako jos ima; sve zavisi od toga koliko je modder strucan. Zar ne postoje hakerske grupe koje se dokazuju ko ce da izda bolji Win? Sa ovom Viennom sam extra zadovoljan. Rekao bih najbolji OS koji sam do sada imao.
3) tacno, vec sam naveo. Sve zavisi od verzije.
4) Takodje tacno. Na jednom verziji nisam mogao nikako da vratim one "baloon tips". Modder ih je ugasio, ni petljanje po registry-ju nije pomoglo... Opet kazem: citati readme ili info sa sajta da se vidi spisak promena.
5) Hvala Bogu imam dosta hardvera (od skenera, stampaca, emu zvucne kartice (malo se bavim muzikom), web kamera.......) i nema problema. Elem, vise sam imao problema sa "originalnim" XP-om prilikom instalacije Cubase-a, Activesync-a za telefon itd, itd. Ova Vienna sve guta i radi k'o sunce.
6) Ovo je zaista najtacnija stavka ovde. Nema nikakvih pravila. Ali ako od desetine ljudi dobijem OS kao preporuku, ako ga ja dalje testiram na VMWare-u, ako ga opet instaliram desetini ljudi i niko nema problem, ne znaci li to da je moguce da postoje verzije OS-a koje su dobro moddovane? Kad sam instalirao Windows 2008 server, uspeo sam da ga sjebem za par dana samo jer sam hteo pda vidim power shell. Odmah se zakucavao i bagovao. Da ne pominjem sta se sve desavalo sa Windows Me (citati: Mistake Edition). To je trebalo proziveti. Opet kazem: preporucujem Viennu svima.
7) Tacno. Ima ih jos (to se moglo zakljuciti iz gore napisanog teksta)
Smile Tacno ali je bitno samo da ljudi ne menjaju teze. Ako ikada i instaliraju "dobar" moddovan OS, ako se ikada desi neka greska neka ne krive odmah moddera i sam OS. Mogu biti i drugi problemi. Virusi, crvi, itd...
9) Tako je, brate. I ja pozivam ljude da testiraju OS pre nego sto ga instaliraju! Jedino je tako ispravno! Dakle, probajte. Kada vidite da razbija, instalirajte OS koji ste dobili kao preporuku! Ja obozavam da testiram i razne distribucije Linux-a i Macintosha i moddovane verzije Wina. Sve preko VMWare-a.

Nadam se da je aconja dobio ovim odgovor koji je hteo. Nisam hteo da se ovo "NE" produzi po inerciji. Kao ako kazu moderatori, onda ajmo i mi da pisemo iako ne razumemo... A kod mene sve treba da se shvati.  Smile

Zakljucak: testirajte, citajte info o moddovanim verzijama. Promene mogu biti neke vece - neke manje. Ne mora svaka da se petlja oko registry-a mogu to biti i blage promene taman da radi kako valja. Moze to biti i izmena interfejsa, promena ikonica, itd... Ja sam svoju nasao i ne dam je nikom  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung Galaxy SII
Smile

Ovo cu staviti u drugi post jer nema veze sa tematikom gore.
Harmon, ovo se od tebe nisam nadao. Jos sam te pohvalio da si za razliku od ovoh NE-ovaca jednom prilikom izneo svoj stav. Meni se cini da sam sve lepo argumentovao kako bih coveku odgovorio na postavljeno pitanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Cemu se nisi nadao? Na celoj ovoj temi postovao sam rec ne i jedan emotikon. Jel' ti palo mozda na pamet da nemam vremena da pisem balade o necemu sto je moderator gore lepo objasnio. Pitanje je bilo: "Modovani windowsi, da ili ne? " Ja sam odgovorio sa ne. U cemu je tu problem? Smile
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
Hvala svima na odgovorima. Imam par pitanja, sto se tice "normalnih" verzija.
1. Nailazio sam na neke razlicite podvarijante tipa oem, retail, i sl. Koja od tih varijanti je najkvalitetnija u smislu stabilnosti i opskrbljenosti svezim drajverima?
2. Za vistu, da li je bolje uzeti verziju sa service pack-om integrisanim u OS ili to posebno instalirati?
3. U kojoj meri 64-bitna vista daje bolje rezultate od 32-bitne po pitanju performansi?  (imam core duo na 2.6ghz i 3gb memorije).
Pozdrav!
P.S. Izvinjavam za blagi off.
« Poslednja izmena: 24. Jun 2009, 17:31:36 od Aconja »
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
U kojoj meri 64-bitna vista daje bolje rezultate od 32-bitne po pitanju performansi?  (imam core duo na 2.6ghz i 3gb memorije).[
Ja na Core Quad  2.6 ghz ...i 6 gb rama nisam osetio neku razliku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6630, valjda
wow skoro pa se svi slazemo oko nechega Smile daklem ontopic NE.
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
Znaci da zakljucimo, ne. Smiley

Salu na stranu, bilo je masa ovakvih tema i sve su zavrsene sa istim zakljuckom...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung Galaxy SII
Pitanje je jasno. Da li preporucujete koriscenje raznih ultra, extra i sl. edicija bilo xp-a ili viste? Imam nekih takvih diskova za koje drugovi kazu da sljakaju extra. Tako npr. imam vistu sa unapred instaliranim osnovnim programima i sl. Zanima me konkretno kakvi su problemi sa njima? Sta im uopste moderi rade osim vizuelnog poboljsavanja? Ako znate neku verziju viste koja je ok, recite. Hvala i pozdrav!
@ Harmon
Covek je postavio dodatna pitanja jer je hteo da mu se malo pojasni ta sva prica. Ocekivao sam stoga da neko malo vise kaze o tome  Smile  (a ne samo "NE")
A za odgovor " Smile" --> bravo majstore. Jer me niko nije ucutkao. Za svaki argument chelavog ste dobili i protiv argument. Ne mozete reci da je sve crno i belo i da "je sve to shit" ili "sve je to OK". Ja pricam o onome sto je izmedju. Moze se, dakle, naci dobra mod-ovana verzija i ja je preporucujem. Ocigledno su se i njegovi ortaci odusevili nekoj, pa je dobio na preporuku.
Ne smeta mi uopste da budem sam protiv svih.  Smile
Mozda jos neko ima neki argument? Na forum sam se i uclanio da naucim jos tehnickih stvari oko Smartphone-a i kompjutera.

Neka citaoci odluce ko je u pravu  Smile  Za vas znam da necete da isprobavate.  Smile

"Drag mi je Platon, ali mi je istina jos draza". I ja pisem na prekide (citaj: nemam vremena), ali sam opet stigao da detaljno po stavkama dam protivargumente da ne bi istina bila popljuvana. Nije sve crno  Smile

 Smile

PS Da napravim paralelu sa Windows Mobile aparatima. I za njih imate "skuvane" ROM-ove koje imaju razlicite performanse. Ne mora to biti originalni ROM npr. sa sajta HTC-a, vec neki cooked. Takodje i njih preporucujem  Smile Mnogo ih ima da razbijaju koliko su dobri.

« Poslednja izmena: 24. Jun 2009, 19:51:06 od ThePhilosopher »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
 Smile Slatko se nasmeja. Pa taj emotikon i nije bio namenjen tebi vec chelavom. Vidim da paranoja kod tebe radi svoje. Smile
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Linux
Browser
Mozilla (hardy)
mob
Apple iPhone 12, S21
Pa taj emotikon i nije bio namenjen tebi vec chelavom.

meni???  Smile Smile Smile Smile

 Smile Smile Smile Smile


salu na stranu...da zavrsimo sa raspravama...sto ljudi sto cudi...
generalni je stav, i to od ljudi koji znaju sta rade, da te modovane verzije wina treba zaobilaziti u sirokom luku...
niko ne kaze da ne treba probati, posto smo svi mi i izgradili misljenje probajuci ih...
a posto je ovo tema koju je aconja zapoceo ajmo njemu odgovarati,a?

aconja...sto se tice odabira normalnih verzija...i to je od slucaja do slucaja, sa tim sto bih ja vistu gledao da izbegnem...
ako vec hoces win, neka to bude ili XP ili Win7...XP zato sto je do sada vec svako iole zainteresovan dovoljno upoznat sa svakim coskom i procesm ovog sistema, a Win7 zato sto je korak ispred Xp-a, dok je Vista (po meni, naravno) tapkanje u mestu sto se tice operativnog sistema, ne donosi neke vece olaksice, a guta resurse...
sto se tice da li uzeti 32 ili 64 bitnu verziju...
razliku ces osetiti samo u slucaju ozbiljnijih poslova i zadataka koje ces eventualno raditi (rendering, neka veca i teza izracunavanja, operacije...), stabilniji je sistem, ali mu je veliki minus to sto dosta programa nemas za 64-bitnu verziju, kao ni igrice...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 05:23:16
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.