Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Modifikacija Orkana i Lune, zar nije molo bolje?  (Pročitano 15809 puta)
01. Sep 2007, 21:02:19
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
Svima je poznato da su Orkani montirani na FAP  ostali u BiH i Krajni (tj. Hrvatskoj), i da naša vojska poseduje samo 4 SVRL (novi izraz za VBR) Orkan, koji su ustvari 4 cevi Orkana montirane na Lunu-M, tj. kamion ZIL-135. inače M87 Orkan je bio namenjen za podršku armijama. na kamion ZIL-135 rusi su montirali Grad, pa me čudi, zašto ovi naši nisu montirali svih 12 cevi već samo 4? jer im je teško da skinu rampu za raketu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
moguće je nekoliko razloga, a najvjerojatniji je da nije bilo dovoljno cijevi. navodno je jedan "originalni" orkan rastavljen da bi se dobila 3 na podvozju lune. inače devedesetih se jedna od srpskih vojski (vjerojatno vrs) domogla nekoliko lansirnih cjevi (informacije govore o 4-8) koje su postavljenje umjesto topovske cijevi na lafet jednog od njemačkih 8,8cm flakova iz ww2.
inače, borbena vrijednost ovakve skalamerije je upitna, jer je na original orkanu na fap-u postojala i sofisticirana oprema za ciljanje koju ni jedna od ovih nema. nadalje same 262mm rakete se više ne proizvode na prostorima ex yu, pa orkani polako prelaze u povijest..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
pa ako je toliko teško kupiti od bosanaca (čija se vojska svodi na pešadiju, helikoptere i vozila za razminiranje) ili hrvatske (koja bi moguće prodala cevi), ili ako je teško da neka fabrika napravi, onde sramoti se zemljo Srbijo. inače mislim da taj orkan montiran na 88-icu yugoimport nudi na prodaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
Agente mislim da gresis u par sitvari.Kao prvo: Ruski sistem BM-21 "Grad" nije montiran na kamion Zil-135 vec na sasiju kamiona Ural-375D koji se potpuno razlikuje od ZIL-a.Kao drugo: pogledaj razliku izmedju Fapa sa sistemom "Orkan" i Zil-a sa sistemom "Luna"."Orkan"  je visecevni top dok je "Luna" sinski lanser.Nasi su samo da bi dobili taj famozni "Orkan 2" nabacili cetiri cevi na vec postojecu platformu "Lune" tj. na mesto gde bi po pravilu trebala da se nalazi raketa.Da su kojim slucajem stavili svih dvanaest cevi bilo bi veliko pitanje da li bi platforma kamiona to mogla da izdrzi,a i punjenje sistema bi bilo otezano zbog drugacije konfiguracije samog nosaca raketa od orginalnog sistema "Orkan" na vozilima FAP.
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
izvini molimte, možda sam ja pobrkao ime tog ruskog sistema, ali 100% je ruski, i 100% je na kamionu Zil-135. evo stavi ću slike svega što sam napomnuo. ako znaš koji je ovo ruski VBR u pitanju, molimte mi reci.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Luna-M.jpg
(63.24 KB, 600x551)
M-87 Orkan.jpg
(60.38 KB, 550x366)
M-87 Orkan II 2.jpg
(65.19 KB, 454x600)
ruski vbr.jpg
(48.79 KB, 600x360)
ruski vbr_.jpg
(36.32 KB, 418x374)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6120
ukljucicu se u ovu raspravu jer je ista takva polemika bila na forumu krstarica... mi navodno posedujemo cetiri orkana 2 svaki sa po cetiri cevi 262mm! d raspada drzave iraku je izvezena jedna baterija 4+1 vozilo, a u travniku je ostalo navodno 5-6 vozila sa lanserima spremnih za irak, jedini primerak koji su srbi imali bio je onaj iz VTI-a i on je bio deo kninskog korpusa i sa njim je zagreb bombardovan `95! Od ovih 5-6 komada iz travnika veci deo je ostao hrvatima a muslimani su dobili jedan... ali posto nisu imali raketa za njega nisu ni mogli da ih koriste! Hrvati su pokusli da ispale brazilske rakete ali je jedno vozilo eksplodiralo u tom pokusaju! e sad, Vojska srbije je s kninsko skinula jos na pocetku rata cetiri cevi koje su montirane na lafate nemackih cuvenih PVO topova 88mm, ali je tokom jednog opaljenja skoro doslo do sudara dve rakete jer je bilo podeseno da izlete u isto vreme a ne u razmaku od sec ili dva. posle ovoga cevi se montiraju na zil-ove i tako se prezentuju javnosti. sto se tice cifre od broja ja sam jicno skeptican prema njoj ali ne znaci da nije istinita!
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
@KGB-ali mislim da ovi kamioni nisu ZIL-135...  Smile
mislim,znam taj model kamiona.neverovatan je i obozavam ga i maltene je moderni simbol raketnog sistema i Kacusa,ali mislim da je ZIL-135 Grad,vise ovako nesto...


kako su lepi...  Smile (obozavam kamione... Smile :chuckel:pogotovu vojne i Ruske... Smile )

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

800px-BM-21Ural-375D.jpg
(104.42 KB, 800x525)
Ural-grad-01.jpg
(13.03 KB, 200x150)
ICM_72714_BM-21_GRAD.JPG
(46.81 KB, 601x363)
« Poslednja izmena: 02. Sep 2007, 00:49:50 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
@KGB mislim da si samo pobrkao raketne sisteme.Evo ko je ko i sta je sta:

1. Slika 1- M87 Orkan na sasiji kamiona FAP 3232 BDS/A u konfiguraciji 8x8

2. Slika 2 i 3- BM-21 "Grad" na sasiji kamiona  Ural-375D odnosno od 1976. godine na sasiji kamiona Ural-4320

3. Slika 4- 9K52 Luna-M na sasiji kamiona ZIL-135LM

4. Slika 5- 9K57 Uragan na sasiji kamiona ZIL-135LM

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

orkan.jpg
(25.56 KB, 550x365)
9K51 BM-21 Grad.jpg
(44.79 KB, 773x394)
Ural-4320 .jpg
(13.03 KB, 200x150)
luna.jpg
(74.79 KB, 700x456)
URAGAN 9K57.jpg
(46.43 KB, 550x324)
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
e na uragan sam mislio Smile mislim, zar je toliko teško proizvesti par cevi, ili bar kupiti ih iz HR/BiH? oni ih valjda više neće koristiti? Smile pa što da ih bacaju, kad mogu malo da zarade na njima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
Pa naravno, mislim da cevi nije tesko proizvesti al sta se dobija samo sa cevima.Apsolutno nista. Gde su tu rakete, naravno treba proizvesti nove, veceg dometa i vece ubojite moci, posto stare nisu ni za sta.Pa gde su sami kamioni.FAP stoji na klimavim nogicama i tesko da moze da proizvede nesto, a ZIL--ova je pitanje koliko imamo i da li ih jos imamo i u kakvom su stanju.Ipak je to vremesni kamion i tu se dovodi u pitanje i njegovo odrzavanje, delovi itd.Pa onda dolaze vozila koja opsluzuju sam sistem, tj. radarsko vozilo i vozilo za prevoz i punjenje sistema koje naravno nemamo.A pre svega stoji jedno mozda najvaznije pitanje: Ko ce sve to da plati??? Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.574 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.