Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Modifikacija Orkana i Lune, zar nije molo bolje?  (Pročitano 15905 puta)
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
znači može an Fap, ali mora da se održava Smile super
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 232
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
ZIl ima vazdusnu kocnicu i vazdusno kvacilo ali ne blokiraju kocnice prilikom nedostatka vazduha jer imas mehanicku rucnu kocnicu.Kod fapa je :rucna,nozna,kvacilo,menjac(brze spore,preklopnik)...na vazduh.Dok ne postigne 8.bari nema kretanja.Kod zila malo teze stisnes kvacilo ali zato je menjac mehanicki i kreces odmah.
Na poslu sam do skoro odrzavao fapove i za meckinim i sa nasim motorima.Ako ne odrzavas redovno vazdusni sistem za kocnice,tj ispustas vodu iz sistema,dolivas alkohol....i brate namenjas se ventila brdo i opet ako ga ugasis na par minuta ode pritisak na nulu.TO za ratno vozilo nije resenje.Treba napraviti namensko vozilo za lunu,orkan,oganjili sta vec.
IP sačuvana
social share
Srbija do Tokija preko Milvokija!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
znači treba nam nešto novo Smile nego, jel i oganj ima sličan problem?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
Ako ne odrzavas redovno vazdusni sistem za kocnice,tj ispustas vodu iz sistema,dolivas alkohol....i brate namenjas se ventila brdo i opet ako ga ugasis na par minuta ode pritisak na nulu.

Zasto mi je sve ovo poznato Smile.Ma ista stvar i kod Rusa.Samo kad jednom procuri....posle imas da rodis mecku dok sve iz zaptivas.A gotovo nikad ne uspes 100%, uvek se nadje neka rupica gde curi, ne nesto mnogo da curi, al curi.Kad sam spomenuo FAP-a kao resenje mislio sam na to da je trenutno on najekonomicniji za nas po pitanju cene i dostupnost rezevnih delova (jeste da bi ih se namenjali) uzevsi u obzir koliki nam je vojni budzet.Iskreno, ja bih voleo da platformu noseceg vozila posluzi neki stari neprevazidjeni Rus.Al sa druge strane i da napravimo koji komad Orkana ili Lune oni bi vise sluzili kao paradni eksponati tako da problemi o kojima govorimo i ne bi bili toliko znacajni.
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
pa i jeste malo čudno videti orkan (iz 4 dela) u brigadi Smile on je avljda namenjen za podršku armiji Smile istina, i ja bi voleo da vidim na ZIL-u ili MAZ-u Orkan, ali i Fap izgleda moćno. samo što j*bava kočnica, ali valjda i to može da se prebrodi majkumu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 232
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
ALi da cujete oficire sto su opsluzivali "kosava"raketni sistem..... Smile to su stare avio bombe sa ugradenim raketnim motorom i isto su se ispaljivale sa rampe.Na vozilu imaju tri rampe a domet joj je nekih 4. do 10. km zavisi dali se ispaljuje sa brda ili ravnice.A sve to je bilo montirano na TAM 150...........bruka.Kaze oficir"mi ispalili rakete,drukamo tama da nabije pritisak a on nikako,zatik pun gas(celih40km/h) a granate padaju pored nas,zato sam ti ja osedeo"   Te price se secam ako da je juce bilo.Covek tri ipo banke a izgleda ko moj deda.
Rampa bila teska a visoko postavljena tako da je imala ogranicenje brzine kretanja.Kazu da je dosta zbunjivala neprijatelja jer padaju avio bombe a nema aviona.Posle uspesnih akcija po Kosovu 99. promenili su ime u "kondore".Ovo pricam jer za vreme bombardovanja bio sam mobilisan kao vozac"lune" a sve sto sam cuo to je bilo od oficira.
IP sačuvana
social share
Srbija do Tokija preko Milvokija!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
To je ono "ne mozemo brze, jurimo 40 na sat".Stvarno zalosno. Evo par fotki sistema "Kosava", a tu je i jedna fotka TAM-a njuskasa  sa lanserom M-63- 32 cevi u kalibru 128mm.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

bscap3324mq.jpg
(35.09 KB, 400x300)
Kosava.JPG
(87.36 KB, 800x600)
war-4.JPG
(30.57 KB, 600x335)
war-5.JPG
(49.33 KB, 419x576)
war-25.jpg
(33.63 KB, 500x375)
Pokojni premijer Dr. Zoran Djindjic tokom obilaska JSO, u pozadini se vidi trocevna varijanta Kosave.jpg
(38.98 KB, 720x528)
TAM sa lanserom M-63, 32 cevi u kalibru 128mm.JPG
(14.49 KB, 550x266)
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
negde sam cuo da ta Kosava i nije bila mnogo efikasna i precizna, da je vise imala psiholoski efekat. Inace na Vukovarskom delu ratista su do '95. isprobavali slican sistem koji su zapravo zamislili oficiri iz tadasnjeg RV-a a realizovan je na VTI-u ako se ne varam. Zanimljiv je bio i sistem koji je napravljen postavljanjem lansera nevodjenih raketnih zrna na konstrukciju koja je imala tockove i mogla da se vuce. Imam negde veliku sliku ali nemam skener da je postavim. To su takodje zamislili i realizovali mehanicari RV-a koji su, obzirom da su poreklom iz Krajine, dobrovoljno pristupili VSK 1992.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
ALi da cujete oficire sto su opsluzivali "kosava"raketni sistem..... Smile to su stare avio bombe sa ugradenim raketnim motorom i isto su se ispaljivale sa rampe.Na vozilu imaju tri rampe a domet joj je nekih 4. do 10. km zavisi dali se ispaljuje sa brda ili ravnice.A sve to je bilo montirano na TAM 150...........bruka.Kaze oficir"mi ispalili rakete,drukamo tama da nabije pritisak a on nikako,zatik pun gas(celih40km/h) a granate padaju pored nas,zato sam ti ja osedeo"   Te price se secam ako da je juce bilo.Covek tri ipo banke a izgleda ko moj deda.
Rampa bila teska a visoko postavljena tako da je imala ogranicenje brzine kretanja.Kazu da je dosta zbunjivala neprijatelja jer padaju avio bombe a nema aviona.Posle uspesnih akcija po Kosovu 99. promenili su ime u "kondore".Ovo pricam jer za vreme bombardovanja bio sam mobilisan kao vozac"lune" a sve sto sam cuo to je bilo od oficira.
To je ono "ne mozemo brze, jurimo 40 na sat".Stvarno zalosno. Evo par fotki sistema "Kosava", a tu je i jedna fotka TAM-a njuskasa  sa lanserom M-63- 32 cevi u kalibru 128mm.
   Smile Smile Smile Smile   Smile Smile Smile Smile hehehe...
inace,jole,svaka cast na pricama,iskustvima i informacijama...pa,i onim smesnim"zanimljivostima"   Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Јадно је и жалосно што поред могућности да производимо камионе и ракете то не радимо.

Не слажем се да је било који ВБР само за парадне сврхе. Ако га има у довољном броју може да прави крш и лом по бојишту.
Али срамотно је кад причамо о 3-4 комада са по 4 цеви. То је као да их и немамо.

Наша држава то није ако се озбиљно не бави својом одбрамбеном индустријом и нема ниједан самосталан пројекат осим пушке М 21...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.303 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.