Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mobilni telefoni ipak štete zdravlju?  (Pročitano 1264 puta)
26. Sep 2009, 07:30:52
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Većina ljudi se slaže da su mobilni telefoni unapredili naš način života. Povećali su ličnu bezbednost, ubrzali reagovanje na pozive hitne pomoći i pružili jednostavan pristup instant komunikaciji.

Ponovo se, međutim, sve češće ponavljaju upozorenja da bi zračenje od mobilnih telefona moglo da nas izloži opasnosti od dobijanja raka na mozgu. Zbog toga je nekoliko zemalja već izdalo upozorenje o rizicima preterane upotrebe mobilnih telefona.

Suočena sa činjenicom da je upozorenja o rizicima po zdravlje izdalo nekoliko zemalja, doktorka Linda Erdrajh, predstavnica elektronske industrije, tvrdi: "Dosadašnja istraživanja ne ukazuju da mobilni telefoni izazivaju rak ili neku drugu negativnu promenu zdravlja"...

Međutim, iskustvo Tereze Gregorio ovu tvrdnju dovodi u pitanje. Ona kaže da je počela da koristi mobilni telefon još sredinom 1990-ih i da je čak otkazala svoj kućni kablovski telefon. Loše vesti su je šokirale 2008. godine: otkriven joj rak na mozgu koji nije mogao da se operiše.

"Koristila sam mobilni po 2-3 sata na dan, prislanjajući ga baš na strani na kojoj se pojavio tumor", izjavila je ona.

U SAD oko 270 miliona ljudi koristi mobilne telefone, a 70 odsto su tinejdžeri ili deca koja su u većoj meri izložena opasnosti oboljevanja od raka.

"Zračenje dopire mnogo dublje u glavu petogodišnjeg ili trogodišnjeg deteta nego odrasle osobe", tvrdi lekarka-epidemiolog Devra Li Dejvis i kaže da su deca pod sve većim rizikom.

"Potrebna su dodatna naučna istraživanja, ali želim da pitam da li smo zaista spremni da rizikujemo mozgove naše dece - pre nego što precizno i nesumnjivo ustanovima da li je mobilni telefon prava opasnost", smatra doktorka Dejvis.

S obzirom na kontradiktorne naučne nalaze o vezi između mobilnih telefona i raka, lekari savetuju da je predostrožnost bolja od kajanja. Preporučuje se da ljudi telefone ili slušalice drže dalje od tela, da upotrebljavaju slušalice i da drže telefone prikačene za kajiš umesto u džepu.

Pri tom, smatra se, SMS poruke su bolje od telefoniranja, jer je manja radijacija i telefon nije toliko blizu tela.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
Citat
Zračenje dopire mnogo dublje u glavu petogodišnjeg ili trogodišnjeg deteta nego odrasle osobe", tvrdi lekarka-epidemiolog Devra Li Dejvis i kaže da su deca pod sve većim rizikom.

Deci i ne treba kupovati mobilni telefon, šta će im  Smile
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
slazem se
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 152
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Belgrade, istina je, citao sam dosta o tom zracenju. Probao sam ja bez mobilnog Smile ali to je gotovo nemoguce.
Bar ja ne vidim kako jeste. Jedino ga manje koristiti. A ovo za sms...dobra fora Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Jedini mehanizam delovanja RF zracenja na organsku materiju moguc je preko EM indukcije, ako neko dokaze da u ljudskom organizmu postoje "solenoidi" i da zracenja tako male snage kao sto je to kod mobilnih telefona mogu uopste da izazovu pojavu naelektrisanja i novih EM talasa u organizmu. Onda bi trebalo pokazati na koji nacin naelektrisanje moze prouzrokovati tumore. Ne postoji cak ni toplotni efekat kao kod mikrotalasnog zracenja.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 446
Zastava you are here
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
So, what are you saying  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson w350
Da, i sad cemo svi mi, a ima nas neverovatno mnogo koji koristimo mobilne telefone, da pocrkamo od tumora, ali nista zato, ostace oni koji ga ne koriste, koji, izmedju ostalog, nisu ni culi za njega...  Smile
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.